Kod Nove Varosi se urusio bedem i otkrio sve

'ces da kazes da je ok da se stabilizirajuci objekat gradi bez ikakve naznake o dubini klizne ravni? Pa koja smisao je takvog inzenjerskog objekta?
majmunises se

ako je tu vrsena rekonstrukcija puta, tu je radjen i geoloski profil

na osnovu tih podataka projektovana je zastita

ocito da je kliziste vece nego sto je ispitano. popravice se.

ne moze se svuda raditi ispitivanje mnogo vise u sirinu nego sto se na prvi pogled proceni. na sta bi licilo to racbacivanje para, vremena, materijala

dakle, politicarenje u gradjevini je jedenje dovana, sto ova tema lepo pokazuje
 
majmunises se

ako je tu vrsena rekonstrukcija puta, tu je radjen i geoloski profil

na osnovu tih podataka projektovana je zastita

ocito da je kliziste vece nego sto je ispitano. popravice se.

ne moze se svuda raditi ispitivanje mnogo vise u sirinu nego sto se na prvi pogled proceni. na sta bi licilo to racbacivanje para, vremena, materijala

dakle, politicarenje u gradjevini je jedenje dovana, sto ova tema lepo pokazuje
Ne, ne znam sta si po zanimanju, ali to sto pricas nema smisla...zar ovo nije razbacivanje para? Ako imas klizno tijelo onda moras pod "muss" utvrditi dubinu klizne plohe..cemu stabilizacija, ako stabilizirajucim objektom, neces "presijeci" kliznu plohu i svoj objekat fundirati u "zdravom" tlu? Ne politicarim,ali na osnovu cega si dimenzionirao objekat? Nemoj mi reci da je neko takav objekat odlucio graditi "konstruktivno" bez ikakvog preciznog proracuna?
 
Ne, ne znam sta si po zanimanju, ali to sto pricas nema smisla...zar ovo nije razbacivanje para? Ako imas klizno tijelo onda moras pod "muss" utvrditi dubinu klizne plohe..cemu stabilizacija, ako stabilizirajucim objektom, neces "presijeci" kliznu plohu i svoj objekat fundirati u "zdravom" tlu? Ne politicarim,ali na osnovu cega si dimenzionirao objekat? Nemoj mi reci da je neko takav objekat odlucio graditi "konstruktivno" bez ikakvog preciznog proracuna?
ne znaima me tvoja cro analiza

ides na igore, lakse svima :bye:
 
Ne, ne znam sta si po zanimanju, ali to sto pricas nema smisla...zar ovo nije razbacivanje para? Ako imas klizno tijelo onda moras pod "muss" utvrditi dubinu klizne plohe..cemu stabilizacija, ako stabilizirajucim objektom, neces "presijeci" kliznu plohu i svoj objekat fundirati u "zdravom" tlu? Ne politicarim,ali na osnovu cega si dimenzionirao objekat? Nemoj mi reci da je neko takav objekat odlucio graditi "konstruktivno" bez ikakvog preciznog proracuna?
To se projektuje da se umereno raspada i uzima gomila love na rekonstrukcijama i popravkama. Naprednjaci prave puteve isključivo na glini pa se raspadaju pre otvaranja.
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/m...e-ispod-autoputa-stavlja-glina-umesto/4q7r2g6
Screenshot_2024-03-06-14-45-08-108-edit_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg

Naprednjaci lopovi i ubice.
 

Back
Top