Nosio štafetu a proglašen tehnološkim viškom,umro pokoj mu duši

Gruban

Buduća legenda
Poruka
41.337

Štafeta je tog 23. marta 1980. godine krenula sa centralnog gradskog Trga slobode u Novom Sadu, gde je bilo prisutno oko 150.000 ljudi. Zoran je tog dana u novom štofanom odelu došao do Futoške pijace, a pre stupanja na binu morao je još jednom da prođe bezbednosnu provere Udbe.

- Agent je iz džepa izvadio moju fotografiju, da bi konačno izgovorio: "U redu je, to si ti. Sada možeš da ideš." Srce mi je kucalo neverovatnom brzinom. Štafetu sam morao da držim visoko iznad glave, iako je bila teža od tri kilograma. Kad sam krenuo, počeli su da pljušte blicevi, a masa je navijala. Iza mene su trčali policajci obučeni u narodne nošnje. Kad sam štafetu predao radnici Pošte i poželeo joj da je čuva kao zenicu oka svoga, agenti su me izvukli iz kolone. U tom trenutku sam mislio da ću umreti od uzbuđenja - prisećao se Zoran.

Zoran je radio kao metalostrugar 36 godina u fabrici „Petar Drapšin“, nakon čega je proglašen tehnološkim viškom. Posle se zaposlio u „Pobedi“, ali penziju, nažalost, nije dočekao.

Sahrana Zorana Ostojića je danas na Gradskom groblju.
 
Kako to da kod nas uvek pomru ti koji su radili nešto važno ceremonijalno. Kad uključim history kanal tamo uvek budu živi neki nemci, francuzi, ameri, englezi itd. koji su radili ovakve stvari.
Šta je kao ovaj pokojnik radio važno missim,nosio štafetu tj.učestvoao u jedno sumanutom udvoričkom ritualu.Na historiju možeš da vidiš učesnika bitke kod Midveja ili nešto tako,nemaju nabrojni narodi ništa slično.Besmisleno je što se Blic osvrće na smrt čoveka koji ničim to nije zaslužio,ni dobrim ni lošim osim što je kao i mnogi drugi bio manipulisan od strane jedne totalitarne vlasti.
 
pokoj mu dusi kao i svakom ko umre i to je to.

zasto neki misle da je dovoljno da u zivotu urade jednu malo vazniju stvar i da ceo ostali zivot zive na pijadestalu postovanja.

nosio stafetu i vise nikad ne mora da radi i taman posla da ga neko otpusti, on ima da dodje na posao kad hoce , i ako hoce , procita novine i zaradi platu.

kao i politicari kad ih uhvate u muvacini * to je politicki progon* kakav politicki lopuzo , djubre jedno nego na robiju.
 

Štafeta je tog 23. marta 1980. godine krenula sa centralnog gradskog Trga slobode u Novom Sadu, gde je bilo prisutno oko 150.000 ljudi. Zoran je tog dana u novom štofanom odelu došao do Futoške pijace, a pre stupanja na binu morao je još jednom da prođe bezbednosnu provere Udbe.

- Agent je iz džepa izvadio moju fotografiju, da bi konačno izgovorio: "U redu je, to si ti. Sada možeš da ideš." Srce mi je kucalo neverovatnom brzinom. Štafetu sam morao da držim visoko iznad glave, iako je bila teža od tri kilograma. Kad sam krenuo, počeli su da pljušte blicevi, a masa je navijala. Iza mene su trčali policajci obučeni u narodne nošnje. Kad sam štafetu predao radnici Pošte i poželeo joj da je čuva kao zenicu oka svoga, agenti su me izvukli iz kolone. U tom trenutku sam mislio da ću umreti od uzbuđenja - prisećao se Zoran.

Zoran je radio kao metalostrugar 36 godina u fabrici „Petar Drapšin“, nakon čega je proglašen tehnološkim viškom. Posle se zaposlio u „Pobedi“, ali penziju, nažalost, nije dočekao.

Sahrana Zorana Ostojića je danas na Gradskom groblju.



ebote, nekada u odelu trčali za fizičko...
danas kineske jakne i Samanta Seks i Selo moda...
 
Jos jedan dokaz da u ideale veruju budale dakle ko je glup neka radi za badava.

Naprotiv... Idealima se bave oni koji su materijalno opskrbljeni...
Preživljavanjem do Boljeg Sutra se bave pomenute budale
umesto da govnjive motke...

Da li je ovim činom prošla Titina epoha ?
Zvanično - da.
Ali, nostalgija i prisećanja još dugo neće.
Bez obzira što nema Tite, štafeta i nosilaca....

El ćeš odbiješ TITINU PEMZIJU?

IDI U PIO I KAŽI HISTORIJSKO NE! :rtfm:
kaži ti njima ne trebaju tebe komunjarske pare i da te brišu sa spiska...
imaš ti svoju šemu - ništa od *********

ili ćeš ko zadnje puvalo da ugrabiš jer ti država dužna eve karnet potpisao šef Mačak... pre nego došo Ljubiša...
 
Poslednja izmena:
images


ajmo ožalošćeni forumaši ko se nije poslužio... za pokoj duše...
aj uzi još jednu valja se... umro čovek... evo i ja ću...
jel si čuo da puštaju Šešelja? neće niko da pokrene temu na Krsti da ne predje bolest...
e snajka uzi i ti jednu nek ide po redu... samo neke bosanske teme...
 
Poslednja izmena:

Back
Top