Nova država u Africi?

To je veliko pitanje kako ce vlada iz Kartuma reagirati jer ne vjerujem da su se pomirili sa tim da se juzni Sudan treba otcjepiti jer nijedna drzava nece pristati na to da joj se otcjepljuje dio neke teritorije.Mislim da smo na ivici rata u Sudanu i vjerujem da moze izbiti sukob mozda preksutra kad se budu objavili rezultati referenduma.Mislim da za ovu situcaiju snosi krivicu i vlada Sudana koja nije dobro vladala drzavom i zato moguce je da se objavi Dzihad ako vlada Kartuma bude posegnula za tim a to je da skocu sve muslimanske drzave u podrsci ocuvanja drzavnog suvereniteta Sudana.Mislim da je Sudan do sada lose ratovao i da je svojim ratovanjem doprinjeo da se desi ovo sto se desava u juznom Sudanu i da je imao podrsku vojske iz Islamskih zemalja sigurno UN ne bi potezao pitanje narodnog samoopredijeljenja.Vjerujem da ce biti rata i vjerujem da se Sudan nece odreci dijela teritorije i vjerujet veoma je tesko zauzeti toliko veliku teritoriju kao sto je juzni Sudan tako da moze svasat izbiti a cisto sumnjam da ce se umijesati strani faktori jer Amerika nema interesa u Sudanu kao sto ima interesa u drugim dijelovima zemlje.
 
Мингец не халуцинирај превише! Цела гужва са јужним Суданом би била готова одавно, да се нису мешали Саудијци и Јемен. Сама чињеница да је Судан пристао на референдум је доказ да је ситуација ,,амин сватови"!

Sudanu jedino preostaje da objavi dzihad jer jedino tako moze se izboriti sa neprijateljima sa juga i mislim da moze izbiti rat vec u ponedjeljak jer Sudan ce ici na sve ili nista i nece dopustiti otcjepljivanje juznog Sudana.
 
Ne moze juzni Sudan da se otcjepi jer to je protivno medjunarodnom pravu jer drzava Sudana se ne moze cijepati.Ovo sto se radi sa juznim Sudanom je uvod u novi rat koji moze izici ako se ne prestane sa kampanjom nezavisnosti juznog Sudana.Mislim da Sudan treba ostati cjelovit jer Sudan je islamska drzava i ona moze obezbijediti maksimum prava Krscanskoj manjini i Animistima.Mi ne mozemo na osnovu vjerskih razlicitosti da cijepamo jednu po jednu drzavu i juzni Sudan nema prava na otcjepljenje jer on je dio Sudana i ostace diijelom Sudana kako bi Sudanci mogli imati8 jedinstvenu drzavu.Mislim da se Sudanska vojska mora pripremiti i mora napasti juzni Sudan kako bi uspostavila suverenitet na cijelom prostoru Sudanske drzzave.

Samo KiM moze , zar ne .?
 
Molim vas to je druga tema i nije povezana ovaj slucaj sa Kosovom.Ovo sto se desava u sudanu je presedan i oni hoce da silom otcjepe dio Sudanske teritorije.To ne dolazi u obzir i mislim da ce vlada Kartuma odgovoriti ratom koji ce se sigurno desiti ako se nastavi ova kampanja otcjepljenja juznog Sudana.
 
Molim vas to je druga tema i nije povezana ovaj slucaj sa Kosovom.Ovo sto se desava u sudanu je presedan i oni hoce da silom otcjepe dio Sudanske teritorije.To ne dolazi u obzir i mislim da ce vlada Kartuma odgovoriti ratom koji ce se sigurno desiti ako se nastavi ova kampanja otcjepljenja juznog Sudana.

Неће, не бери бригу ..

http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-12116928
http://www.csmonitor.com/World/Afri...ns-tone-in-rare-visit-to-semiautonomous-South
 
Ne moze juzni Sudan da se otcjepi jer to je protivno medjunarodnom pravu jer drzava Sudana se ne moze cijepati.Ovo sto se radi sa juznim Sudanom je uvod u novi rat koji moze izici ako se ne prestane sa kampanjom nezavisnosti juznog Sudana.Mislim da Sudan treba ostati cjelovit jer Sudan je islamska drzava i ona moze obezbijediti maksimum prava Krscanskoj manjini i Animistima.Mi ne mozemo na osnovu vjerskih razlicitosti da cijepamo jednu po jednu drzavu i juzni Sudan nema prava na otcjepljenje jer on je dio Sudana i ostace diijelom Sudana kako bi Sudanci mogli imati8 jedinstvenu drzavu.Mislim da se Sudanska vojska mora pripremiti i mora napasti juzni Sudan kako bi uspostavila suverenitet na cijelom prostoru Sudanske drzzave.

Zašto smatrate da muslimani bilo gde imaju pravo na otcepljenje, a to isto pravo negirate hrišćanima? Da nije to malo podlo od Vaše strane?
 
Ovdje se ne radi o pravu Krscana jer u Sudanu ima svega 5% Krscana dok Animista ima 25%Znaci u juznom Sudanu zive Animisti koji zajedno sa Krscanima traze neiko pravo.Znaci nije im bila dobra drzava Sudana nego traze neki drugi hljeb. E to ne moze.Muslimani u drugim dijelovima zemlje traze samo ono sto je njihovo dok juzni Sudan nikada nije postojao pa cak ni kao autonomija.Ovo sto trazi juzni Sudan je otcjepljenje jedne teritorije po vjerskom principu i to je jedna najveca nepravad prema Sudanu koji zeli da prihvati u svoje okrilje nemuslimane i zeli da im se da najvece pravo osim otcjepljenja.Sudan je bolja opcija za juzni Sudan i Krscani mogu utjecati na Animiste da poznu misliti i da prihavte svoju drzavu Sudan kao jedinu domovinu jer druge drzave Animisti i Krscani nemaju sem jednoga Sudana.Ovo sto cine Krscani je veoma lose jer time dokazuju da im se ne treba vjerovati jer Krscani cine jednu malu manjinu koja zeli samo da nanese zlo Islamskom Sudanu.Inace u Sudanu zivi 70% muslimana i Sudan je sa pravom islamska drzava i pored jedne takve statistike manjine u Sudanu ne trebaju traziti drugu drzavu jer majka Sudan se brine o njima.
 
Ovdje se ne radi o pravu Krscana jer u Sudanu ima svega 5% Krscana dok Animista ima 25%Znaci u juznom Sudanu zive Animisti koji zajedno sa Krscanima traze neiko pravo.Znaci nije im bila dobra drzava Sudana nego traze neki drugi hljeb. E to ne moze.Muslimani u drugim dijelovima zemlje traze samo ono sto je njihovo dok juzni Sudan nikada nije postojao pa cak ni kao autonomija.Ovo sto trazi juzni Sudan je otcjepljenje jedne teritorije po vjerskom principu i to je jedna najveca nepravad prema Sudanu koji zeli da prihvati u svoje okrilje nemuslimane i zeli da im se da najvece pravo osim otcjepljenja.Sudan je bolja opcija za juzni Sudan i Krscani mogu utjecati na Animiste da poznu misliti i da prihavte svoju drzavu Sudan kao jedinu domovinu jer druge drzave Animisti i Krscani nemaju sem jednoga Sudana.Ovo sto cine Krscani je veoma lose jer time dokazuju da im se ne treba vjerovati jer Krscani cine jednu malu manjinu koja zeli samo da nanese zlo Islamskom Sudanu.Inace u Sudanu zivi 70% muslimana i Sudan je sa pravom islamska drzava i pored jedne takve statistike manjine u Sudanu ne trebaju traziti drugu drzavu jer majka Sudan se brine o njima.
Мингец у Судану није НИКАДА, али баш НИКАДА одржан валидан попис! Судан је допао у другој половини 19. века под Британску власт али су Британци убрзо у виду кондоминијума препустили управљање Суданом Египћанима.Тако да те бројке о 70% муслимана можеш окачити мачку о реп. Примера ради у најмногољуднијој земљи Африке, Нигерији, последњи валидан попис су провели Британци 1950.! И од тада ниц.
 
Poslednja izmena:
Ovdje se ne radi o pravu Krscana jer u Sudanu ima svega 5% Krscana dok Animista ima 25%Znaci u juznom Sudanu zive Animisti koji zajedno sa Krscanima traze neiko pravo.Znaci nije im bila dobra drzava Sudana nego traze neki drugi hljeb. E to ne moze.Muslimani u drugim dijelovima zemlje traze samo ono sto je njihovo dok juzni Sudan nikada nije postojao pa cak ni kao autonomija.Ovo sto trazi juzni Sudan je otcjepljenje jedne teritorije po vjerskom principu i to je jedna najveca nepravad prema Sudanu koji zeli da prihvati u svoje okrilje nemuslimane i zeli da im se da najvece pravo osim otcjepljenja.Sudan je bolja opcija za juzni Sudan i Krscani mogu utjecati na Animiste da poznu misliti i da prihavte svoju drzavu Sudan kao jedinu domovinu jer druge drzave Animisti i Krscani nemaju sem jednoga Sudana.Ovo sto cine Krscani je veoma lose jer time dokazuju da im se ne treba vjerovati jer Krscani cine jednu malu manjinu koja zeli samo da nanese zlo Islamskom Sudanu.Inace u Sudanu zivi 70% muslimana i Sudan je sa pravom islamska drzava i pored jedne takve statistike manjine u Sudanu ne trebaju traziti drugu drzavu jer majka Sudan se brine o njima.

Па тако је и отприлике подељен на северни ,око2/3 муслимански, и јужни , око 1/3 хришћански. Сви намирени,нормално,сем тебе,али и то се може решити ако одеш на север,у помоћ !?
 
Па тако је и отприлике подељен на северни ,око2/3 муслимански, и јужни , око 1/3 хришћански. Сви намирени,нормално,сем тебе,али и то се може решити ако одеш на север,у помоћ !?

Vidjcemo kako ce se odvijati situacija ali separatisti sa juga se mogu smiriti samo napadom i osvajanjem grada Dzube.Mislim da je neophodno da se objavi Dzihad kako bi se spasio Sudan raspada.
 
Pitam vas Pravoslavce da li bi ste dali sestru Krscaninu Crncu iz juznog Sudana?Sta bi ste ucinili kad bi ste vidjeli vasu sestru ispod narogusenog Crnca Krscanina iz juznog Sudana?

Pustite naše sestre, jer ni mi Vaše ne diramo. Interesuje me odakle ta doza fašizma u Vašim nastupima da sebe smatrate Nadljudima kojima pripadaju sva prava, koja osporavate ostalima?
I onih što se zovu Bošnjaci u Srbiji ima jedva 5 odsto, pa se Vi ubiste dokazujući da njima pripada maltene cela Srbija.
 
Bosnjaci ne traze cijelu Srbiju nego samo traze autonomiju Sandzaka a ne otcjepljivanje kao Krscani u juznom Sudanu.Mislim da ti je usporedba veoma losa jer juzni Sudan zeli da se otcjepi a to je jedna ogromna teritorija koja se ne moze dati i Sudan ima pravo da stiti teritorijalni integritet svoje drzave.Evo na primjer Cecenija.Ona je federacija u sastavu Rusije a juzni sudan niakada nije bio federacija pa cak ni autonomija tako da neko zeli nahuskati te ljude da se otcjepe a na to nemaju prava.neko ce izvuci deblji kraj od ovoga jer muslimani nece sjedeti skrstenih ruku nego ce napasti juzni Sudan i bitce mnogo zaklanih i rascerecenih.
 
Pitam vas Pravoslavce da li bi ste dali sestru Krscaninu Crncu iz juznog Sudana?Sta bi ste ucinili kad bi ste vidjeli vasu sestru ispod narogusenog Crnca Krscanina iz juznog Sudana?

Pa mi vidis ovde ne dajemo svoje sestre . Kod nas , nase seestre same biraju . A mi molimo Boga , da ne izaberu hrvata , siptara i tako te LDPovce , Vegeratijace i muslimane . Al ipak , izbor je njihov . Znas , kod nas , zene same biraju .
 
Bosnjaci ne traze cijelu Srbiju nego samo traze autonomiju Sandzaka a ne otcjepljivanje kao Krscani u juznom Sudanu.Mislim da ti je usporedba veoma losa jer juzni Sudan zeli da se otcjepi a to je jedna ogromna teritorija koja se ne moze dati i Sudan ima pravo da stiti teritorijalni integritet svoje drzave.Evo na primjer Cecenija.Ona je federacija u sastavu Rusije a juzni sudan niakada nije bio federacija pa cak ni autonomija tako da neko zeli nahuskati te ljude da se otcjepe a na to nemaju prava.neko ce izvuci deblji kraj od ovoga jer muslimani nece sjedeti skrstenih ruku nego ce napasti juzni Sudan i bitce mnogo zaklanih i rascerecenih.
Al su zato sitari uz pomoc NATO pakta odvojili jedan deo Srbije . A ovi u raskoj ne mogi da dobiju nikakvu posebnu autonomiju , jer za to nema nikakvih validnih razloga .
Kad bude prava regionalizacija , raska oblast ce biti region sa Kraljevackim i Kopaonickim regionom . To ce biti jedna oblas .
raska nikad nece biti posebna celinna , nadam se .
 
Kazem ti da se juzni Sudan nece otcjepiti jer ce izbiti novi rat u kome ce Sudan uspostaviti svoj suverenitet nad cijelom drzavom.Nema odvajanja juznog Sudana jer juzni Sudan je dusa Sudanskog naroda i to nije po medjunarodnom pravu.
 
Kazem ti da se juzni Sudan nece otcjepiti jer ce izbiti novi rat u kome ce Sudan uspostaviti svoj suverenitet nad cijelom drzavom.Nema odvajanja juznog Sudana jer juzni Sudan je dusa Sudanskog naroda i to nije po medjunarodnom pravu.

Pa dobro . Vide ce mo uskoro .
Mogli bi da pociste i onog Klunija , ako se zakuva . Samo mislim da ce muslimani pociniti tamo strahovite zlocine , ko sto ih uvek cine . I to mi je zao .
 
Од муслимана се увек треба отцепити или их преселити негде у пустињу и тражити будућност без њих.Муслимани који се по цео дан клањају су ленштине и нерадници.
 
Poslednja izmena:
Kazem ti da se juzni Sudan nece otcjepiti jer ce izbiti novi rat u kome ce Sudan uspostaviti svoj suverenitet nad cijelom drzavom.Nema odvajanja juznog Sudana jer juzni Sudan je dusa Sudanskog naroda i to nije po medjunarodnom pravu.
А па ниси у току Мигец! Сад на Авали јавише да ће Судан признати резултате референдума и да Лондон то подржава!!!
ДаклеМ!:orkestar:
:vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet:
 

Back
Top