Peugeot 508 ili Citroen C5

Ti kad si pametan sigurno imas pare da kupis mercedesa ili audija. Pusti nas budale da se patimo sa francuzima a ti se pridruzi svojoj rasi.
Kao što rekoh naleteće neka budala da ga kupi. Pošto je uzet pre poskupljenja i još bez poreza biće prodat za iste pare. Ko ga kupi ima da se usreći :super:

IMG_20240425_124112.jpg

I skoči sa mosta 🤩

ajde uozbiljite se , HDI motori kod oba auta su vrh dizelske ponude tdi mdi to radi samo kod golfa , a ova dva francuza su gospoda za onu drugu konkurenciju
C5 izgleda moćnije i poletnije , dok 508 ima onaj klasični šmek sedana
naravno , pretpostavka je da @jaa886 ima u vidu predzadnju generaciju ova dva brenda
o novotariji sa tri cilindra neću ni da pomišljam
inače imam Xsara Picasso 2,0 HDI I sve radi ko švajcarski sat , i posle toliko godina pali na pola ključa , samo što ponekad istrči neki pas na autoput, uglavnom to je to
neko reče skup servis kod Citroen , pa i jugo da ga vodiš u ovlašćeni servis toliko će da košta
@jaa886 šta god odabrao nećeš pogrešiti

Sve je to dobro kad je odrzavano a kilometri nisu uopste problem.
Kum vozi C5 i evo ga na 498k km i motor i dalje sapuce tako da li je presao 180k ili 280k nije vazno jer ti motori mogu preci milion.
Bitno je da se uzme sa 140ks koji se bolje pokazao od 163 ks.
Bratov auto koji nosi taj motor sad ima 400k km i radi perfektno i zato ovo i pisem.
C5 postoji sa hidraulikom i bez i ja sam imao oba a razlika je veoma mala tako da bih ja pre uzeo bez hidraulike zbog eventualnog kasnijeg ulaganja u taj sistem mada cena bombe je niza nego cena amortizera ali ima tu i pumpa i creva pa mi je nekako sigurnije obicno vesanje mada evo Kum nije imao problem sa hidraulikom pola miliona km.
Meni se C5 ne svidja zbog ugla sedista jer sam nekako zabacen nazad a i rukohvati vrata skripe kad se uhvate.
Zato ja uvek predlozim drugi brend a koji nosi taj motor i koji je provereno dobar.

Poslednja izmena od moderatora:

Back