Obren Joksimovic i Isidora Bjelica

Kohen:
Obren je lik , koji se ne uklapa ni u jednu pricu. Zato je i veoma kratko , kao kometa , proleteo kroz politicko nebo Srbije......( Politicko nebo :D :D :D ).........Klasican karijerista, kome se svidelo da se bavi olitikom , ali nikave, ama bas nikave predispozicije za to nema. Ima dugacke i debele repove za sobom, koje vuce jos iz Bosne.......vokabular mu je katastrofalan, ideje smesne, hibrid izmedju SRS i JUL price.....davno vidjeno..........
Covek jednostavno , nije mogao cak ni u DSSu da ostane funkcionert duze od pola godine.

Isidora, je komedija za sebe........zena je mozda pametna, na nivou , na kome se o Seselju pricalo vecito da je pametan, a da pritom nista pametno nije u zivotu uradio.....
Dakle, kako bi rekli............pametna , bez pokrica.........
Na stranu to, ali , sun, covece, pa ona ne prodaje desetine hiljada knjiga, niti njene emislije prati 1.5 milion gledalaca.............precenio si je..........
Na stranu i to..........ali , Isidora, sluzi za sprdnju i domacicama, i gradskim sveznalicama, podjednako.........svojim nakaradnim (ona verovatno misli, provokativnim) izgledom , recnikom, i ponasanjem, nikada ne bi pridobila vise glasova od npr. Seke Aleksic, koja joj je najbolja drugarica, kao i Vendi Muzara..........Dakle sve tri skupa, na celu sa Obrenom, nemaju sanse ni u jednoj ciljnoj grupi.............takva ciljna grupa biraca, koju bi ovaj putujuci cirkus animirao , jednostavno ne postoji.........

Najvise glasova bi dobili , ako bi, eventualno, izbacili Seku Aleksic, sve u minicu i gumenim sisama, kao nosioca liste................ostalo ,tesko da bi i od rodbine dobilo glas.
Pajkic, bi, siguran sam glasao protiv, kada se ne bi plasio Isidorine desnice.........


Da, politicko nebo Srbije. I ja moram :D :D

Nego, pazi, slab sam ja prognozer, nemam pojma kako ce ici, ali navodim neke (cini mi se) realne pokazatelje (ili makar opcije...). Naravno, nemam licnu relaciju ni prema Obrenu ni prema Isidori pa da nesto navijam (sad, nemam ni antipatiju koju ti imas, ali sve je to stvar licnog opredeljenja, naravno). Oko necega cemo se sloziti, pretpostavljam, bez obzira na sve; trenutna situacija oko podele glasova odgovara SAMO i ISKLJUCIVO radikalima i demokratama (sad, da se oni pitaju, moglo bi tako zauvek, jer su, manje vise, celu konkurenciju presli za po par svetlosnih milja, a 60% Srbije oterali u apstinenciju na izborima). I tu kontam da je prostor za stranke tipa Obrenove, ne da ce uzeti tih 60%, jasno, nego da ce tu naici na neko uporiste. Sad, videcemo. Prerano je jos da dajemo procenu, jer ne zna se nista osim da je Obren formirao stranku.

Oko njega licno; pazi, jeste menjao stranke, ali se odrzao (mnogo duze od pola godine). Znaci prosao je tu pricu i zna fazone. Stil i to, pa pazi, on je foto-robot politicara koji ima uporiste u provinciji (jos kad skontas da istom trenutno vladaju lokalni politicari tipa Velje, Verka, Rake, Bidze, Palme i slicnih koji postoje samo u svojim opstinama, ali tu su carevi), ovaj tu moze da napravi neko uporiste. Posebno zato sto nosi i taj "cetnicko-monarhisticki" deo price, koji tamo ima najvise pristalica. Ali videcemo, ne vredi unapred.
 
Da, ovo za Isidoru;

koliko znam prodaje te desetine hiljada knjiga, jedna je od pet pisaca u Srbiji sa velikim tirazima. Procitah negde; ona, Kapor, Pavic, Dobrica, Matija Beckovic, Lj. Habjanovic-Djurovic... Oni prodaju knjige u velikim brojkama. A ona ih objavljuje nekoliko svake godine. Mislim, nisam joj ja izdavac pa da imam interes, ali, brate... pa puni dvorane kad predstavlja knjige, po manjim gradovima (znas da na prosecnoj promociji ucestvuje bliza familija pisca, drugar-kriticar i drugar-novinar).

A Klot Frket je (secam se neke statistike) gledalo valjda preko milion ljudi na BK u redovnom terminu, plus reprize i reemitovanja na lok. stanicama i satelitu... mozda i vise od milion i po. Toliko. Videcemo za par meseci sta im bi sa strankom. Pozdrav!
 
Sunchaser:
Da, ovo za Isidoru;

koliko znam prodaje te desetine hiljada knjiga, jedna je od pet pisaca u Srbiji sa velikim tirazima. Procitah negde; ona, Kapor, Pavic, Dobrica, Matija Beckovic, Lj. Habjanovic-Djurovic... Oni prodaju knjige u velikim brojkama. A ona ih objavljuje nekoliko svake godine. Mislim, nisam joj ja izdavac pa da imam interes, ali, brate... pa puni dvorane kad predstavlja knjige, po manjim gradovima (znas da na prosecnoj promociji ucestvuje bliza familija pisca, drugar-kriticar i drugar-novinar).

A Klot Frket je (secam se neke statistike) gledalo valjda preko milion ljudi na BK u redovnom terminu, plus reprize i reemitovanja na lok. stanicama i satelitu... mozda i vise od milion i po. Toliko. Videcemo za par meseci sta im bi sa strankom. Pozdrav!
Slaba je ovo preporuka.
I Ceca je prodala puno "nosaca zvuka",a Grand ima visoku gledanost,pa ne znaci da je to dobro,sta vise...
 
DB 06:
Slaba je ovo preporuka.
I Ceca je prodala puno "nosaca zvuka",a Grand ima visoku gledanost,pa ne znaci da je to dobro,sta vise...


Zaebi to. Niti sam koga preporucivao, niti me boli za tu partiju (ili ijednu drugu u Srbiji, for that matter... a niko nije ni govorio o "dobrom" ili "losem", nego o medijskoj prepoznatljivosti ove ekipe iz naslova topika, pa sam samo rekao da imaju to - i B92 i Ceda masu Milickom, Kandickom, Srbljanovickom, Koracem i Queeria-udruzenjem, svako bira svoje celebrities).
 
Sunchaser:
Zaebi to. Niti sam koga preporucivao, niti me boli za tu partiju (ili ijednu drugu u Srbiji, for that matter... a niko nije ni govorio o "dobrom" ili "losem", nego o medijskoj prepoznatljivosti ove ekipe iz naslova topika, pa sam samo rekao da imaju to - i B92 i Ceda masu Milickom, Kandickom, Srbljanovickom, Koracem i Queeria-udruzenjem, svako bira svoje celebrities).
OK,bez ljutnje,nisam ja tebi nista licno ni implcirao,mada mozda tako izgleda.Samo sam hteo da malo analiziram ovo dvoje....ne znam ni kako ih nazvati,mozda najbolje nikako.
 
DB 06:
OK,bez ljutnje,nisam ja tebi nista licno ni implcirao,mada mozda tako izgleda.Samo sam hteo da malo analiziram ovo dvoje....ne znam ni kako ih nazvati,mozda najbolje nikako.


Ma nema ljutnje, licne ponajmanje (jer nisam ni Obrenov ni bilo ciji aktivista pa da gajim nesebicnu ljubav prema Dragoj Stranci i Najdrazem Lideru :-D :-D ). Samo sam morao da reagujem, da ne ispadne da "preporucujem" njih ili bilo koga drugog (cuj preprucujem :roll: ). Toliko. Pozdrav!
 
Kartman:
ajd da zanemarimo izgled, da li ste vi procitali neku njenu knjigu? imao sam nazalost to iskustvo i mogu reci da je to komedija, to njeno pisanje ne vredi nista. ona je samo dete poznatog tate, a takvih danas ima mnogo.

Da dodam, pošto se neko konačno dohvatio nečeg konkretnog...
Imao sam priliku da ih upoznam, lično. I iz tog ličnog iskustva, mogu da vam prenesem sledeće:
- I ona i njen muž furaju neki "Ljotićevski" fazon upakovan u "novo ruho".
- Spisateljske sposobnosti su joj na nivou obične srednjoškolke, bar što se tiče knjiga.
- Kolumne u novinama su joj na malo većem nivou, ali sam čuo da joj ih dorađuju profesionalni novinari u redakciji.
- Nastupi na TV su malo bolji (za one koji to vole), a inače jedina karakteristika njenog sveobuhvatnog rada se zasniva na brojnim poznanstvima u svetu politike, kulture... javnog života i u njenoj hrabrosti da svakome "saspe u brk" sve što misli...
 
Obren Joksimovic i Isodora Bjelica............ja sam mislio da se neko zayebava opet sa ovim narodom , kada sam cuo da ce oni da osnuju stranku , i da ocekuju vise od 16 glasova................

Mislim, ja garantujem.............ali , garantujem, da bi stranka Zike Obretkovica, i Mice Trofrtaljke, na svakim izborima, oduvala ovo dvoje sa bar 1000% razlike u korist tandema Zika - Mica.............
 
Kohen:
Obren Joksimovic i Isodora Bjelica............ja sam mislio da se neko zayebava opet sa ovim narodom , kada sam cuo da ce oni da osnuju stranku , i da ocekuju vise od 16 glasova................

Mislim, ja garantujem.............ali , garantujem, da bi stranka Zike Obretkovica, i Mice Trofrtaljke, na svakim izborima, oduvala ovo dvoje sa bar 1000% razlike u korist tandema Zika - Mica.............

Nemoj biti tako siguran. Verovatno se sećaš kakvi su sve likovi nastupali na kojekakvim izborima do sada. Jednostavno neki ljudi se "pale" na provokativne kandidate koji u predizbornoj kampanji lupetaju sve i svašta. Njihovi govori tada poprime izglede "talk show" emisija i jednostavno privuku svoju "ciljnu grupu". Tako da mene uopšte ne bi iznenadilo da ovi "likovi" osvoje nešto na predstojećim izborima. Nažalost.
 
DraGo70:
Nemoj biti tako siguran. Verovatno se sećaš kakvi su sve likovi nastupali na kojekakvim izborima do sada. Jednostavno neki ljudi se "pale" na provokativne kandidate koji u predizbornoj kampanji lupetaju sve i svašta. Njihovi govori tada poprime izglede "talk show" emisija i jednostavno privuku svoju "ciljnu grupu". Tako da mene uopšte ne bi iznenadilo da ovi "likovi" osvoje nešto na predstojećim izborima. Nažalost.
Та странка би имала неке шансе на изборима, веће, бар од СПО, ЛДП, па и Г17. А ако се изјасне да би радо ушли у коалицију са СРС онда ето њих на преко 10%. Откинули би они добар комад бирача од ДСС, ДС а неке комби странке би потпуно угасили.
 
paola:
Та странка би имала неке шансе на изборима, веће, бар од СПО, ЛДП, па и Г17. А ако се изјасне да би радо ушли у коалицију са СРС онда ето њих на преко 10%. Откинули би они добар комад бирача од ДСС, ДС а неке комби странке би потпуно угасили.

А ти баш верујеш да те "патриотске странке" у које ти убрајаш СРС, ДСС, СПС, ову нову са Обреном... имају толику подршку у народу.
Зар не мислиш да је народу доста јуначења, ратовања, исправљања "кривих Дрина" и да је народ жељан напретка, просперитета, путовања без виза, "западног" стандарда и сл. ствари???
 
DraGo70:
А ти баш верујеш да те "патриотске странке" у које ти убрајаш СРС, ДСС, СПС, ову нову са Обреном... имају толику подршку у народу.
Зар не мислиш да је народу доста јуначења, ратовања, исправљања "кривих Дрина" и да је народ жељан напретка, просперитета, путовања без виза, "западног" стандарда и сл. ствари???
Трла баба лан, да јој прође дан! Тврдим: народ тако не мисли! Видећеш на изборима, па пукни на ребро!
 
paola:
Трла баба лан, да јој прође дан! Тврдим: народ тако не мисли! Видећеш на изборима, па пукни на ребро!

"Пукни на ребро"??? Откуд то извуче? А што се избора тиче, да се кладимо да ће после ових који следе, Радикали опет бити опозиција?
 
DraGo70:
"Пукни на ребро"??? Откуд то извуче? А што се избора тиче, да се кладимо да ће после ових који следе, Радикали опет бити опозиција?
Ali ovaj put sa preko 60% podrške biračkog tela (ih kad bismo dodali i one što još nemaju pravo glasa, a znaju gde je istina i pravda, bilo bi i 70%). A ne sumnjam da će biti pokradeni. :roll:
 
И још када Шеки "растури" Карлу на суђењу (мислим вербално - тј. вевбално), а Тома и Аца у предизборној кампањи своје противкандидате... ма има да добију и 101% подршке ;)
 
paola:
Та странка би имала неке шансе на изборима, веће, бар од СПО, ЛДП, па и Г17. А ако се изјасне да би радо ушли у коалицију са СРС онда ето њих на преко 10%. Откинули би они добар комад бирача од ДСС, ДС а неке комби странке би потпуно угасили.

bjelica i obrenović će da skidaju glasove ds-u i kombi strankama? :lol:

vidim da je ljubčica u formi ovih dana. ako! :D
 

Back
Top