Quantcast

Novak Djokovic

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.240

Strah od vece povrede skocnog zgloba je minuo .

Novak igra Monte Karlo i prvi je nosilac .
Pocinje era SLJAKE i teniseri se sele u Evropu .
Za taj ne mali dogadjaj Novakovi fanovi ocekuju puno .
Ne volim kad Nole mora da igra pod pritiskom bilo koje vrsre.
Moramo priznati da ta povreda ima svoju tezinu .
Zbog svega toga ovog puta vise nego obicno hocu da mu pozelim uspijeh .:heart::heart::heart:

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.240
"Zglob je sve bolje, ali igraću samo pod uslovom da budem 100 odsto spreman.
Imam vremena do utorka i zajedno sa timom doneću odluku.
Da nije u pitanju turnir u gradu u kojem živim sigurno je da ne bih rizikovao", rekao je Novak.

Nastupi u Madridu i Rimu nisu ugroženi, kao ni Rolan Garos.

Poslednja izmena:

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.240
nadam se da neće biti jedini najbolji srbin ikada :lol: ali da je prvi, to jeste
Mila moja pa gdje si ti?
Vjeruj mi kad sam Noleta vidjela prvi put rekla sam ovaj djecak ce daleko da dogura.
Hvala Bogu bila sam u pravu.
A tek kako i koliko sam ga zavoljela .To je posebna prica.
Moja jedna od kcerki lijepo slika .Imam njegov portret .Imam knjigu o Noletu sa divnim slikama .
Pisem poeziju imam pjesmu njemu posvecenu .
Pozdravljam te mojim pozdravom sva srca za NOVAKA :heart::heart::heart:

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.240
Juzni izgubio mec igrajuci ga kao svoj mec godine :heart::heart::heart:

"Činjenica je da nisam fizički još blizu svog maksimuma, nedelju dana više sam provodio na terapijama i u sedećem položaju pokušavajući zglob da dovedem u takvo stanje u kojem ću moži da pružim najbolje partije i da uopšte učestvujem na turniru."

"To se i ostvarilo, pobedio sam ’na mišiće’. Južni je igrao odlično, a ja sam bio psihološki napet jer uvek dosta očekujem od sebe. Ovaj turnir ima posebno mesto u mojoj karijeri, a pobeda je ipak pobeda i ne treba joj se gledati u zube", rekao je Đoković.

"Dodatni motiv je što nikada nisam osvojio ovaj turnir, a dva puta sam igrao u finalu. Svestan sam činjenice da nisam blizu svog maksimuma ni fizički, a ni igra mi nije onakva kakva mi možda trebalo da bude. Na momente sam igrao zaista odlično, a u nekim trenucima ni servis nisam mogao da ubacim, uz dosta nekih neiznuđenih grešaka. Očekivao sam te oscilacije, ali mi je bitno da sam opet na terenu, da se takmičim i videćemo šta će naredni dan donosi".

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.240
Za ukradeni brejk odgovor Monaku 6..2. dva puta...

"Ovo je bio još jedan težak meč za mene.
Opet sam igrao skoro dva sata, očigledno je i da se fizički ne osećam potpuno spremno, kao da mi uvek fali pola koraka do onoga što želim.
Svakim danom pokušavam da dovedem stvari na svoje mesto i nadam se da ću, kako turnir odmiče, da budem sve uspešniji.
Ponovo sam uspeo da se vratim u meč posle izgubljenog seta, i to je dobra stvar.
Borim se, pokušavam, našao sam unutrašnji mir i snagu ponovo", .

Poslednja izmena:

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.240

"Veliki je ovo iskorak za mene.
Odlične su to, veoma pozitivne vesti.
Nisam osetio da me skočni zglob muči ovog dana, bio sam skroz skoncentrisan na samu igru.
A u njoj je bilo baš dugih razmena udaraca. Stvarno mi je drago što se stvari odvijaju u pravom smeru".

"Moram da se spremim za 'dugačke' poene.
Fabio je igrač koji je pobedio mnoge vrhunske tenisere ovde, igrač koji se zaista oseća dobro.
Neće imati šta da izgubi i biće veoma motivisan da igra pred svojom italijanskom publikom, koje je ovde u Monte Karlu baš mnogo".

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.240
Srecna ti titula u Monaku gradu i knezevini NOVACE DJOKOVICU :heart::heart::heart:

„Govorio sam i ranije da sam posebno naoštren da osvojim i ovaj turnir i imao sam treću sreću.
Treći put sam igrao u finalu protiv istog igrača, najvećeg rivala na ovoj podlozi."

"Forma se podizala iz dana u dan i iskreno posle jučerašnjeg meča sam stvarno osetio da imam dobru priliku. Znao sam da sam fizički spreman, zalečio sam svoju povredu hvala bogu što je bilo najbitnije i znao sam ukoliko danas pre meča budem fizički spreman, znao sam da imam velike šanse jer je motivacija uvek tu. Ispostavilo se da je ovo bio verovatno jedan od najboljih mojih dana u karijeri na ovoj podlozi. U pravom trenutku protiv njega koji je izgubio jedan meč od kada se vratio posle povrede. Bilo je jako teško ali znao sam šta me očekuje, očekivao me je veliki izazov i kada je bilo najpotrebnije ušao sam u teren, udarao sam loptu, pravio sam vinere, diktirao sam tempo i to je jedini način kako može on da se pobedi.“

„Ne, naprotiv. Bio sam srećan da vidim malo kiše iskreno jer takvi uslovi meni više gode. S obzirom na njegov spin koji je neverovatan i mnogo težak za vraćanje. Kada je šljaka malo teža, kada je vlažnija, onda spin ne odskače toliko. Međutim, manje više ja nisam bio usresređen na vremenske uslove, nisam razmišljao o tome, samo mi je bilo bitno da odigram onako kako sam zamislio i prvih šest, sedam gemova su bili perfektni. Ne mogu bolje od toga igrati i ovo je bitan turnir, bitna titula i u pravom trenutku.“

Da li si na 5:0 imao tremu da bi mogao da dobiješ set 6:0?

„Za malo. Nisam imao tremu, trudio sam se da održim taj visok nivo igre i da budem u terenu. Naravno, jako je teško održati taj nivo, pogotovo kada igrate protiv njega koji je najbolji igrač svih vremena na ovoj podlozi. znao sam da će biti nekih oscilacija ali je bilo jako bitno da se ne iznerviram, da budem staložen, sabran psihički i da verujem da mogu da pobedim.“

Koliko je ovo bitno pred Rolan Garos?

„Jako bitno. Imam sad dve nedelje odmora da zalečim do kraja povredu. Posle toga mi predstoje turniri u Madridu i Rimu koji su naravno jako bitni, ali nisam mogao da tražim bolji start sezone na šljaci. Nakon par neočekivanih poraza, pre svega u Majamiju, oporavio sam se. Igrao sam odlično u Dejvis kupu, a ova pobeda je u jako, jako bitnom trenutku došla za mene i sada znam šta trebam da radim i protiv svog najvećeg rivala. Bitno je samo da budem zdrav, da ne trošim energiju sa strane i iskreno se nadam najboljoj sezoni u životu“, samouvereno je na zaključio najbolji svetski teniser za B92.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.