Objavljeni prvi rezultati popisa u Srbiji: Skoro pola miliona stanovnika manje nego 2011. godine

Inace da , ja kolima stizem od Panceva brze nego oni sa periferije BG do recimo Novog Beograda.
Pa i ja koji sam 50-tak km od Zagreba često dođem prije do ZG, nego Zagrepčani sa jednog kraja grada na drugi.
Iako bi to po Beogradskom računanju značilo da i ja živim u Zagrebu! 😁
 
Pa i ja koji sam 50-tak km od Zagreba često dođem prije do ZG, nego Zagrepčani sa jednog kraja grada na drugi.
Da vrate voz BG - Pancevo to bi bilo jos bolje ... nema guzve nema problema a izadjes u centru BG.
Bilo nekada ali nazadnjaci resili da ukinu.
 
Da vrate voz BG - Pancevo to bi bilo jos bolje ... nema guzve nema problema a izadjes u centru BG.
Bilo nekada ali nazadnjaci resili da ukinu.

Кад смо били војска, путовали смо Беовозом од Панчева до Вуковог споменика. То укинуто?
 
Posle su ukinuli i ovaj sto je isao samo do Pancevca.

Screenshot 2022-12-28 163601.jpg


A sada posle toliko godina vracaju samo 4 polazaka dnevno :cepanje:
 
Da vrate voz BG - Pancevo to bi bilo jos bolje ... nema guzve nema problema a izadjes u centru BG.
Bilo nekada ali nazadnjaci resili da ukinu.
Ma ima vlak i kod mene. 50km, za 50 minuta. Natrpali 10 međustanica. Pogotovo u Zagrebu stane kod svake bandere. Glumi kao nekakav Zagrebački vlak! 😠
I kad bude autocesta završena do kraja, za nekih 30-35 minuta ću biti u Zagrebu.
 
Ja ovdje opet moram da izrazim sumnju u ove brojeve. To su baš gradovi ili općine? Za BG znam da ubrajaju i druga naselja 60km daleko u Beograd. U odnosu na popise u SFRJ to su skoro uduplani brojevi stanovnika.
Npr. 1981. :
BG - 1087915
NS - 170020
NI - 161636
SU - 100516
KG - 87764
ZR - 81327
PA - 71009
LE - 56110
SD - 55369
KŠ - 53071
KV - 52485
ŠA - 52117
VA - 50114
I na Kosovu, Priština (108083), Prizren (61801), Peć (54497) i Titova Mitrovica (52866).

Uža Srbija: 5694464
Vojvodina: 2034772
Srbija: 7729236
Tako je i kod vas . Negde 1970 prvo put se izjednacio broj ruralnog i urbanog stanovnistva u Jugoslaviji, Pola je zivelo u gradu pola u selu. Danas ogromna vecina zivi po gradovima a mali deo u selima. Videcemo na proslom popisu u Srbiji je evidentirano preko 2000 sela bez i jednog stanovnika ili manje od 5 .Znaci totalno napusteno .Taj trend se i dalje nastavlja .,sto znaci dalje ukrupnjavanje velikih gradova i propadanje malih. Od ovih na spisku skoro svi su u padu osim BGD ,N,Sada ,Pancheva,N.Pazara i jedne opstine u Nisu.
Sto se tice Panceva pre ww2 tacnje 1929 godine bila je osnovana uprava grada Beograda ,Panceva i Zemuna. Gde se zajednicki upravljalo gradom. Danas ima neka nebuloza da autobusi GSP voze do mosta na Tamisu pa pesaka preko mosta u Pancevo. Neverovatno glupo ali to smo mi. Covek je dao i red voznje Beovoza za Pancevo ,evidentno da to nista nije dobro i da zele nekako da sprece odliv kapitala iz Bgd u Pancevo ali tesko jer je blizu 12 km dok je jedan Mladenovac daleko 50km dobro povezan ,kao i Lazarevac koji je pridodat BGD da bi imali struju iz termocentrala.
 
Da vrate voz BG - Pancevo to bi bilo jos bolje ... nema guzve nema problema a izadjes u centru BG.
Bilo nekada ali nazadnjaci resili da ukinu.
Био некад друже Беовоз и до Инђије. Сад београдски воз тек у Батајници. Назадно.
 
Био некад друже Беовоз и до Инђије. Сад београдски воз тек у Батајници. Назадно.
Ako je nesto bilo dobro 90ih to je sto su pustili taj projekat Beovoza.

Linija 1 Pančevački most—Pančevo–Vojlovica
Linija 2 Beograd–centar—Ripanj—Mladenovac
Linija 3 Pančevo–Vojlovica—Pančevački most—Valjevo
Linija 4 Batajnica—Nova Pazova—Stara Pazova—Inđija

Poznato kao 3 kraka.

Beovoz_Linija.gif
 
Ako je nesto bilo dobro 90ih to je sto su pustili taj projekat Beovoza.

Linija 1 Pančevački most—Pančevo–Vojlovica
Linija 2 Beograd–centar—Ripanj—Mladenovac
Linija 3 Pančevo–Vojlovica—Pančevački most—Valjevo
Linija 4 Batajnica—Nova Pazova—Stara Pazova—Inđija

Poznato kao 3 kraka.

Pogledajte prilog 1276683
И локација главне железничке била одлична. Све на дохват ноге.
 
Tako je i kod vas . Negde 1970 prvo put se izjednacio broj ruralnog i urbanog stanovnistva u Jugoslaviji, Pola je zivelo u gradu pola u selu. Danas ogromna vecina zivi po gradovima a mali deo u selima. Videcemo na proslom popisu u Srbiji je evidentirano preko 2000 sela bez i jednog stanovnika ili manje od 5 .Znaci totalno napusteno .Taj trend se i dalje nastavlja .,sto znaci dalje ukrupnjavanje velikih gradova i propadanje malih. Od ovih na spisku skoro svi su u padu osim BGD ,N,Sada ,Pancheva,N.Pazara i jedne opstine u Nisu.
Sto se tice Panceva pre ww2 tacnje 1929 godine bila je osnovana uprava grada Beograda ,Panceva i Zemuna. Gde se zajednicki upravljalo gradom. Danas ima neka nebuloza da autobusi GSP voze do mosta na Tamisu pa pesaka preko mosta u Pancevo. Neverovatno glupo ali to smo mi. Covek je dao i red voznje Beovoza za Pancevo ,evidentno da to nista nije dobro i da zele nekako da sprece odliv kapitala iz Bgd u Pancevo ali tesko jer je blizu 12 km dok je jedan Mladenovac daleko 50km dobro povezan ,kao i Lazarevac koji je pridodat BGD da bi imali struju iz termocentrala.
Pa to kažem, to mi je nelogično. Da npr. Pančevo nije dio Beograda, a Lazarevac, Mladenovac i Obrenovac jesu dio Beograda. Ili onaj Sopot.
Kod nas Zaprešić, Samobor, Velika Gorica, Dugo Selo nisu dio grada Zagreba, nego su u Zagrebačkom prstenu, tj. Zagrebačkoj županiji.
Ali dobro.
 
Pa to kažem, to mi je nelogično. Da npr. Pančevo nije dio Beograda, a Lazarevac, Mladenovac i Obrenovac jesu dio Beograda. Ili onaj Sopot.
Kod nas Zaprešić, Samobor, Velika Gorica, Dugo Selo nisu dio grada Zagreba, nego su u Zagrebačkom prstenu, tj. Zagrebačkoj županiji.
Ali dobro.
Teritorija BG je jasna ... sve do Tamisa... ali tu nema mnogo ljudi i nema osnova da se spoji Pa i BG... inace dve opstine.

2017-08-26-PA-BG-01.jpg


Ko zna ovim tempom u buducnosti za jedno 100 godina BG mozda bude neki mini megapolis pa se cela Srbija preseli tu.
 
Pa to kažem, to mi je nelogično. Da npr. Pančevo nije dio Beograda, a Lazarevac, Mladenovac i Obrenovac jesu dio Beograda. Ili onaj Sopot.
Kod nas Zaprešić, Samobor, Velika Gorica, Dugo Selo nisu dio grada Zagreba, nego su u Zagrebačkom prstenu, tj. Zagrebačkoj županiji.
Ali dobro.
Secam se da sam kao dete sa ocem isao da pecam karase u barama N,Beograda bas tamo gde je sada STARK Arena bilo je malo jezero a predeo kao u sahari ,na kilometre pesak sve do Save.Niceg nije bilo na tom potezu N.Bgd je bio samo deo oko Fontane kod Hale Sportova n.Bgd a Panchevo je bilo bogu iza nogu u stvari ceo taj deo se i zvao Pancevacki rit ,nepovoljan za zivor zbog vlage i mislili se da ce tako biti zauvek. Medjutim za vreme Jugoslavije tu su uradili meliorizaciju i isusli taj deo i tamo je nastao PKB .Poljoprivredni kombinat Beograd koji je hranio grad. Danas su tamo nova naselja koja su se razvila oko malih sela Borca ,Ovca, Kotez,i Krnjaca.To je leva obala Dunava deo opstine Palilula kada se sabere ima oko 70 000ljudi ali nije ni danas uradjeno kako treba jer nema kanalizaciju i visoke su im podzemne vode ,ne moze podrum. Nasipano , Sve je to bila pustara ali eto sire se gradovi. i vas grad je veliki ,pogledam malo na Googe maps, Vidi to je ono gde provedemo ceo zivot taj areal od oko 20~30 km okolo.
 
Tako je i kod vas . Negde 1970 prvo put se izjednacio broj ruralnog i urbanog stanovnistva u Jugoslaviji, Pola je zivelo u gradu pola u selu. Danas ogromna vecina zivi po gradovima a mali deo u selima. Videcemo na proslom popisu u Srbiji je evidentirano preko 2000 sela bez i jednog stanovnika ili manje od 5 .Znaci totalno napusteno .Taj trend se i dalje nastavlja .,sto znaci dalje ukrupnjavanje velikih gradova i propadanje malih. Od ovih na spisku skoro svi su u padu osim BGD ,N,Sada ,Pancheva,N.Pazara i jedne opstine u Nisu.
Sto se tice Panceva pre ww2 tacnje 1929 godine bila je osnovana uprava grada Beograda ,Panceva i Zemuna. Gde se zajednicki upravljalo gradom. Danas ima neka nebuloza da autobusi GSP voze do mosta na Tamisu pa pesaka preko mosta u Pancevo. Neverovatno glupo ali to smo mi. Covek je dao i red voznje Beovoza za Pancevo ,evidentno da to nista nije dobro i da zele nekako da sprece odliv kapitala iz Bgd u Pancevo ali tesko jer je blizu 12 km dok je jedan Mladenovac daleko 50km dobro povezan ,kao i Lazarevac koji je pridodat BGD da bi imali struju iz termocentrala.
Лазаревац је некада давно био део ваљевског округа а Младеновац смедеревског.
 

Back
Top