Nova sočiva ili polovni farovi?

jukabg

Iskusan
Poruka
5.407
Pozdrav auto ekipi.Treba mi sugestija šta mi je bolje uradit za iste pare?
Projektori(sočiva) mi izgorela.
Ili ubacit nova sočiva ili kupit polovne pasatove farove
Novi farovi mi ne odgovaraju prošao sam tu školu.Tresli mi kada su mi namontirali pa skidao
Znači sočiva ili polovan orginal?
Ili možda očistiti u što sumnjam da može.
 

Prilozi

  • IMG_20240417_133506.jpg
    IMG_20240417_133506.jpg
    120,9 KB · Pregleda: 5
Pozdrav auto ekipi.Treba mi sugestija šta mi je bolje uradit za iste pare?
Projektori(sočiva) mi izgorela.
Ili ubacit nova sočiva ili kupit polovne pasatove farove
Novi farovi mi ne odgovaraju prošao sam tu školu.Tresli mi kada su mi namontirali pa skidao
Znači sočiva ili polovan orginal?
Ili možda očistiti u što sumnjam da može.
Mogu da se repariraju sočiva, neko baš u Beogradu to radi.
 
Pre neku godinu na tehnickom rekose da su farovi, manje kontrastni. Ok, zamenim ih polovnim. Za nove u ovlascenom ne pitajte za cenu.
Navodno, bili ksenoni pa nagorelo socivo. Tu pricu sam ko zna koliko puta cuo.
Medjutim nesto mi nije dalo mira. Temperatura koju proizvodi ksenon, na kojoj temp staklo pocinje da zeza, pa da nema isparenja iz sijalice, vec moze plastika da lagano isparava i sta mi sve nije palo jos na pamet. Tako da se nisu slagale stvari.
I onda resim, pa te koji su navodno nagoreli, otvorim. Izvucem komplet u kome ide sijalica i na kome je socivo. Uzmem 70% alkohol i obrisem lepo socivo.

Evo kako izgleda obrisano u odnosu na neobrisano. Ispada nisam ni trebao kupovati druge.

IMG_20230802_150135.jpg



Napomena: Nikako ne brisati sjajan deo ogledala. Ali nikako.
Pocece da se skida. Izekspreimentisao sam sa ogledalom za dugo svetlo i skida se. Da li je voda, alkohol ili suva krpa, skida se. Pa i prstom se skida. Alkohol jedino naprskati na krpicu. Da prskanjem na socivo ne bi kapalo i na ogledalo.

Tako da na kraju krajeva da ne bacas pare, razgledaj, vidi da li se moze prvo obrisati nekako sa obe strane.
 
To je samo jedna pricica a kladim se da nikad nisi otvorio ni jedan far.
Zasto to smem da kazem?
Pa zato sto sam ja to pokusavao i nisam uspevao da ga otvorim ma koliko ga grejao i gledao na YT kako se to radi. Pokusavao sa vise tehnika i dzaba.
Sociva su samo jedna losa stvar gde je povrsina mala i sto je veca reflektujuca povrsina to svetlost bude jaca. Svi koji imaju sociva ubacivali su ksenone ili led sijalice da bi im jace sijali farovi.
Zato je stari dobri obican far zakon.
 
Plastične nisam jer su uvek bili džabalesku do pojave ovih novih a one stare jesam na žabice pa očistim, popravim kačenje sočiva, ako je polomljen sastavim zadnji deo, sočivo zalepim lepkom za proteze itd. Bude ko nov i ne magli nikada.

Davno sam na capriju menjao staklo lepljeno.
 
To je samo jedna pricica a kladim se da nikad nisi otvorio ni jedan far.
Zasto to smem da kazem?
Pa zato sto sam ja to pokusavao i nisam uspevao da ga otvorim ma koliko ga grejao i gledao na YT kako se to radi. Pokusavao sa vise tehnika i dzaba.
Sociva su samo jedna losa stvar gde je povrsina mala i sto je veca reflektujuca povrsina to svetlost bude jaca. Svi koji imaju sociva ubacivali su ksenone ili led sijalice da bi im jace sijali farovi.
Zato je stari dobri obican far zakon.
Tako je Dule.Ja uvalio led halogenu jaču pa ću videt.Ako ne valja,slede xsenoni.Odustao sam od menjanja sočiva i tih zezalica.
 
Pre neku godinu na tehnickom rekose da su farovi, manje kontrastni. Ok, zamenim ih polovnim. Za nove u ovlascenom ne pitajte za cenu.
Navodno, bili ksenoni pa nagorelo socivo. Tu pricu sam ko zna koliko puta cuo.
Medjutim nesto mi nije dalo mira. Temperatura koju proizvodi ksenon, na kojoj temp staklo pocinje da zeza, pa da nema isparenja iz sijalice, vec moze plastika da lagano isparava i sta mi sve nije palo jos na pamet. Tako da se nisu slagale stvari.
I onda resim, pa te koji su navodno nagoreli, otvorim. Izvucem komplet u kome ide sijalica i na kome je socivo. Uzmem 70% alkohol i obrisem lepo socivo.

Evo kako izgleda obrisano u odnosu na neobrisano. Ispada nisam ni trebao kupovati druge.

Pogledajte prilog 1533129


Napomena: Nikako ne brisati sjajan deo ogledala. Ali nikako.
Pocece da se skida. Izekspreimentisao sam sa ogledalom za dugo svetlo i skida se. Da li je voda, alkohol ili suva krpa, skida se. Pa i prstom se skida. Alkohol jedino naprskati na krpicu. Da prskanjem na socivo ne bi kapalo i na ogledalo.

Tako da na kraju krajeva da ne bacas pare, razgledaj, vidi da li se moze prvo obrisati nekako sa obe strane.
To je top još kad bi znao to odradit.
 

Back
Top