Da li prosvetari treba da nose oružje?

Nije, sramota je sto se danas u Evropi 2nd Amandman u USA ismeva, i sto ljudi traze od drzave da ih zastiti, umesto mogucnost da sami zastite sebe.
Bio bi divlji zapad, kao što je i kod njih, manje više. Ameri su više kao deca, a to se vidi kad gledaš njihove emisije, vrlo nezreli. Mi smo izuzetno napeti, kao strune i malo nam fali da poubijamo sve živo. Zameri ti se komšija nešto, ili saznaš nego ti hebao ženu, ti izmeš pištolj i izrešetaš ga. Kako bi policija obavljala svoj posao sa šljamom kada bi oni imali pištolje? Mnogi bi stradali.

Nismo mi za oružje još uvek. Suviše smo nasilni kao ljudi, bez kontrole.

@tema Super za prosvetare. Malo i njih da štiti zakon.

Bio bi divlji zapad, kao što je i kod njih, manje više. Ameri su više kao deca, a to se vidi kad gledaš njihove emisije, vrlo nezreli. Mi smo izuzetno napeti, kao strune i malo nam fali da poubijamo sve živo. Zameri ti se komšija nešto, ili saznaš nego ti hebao ženu, ti izmeš pištolj i izrešetaš ga. Kako bi policija obavljala svoj posao sa šljamom kada bi oni imali pištolje? Mnogi bi stradali.

Nismo mi za oružje još uvek. Suviše smo nasilni kao ljudi, bez kontrole.

@tema Super za prosvetare. Malo i njih da štiti zakon.
Kada bi imali pistolje, bili bi manje napeti, jer bi ti 4 puta vise razmisljao da li da krenes da urlas na nekog ko ima pistolj.

Te fore da ce vas Drzava da zastiti od necega su nesto nerealno i nemoguce, a ne 2nd Amandman. Ovo vase je nezrelo, ne 2nd Amandman.

Đaci su često i vešto krali dnevnike, pa što ne bi i oružje?
U školi treba oformiti i osigurati mesto bez ikakvog nasilja, a ne donositi tamo oružja bilo koje vrste!
Privatno pomažem školarcima da savladaju gradivo koje im je rogopatno. Nikad niko od njih na mene nije odreagovao agresivno, a koleginica koja je u školi mi se redovno žali da tamo mora da se nadvikuje sa decom, da ih ne znam kako privoli da sede na svojim mestima...
Uostalom, da imam dete, ono ne bi išlo u ovu skroz konvencionalnu školu.
Dala bih ga u školu Miroljuba Petrovića, ili bih zvala kući, ili bih online. Moje dete da kvari nezdrava sredina? Ma, to ne dolazi u obzir. Uostalom, mogu lično da ga naučim svemu što sam KVALITETNO naučila kroz školovanje.
Za mnogo informacija mi je žao decu što uopšte moraju da uče. Tamo neka izmišljena Beth je birala samo žutu haljinu kroz šoping i jedva je našla za sebe za Vaskršnju zabavu. Pitanje: "Koja je omiljena boja male Beth?" WTF? Ta devojčica ne postoji!

Mislim da realan zivot ne zna takve stroge podele.
Odakle uopšte ideja za tako nešto ? Ko je bio Biserko koji se prvi setio toga ?
Pa ni računare nam nisu kupili valjane,... ustvari je to sve iz onog serijala - Hleba i igara -

To je van svake pameti,.. ima li toga igde u svetu ?

Ne smem dete da povučem za uvo, da viknem na njega, a smem da mu pokazujem pištolj. Iz ekstrema u ekstrem,... ne ja to nikako ne mogu da uzmem u ozbiljan predlog. To je teška zahebancija, sa groznim posledicama i po autoritet prosvetara i po decu,.. pa ni roditelji se sa tim nikada ne bi složili.
-----------------------
- prebacite ovu temu u Teorije zavere, u Verovali ili ne,.. u Humor,.. zaključajte je,... od sramote ,.. od stida i od srama,.. što bi rekao Dis.
,.. al' kad požar poduhvati na sve strane,.. kuda ćemo od svetlosti i od suda :(

Poslednja izmena:

Back