Nove lične karte vadimo već dogodine?!

Dobro pa i soska, i LK imaju rok trajanja od 10 godinica... Ja sam libero jako dugo sto se vadjena licnih dokumenata tice, a moja biometrijska soska ima neki problem, ne moze automatski da se proverava kroz ona vrata povezana sa trorogim kerberskim SDBom, a LK nema chip... I nece ga zadugo imati (do 2021ve, a tada je pitanje da li ce bilo kakva Srbija u postojecem izdanju egzistirati, veca sansa je da ce ostati samo Beogradski Avatar). :tambalamba:

_nobody_
 
Обавезно чиповање: Увођење диктатуре у Србији на мала врата

mm.jpg


(Двери)
Београд – “Од наредне године почиње замена постојећих личних карата, а све личне карте убудуће ће имати чипове. Разлог је то што одређеном броју људи истичу личне карте, а при крају су количине које су раније набављене“.

Ова вест је само наставак онога што је радио Ивица Дачић као министар у жутој влади када је неко узео провизију од компаније којој је додељен овај вишемилионски посао око увођења нових личних карата. Поставља се питање зашто по овом питању Александар Вучић не истражује корупцију у вези набавке вишемилионске опреме од компаније „Моторола“ која је папрено скупо коштала грађане Србије, а о чему је тадашња јавност била упозната? Ко је цео случај заташкао и зашто? Поставља се и питање шта се то ново десило и која је то нова околност за увођење обавезног чиповања свих грађана, када смо имали јасну уредбу која је ово питање регулисала на начелу добровољности?

Поред корупционашког угла ова вест има много озбиљније последице по угрожавање приватности грађана Србије, као темељног људског права. Наиме, увођење обавезних личних карата са чипом је једна од последњих степеница небивалог угрожавања приватности после чега ћемо СВИ постати слични рибицама у акваријуму, а наши најинтимнији подаци и кретање ће као на длану бити доступни СВИМ „сродницима” великог брата у Србији, Бриселу, Вашингтону…Подсећања ради, у Србији су већ уведене чиповане возачке дозволе, биометријске здравствене књижице и пасоши, бус плус систем градског превоза…(чиповане су домаће животиње, пси луталице, а сада су на реду људи).Поред тога, праћење мобилних телефона и телефонског саобраћаја од стране домаћих и страних служби је постала опште позната чињеница, све финансијске трансакције које се одвијају преко страних банака су познате…Паралелно са процесом обавезног чиповања направљена је имутантскаелектронска базаподатака о сваком грађанину Србије која је повезана са базом података у Бриселу.

Овим се, дакле, крше елементарна људска права од којих је право на приватност темељно. Због свега наведеног Камерунови конзервативци у Великој Британији су у потпуности одбацили целокупни систем чипованих личних карата 2011 године.

Свенародни фронт против друштва надзора

Слабије упућене подсетимо да су Двери, док су још биле невладина организација, 2006. године извојевале значајну победу у борби против небивалог технолошког тоталитаризма, који се тада покушао на мала врата спровести кроз Закон о новој личној карти. Директан резултат те борбе је доношење уредбе, којом се омогућила слобода избора, односно увело начело добровољности у прихватању или одбацивању електронског чипа при узимању нових личних карата. Јавност је анимиранаи као резултат те борбе је и податак да данас милион и триста хиљада људи у Србији слободно одлучило да хоће да има личну карту без чипа! Зар је могуће да неко хоће преко ноћи да укине јасно изражену слободну вољу милион и триста хиљада грађана Србије?

Подсећамо да је и Руска Православна Цркава издала јасан саборски став против електронских идентификационих докумената са чипом, као и Српска Православна Црква која о овом питању има јасно формулисан негативан став.

Покрет Двери зато захтева од надлежних:

1. да се под хитно укину личне карте са чипом

2. да се у решавању овог питања преузме позитивна пракса која је примењена у Великој Британији 2011 и да се целокупан систем електронских личних карата стави ван снаге.

Уколико се режим оглуши на ове наше захтеве упозоравамо надлежне да ћемо организовати широки протест иформирати свенароднифронтпротив све снажније окупације и друштва надзора која се пред нашим очима одвија.


http://srbin.info/2013/07/obavezno-cipovanje-uvodenje-diktature-u-srbiji-na-mala-vrata/
 
Teta Anketa:
Da li podržavate uvođenje obaveznog čipa na ličnoj karti?

http://www.pressonline.rs/ankete/res...poll_thank_you

Rezultati

Hvala što ste glasali
Da li podržavate uvođenje obaveznog čipa na ličnoj karti?
Da 702
20.085836909871244%
Ne 2073
59.31330472103005%
Svejedno mi je, jer već imam ličnu kartu sa čipom 720
20.600858369098713%
Ukupno glasova: 3495

:whistling: :tambalamba:

_nobody_
 
Нема пар година да сам мењао личну карту и начекао се сатима међу знојавим муштеријама и пред распомамљеним шалтерушама. Ту са чипом сам и узео.

Да је мењам опет - марш бре у пизду материну ону грбаву, шунтаву, неспособну, јајарску и муповску.

Добићете од мене ***** тврд а не сате мог времена и још кинту. Кој' ће ми те ваше картице?
 
Нема пар година да сам мењао личну карту и начекао се сатима међу знојавим муштеријама и пред распомамљеним шалтерушама. Ту са чипом сам и узео.

Да је мењам опет - марш бре у пизду материну ону грбаву, шунтаву, неспособну, јајарску и муповску.

Добићете од мене ***** тврд а не сате мог времена и још кинту. Кој' ће ми те ваше картице?

Sto vadis ovde? Imas dvojno?
 
Не можеш личну карту да вадиш ван земље, макар мени тако речено. Пасош можеш али лк не.

И то сам се исцимао, где сам пријављен у Београду морао си да долазиш у пет ујутру да узмеш број, да станеш у ред... невиђене неке глупости, стварно нешто невероватно. Ја се окренем и одем у село поред Београда и извадим тамо, а и тамо сам чекао сатима... и возио се сатима, цео дан сам на то бацио, и још плус један дан да подигнем.

Дај бре да им дам одмах из џепа педесет евра, ионако је то поента целе операције, а не да се ***** са њима два летња дана.
 
Не можеш личну карту да вадиш ван земље, макар мени тако речено. Пасош можеш али лк не.

И то сам се исцимао, где сам пријављен у Београду морао си да долазиш у пет ујутру да узмеш број, да станеш у ред... невиђене неке глупости, стварно нешто невероватно. Ја се окренем и одем у село поред Београда и извадим тамо, а и тамо сам чекао сатима... и возио се сатима, цео дан сам на то бацио, и још плус један дан да подигнем.

Дај бре да им дам одмах из џепа педесет евра, ионако је то поента целе операције, а не да се ***** са њима два летња дана.

Ja sam nesto shvatio da imas britansko drzavljanstvo, pa si postedjen srpske birokratije. Ne vredi, mozes da bezis, ali ce te nasa salterusa stici na kraj sveta :D
 
Ja sam nesto shvatio da imas britansko drzavljanstvo, pa si postedjen srpske birokratije. Ne vredi, mozes da bezis, ali ce te nasa salterusa stici na kraj sveta :D

Немам ни једно. Имао сам године боравка да тражим швајцарско својевремено али нешто ми било мрско да им се шлихтам па нисам... будала, шта'ш. И даље путујем са српским и стојим у реду за црнце на царини.

Лична карта свеједно треба за све послове по Србији, имовину, рачуне, судове, ***** материне.
 
Немам ни једно. Имао сам године боравка да тражим швајцарско својевремено али нешто ми било мрско да им се шлихтам па нисам... будала, шта'ш. И даље путујем са српским и стојим у реду за црнце на царини.

Лична карта свеједно треба за све послове по Србији, имовину, рачуне, судове, ***** материне.

Kuku, kuku - epic fail. Veruj mi da je i meni krivo sto si ispao budala :hahaha1:

Elem, meni zena imala mogucnost da izvadi bugarski pasos. I slucajno, pre desetak godina nju i brata joj poveze neki Bugarin stopom do Beograda. Kaze im covek da radi u bugarskom ministarstvu unutrasnjih poslova bas na dokumentima i cesto putuje u Beograd u ambasadu. Te im ponudi, kad je saznao da ispunjavaju uslove zbog daljih rodbinskih veza, da im za 50 evra zavrsi sve i sledeci put kad dolazi donese gotove pasose, da ne moraju da idu u Sofiju.

Njen brat pristane, a zena kao valjda svaka zena, suva inteligencija (:mrgreen:) odbije. Posle nekoliko godina kad udjose u EU, njen burazer zapalio u Svedsku i evo ga tamo i dalje, snasao se ekstra, sad vec radi u struci, dobio i gajbu, sve ful.

A ja i dalje razmisljam na koji nacin da zeni okoncam zivot, bez vecih posledica.
 
Да да баш то.

Имам једну карактерну ману коју никако не могу да превазиђем а то је што ми је јако тешко да молим било кога за било шта. Радије трпим као глупи мајмун - сто пута до сад - него да морам да молим чак и моје рођене, а то ти је по мом мишљењу једна од теже глупих особина које човек може да има. И тако сам себи ископам гроб, ал' онако - поносно.

Moж' човек капу да ми купи али памет никад :D
 
Kuku, kuku - epic fail. Veruj mi da je i meni krivo sto si ispao budala :hahaha1:

Elem, meni zena imala mogucnost da izvadi bugarski pasos. I slucajno, pre desetak godina nju i brata joj poveze neki Bugarin stopom do Beograda. Kaze im covek da radi u bugarskom ministarstvu unutrasnjih poslova bas na dokumentima i cesto putuje u Beograd u ambasadu. Te im ponudi, kad je saznao da ispunjavaju uslove zbog daljih rodbinskih veza, da im za 50 evra zavrsi sve i sledeci put kad dolazi donese gotove pasose, da ne moraju da idu u Sofiju.

Njen brat pristane, a zena kao valjda svaka zena, suva inteligencija (:mrgreen:) odbije. Posle nekoliko godina kad udjose u EU, njen burazer zapalio u Svedsku i evo ga tamo i dalje, snasao se ekstra, sad vec radi u struci, dobio i gajbu, sve ful.

A ja i dalje razmisljam na koji nacin da zeni okoncam zivot, bez vecih posledica.
Ja kao potomak K und K monarhije sada mogu da izvadim madžarski bez problema , sa tim moš i raditi gde oćeš u EU , al kad im ne trebaju srpski fiškali ,a meni se ne peru sudovi i ne radi baustelle . :(
Doduše uvek mi je bio san da radim kod gazda Yilmaza u Efendi Döner u Krojzbergu u Berlinu , da sečem kebab onom mačetom,brzim potezima ga umotavam u onu tursku palačinku i mrko gledam mušterije dok im istresam one soseve na isti ... još bi nosio onu belu košulju , preplauno bi u nekom solarijumu i izbacio maljave grudi da budem original ... samo ne znam dal bi me primili , možda bi me zagledali dole da vide dal sam njihov , a ne seče mi kožura pod stare dane . :(
 
Poslednja izmena:
Ja kao potomak K und K monarhije sada mogu da izvadim madžarski bez problema , sa tim moš i raditi gde oćeš u EU , al kad im ne trebaju srpski fiškali ,a meni se ne peru sudovi i ne radi baustelle . :(
Doduše uvek mi je bio san da radim kod gazda Yilaza u Efendi Döner u Krojzbergu u Berlinu , da sečem kebab onom mačetom,brzim potezima ga umotavam u onu tursku palačinku i mrko gledam mušterije dok im istresam one soseve na isti ... još bi nosio onu belu košulju , prelpluno bi u nekom solkarijumu i izbacio maljave grudi da budem original ,... samo ne znam dal bi me primili , možda bi me zagledali dole da vide dal sam njihov , a ne seče mi kožura pod stare dane . :(

Ja sam za ove godine naucio jednu stvar - sve sto mozes da izvadis, sve sto ti nude, sto im ne treba ili moze neko lako da ti odradi, uzimaj i ne pitaj.

Mozda ti nikad ne zatreba, al` ako ti samo jedna od njih bude trebala, a nisi iskoristio - yebaces sebi sve po spisku doveka. A sigurno ce ti nesto sto si odbio zatrebati, ne moze da omane.

I moja zena jos moze da izvadi bugarski pasos, samo sto sad treba da ide u Bugarsku par stotina puta i ceka 5-6 godina, a nije ni sigurno da ce ga dobiti. Pasos, mislim.

Navalili svi Srbi, pa vade bugarske dede i prababe iz porodicnog stabla, samo bije :mrgreen:
 
Nove lične karte vadimo već dogodine?!

Sve nove isprave će imati čip i za njihovo čitanje će moći da se koriste kontaktni čitači, ali i bezkontaktni, tako da će moći da im se pristupi i sa mobilnog telefona

drustozavod-za-izradu-novcanica-topcidernova-licna-karta-1372674558-144992.jpg




BEOGRAD - Od naredne godine počinje zamena postojećih ličnih karata, a sve lične karte ubuduće će imati čipove. Razlog je to što određenom broju ljudi ističu lične karte, a pri kraju su količine koje su ranije nabavljene.

"Naš predlog će biti da se malo promeni dizajn, da bude moderniji, da se poboljšaju pre svega fotografije. Moraće da budu sa čipom jer je sve više servisa za građane čije korišćenje upravo oni omogućavaju. Imaće i takozvani dual interfejs, što znači da će za njeno čitanje moći da se koriste i stari, kontaktni čitači, ali i bezkontaktni, pa će ličnim kartama moći da se pristupa i sa mobilnih telefona", objašnjava Slobodan Nedeljković, načelnik Sektora za analitiku, telekomunikacione i informacione tehnologije u MUP Srbije.

Još jedna novina koju će imati nove lične karte je digitalni sertifikat, čime će se promeniti i njegov dosadašnji način izdavanja. Umesto dolaska u MUP, od sada će sertifikat moći internetom da se pokrenete od kuće.

"Zahvaljujući tome, preko interneta će moći da se obavljaju najrazličitije stvari i usluge, jer je on garancija da se radi o vama, a bez potpisa i pečata", objašnjava Nedeljković.

On dodaje da država treba da razvija servise koji će omogućiti korišćenje lične karte u različite svrhe.

"Tako ćete u perspektivi, zahvaljujući čipu moći da plaćate račune ili koristite ličnu kartu kao karticu za prevoz ili zdravstvenu knjižicu", objašnjava Nedeljković i dodaje da bi čak i umesto vozačke dozvole mogla da se koristi lična karta, jer svi podaci koji su na njoj postoje i u MUP-ovom sistemu.

http://www.kurir-info.rs/nove-licne-karte-vadimo-vec-dogodine-clanak-869803

Ne zna vise bagra kako i gde da otme pare narodu iz dzepa pa smisljaju ovakve gluposti. Menjaju dizajn licne, cipuju nas sve redom i svim Srbima pod obavezno udaraju "zig zveri"

U licne karte ce da nam ubace trojance preko kojih ce moci da uredjajem na daljinski ili mobilnim telefonom utvrdjuju gde se nalazimo i da pristupaju nasim licnim podacima.

Sve naravno pod dirigentskom palicom CIA


NOVI SVETSKI POREDAK.................ZAVRSNICA. apsolutna kontrola nad svetskim stanovnistvom od strane rotsilda...............................

- - - - - - - - - -

Pa čega se plašiš, koji moj? Da se ne baviš kriminalom, daleko bilo...? :per:

PA KRIMINALOM SE NISU BAVILI NI TERAZIJSKI STUDENTI 90-TIH PA SU OD ZAKONA I POLICIJE TRETIRANI KAO KRIMINALCI.
valda ti je sada jasnije kakav je smisao tih "big brother" dokumenata.
 

Back
Top