Ništa ne jedem a opet se gojim?

Jedem umereno i ne nalivam se vodom a opet sam nabacio par kila za manje od mesec dana.
Šta mi je?
Mozda nisi dovoljno aktivan.Ja sam izbacio i rucak,t.j. ne rucam obican rucak,vec samo kacamak.Za dorucak ovsene pahuljice,nekad poparim sa vrucom vodom,nekad sa jogurtom,a za uzinu sendvic,sa zdenkom,ili lisnatim sirom.Moram to sa hlebom zbog velike kolicine lekova koje pijem,a pisao sam zasto se slabo krecem.Za mene mislim da ce sada kad pocne sezona lozenja biti dobro.Odlazak u podrum niz stepenice i povratak uz stepenice.Zao mi je samo salate od paradaiza i krastavaca,ali moram bataliti,jer i kilaza smeta mom problemu sa kicmom.

Jedem umereno i ne nalivam se vodom a opet sam nabacio par kila za manje od mesec dana.
Šta mi je?
Калорија је мерна јединица за енергију.

Да би се угојио, треба да уносиш више енергије него што потрошиш, тј. више калорија него што потрошиш.

Очигледно једеш висококалоричну храну, а не крећеш се довољно, те не трошиш довољно калорија.

Дакле, треба да се преорјентишеш на нискокалоричну храну и да се више трошиш.

Šta mi je?
Nisi dao dovoljno podataka. Tako da većina ako ne svi ovde mogu samo da nagađaju...

Manjak aktivnosti.
Vrsta hrane.

I godine, ali to se podrazumeva, ukoliko su ova oba u plusu. Ako je jedno samo onda može da se ne gojiš. A ako je nijedno onda bez obzira na godine ne bi trebalo da nabijaš širinu a ni težinu...

Ja sam opet preko 100 hiljada grama...
I obe su mi plus. Iako jedem dva put dnevno, i odrađujem posao aktivno...
I mrzim teretanu...

Šta mi je?
На овом форуму нећеш добити савет употребљив за тебе лично. Зато лепо код свог изабраног лекара, па покушај да добијеш упут за нутриционисту. Уколико не успеш, мораћеш да идеш приватно. У сваком случају самолечење је не само неефикасно, него често и опасно.
Увек се сетим опаске старог лекара у времена пре Интернета - Ко се лечи преко новина, има шансу да умре од штампарске грешке.

Back