Novo pismo dece u Srbiji

zubcanik razuma

Zainteresovan član
Poruka
206
ovo sto sledi sam prepisao sa jednog sajta koji je preuzeo sliku gde je prikazan razgovor par tinejdžera

Lik1 - T@ko ste sw@tke & h0t..Mwaaaaaa :D

Ona_ xw@ll@ ti srtzeee mww@@ :*****

Lik2_ zn@cxi p0kidall3

Ona_ XW@@LLA D00SXITZE <3333

Lik_ j@000.m@tcHk!tze.mw@@@.k@k0.$te.sw@tke! <3333

e sad , nisam primetio da da se ovakva anomalija desava na drugim govornim podrucijima ( nemacka,francuska,engleska....)
dali je ovo kreativnost Srpske omladine ili totalni debilizam i zbog cega se ovo desava u Srbiji????
 
Mislim da je ovo jako kreativno.
Samo inteligentne osobe mogu u toku komunikacije (u realnom vremenu) izmišljati i implementirati skraćenice i supstitucije.
Naravno, totalni debilizam bi bio kada bi se skraćivalo ne radi lakše komunikacije, nego zarad samog skraćivanja, što je ipak respektabilan ali bespotreban mentalni napor.

Mislim da su razlozi tome traženje sopstvenog izraza i identiteta omladine u ovim crno-belim vremenima.
Dokle god se takva pojava ograničava na internet ili sms komunikaciju, meni je OK i simpa :)

(ipak naša omladina pokreće u zbunjenim tintarama kreativne procese, mentalne vežbe, što je za pohvalu)


Sad, tema mislim da nema veze sa natprirodnim cirkusima ali pozdravljam je :)
 
Mislim da je ovo jako kreativno.
Samo inteligentne osobe mogu u toku komunikacije (u realnom vremenu) izmišljati i implementirati skraćenice i supstitucije.
Naravno, totalni debilizam bi bio kada bi se skraćivalo ne radi lakše komunikacije, nego zarad samog skraćivanja, što je ipak respektabilan ali bespotreban mentalni napor.

Mislim da su razlozi tome traženje sopstvenog izraza i identiteta omladine u ovim crno-belim vremenima.
Dokle god se takva pojava ograničava na internet ili sms komunikaciju, meni je OK i simpa :)

(ipak naša omladina pokreće u zbunjenim tintarama kreativne procese, mentalne vežbe, što je za pohvalu)


Sad, tema mislim da nema veze sa natprirodnim cirkusima ali pozdravljam je :)

hvala Sal, sada mi je lakse,
problem (misterija) je u tome sto se to desava samo u Srbiji
kao sto rekoh ,nisam primetio da se isto desava na drugim govornim podrucijima
jel moguce da je nasa omladina naprednija od ostale ili je nesto drugo....
nije samo u Srbiji crno pa da kazemo da je to neki beg ili uzdizanje indetiteta.
 
Ево ви како пишу дѣца из Крагуйевца.

Molitju Boga za tw0o0je zdraelje, palitju swetju za tw0o0ojy sretjy ...a meni kako0o byde nije wazxno0o jer sam0o0 mene vo0oleo0o si lazxn0o0:

или

Tw0o0je srce me ne w0o0lli,ne w0o0lli i et0o0 dew0o0jk0o0 sad znasx kak0o0 b0o0lli........Ti si m0o0j zadnji w0o0z da ljybaw yhwatim,da ne p0o0lydim skr0o0z,ak0o0 zakasnim...znam da si pr0oda0o mesta za
spawanje,meni bar 0o0stawi wago00n za plakanje

Подпуно се искварише, умѣсто да пишу нашим, србским писмом, они пишу на сваки накарадни начин заснован на хрватской латиници.
 
Ево ви како пишу дѣца из Крагуйевца.

Molitju Boga za tw0o0je zdraelje, palitju swetju za tw0o0ojy sretjy ...a meni kako0o byde nije wazxno0o jer sam0o0 mene vo0oleo0o si lazxn0o0:

или

Tw0o0je srce me ne w0o0lli,ne w0o0lli i et0o0 dew0o0jk0o0 sad znasx kak0o0 b0o0lli........Ti si m0o0j zadnji w0o0z da ljybaw yhwatim,da ne p0o0lydim skr0o0z,ak0o0 zakasnim...znam da si pr0oda0o mesta za
spawanje,meni bar 0o0stawi wago00n za plakanje

Подпуно се искварише, умѣсто да пишу нашим, србским писмом, они пишу на сваки накарадни начин заснован на хрватской латиници.

Da vidimo taj jezični sustav:

* 3 fonema za naglašeno o- dva su bila način pisanja u dalamtinskih i dubrovačkih pisaca, http://crodip.ffzg.hr/

* w mjesto v- v je nestalo

* staroštokavski- bratja, ne braća

*y zamijenio j

Sve u svemu, amerikanizirano "kuliranje"
 
Под хитно обавестити Клауна, Българског, Shqipku и екипу да су Срби богатији за још једно писмо, и предложити им да то писмо одмах уђе у правопис...
 
Ево ви како пишу дѣца из Крагуйевца.

Molitju Boga za tw0o0je zdraelje, palitju swetju za tw0o0ojy sretjy ...a meni kako0o byde nije wazxno0o jer sam0o0 mene vo0oleo0o si lazxn0o0:

или

Tw0o0je srce me ne w0o0lli,ne w0o0lli i et0o0 dew0o0jk0o0 sad znasx kak0o0 b0o0lli........Ti si m0o0j zadnji w0o0z da ljybaw yhwatim,da ne p0o0lydim skr0o0z,ak0o0 zakasnim...znam da si pr0oda0o mesta za
spawanje,meni bar 0o0stawi wago00n za plakanje

Подпуно се искварише, умѣсто да пишу нашим, србским писмом, они пишу на сваки накарадни начин заснован на хрватской латиници.

To su pesme:

http://www.google.com/search?q="ti+...&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official

pa je "o0o0o0" format dužine sloga u pevanju.

Sve ostalo je fora sa mobilnih telefona jer pri kucanju SMS-a jednom je potrebno stisnuti dugme za W a čak triput za V. Y mesto u valjda zbog Univerzijade u Zagrebu... Ostalo je bez dijakritika...
 
ovo sto sledi sam prepisao sa jednog sajta koji je preuzeo sliku gde je prikazan razgovor par tinejdžera

Lik1 - T@ko ste sw@tke & h0t..Mwaaaaaa :D

Ona_ xw@ll@ ti srtzeee mww@@ :*****

Lik2_ zn@cxi p0kidall3

Ona_ XW@@LLA D00SXITZE <3333

Lik_ j@000.m@tcHk!tze.mw@@@.k@k0.$te.sw@tke! <3333

e sad , nisam primetio da da se ovakva anomalija desava na drugim govornim podrucijima ( nemacka,francuska,engleska....)
dali je ovo kreativnost Srpske omladine ili totalni debilizam i zbog cega se ovo desava u Srbiji????


Kad istorija kod nas bude definitivno proglasena za izborni predmet, ista ovakva deca ce reci: "Iii444000!!ii Kn3Z L4z4R!! m00r@m G@ d0d4t! n@ F3jSu!i!i!"

Ili prevedeno sa srpski: "Jaooo! Knez Lazar!! Moram ga dodati na fejsu!"

Takva deca nema sanse da prihvate "bubanje" istorijskih cinjenica. Pa zbog neznanja bice: "Ko je knez Lazar?" i "Kosovska bitka? Pa Kosovo nije nase, zasto ucimo o nekoj borbi koja nije nasa". To bi rekla buduca pokolenja ukoliko se nesto ne preduzme.
 
Kad istorija kod nas bude definitivno proglasena za izborni predmet, ista ovakva deca ce reci: "Iii444000!!ii Kn3Z L4z4R!! m00r@m G@ d0d4t! n@ F3jSu!i!i!"

Ili prevedeno sa srpski: "Jaooo! Knez Lazar!! Moram ga dodati na fejsu!"

Takva deca nema sanse da prihvate "bubanje" istorijskih cinjenica. Pa zbog neznanja bice: "Ko je knez Lazar?" i "Kosovska bitka? Pa Kosovo nije nase, zasto ucimo o nekoj borbi koja nije nasa". To bi rekla buduca pokolenja ukoliko se nesto ne preduzme.

Рѣченица "Jaooo! Knez Lazar!! Moram ga dodati na fejsu!" йе на хрватском а не на србском.
 

Back
Top