ODBOJKA

Mislim da je sada zenska reprezentacija u centru pznje...sto se muskaraca tice mnogi su zaboravili nase asove kojima smo se uvek radovali i divili. Niko nije nezamenljiv s toga zelim veliki uspeh predstojecim generacijama.
 
Pa Gamova ima 2,05m ne mora uopshte da skace u blok samo podigne ruke.

Shto se tice Djerisilo - posto sam je ja prvi kritikovao ne bih voleo da se to sad primi kao neko pravilo i da ispadne ona krivac za poraz. Djerisilo je munja nebeska i najbolja nasa odbojkasica. E sad devojka je bila povredjena, nije igrala na zadnja dva takmicenja, problem je i taj shto je ekipa malo izmenjena, nije bilo 2 igracice sa kojima igra u istom klubu i reprezentaciji Anje Spasojevic i Natase Krsmanovic. Znaci sa Djerisilo ne postoji nikakav problem, devojka je pravo blago i samo je taj psiholoski faktor uticao na nju da ne igra punom snagom, opusteno i onako kako smo navikli.

Shto se tice Anje i Natase - one su bile pozvane na prethodno takmicenje, ali su poziv odbile pravdajuci se umorom, zasicenoshcu i slicnim stvarima. Shta je bilo sada - da li ih Terzic nije zvao iz inata ili su opet odlucile da statiraju u kukuruzu umesto da igraju za reprezentaciju - ne znam ali nije ni bitno.

Mada je to jedan dobar deo razloga naseg poraza jer nam je nedostajala Anja na prijemu - koji je bio kriminalan tokom citavog turnira, a Anja je veliki motivator shto mnogo znaci kad ekipa posrce kao mi juce. Slicno vazi i za Natasu. Ona je iskusan bloker i takav nam je trebao na ovom turniru. Mi jesmo besni ali nismo bas toliko besni da idemo na svetske i evropske prvake sa decom od 16-17 godina.

Mi zapravo nemamo nikakav problem. Imamo ne jednog nego dva super korektora, imamo sada tri odlicna primaca - Anju, Jelenu i Brizitku koja je procvetala na ovom turniru, imamo iskusne devojke na bloku, imamo Maju, Suzanu... Imamo sve shto nam treba za uspeh samo je potrebno da dodju sve igracice i da se lepo uigraju i spreme i to je to.
 
Pa Gamova ima 2,05m ne mora uopshte da skace u blok samo podigne ruke.

Shto se tice Djerisilo - posto sam je ja prvi kritikovao ne bih voleo da se to sad primi kao neko pravilo i da ispadne ona krivac za poraz. Djerisilo je munja nebeska i najbolja nasa odbojkasica. E sad devojka je bila povredjena, nije igrala na zadnja dva takmicenja, problem je i taj shto je ekipa malo izmenjena, nije bilo 2 igracice sa kojima igra u istom klubu i reprezentaciji Anje Spasojevic i Natase Krsmanovic. Znaci sa Djerisilo ne postoji nikakav problem, devojka je pravo blago i samo je taj psiholoski faktor uticao na nju da ne igra punom snagom, opusteno i onako kako smo navikli.

Shto se tice Anje i Natase - one su bile pozvane na prethodno takmicenje, ali su poziv odbile pravdajuci se umorom, zasicenoshcu i slicnim stvarima. Shta je bilo sada - da li ih Terzic nije zvao iz inata ili su opet odlucile da statiraju u kukuruzu umesto da igraju za reprezentaciju - ne znam ali nije ni bitno.

Mada je to jedan dobar deo razloga naseg poraza jer nam je nedostaja Anja na prijemu - koji je bio kriminalan tokom citavog turnira, a Anja je veliki motivator shto mnogo znaci kad ekipa posrce kao mi juce. Slicno vazi i za Natasu. Ona je iskusan bloker i takav nam je trebao na ovom turniru. Mi jesmo besni ali nismo bas toliko besni da idemo na svetske i evropske prvake sa decom od 16-17 godina.

Mi zapravo nemamo nikakav problem. Imamo ne jednog nego dva super korektora, imamo sada tri odlicna primaca - Anju, Jelenu i Brizitku koja je procvetala na ovom turniru, imamo iskusne devojke na bloku, imamo Maju, Suzanu... Imamo sve shto nam treba za uspeh samo je potrebno da dodju sve igracice i da se lepo uigraju i spreme i to je to.
Amin ovome, i nadam se da će im ova četri meseca koristiti u pravom smislu.
Moram da pohvalim Suzu, koja je FENOMENALNA! Svaka joj čast.
Za kraj, što bi rekla Vesna: IDEMO ŽENE! :razz:
 
ljudi nasa ekipa jeste bila oslabljena ali nisam znao da Anja i Natasa nisu htele da igraju zbog nedovoljne spremnosti. Da li ste culi kada smo izgubili od Poljske kako je Vesna rekla da je Djera kriva sto joj je puno lopti palo u polje. Ako neko zeli da mi pise neka to uradi na miloraddakic@yahoo.com
 
Posle utakmice sa Poljskom...

pol-srb.jpg
 
Ako vas interesuju vezbe za odraz, ukucajte na pretrazivacu ime ''Donald Chu'' , dao je neke programe i vezbe za povecanje skocnosti(odraza). Ali i pored toga, najbolja vezba za povecanje skocnosti je ''skok u dubinu'', ili skok sa visine i brz odskok u vis. Ali treba biti obazriv, narocito ako imate visak kilograma. Za nesto vise na: nele_trajce@yahoo.com
 
Pa ajde kad si vec podigao temu da napisem nesto zanimljivo.

Ne znam koliko ljudi ovde prati SOS kanal, ali oni povremeno imaju i neku zanimljivu reportazu. Tako su nedugo posle ovih neuspeshnih kvalifikacija za OI posetili u Svajcarskoj klub Volero u kojem igra 8-9 nasih igracica. Pre svih Ivana Djerisilo, Anja Spasojevic, Natasa Krsmanovic, Marina Vujevic, Branka Sekulic...

Elem, intervjuisali su redom sve igracice i na kraju i Anju Spasojevic. I Anja uobicajeno nasmejana i vesela cavrlja o tome kako je igrati u klubu sa tolikim brojem nasih devojaka, kako ne igra jer zbog nepravilnih pokreta ima neke probleme sa kolenom itd... Na kraju je novinar pita zasto nije igrala za reprezentaciju i Anja bukvalno u sekundi menja izraz lica iz osmeha u izraz kao da ju je neko udario u stomak... I sve shto je rekla je no comment.

Shta se desava sa tom devojkom je misterija koja se nastavlja...
 
Terzic ako je ne pozove na ovaj poslednji kvalifikacioni turnir mora da leti kad i tu popushimo a popushitjemo ako ne bude bilo Anje.Samo zbog njegove sujete igraju razne Simanic,Malagurski,Avramovic,Vesovic,.. itd. a vrhunske odbojkashice kao Anja nisu ni na shirem spisku.
 
Mushkarci dogodine pushiona..i tako jedno bar 10-ak godina a posle se mozda pojavi neka nova generacija ,ali veliko mozda...
Mi nemamo zamene za Vujevica i Vanju Grbica.
Samardzic je blago retji katastrofa kao libero,ali nema boljeg(setite se horora svetske lige zvanog:Roljic).
Drugi tehnichar Petko nikad ni za shta nije bio a i vec ima 29 godina.Kad se Nikola povuche i tu cemo biti truba.
Bilo kako bilo,11 godina u svetskom vrhu u sportu u kome smo pre toga nosili peshkire je izuzetan uspeh za ovako malu zemlju.Bilo pa ce se pripovedati....

Zene su druga pricha,ne bi da izbaksuziram ali ako ovako nastave mogu dosta da naprave sledecih godina....mlade su,"gladne",i imaju atmosferu ko ni jedna nasha reprezentativna ekipa trenutno,a i imaju kvalitet da se nose sa bilo kim....ali ipak je to zenska odbojka a nema nepredvidivijeg kolketvinog sporta od toga...
U sushtini zenska odbojka i mushki vaterpolo je jedino shto nam je ostalo....sve drugo je propalo i teshko ce se ikada vratiti da osvaja medalje.


Ne diraj mi Samardzica!!!!!

p.s. ako ima neko samardzicevu sliku neka posalje..
 
Cele utakmice tesko da mozes naci negde na netu, ali po delovima moze nesto. Na sajtu fivb imas dosta klipova, a i na you tube imas nesto. U krajnjem slucaju mogu ti poslati, imam dosta utakmica.
 

Back
Top