Nove lične karte vadimo već dogodine?!

zivi zivot kako hoces ja te ne sprecavam mozes i qurac da istetoviras na celo ako hoces, tvoja stvar, samo nemas pravo da meni to nameces ako ja to ne zelim.

Ja tebi ne namecem nista.

Samo zelim za sebe slobodu izbora - da izaberem ili ne izaberem da budem cipovan.

Pa religiju nam namecete, svakim danom, ja eto nisam mogao da se izjasnim kao ateista vec su mi upisali pravoslavac na poslednjem popisu....

A ako koristis kreditne kartice, mobilni, racunar, auto, isto tako mogu da te pronadju, ukradu podatke....

Tako da ste malo zakasnili...

- - - - - - - - - -

... i, molim te, kad se budeš isprsio 'NEĆU!' pred šalterušama u Opštini, da nam snimaš to... el važi?
Uzmi od Tihog kameru.

I neka bude live streaming :)
 
Pa religiju nam namecete, svakim danom, ja eto nisam mogao da se izjasnim kao ateista vec su mi upisali pravoslavac na poslednjem popisu....

A ako koristis kreditne kartice, mobilni, racunar, auto, isto tako mogu da te pronadju, ukradu podatke....

Tako da ste malo zakasnili...

- - - - - - - - - -



I neka bude live streaming :)

ne lupetaj mogao si na popisu da se izjasnis kako god zelis ukljucujuci i kao ateista.

ja ne zelim zig zveri i trazim za sebe pravo izbora. Nista vise.

ko zeli da se cipuje ne sprecavam ga da pukne 50 evra iz dzepa , ceka 10 sati u redu da bi ga cipovali .

Ja ne zelim.
 
Nazalost ako krenu sa novim LK nece biti opcija da moze da se bira. Po zakonu si obavezan da imas LK ( kazna do 30 dana zatvora je za nemanje iste).

Ma hajd' da vidim te hajduke koji će da utamniče Tihog i Prleta... pardon, Eremitu.

- - - - - - - - - -

ne lupetaj mogao si na popisu da se izjasnis kako god zelis ukljucujuci i kao ateista.

ja ne zelim zig zveri i trazim za sebe pravo izbora. Nista vise.

ko zeli da se cipuje ne sprecavam ga da pukne 50 evra iz dzepa , ceka 10 sati u redu da bi ga cipovali .

Ja ne zelim.

Pa na prvoj strani je bilo 40-50, sad već kategoričnih 50 ojra... neki inside info? ;)
 
ne lupetaj mogao si na popisu da se izjasnis kako god zelis ukljucujuci i kao ateista.

ja ne zelim zig zveri i trazim za sebe pravo izbora. Nista vise.

ko zeli da se cipuje ne sprecavam ga da pukne 50 evra iz dzepa , ceka 10 sati u redu da bi ga cipovali .

Ja ne zelim.

Ja sam rekao i insistirao a on, momak koji je bio je napisao pravoslavac... Sta mislis zasto na popisu ima toliko religioznih kada je oko 50% ovog foruma nereligiozno.

Onda mi daj tvoje kreditne kartice sa CVV brojem, daj mi tvoj auto ( ako je noviji jer noviji koji imaju GPS u sebi su cipovani ), daj mi tvoj racunar i mobilni ( samo ako je vredniji od 300e )...

Kada vec ne zelis onda daj meni, ja se necu buniti...
 
Najbolje bi bilo da menjamo dokumenta svakih pola godine.To je jedini način da budžetski paraziti imaju redovna primanja.Neka ga duvaju!Neki dan vidim jednog gancija kako vadi onu staru "lisnatu" ličnu kartu.Hoću i ja tako

imam i ja takvu

lk.jpg

:hahaha:

i neću da je menjam dok joj ne istekne rok.
 
Ispalo je da sam bio u pravu jos pre vise godina, misleci da je samo pitanje vremena kada ce da uvedu obavezno cipovanje.
Treba da se izborimo za samo kontaktno citanje.
Mogao bih da cujem vise detalja o tom mogucem beskontaktnom koriscenju LK. Prema tome sam vrlo sumnjicav.
 


ovo je tek pocetak - posle ce da nas sve pribodu pa ce chip da nam zveknu u arterije, pa ako se budemo bunili mnogo ko nacija ima da narihtaju frekvenciju chipova preko HAARPA i svim u istom trenutku ce da nam popucaju arterije...
zato sto EU i new world order nemaju alternativu...ko jos za to pita neke Srbe ili SPC
 
Platin:
Mogao bih da cujem vise detalja o tom mogucem beskontaktnom koriscenju LK. Prema tome sam vrlo sumnjicav.

Moze to... Kada ti priblize/puste specijalnu frequenciju (ne zaboravi da snaga opada sa 4tim stepenom rastojanja), na koju je ugradjen maleni xtal u chipu, on dobije dovoljno energije da pobudi i napoji mali deo memorije gde su read only podaci, pa da ihposalje kroz malu antenicu na prijemnik. To se efikasno blokira tako sto zamotas LK u aluminijumsku foliju, pa obmotas dva puta, za svaki slucaj (Faradejev kaFez).

Ja imam novu LK, ali onu bez chipa, i mislim da mi vazi do 2017te, ili tako nesto. Bye, Bye SNS ggubidani! :bye:

_nobody_
 
U americi imate bezbroj mesta na kojima ne mozete da platite kesom. Sto me je izludivalo jer nisam hteo da vadim karticu. Pa sam uvek davo nekom kes da bi mi svojom karticom platio racun. Narocito pumpe i telefoni.
Kad krenu da vam nabrajaju opcije od jezika pa nadalje dok zavrse ja zaboravi sta sam hteo.
Tim placanjem uvek mogu da isprate vase kretanje, i nasta trosite pare.
 


ovo je tek pocetak - posle ce da nas sve pribodu pa ce chip da nam zveknu u arterije, pa ako se budemo bunili mnogo ko nacija ima da narihtaju frekvenciju chipova preko HAARPA i svim u istom trenutku ce da nam popucaju arterije...
zato sto EU i new world order nemaju alternativu...ko jos za to pita neke Srbe ili SPC

How Yes No.... a za sve to im je potrebna licna karta. To nisu u stanju da urade preko kreditnih kartica. mobilnih, racunara.... daj, barem razmislite pre nego sto pocnete da pisete takve stvari...
 
U americi imate bezbroj mesta na kojima ne mozete da platite kesom. Sto me je izludivalo jer nisam hteo da vadim karticu. Pa sam uvek davo nekom kes da bi mi svojom karticom platio racun. Narocito pumpe i telefoni.
Kad krenu da vam nabrajaju opcije od jezika pa nadalje dok zavrse ja zaboravi sta sam hteo.
Tim placanjem uvek mogu da isprate vase kretanje, i nasta trosite pare.

Pa to banke rade decenija.. Sta je tu cudno... Sada to radi i tvoj racunar, pamti posecene sajtove, sta gledas najvise...
 
Moze to... Kada ti priblize/puste specijalnu frequenciju (ne zaboravi da snaga opada sa 4tim stepenom rastojanja), na koju je ugradjen maleni xtal u chipu, on dobije dovoljno energije da pobudi i napoji mali deo memorije gde su read only podaci, pa da ihposalje kroz malu antenicu na prijemnik. To se efikasno blokira tako sto zamotas LK u aluminijumsku foliju, pa obmotas dva puta, za svaki slucaj (Faradejev kaFez).

Ja imam novu LK, ali onu bez chipa, i mislim da mi vazi do 2017te, ili tako nesto. Bye, Bye SNS ggubidani! :bye:

_nobody_

Valjda opada sa kvadratom rastojanja? Nisam bas toliko davno ucio o tome :mrgreen:
I cuo sam za kaFez, naravno :aha2:

- - - - - - - - - -

Ja mislim da će svejedno morati opet da se menja kada dođu nove LK.

Sunce im kalajisano birokratsko... :thumbdown:
 
Moze to... Kada ti priblize/puste specijalnu frequenciju (ne zaboravi da snaga opada sa 4tim stepenom rastojanja), na koju je ugradjen maleni xtal u chipu, on dobije dovoljno energije da pobudi i napoji mali deo memorije gde su read only podaci, pa da ihposalje kroz malu antenicu na prijemnik. To se efikasno blokira tako sto zamotas LK u aluminijumsku foliju, pa obmotas dva puta, za svaki slucaj (Faradejev kaFez).

Ja imam novu LK, ali onu bez chipa, i mislim da mi vazi do 2017te, ili tako nesto. Bye, Bye SNS ggubidani! :bye:

_nobody_

To sto pise rok vazenja ne znaci bas nista. Na gomili starih LK je rok bio TRAJNO. Pa su morali da ih zamene.

Beskontakno citanje je najveci zez, jer moze neko bez baz vaseg znanja da vam cita podatke. Obicne cipovane kartice vi dajete i mozete da odbijete ako smatrate da neko nema prava da vam cita LK.
 
Nisi mogao da je sacuvas, uzimaju na zameni.

- - - - - - - - - -

Jel neko ima ideju... ako neko u ovih par meseci zameni LK... da li iduce godine mora opet ili je ovo sada dovoljno (pa do isteka) ?

oni prvo treba da osposobe institucije da od tog čipa ljudi imaju neke koristi; ali koliko sam čuo oni koji imaju lk sa čipom nit brže nit efikasnije obavljaju poslove.
 
Neopisiva glupost. MUP nema kapaciitete da uradi ovako nesto.
Ovo podrazumeva da se svi ponovo slikamo i stancujemo nove LK. Za to, ako necemo opet da stojimo nocima po redovima da bi se slikali, treba 10 godina.
Kod uvodjenja ovih sadasnjih dokumeneta je Informatika MUPa upozaravala da ne moze da ispuni rokove ali niko nije hteo da slusa. Zapovedio minista i krenite. Sta smo doziveli, da posle ministar 5x pomera rokove, da se celu noc ceka u redu za dokumenta. Sad se taman stabilizovala sitacija i neko bi opet da se igra.
Dali je moguce da cemo da ponovimo istu glupost u ovako kartkom vremenu.

Još jedan disleksičan...
Lepo piše da iduće godine POČINJE menjanje LK, i da će se sukcesivno menjati kako kome ističe LK... da ne pominjemo da već veliki broj građana ima čipovanu kartu.
 

Back
Top