Nikolić: Srbi sa Kosova sami da odluče da li će da glasaju

Poruka
17.803
Predsedsednik SNSTomislav Nikolić izjavio je da Srbi na Kosovu moraju samostalno da odluče da li će u nedelju izaći na izbore koje su raspisale vlasti u Prištini. Prema njegovim rečima, oni treba da postupaju na način na koji će sebi u što većoj meri olakšati život jer državi Srbiji su uslugu učinili samim tim što su ostali na svojim ognjištima.


"Treba prepustiti tim ozbiljnim ljudima da sami odluče. Sami dole žive. Ako ostane na njima da oni odbrane Srbiju, onda od Srbije nema ništa. Srbiju mora da obrani Vlada Srbije u Beogradu, to je njen posao, to je njen zadatak. A oni dole treba da žive što bolje mogu. I da nije njih dole, ja mislim da Srbija više ne bi ni razgovarala o tome da li je Kosovo i Metohija nezavisno ili ne, bilo bi nezavisno", kazao je Nikolić.


On je ocenio da je Vlada Srbije stavom da nema uslova za izlazak Srba na kosovske izbore pokazala dvoličnost, i da izbegavanjem da otvoreno pozove srpske birače na bojkot tih izbora želi da istovremeno osvoji simpatije i građana i EU.

Izvor : Blic

Neocekivan glas razuma i to od Tome :think:
 
Neocekivan glas razuma i to od Tome :think:

Pa naravno da će sami da odluče!!!! Prosto , čovek sam bira da li će da glasa ili neće da glasa.... međutim od naših političara pa i od Nikolića se očekivalo da im da savet ... da kaže " Uradite po svojoj savesti ali ja mislim da je najbolje ... tako i tako... " ...

Ne NIKOLIĆ POSTUPA TADIĆEVSKI ... DEMAGOŠKI .... na teška pitanja izbegava odgovore i pokazuje tendenciju da ne preuzima odgovornost ....

Ja to ne mogu da pohvali ......kažem SNS je za mene i dalje NAJMANJE LOŠA OPCIJA NA NAŠOJ POLITIČKOJ SCENI ali evo im još jednog MINUSA kod mene ...
 
Pa naravno da će sami da odluče!!!! Prosto , čovek sam bira da li će da glasa ili neće da glasa.... međutim od naših političara pa i od Nikolića se očekivalo da im da savet ... da kaže " Uradite po svojoj savesti ali ja mislim da je najbolje ... tako i tako... " ...

Ne NIKOLIĆ POSTUPA TADIĆEVSKI ... DEMAGOŠKI .... na teška pitanja izbegava odgovore i pokazuje tendenciju da ne preuzima odgovornost ....

Ja to ne mogu da pohvali ......kažem SNS je za mene i dalje NAJMANJE LOŠA OPCIJA NA NAŠOJ POLITIČKOJ SCENI ali evo im još jednog MINUSA kod mene ...
Чух пре неки дан, исприча ми човек, једини који су за већ дуже време време били на Космету, а да нису народу мученоме тамо просипали некакву демагогију, него, истинску српску реч и утеху, били су чланови књижевног удружења "Поета"...
 
Чух пре неки дан, исприча ми човек, једини који су за већ дуже време време били на Космету, а да нису народу мученоме тамо просипали некакву демагогију, него, истинску српску реч и утеху, били су чланови књижевног удружења "Поета"...

Nisam iznenađen ...
 
Neocekivan glas razuma i to od Tome :think:

Taj nicim izazvani razum je odavno napao Srbe juzno od Ibra, po enklavama. Samo ovi 'severnjaci' koji osluskuju ili namigiju sa Beogradom - ga i slusaju. Ne verujem da bilo ko iz Bg moze da ima presudan uticaj na desavanja dole. Ako oni sami ne znaju sta im treba, krug dvojke im nece pomoci.

Da se dogovorimo sa njima i napravimo nesto. Ovako kao do sada, jednostrani planovi... to ne radi.
 
Neocekivan glas razuma i to od Tome :think:

Kakav glas razuma? Oprao se covek pred javnim mnjenjem u Srbiji jer je od jednom vazno da srbi na Kosovu sami odluce dali da izadju na izbore! A sta mislite kakvu ce odluku doneti kad zive u paklu koji im stvaraju albanci uz podrsku EU? Naravno malo pretnjama malo ucenama i po kojim ubistvom srbi ce vec odluciti da izadju na izbore!
Zasto je sramota da Srbija kaze da bi izlaskom na izbore srbi dali legitimitet albanskoj vlasti? Sta mislite zasto je Taci raspisao izbore pre pregovora sa Srbijom?
 
Pazi ,oni nisu vršili pritisak na vladu ...a imaju pravo da daju komentar , i da pozivaju svoje vernike da deluju u određenom smislu .....SADA , to što su oni uradili može nekome da se svidi ili ne svidi ali imaju pravo da daju svoje mišljenje .....


Ne, nije bas tako tj. nije rec o imanju prava ili ne o iznosenju misljenja... Znaci ako bi vlada rekla da navedeni izadju ili da sami odluce o tome isto bi i oni izjavili ?!
 
Ne, nije bas tako tj. nije rec o imanju prava ili ne o iznosenju misljenja... Znaci ako bi vlada rekla da navedeni izadju ili da sami odluce o tome isto bi i oni izjavili ?!

Nisam baš siguran da razumem šta me pitaš .....

ali evo ovako ... SPC i svaka verska organizacija u Srbiji ima pravo da ima svoj stav o pitanjima za koja misli da su u njenom domenu , pa i politička pitanja ....

e sada, Srbija je sekularna država , dakle religije su odvojene od svetovne vlasti .....

to dalje znači sledeće ... SPC može da zauzme stav o izlasku birača na ove izbore , on može da bude identičan stavu vlade, može da se razlikuje, potpune je nebitno ..... ono što ona NE MOŽE jeste da zahteva od VLADE DA VLADA PROMENI SVOJ STAV ( što SPC nije ni učinila ) .....

Tkđ SPC a ni druge verske organizacije ne mogu u svojim stavovima da pozivaju na protivustavno i protivzakonito ponašanje , ali misliti drukčije od vlade nije ni protivustavno ni protivzakonito ....

ETO ...
 
Pa naravno da će sami da odluče!!!! Prosto , čovek sam bira da li će da glasa ili neće da glasa.... međutim od naših političara pa i od Nikolića se očekivalo da im da savet ... da kaže " Uradite po svojoj savesti ali ja mislim da je najbolje ... tako i tako... " ...

Ne NIKOLIĆ POSTUPA TADIĆEVSKI ... DEMAGOŠKI .... na teška pitanja izbegava odgovore i pokazuje tendenciju da ne preuzima odgovornost ....
Ja to ne mogu da pohvali ......kažem SNS je za mene i dalje NAJMANJE LOŠA OPCIJA NA NAŠOJ POLITIČKOJ SCENI ali evo im još jednog MINUSA kod mene ...
Одговрићу на болдовано-Да, управо тако амортизује тешка питања која му се постављају двосмисленим или недовољно јасним или неодређеним одговорима. Видим и да "националне" теме у последње време избегава и да помене. Узгред, мислим да СНС нема сада јасну платформу, по питању тога шта би радили са Косовом и Метохијом да нпр. имају 3/4 власти у Србији у својим рукама.
Мада, опет и мени је СНС (и делимично ДСС) најмање лоша опција.
Узгред, мислим да би ДС "продао" цело Косово, ако би им било понуђено нешто заузврат.

Мој лични став је да ови са Севера нипошто не треба да излазе (немају ни разлога), а што се тиче ових са југа, прво би неко морао да ми да правнично објашњење да ли се евентуалним изласком даје легитимитет новоформираној држави.
 
Neka odluce iskljucivo oni sami....o njihovim zivotima se radi...Nikolic je ovde u pravu.
Није лако када си без струје 30 дана, када ни до сопствене њиве или винограда не смеш да одеш...када те до школе прате тенкови КФОР-а, када посао у албанским фирмама не можеш да нађеш, када су изложени нападима великоалбанских фашиста...север је већ данас засебан део КиМ и они никако не треба да излазе, а ови са југа ће, надам се најбоље проценити шта је за њих најбоље...
 
Није лако када си без струје 30 дана, када ни до сопствене њиве или винограда не смеш да одеш...када те до школе прате тенкови КФОР-а, када посао у албанским фирмама не можеш да нађеш, када су изложени нападима великоалбанских фашиста...север је већ данас засебан део КиМ и они никако не треба да излазе, а ови са југа ће, надам се најбоље проценити шта је за њих најбоље...

Tacno...sever Kosova i enklave su nebo i zemlja....na severu uvek mogu da se samoorganizuju kad god im EULEX uskrati neku nadleznost...i mogu da biraju...cini mi se da Srbi juzno od Ibra taj izbor nemaju i da moraju da gledaju samo na svoj opstanak...po svaku cenu...nazalost...
 
Одговрићу на болдовано-Да, управо тако амортизује тешка питања која му се постављају двосмисленим или недовољно јасним или неодређеним одговорима. Видим и да "националне" теме у последње време избегава и да помене. Узгред, мислим да СНС нема сада јасну платформу, по питању тога шта би радили са Косовом и Метохијом да нпр. имају 3/4 власти у Србији у својим рукама.
Мада, опет и мени је СНС (и делимично ДСС) најмање лоша опција.
Узгред, мислим да би ДС "продао" цело Косово, ако би им било понуђено нешто заузврат.


Мој лични став је да ови са Севера нипошто не треба да излазе (немају ни разлога), а што се тиче ових са југа, прво би неко морао да ми да правнично објашњење да ли се евентуалним изласком даје легитимитет новоформираној држави.

Aplauz za ovo što sam boldovao a stići će i repka ......

A što se tiče ovog za šta tržiš mišljenje ...veruj mi da bi bilo teško i najboljim pravnicima ...ali odprilike je ovako ....

PRIZNANJE JEDNOJ DRŽAVI MOGU DA DAJU SAMO DRUGA VLADA I DRŽAVA ... ne i građani koji žive na njenoj teritoriji ... dakle oni tim izlaskom ne doprinose da SRBIJA PRIZNA KOSOVO ...

Međutim , taj izlazak bi Kosovska vlast koristila kao argument da tvrdi da ima podršku od svih građana KOSOVA ... ali bi naši mogli da tvrde da su Kosovski Srbi izašli na izbore pokrajinske vlasti , one koja je trenutno aktuelna ..... KAKO TU VLAST ZAISTA DOŽIVLJAVAJU SRBI KOJI SU IZAŠLI ... teško će BITI ODREDITI .... tako da cela ta priča nikome u smislu statusa neće doneti neki veliki poen .....

U suštini .... ko bolje bude balansirao sa velikim silama ( SAD , EU i ZEMLJE BRIKA) ....stvoriće bolju situaciju kad dođe vreme konačne odluke .....
 
Isto bih im rekla: Odlucite sami, vi najbolje znate sta vam je ciniti, kako sebi pomoci a ne odmoci! Dakle, svako da odluci u svoje ime i po licnoj proceni.

A gde je tu savet .... gde je JA MISLIM TAKO I TAKO ... ja bih uradio tako i tako ...ali ako mislite da grešim vi uradite drugačije ....

Pa valjda neko ko pretenduje da bude predsednik ili premijer ---- MORA O NEKIM BITNIM STVARIMA ZA NJEGOVU DRŽAVU DA IMA STAV .... ILI ĆEMO POSLE " BOJAŽLJIVOG BORISA" DA DOBIJEMO " BOJAŽLJIVOG TOMU" ....

DA LI ĆE SE IKADA POJAVITI POLITIČAR KOJI JE SPREMAN DA PREUZME ODGOVORNOST ......pa ako bude dobro čestitke ako bude loše kritike ...

ima li Srbija u politici i hoće li ikada imati ono što ima u KOŠARCI RECIMO .... ČOVEKA SPOSOBNOG DA PREUZME ODGOVORNOST ....

Eh taj Miloš Teodosić ......................
Teo trojka 1.jpg
sampioni 2.jpg
sampioni.jpg
sampioni 3.jpg
 
Бојкот ће бити најјачи тамо гдје су мјеста са највише Православних Срба и местима која су повезана са другим већим српским местима.
Дакле, очекујем излазност од не више од 30 % У Грачаници, Штрпцу...Гораждевчани су поносни и помало пркосни, мислим да ће и они бојкотовати, као и становници Липљана...е сад поставља се питање шта ће чинити Срби из мини енклава попут предграђа Клине, околине Гњилања, мањих места у Косовском Поморављу, неким местима на централном КиМ попут Чаглавице, Ранилуга и Партеша.
Ново Брдо је мало већи град (неколико хиљада становника) и Срби су тамо већина...али не знам како ће они одлучити...

Све у свему, једино је СПО од странака са седиштем у Београду, послао своје кандидате, а излазак на изборе је подржао и ЛДП и још неке ситније парламентарне странке.
Што се тиче српских гласова-отићиће на више страна, што је и најгоре (читај, узеће се само оних загарантованих 10 мандата).
Углавном пролазе, Јединствена српска листа (Рада Трајковић и СПО).
Српска демократска странка КиМ и Српска Косовско-Метохијска странка (једну од ове две води Петковић).
Мислим да ће Тачијеви плаћеници из Самосталне либералне странке доживети крах и остати и без мандата и без места у власти.

Како год, волео бих да Самостална либерална странка овај пут лоше прође јер мислим да не воде рачуна о Србима, већ само о сопственим интересима и да су увелико у дилу са зликовцем Тачијем. Још нешто, Срби не треба да формирају коалицију са Тачијем, мислим да су они из некадашње Руговине партије мало мање екстремни...
 
Situacija je ovakva sto se tice izbora...

Srbi imaju zagarantovanih 10 mesta u parlamentu. Srpske liste su vec prijavljene, tako da ako izadje bukvalno 1 Srbin na izbore i glasa a svi ostali bojkotuju, opet ce Srbi dobiti minimum 10 mesta u parlamentu i to je to....

Bojkotom izbora se ne moze nista dobiti, a izlaskom na izbore se moze osvojiti veci broj poslanickih mandata...

Ja bih licno izasao na izbore, ali ne bih da popijem batine, tako da cu biti prinudjen da bojkotujem...
 
Samo cu nesto da pitam... Koliko forumasa zna da vlada Hrvatske ima potpredsednika - Srbina?
Jel bi bilo dobro da za pocetak imamo tako nesto i na KiM? Mozda kasnije i predsednika?


p.s. kljucna rec je - izlaznost... a izigravanje noja je samo to, nema drugih rezultata

Ne znam sta da ti kazem...

I u ovoj prosloj Kosovskoj vladi smo imali dva ministra, iz Liberalne stranke, koji su surovali sa Tacijem i nisu maltene nista uradili za Srpsku zajednicu...

Jedino sto su uspeli je da obezbede sebe i svoje porodice....
 
Ne znam sta da ti kazem...

I u ovoj prosloj Kosovskoj vladi smo imali dva ministra, iz Liberalne stranke, koji su surovali sa Tacijem i nisu maltene nista uradili za Srpsku zajednicu...

Jedino sto su uspeli je da obezbede sebe i svoje porodice....

Zato sto mi slusamo velikog brata... Nemam ni ja nista protiv da mi budemo vecina tamo gde treba da budemo - ali ko stvarno i potpuno veruje u sve te price?
Mozda mi ne volimo da cujemo da je KiM nekako ne bas legalno samostalna drzava. I onda ce neki da mi poture rezoluciju, u kojoj i ne pise bogzna sta, i koju je malo ko uopste i citao.

Umesto da kazemo "ok, sad je za vas 1:0, al drugo poluvreme je nase". Neki tako mnogo pate od gajenja lika i dela...
 
Samo cu nesto da pitam... Koliko forumasa zna da vlada Hrvatske ima potpredsednika - Srbina?
Jel bi bilo dobro da za pocetak imamo tako nesto i na KiM? Mozda kasnije i predsednika?


p.s. kljucna rec je - izlaznost... a izigravanje noja je samo to, nema drugih rezultata

U jaka stvar što imaju Srbina podpredsednika, samo to koriste da se legitimišu kao država koja vodi računa o manjinama ...šta imaju Srbi u Hrvatskoj od toga ... da možda nisu priznali zločine u Oluji i Bljesku .... ili da se možda nisu stvorili uslovi za povratak Srba koji su proterani???

inače ne želim ovim da prejudiciram kako bi trebalo na Kosovu da se uradi ... mislim da je svakome jasno da se i zašto se ne može povući paralela HRVATSKA - KOSOVO .. kome nije .. ne vredi da mu se objašnjava
 

Back
Top