Ništa ne jedem a opet se gojim?

@Sensei не дај Боже да нешто једеш, котрљао би се :lol:
Какав ти је ово наслов, Ништа не једем, а опет се гојим :lol:
Сад озбиљно, са годинама се успорава метаболизам, мање нам је и хране потребно јер се мање и крећемо, грицке, слаткиши се одмах лепе, а килограми се теже скидају.
Кад бисмо на папир ставили све што поједемо у току дана, схватили бисмо да то и није тако мало.
 
A, shvatamo i da naslov govori drugačije od uvodnog posta ( Ništa ne jedeš, a posle se ispravljaš u "umereno" )
Šećeri nisu problem (novija istraživanja profesorke za ishranu na BG univerzitetu)
Kalorije su kalorije, svejedno od čega potiču, od piva ili od čvaraka,. ili od čokolade..

Znači više unosiš, nego što trošiš.
Više troši,... može i u glavi da se troše kalorije.
 
Jedem umereno i ne nalivam se vodom a opet sam nabacio par kila za manje od mesec dana.
Šta mi je?
Могуће је да ти је метаболизам мало закочио. Има милион разлога за то. Можда мало и лоше спаваш, немаш довољно спорта, не пијеш довољно воде... Не знам да ли пушиш, пијеш. Али гледај да све доведеш у што бољи ред а ако те забрињава то увек можеш код нутриционисте...
 
Могуће је да ти је метаболизам мало закочио. Има милион разлога за то. Можда мало и лоше спаваш, немаш довољно спорта, не пијеш довољно воде... Не знам да ли пушиш, пијеш. Али гледај да све доведеш у што бољи ред а ако те забрињава то увек можеш код нутриционисте...
Такође можда је и до хормона... Него ниси много рекао па ни ја не могу на основу тога много да ти кажем, мада ја сам само лаик али немам лоше кефало :D
 
Ili ti se aktivirao usporeni metabolizam, obicno uspori oko 35e god.


nema dokaza da se ikakve promene dešavaju sa metabolizmom sve i do 60-ih godina života. ono što se desi je da ljudi neprimetno krenu više da jedu a manje da se kreću, jer život, obaveze, posao, stres.

setimo se kad smo bili klinci, za doručak uštipci sa kajmakom i slaninom, pa dva sata posle užina hleba i krema, i niko se nije obazirao na to, jer sve to odeš lepo i iskačeš i istrčiš napolju, i onda sve jovo nanovo. a odraslim ljudima je i 10k koraka dnevno mnogo (a objektivno 10k koraka je lagano), jer drugačija struktura života.
 
kako nema dokaza da se godinama menja metabolizam ?
aha, pročitao sam :),.. ali sumnjam .. i to što nema dokaza ne znači,.. a ranija istraživanja su bila sa dokazima da se menja :D
s godinama se usporava metabolizam...



nema nikakvih dokaza da se bazalni metabolizam usporava sa godinama. smanjuje se aktivnost i samim tim potrošnja, što za rezultat ima pakovanje kilograma. tako da ono 'ne mogu sad sa 45 što sam mogla sa 20' je više do drugačije organizacije života (što je razumljivo, nije ovo nikakva osuda) nego do metabolizma.
 
A recent study released last year challenges that premise, though. For years, the assumption has been that your metabolism is slowing as you age.

But a study that included 6,500 people from 29 countries shows that metabolism for both men and women really doesn’t significantly drop off until you reach the age of 60. The age range of participants in the study ranged from as young as eight days to as old as 95 years.


studija: https://www.science.org/doi/10.1126/science.abe5017


dakle zajebite te priče 'ne mogu ništa da uradim, to je proces starenja', itd, samo vas koče u životu.
 
OK,.. čak i nema logike,..
nema nikakvih dokaza da se bazalni metabolizam usporava sa godinama. smanjuje se aktivnost i samim tim potrošnja, što za rezultat ima pakovanje kilograma. tako da ono 'ne mogu sad sa 45 što sam mogla sa 20' je više do drugačije organizacije života (što je razumljivo, nije ovo nikakva osuda) nego do metabolizma.
i Zakon o održanju energije je na vašoj strani,... :ok:
 

Back
Top