о знацима отпадије

Заиста, њихова прва дужност је прогањање истинских пастира, њихово затварање, јер без тога се не може ни стадо разграбити. Зато, сине мој, кад у Цркви видиш поругање божанственог чина, отачкога Предања и Богом установљеног поретка, знај да су се јеретици већ појавили, мада ће можда до одређеног вријемена скривати своје зловерје, или ће непримјетно искривљивати божанствену вјеру, да би боље успјели, обмањујући и варајући неискусне.

Ово последње је врло значајно.Екуменисти су на почетку увели неправилно крштење.А има и дргих ствари које су на мала врата почели својевремено да уводе.
 
" Црква и политика

До виђења у Нишу, са новим датумом и именом?

Вељко Ђурић Мишина

понедељак, 17. јануар 2011.

По природи заната и тема којима се бавим, а то је новија историја Српске православне цркве, имам прилику да сретнем случајно или да се после договора састанем са појединим нашим архијерејима. Наравно, подразумева се на почетку поздрав који и приличи, као знак мог поштовања. Истовремено доживим од барем половине искрени поздрав који казује колико ме дотични архијереј познаје и поштује мој рад.

Препричавање детаља тих разговора није баш за широку читалачку публику јер би ми требало много простора да објасним појмове, садржај питања, одговоре и тако даље.


Да бих себе уверио да сам добро чуо, питао сам неколико теолога за разјашњење термина „митрополитански систем“. Уместо тога добио сам од једног кратко „Знаш оно о републичким цркавама“ од другог осмех уз коментар „Наиван си“!


Догодило се неколико пута да сам казао нешто више од уобичајеног с намером да чујем коментаре о истом догађају или податку. Уместо тога, доживео са оно, у стилу: „Немојте о томе више...! Нисте баш у праву! Не изгледа баш тако...

Недавно, на Богословском факултету, поводом прославе 200-годишњице Београдске богословије (узгред, коју је 1810. отворио раскалуђер Доситије Обрадовић), 90-годишњице обнављања Патријаршије и 90-годишњице Богословског факултета, један од архијереја је у свом говору поменуо потребу да се савремена Српска православна црква врати на такозвани метрополитански систем. Да бих себе уверио да сам добро чуо, питао сам неколико теолога за разјашњење термина „митрополитански систем“. Уместо тога добио сам од једног кратко „Знаш оно о републичким цркавама“ од другог осмех уз коментар „Наиван си“!

Пре неки дан случајно сретох једног архијереја, поразговарасмо и уобичајеним темама и почесмо о новостима у Цркви. Када сам запитао епископа како тумачи израз „Православна црква у Црној Гори“, додајући да ли је то можда део припремања том митрополитанског система, умешао се присутни свештеник и представио епископу своју супругу и децу. Као лепо васпитан, нисам прекидао кратак разговор и заборавих шта сам оно хтео да сазнам. Тако ми пропаде прилика да себи разјасним тај чудан појам.

Како је разговор „отишао“ другим током, чуо сам нешто што ме је и те како изненадило. Дознадох да је честитка патријарха Иринеја изречена уочи Грегоријанске нове године, коју је емитовао такозвани Јавни сервис илити Радио телевизија Србије, најобичнија монтажа. На моје питање зашто то није демантовано, чуо сам да оно не би имало никаквог ефекта.

Данима покушавам да дођем до те изјаве на интернет порталу Јавног сервиса али, авај!

Закључих да неко лаже. А не верујем да је то учинио епископ. Пре ће бити да је Јавни сервис.


Дознадох да је честитка патријарха Иринеја изречена уочи Грегоријанске нове године, коју је емитовао такозвани Јавни сервис илити Радио телевизија Србије, најобичнија монтажа. На моје питање зашто то није демантовано, чуо сам да оно не би имало никаквог ефекта.


Наши медијски и политички господари су већ у неколико прилика показали да су слуге Империје. Ево неколико „бисера“. Када је крајем прошлогодишњег јануара из Патријаршије саопштено име новог првосвештеника, Јавни сервис је то прокоментарисао да је то први демократски изабрани патријарх, да је то први патријарх Србије изабран после 5. октобра...

Прича о патријарховој честитци на Грегоријанску нову годину није нимало наивна. Наши господари ће нам ускоро сервирати причу како ће се наши приходи знатно повећали када пређемо да славимо Божић по Грегоријанском календару, јер би на стотине хиљада наших рођака долазило из иностранства на мали одмор од барем недељу дана. А када проведу толико дана у Србији, трошиће знатно више и имаћемо много боље економске прилике...

Случај епископа рашко-призренског Артемија Радосављевића је довољно познат да можемо да просуђујемо о многочему. Чак и да претпоставимо да се он опирао расрбљавању, односно грецизацији, Српске православне цркве, претераном екуменизму и другим новотаријама у богослужбеним радњама.

Како су мајстори из Империје сазнали да тај случај није уздрмао српски народ, дали су својим слугама а нашим господарима нове задатке.


Наши господари су већ у неколико прилика показали да су слуге Империје.


Сада можете поставити питање чему је све ово писање служило, јер, какве везе имају приватни разговори са архијерејима, митрополитански систем у Српској православној цркви, прелазак на Грегоријански календар, бивши епископ Артемије. Право да вам кажем, ни ја незнам.

Али, „јавља“ ми се нека чудна мисао да папу морамо да дочекамо 2013. у Нишу, по новом календару и без онога „Српска“!
" .

Sa: http://www.nspm.rs/crkva-i-politika/do-vidjenja-u-nisu-sa-novim-datumom-i-imenom.html

* * *

Eh !
Ko ce ga znati...?!


I dalje vazi :

"Cuvajte se da Vas ko ne prevari..." !
 
Прича о патријарховој честитци на Грегоријанску нову годину није нимало наивна. Наши господари ће нам ускоро сервирати причу како ће се наши приходи знатно повећали када пређемо да славимо Божић по Грегоријанском календару, јер би на стотине хиљада наших рођака долазило из иностранства на мали одмор од барем недељу дана.
То је само формално озваничење чињенице да СПЦ са обзиром да је у литургијском општењу са расколницима новокалендарцима уствари увела нови календар и да је сама у расколу са собом односно тврдњама да СПЦ практикује онај други календар.
 
Боки нагледао си их се.Имаш очи,а не видиш.Уши имаш,али не чујеш јер је одрвенело срце твоје.:kafa::tajna:

Citajuci sveto pismo videh sta pise o otpadiji,ali vidim da pise da ce jeretici otpasti od crkve Hristove,a nikako ostati u njoj.
Otpadija se vec desila i desava se..
Prvo Rimokatolicka crkva,pa onda od njih Luteranti pa ostali sektasi.
A u skorasnje vreme videsmo i cusmo da i u pravoslavnim crkvama se desava nesto slicno.
Stvaraju se neke grupe i grupice koje kao i ostali otpadnici govore da su samo oni istiniti.
Iz istorije crkava vidimo sta se desava kada neko odpadne od Istinite crkve,tada dolazi do pomrcenja vere i uma pa samim tim i ljudi,tu su inkvizicije,razna mucenja,razvrat, homoseksualizam,cedomorstva,krstaski ratovi,pa onda vencavanje gej i lizbo parova,uvodjenje dzukela u hramove i mnogo toga jos,treba citava knjiga da se navedu sve gnusobe koje se rade.

A sto se tice odpadnika od Pravoslavnih crkava danas,njihove namere i radnje su jos delimicno prikrivene,ali se zna da iza njih stoje katolici razne tajne sluzbe i ostala bagra..
Te grupice insistiraju na nekim tricama koje nisu od nekog znacaja za spasenje,i na prvom mestu stavljaju pravila koje su sastavili i sastavljaju ljudi a zanemaruju Hrista i njegove reci,tako da nekim citatima ovde slabe veru Pravolavnih Hriscana.

Hristos je obecao Apostolima a i Crkvi uopste da ce biti sa njima u sve dane do svrsetka veka,pa kako ovde neki tvrde da nema blagodati u Crkvi?

Kako moze da Pravoslavna crkva nema blagodat,kada se i dalje pali blagodatni oganj?
Kako moze da nema blagodati kada u crkvama i manastirima na hiljade nalaze isceljenje i utehu?
Kako mozemo varati sebe kada osecamo da je blagodat tu u nama kada smo mi crkva Boga Zivoga,kako cemo dopustiti da nas grupa jeretika i otpadnika odvoji od svete case i Boga i privede gnusobi u kojoj nema blagodati.
 
Kako moze da Pravoslavna crkva nema blagodat,kada se i dalje pali blagodatni oganj?
Kako moze da nema blagodati kada u crkvama i manastirima na hiljade nalaze isceljenje i utehu?
Kako mozemo varati sebe kada osecamo da je blagodat tu u nama kada smo mi crkva Boga Zivoga,kako cemo dopustiti da nas grupa jeretika i otpadnika odvoji od svete case i Boga i privede gnusobi u kojoj nema blagodati.

То је просвећујућа,а не спасавајућа благодат.А у вези помињаног огња опдговори ми зашто исти гори и на свећама које држе јеретици монофизити?
Треће јеретици су твоји владике који су признали папу за првог међу једнакима и који су у унији са монофизитима који су осуђени на последња ти Света Васељенска сабора.
Кажем ти имаш очи,а нећеш да видиш јер је одрвен ело твоје срце.
 
A sto se tice odpadnika od Pravoslavnih crkava danas,njihove namere i radnje su jos delimicno prikrivene,ali se zna da iza njih stoje katolici razne tajne sluzbe i ostala bagra..
Па ви сте у јединству са папом.Које бре тајне службе тај твој ђавоимани Атанасије је и свог пријатеља Артемија шутнуо и шурује са папистима.Човек пун мржње према истини.

Hristos je obecao Apostolima a i Crkvi uopste da ce biti sa njima u sve dane do svrsetka veka,pa kako ovde neki tvrde da nema blagodati u Crkvi?
Па наравно да нема кад сте потпали под неколико анатема васељенских и помесних сабора које и сами признајете.Боки мани се тих мантри тог богопротивника.Није га џабе Господ проаказао кроз ломљење врата као опомену њему и другима,али се несрећник не само да се не каје већ и прогања ИПХришћане.
 
То је просвећујућа,а не спасавајућа благодат.А у вези помињаног огња опдговори ми зашто исти гори и на свећама које држе јеретици монофизити?
Треће јеретици су твоји владике који су признали папу за првог међу једнакима и који су у унији са монофизитима који су осуђени на последња ти Света Васељенска сабора.
Кажем ти имаш очи,а нећеш да видиш јер је одрвен ело твоје срце.

Pa naravno da je prosvecujuci,ali se pali samo pravoslavnom patrijarhu,a onda se prenosi i ostalima kao sto i sam znas.

Reci mi, da li znas kako glasi dogma o papinom prvenstvu nad ostalima?
 
Pa naravno da je prosvecujuci,ali se pali samo pravoslavnom patrijarhu,a onda se prenosi i ostalima kao sto i sam znas.
Овај није православни патријарх и монофизити молитвено учествији у том догађају.Тај огањ само показује да има Бога.Али тај огањ не спашава.
Јел оћеш да кажеш да су и јерменски монофизити православни?

А у вези оног шта си ме пиатао хајде ја прво тебе да видим шта знаш.
 
Овај није православни патријарх и монофизити молитвено учествији у том догађају.Тај огањ само показује да има Бога.Али тај огањ не спашава.
Јел оћеш да кажеш да су и јерменски монофизити православни?

А у вези оног шта си ме пиатао хајде ја прво тебе да видим шта знаш.

Sto se tice monofizita kao i ostalih veroispovesti ljudi koji tu prisustvuju,slozices se verovatno da niko ne moze da im zabrani da tu budu na taj veliki dan.
A sto se tice dogme ,ja sam te pitao prvi,jer kada kazes da je neko priznao da je papa prvi medju jednakima onda moras znati sta kaze dogma o tome?
 
Sto se tice monofizita kao i ostalih veroispovesti ljudi koji tu prisustvuju,slozices se verovatno da niko ne moze da im zabrani da tu budu na taj veliki dan.
A sto se tice dogme ,ja sam te pitao prvi,jer kada kazes da je neko priznao da je papa prvi medju jednakima onda moras znati sta kaze dogma o tome?

Они су јеретици.Требало би да не могу ни да на километар буду близу цркве Гроба Господњег.А шта као грци неби могли да се организују и отерају дотичне?Све је то ствар политике .
 
Они су јеретици.Требало би да не могу ни да на километар буду близу цркве Гроба Господњег.А шта као грци неби могли да се организују и отерају дотичне?Све је то ствар политике .

Kada bi se tako nesto desilo,onda bi se praznik pretvorio u krvoprolice.

No nadam se da ces naci dogmu o papinom prvenstvu, kako bi nastavili ovaj dijalog.
 
Evo nesto za "zainteresovane" :

"...
среда, 19 јануар 2011 09:03
Бранко
Зашто се Срби одмах одричу своје Цркве због неразумних попова и вражије политике?
За сваку садашњост наступају посљедња времена.

Попови нису основали Православну Цркву већ су само службеници у њој. Као што сте и ви службеници на својим радним мјестима. Они су грешни људи као и сви ми али имају велику одговорност. Јер службују у Цркви Божијој. А ко то чини и одржава Цркву Православну? Ја мислим-вјерници. Уколико сматрате да међу Србима нема више вјерника, онда немамо ни Цркву. Али један праведник спасиће многе и сачуваће Цркву у овом народу. Као што је једном Марко Ефески био праведан и вјерник а поред и државне и Црквене власти. Ако је Господ Христос рекао да ће чувати своју Цркву онда би Му вјерници требали вјеровати.

Архимандрит Рафаел Карелин је написао лијепо: Ово је вријеме апостасије а таква времена се дешавају по промислу Божијем. Да се очисти руда од земље. Или жито од кукоља. Вјерник ће остати вјерник без обзира на све а погани ће се још више поганити.
среда, 19 јануар 2011 09:22
Бранко
Немојте се одрицати своје Цркве због грешних и неразумних људи. Па ви бисте требали бити они вјерници због којих и постоји Црква. Господ Бог се обраћа човјеку јер је слаб и неразуман. Попови су људи. Ништа бољи од свих нас. Грешни људи као и сви ми.

Православна Црква се одржала све до данас и кроз гора времена а ви се тако лако одричете ње. А жалимо се на попове. Ко би први требао показати ревност и вјеру? Па ваљда ми сами. Због кога се Христор распе и Свети Оци изгибоше? Па ваљда због нас, због човјека. Тог малог и грешног човјека којему Бог нуди спасење. А ви тако лако то одбацујете и одустајете.

Поп данас јесте поп сутра није. Данас је грешан а сутра светитељ. Уз милост Божију. Станите мало и размислите. Црква није политика. Она истинска и највећа Црква јесте у нама самима. Какву Литургију ту одржавамо? Посјећујемо ли је редовно? Палимо ли свијеће ревности и Ријечи Божијих?

Не бојте се за Цркву Христову. Бојте се за своје спасење. И молите се за малог и неразумног човјека
...".

Sa : http://www.nspm.rs/component/option...bW1lbnQzNDgzMA==/view,comment/#yvComment34830
 
Kada bi se tako nesto desilo,onda bi se praznik pretvorio u krvoprolice.

No nadam se da ces naci dogmu o papinom prvenstvu, kako bi nastavili ovaj dijalog.

Није то догма реч догма је синоним за основна учења Цркве.А папа је пре но што је постао јерети био први међу једнакима,али то никако сад не може да вуде јер је то шта јесте.
 
Они су јеретици.Требало би да не могу ни да на километар буду близу цркве Гроба Господњег.А шта као грци неби могли да се организују и отерају дотичне?Све је то ствар политике .

Докле ћеш ти да просипаш глупости???

1. Јермени нису монофизити.
2. Јермени, Копти, Сиријци, Етиопљани присуствују призивању Благодатног Огња одвајкада (ЧИТАЈ: још пре него што се твоја "истинита" дружина одвојила од Православне Цркве).
3. Сви ти представници дохалкидонских цркава узимају благослов од јерусалимског православног патријарха да присуствују и учествују у радости тог чина.
4. Дохалкидонци су увек код самог улаза у место где се патријарх моли. Први пут када би изостао силазак Благодатног Огња, Јермени добијају право призивања..
5. Од вајкада, дохалкидонци имају свој део светиња у Светој Земљи. Да ли си чуо да читав један кварт старог Јерусалима носи назив "Јерменски"?

И зато, пријатељски ти саветујем, Самсоне, немој много проговарати и просипати се... Својим глупостима ти и Владан овде компромитујете своју "истинску" заједницу... Помислиће људи да су тамо сви као и ви... Мада, то и није тако далеко од истине...
 
Poslednja izmena:
Није то догма реч догма је синоним за основна учења Цркве.А папа је пре но што је постао јерети био први међу једнакима,али то никако сад не може да вуде јер је то шта јесте.

Dakle Spc nije nista priznala sto vec nije bilo?
 

Back
Top