Novak Đoković

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
DuSHxUXVsAA16W7.jpg:large
 
VELIKO PRIZNANJE Novak Djoković je od danas SVETSKI ŠAMPION U TENISU :heart::heart::heart:

ohAk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWVdNN01EQV8vM2MwYTRiNjIxN2UwNTk1MmFhY2I2MjVlMzI4NDk3YzIuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB


"Veoma sam počastvovan što sam ponovo postao ITF svetski šampion.
Posebno sam ponosan na ovo priznanje posle svega što sam u fizičkom smislu prošao ove godine, ali je deo mene uvek verovao da mogu da se vratim na vrh.
Mnogo me zadovoljava i činjenica da sam se pridružio Pitu Samprasu ovom šestom titulom".
 
Okupio se drim tim: Novak ponovo radi sa Amanovićem?

Novak Đoković sarađivaće ponovo sa fizioterapeutom Miljanom Amanovićem, preneli su beogradski mediji.

GettyImages-147824256.jpg


Posle Marjana Vajde i Gebharta Fila Griča, najbolji teniser sveta u tim je vratio i Miljana Amanovića.

Slovak i Austrijanac su se vratili tokom sezone na šljaci, dok se na Amanovića čekalo do kraja godine, pošto je iskusni fizio imao ugovor sa Milošem Raonićem.

Prethodno je Amanović radio sa Đokovićem punu deceniju i učestvovao je u osvajanju 12 od njegovih 14 Gren slem titula.

Srbin će od 27. do 29. decembra učestvovati na Mubadala šampionatu, a od 31. decembra takmičiće se na turniru u Dohi.
 
https://www.krstarica.com/sport/najbolji-ikada-niko-nije-zaradio-ni-priblizno-koliko-novak/

"Najbolji ikada: Niko nije zaradio ni približno koliko Novak

A. J. 24. decembra 2018. 12:59

novak-djokovic-750x430.jpg


Godina na izmaku za Novaka Đokovića bila je jedna od najboljih u njegovoj karijeri, jer ne samo da se vratio na tron svetskog tenisa, već je ponovo postao teniser sa najvećom zaradom od turnira u karijeri.

Trijumf na Vimbldonu, u Sinsinatiju, na US Openu, kasnije i u Šangaju, doneli su Đokoviću veliki broj poena, ali i pozamašne nagrade, pa je 2018. završio sa 15,96 miliona dolara u džepu.

To je bilo dovoljno da sa čelne pozicije liste igrača sa najvećim zaradama od turnira, potisne Rodžera Federera, koji je u 2018. osvojio 8,62 miliona dolara, nešto manje nego Rafael Nadal (8,66), koji nije ni igrao posle US Opena na kojem se povredio.

Novaka uskoro očekuje povratak na teren. Biće to na egzibiciji u Abu Dabiju, od 27. do 29. decembra.

Na „Mubadala svetskom šampionatu“ igraće od polufinala, 28. decembra sa boljim iz duela Dominik Tim – Karen Kačanov, da bi od 31. decembra do 5. januara igrao na prvom turniru sezone u Dohi.

Top 5 zarada u 2018:

1. Novak Đoković 15.967.184 dolara
2. Rafael Nadal 8.663.347
3. Rodžer Federer 8.629.233
4. Huan Martin del Potro 6.486.251
5. Kevin Anderson 5.491.352

Top 5 zarada ukupno:

1. Novak Đoković 125.772.589
2. Rodžer Federer 120.514.916
3. Rafael Nadal 103.251.975
4. Endi Mari 61.046.255
5. Pit Sampras 43.280.489 .".



:super::klap:
 
Đokovićev raspored: Gren slemovi, Mastersi i Doha

Najbolji teniser sveta Novak Đoković objavio je raspored za prvi deo sezone.

Novak.jpg


Srpski teniser učestvovaće na egizibiciji u Abu Dabiju od petka do nedelje, što će mu biti priprema za novu sezonu.

Prvi zvanični meč odigraće u Dohi (31. decembar - 5. januar). Posle turnira iz serije 250, Đoković će igrati u Melburnu na Australijan openu (14 - 27. januar), a potom je planirao da igra na Mastersima u Indijan Velsu (7 - 17. mart), Majamiju (20 - 31. mart), Madridu (5 - 12. maj) i Rimu (12 - 19. maj). Đokovića onda čekaju još dva Gren slema - Rolan Garos (26. maj - 9. jun) i Vimbldon (1 - 14. jul).

Primetno je da u rasporedu nema Mastersa u Monte Karlu (14 - 21. april).

Naravno, postoji mogućnost da bude promena tokom sezone.
 
Đoković: Verujem da mogu do trofeja u Australiji

Najbolji teniser sveta Novak Đoković izjavio je da uvek očekuje najviše od sebe, te da se nada da će na Australijan Openu osvojiti sedmu titulu.

GettyImages-1056928504.jpg


Bez sumnje će Novak Đoković biti jedan od favorita za osvajanje prvog Gren slema u sezoni.

S obzirom na to da je trijumfovao na Vimbldonu i US Openu, te Mastersima u Sinsinatiju i Šangaju, srpski teniser je uspeo da peti put u karijeri godinu završi na prvom mestu ATP liste.

U promotivnom videu za prvi Gren slem u sezoni, Đoković je rekao da je spreman da osvoji turnir na kome je trijumfovao već šest titula.

"Igram tenis jer istinski volim ovaj sport. Kada sam na terenu pokušavam da se koncentrišem na ono što se u tom momentu dešava i kako mogu da pobedim. Trudim se da usmerim energiju prema onome što želim. Očekujem uvek najviše od sebe. Bio sam u situaciji da podignem ovaj trofej šest puta. To mi daje uverenje da mogu ponovo", kazao je srpski teniser.

U Melburnu je šest puta trijumfovao i Rodžer Federer, koji će i braniti titulu u januaru.
 
"Ako je Federer najbolji, onda je Đoković najjači"

Trener Serene Vilijams, poznati teniski stručnjak Patrik Muratoglu govorio je za "Figaro" o aktuelnostima u svetu tenisa, a neizbežna tema su bili rezultati najboljeg srpskog igrača Novaka Đokovića.

Patrik-Muratoglu


"Novak dominira tenisom kada je na svom najboljem nivou. Ako je Rodžer Federer najbolji u istoriji, onda je Novak Đoković najjači", odgovorio je Muratoglu na pitanje o povratku najboljeg srpskog tenisera u 2018. godini.

Đoković je zbog povrede lakta i slabe forme početkom godine pao na 21. mesto na ATP listi, ali je potom uspeo da se vrati, osvoji Vimbldon, US open i Sinsinati, da bi se do kraja godine opet popeo na teniski tron.

"Novakov povratak na svetski teniski tron je jedan od najzačajnijih događaja 2018. godine. To je bilo predvidivo i nepredvidivo. Nepredvido je bilo zato što je mentalno pao. Odstranio je svoj tim da bi napravio mesto za Pepea Imaza, koji je kontroverzna ličnost. Rastao se sa svojim timom i izgubio dušu kao teniser. Tokom njegovih mečeva ste mogli da vidite da nije zainteresovan, i to tokom turnira koje je emotivno doživljavao 100%", istakao je Muratoglu razloge Novakovog pada.

Trener Serene Vilijams je dodao i da se Novakov povratak mogao predvideti.

"Đokovićev povratak na vrh je mogao da se predvidi jer je njegov pad u igri bio uzrokovan isključivo njegovim mentalnim stanjem, koje se promenilo. Rezultati bi se vratili čim bi se vratio i 'ratnik' u Novaku. To se i desilo. Vratio se svom starom timu, a pokazao je i veliku želju na turnirima. Njegov povratak je potvrdio moje mišljenje o njegovim kvalitetima", zaključio je francuski stručnjak.
 
"Novakov povratak na svetski teniski tron je jedan od najzačajnijih događaja 2018. godine. To je bilo predvidivo i nepredvidivo. Nepredvido je bilo zato što je mentalno pao. Odstranio je svoj tim da bi napravio mesto za Pepea Imaza, koji je kontroverzna ličnost. Rastao se sa svojim timom i izgubio dušu kao teniser. Tokom njegovih mečeva ste mogli da vidite da nije zainteresovan, i to tokom turnira koje je emotivno doživljavao 100%", istakao je Muratoglu razloge Novakovog pada. :rtfm:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top