Nogometaši koji su se igrali lopte i ništa više od toga

Ko klinac sam dugo mislio da su braca...on i Roberto...A nije to nista imo sam ortake koji su tripovali da su Sedorf i Davic braca... :D Kad smo kod tih kultnih imena secate se onih italijanskih univerzalaca...sto su pokrivali sve od beka do veznog reda preko stopera...Pessoto, Takinardi, Birindeli, Di Livio, na kraju krajeva i Konte on se malo izdvajo kao kapiten Juventusa ali to je ta skola...Torocceli... Ja sam ih ko klinac isto dozivljavo sve do jednog kao da ih je jedan cale pravio...pored pregrst majstora u to doba imali su i puno vodonosa... Zambrotta se ubrzo s krasio da beku i dugo godina bio jedan od najboljih bekova na svetu...E medju njima jedan se izdvajo njega jedino nisam guro u taj "kos" on je bio majstorcina preteca Pirla verovatno mada ne tako istaknut... kad got bi Milan dao neki gol iz dubinskog pasa znao sam ALBERTINI je poslo loptu....uzivajte...
 
Ko klinac sam dugo mislio da su braca...on i Roberto...A nije to nista imo sam ortake koji su tripovali da su Sedorf i Davic braca... :D Kad smo kod tih kultnih imena secate se onih italijanskih univerzalaca...sto su pokrivali sve od beka do veznog reda preko stopera...Pessoto, Takinardi, Birindeli, Di Livio, na kraju krajeva i Konte on se malo izdvajo kao kapiten Juventusa ali to je ta skola...Torocceli... Ja sam ih ko klinac isto dozivljavo sve do jednog kao da ih je jedan cale pravio...pored pregrst majstora u to doba imali su i puno vodonosa... Zambrotta se ubrzo s krasio da beku i dugo godina bio jedan od najboljih bekova na svetu...E medju njima jedan se izdvajo njega jedino nisam guro u taj "kos" on je bio majstorcina preteca Pirla verovatno mada ne tako istaknut... kad got bi Milan dao neki gol iz dubinskog pasa znao sam ALBERTINI je poslo loptu....uzivajte...

Pa istina da Talijani prednjače u nogometnom znanju i to u današnje vrijeme-razlog tome leži u tom njihovom stilu koji njeguju i može se reći da se njihov nogomet nije puno promjenio o udnosu na ostale-ja sam prvi klip o klasičnim venjacima i majstorima paseva posvetio Aleksandru Mostovoju-znam da nema dobrih klipova koji bi mogli takve igrače predstaviti u pravom svijetlu kao da stavim majstorije Alvara Recobe ili Claudia Lopeza-Nemogu staviti Franka Rajkarda majstora paseva jer on je ipak zvijezda s trofejima isto tako ni Gulita ali bilo je sjajnih igrača odsvuda nažalost civilizacija je tu gdje je nogomet više nije igra koju djeca igraju posle nastave i na velikom odmoru-nogomet je postao samo sredstvo da majke i očevi riješe djecu na dva sata dva puta na tjedan
nekad je bilo vrijeme da nisi mogao trenirati nogomet ako nisi baš talenat-bez obzira koliko ga volio

pošto sam rođen kraj stadiona ja to dobro primjećujem-nema više dečkića koji po cijeli dan provode s loptom i oni najzaljubljeniji odrade samo treninge i to je to a nekad je bilo drugačije svi su igrali a rijetki trenirali i bilo je stalno nadmetanje

ja mislim da će za 10 godina nestati i ovo malo čari u igri-jedino se uzdam u Afriku i Aziju
 
Poslednja izmena:
Да, Гаиска, први странац којег сам заволео и због којег сам и почео да навијам за Валенсију. И играч који је дошао после њега, који ми је био омиљени, Висенте Родригез.

Meni je cijela ta Valencia ostala urezana u sjećanje jer svi su igrali odlično a neki su zadržali godinama Angulo i Rufete i još par njih Vodio je Kuper mislim na golu je bio Kanjizares i mada sam navijao za Bajern opet mi je bilo žao Valencie u drugom finalu LP.jer ako je netko od malih trebao ikad uzeti titulu to je bila ta Valencia
 

Zbog njega mi je krivo sto nisam koju godinu stariji i sto ga nisam gledo na vrhuncu...i naravno jedan od onih cije sam cele utakmice gledo i trazio na youtubu on i Badjo su me najvise naterali da gledam te stare tekme i trazim...nestvaran igrac savrsenstvo...Mozda je nezahavlano pricati ali ako nije najbolja 10ka koju sam gledo onda u top 3 svakako...Kako nikada nije proglasen za najboljeg igraca sveta je neverovatno...
 
Ovoga lika sam puno gotivio meni kao klincu je on bio prototip krilnog igraca tada...Brz dribling u punom trku centarsut a neretko se ubacivo iz drugog plana i davo glove...jako produktivan je bio iako se nije posle Lacia proslavio u Interu a ko jeste???...Secam se ne Euru 2000 je teroriso tu utakmicu je bio enigma za Fancuze i onda onaj penal kad Saviera (Xavier kakav lik ****** :D ) lopta pogodi u ruku sudija svira penal i Zidan ga zabije onaj glupi zlati gol...
Kao klinac sam tvrdio da Kristijano Ronaldo nece biti igracina kao Konsejsao hahahahhahahhaha :D jer je bio neproduktivan...A Ronaldovi driblinzi kad je pocinjao tek bilo je to lepo za gledati ali nista nevidjeno do tada mene ni tad nije nesto impresionirao posebno...
 

Back
Top