Tiguan ili Skoda Oktavija

pitanje za koji auto bi ste se opredelili tiguan ili skodu oktavija tiguan je 2012 god a skoda 2016 god..hvala
Чим се двоумиш између два концептуално различита аутомобила, значи да ти није битно. У том случају дефинитивно Шкода, млађа, јефтиније одржавање, мања потрошња, више простора...

Imam Octaviju iz 2014., a nedavno sam vozio Tiguan. Octavija je novija i vise prostora, Tiguan ima manje prostora,rekao bih da je u proseku nesto skuplji za odrzavanje, ali je sve na njemu bar za nijansu bolje u odnosu na Skodu, bolja zvucna izolacija, bolji materijali, itd. Osim toga u Tiguanu bi trebalo da je staeija generacija motora, koja je jednostavnija. Tdi motor u toj Skodi npr. ima vodenu pumpu sa senzorom, pa se peraja uvlace i izvlace, tako da je cirkulacija vose kontrolisana, sve je to prakticno, ali ima svoju cenu i mnoge aftermarket pumpe samo zavaravaju senzor i ne rade onako kako je dizajnirano. U tom cenovnom rangu je i Mercedes GLK, ja bih pogledao i njega, ako te interesuju SUV vozila. Meni se bas svidja onako koclast i sa ostrim linijama.

Back