NIJEDAN SRBIN NIJE POGINUO ZA CRNU GORU

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za to da se Crna Gora oslobodi od Turaka ginuli su crnogorski vojnici. Ali su se zato milioni Srba bunili kada su Crnogorci na referendumu poklonili državu Srbiji. Oko 100.000 Srba poginulo je 1912. za oslobođenje Makedonije od Turaka. Ali nijedan Srbin nije rekao ni A kada su se Makedonci odlučili za samostalnost. I danas Srbi ne vrijeđaju i ne napadaju nikoga do Crnogorce; valjda im nedostaje naše more. Mi smo imali državu i 1660. godine. Evo vam dokaza:

http://www.tacitus.nu

Ja ovdje na Balkanu pored Turske vidim samo Crnu Goru i Dubrovnik.
Gdje vam je tada bila Srbija, Hrvatska, Bosna, Makedonija, Albanija, Bugarska, Grčka…
Idu neke priče da će Albanija tražiti Ulcinj, a Hrvatska Kotor itd. Hrvatska ne traži ništa ni od koga, a Šiptari traže jedino Kosovo. Koliko mi je poznato, pregovori se ne vode oko jednog gradića, no oko jedne teritorije koju Šiptari zovu Dardania i čiji je glavni grad Prishtine.

Mi volimo ova brda
I njihove oštre klance
koji nikad ne poznaše
Sramotnoga ropstva lance.

Crnogorci ne ljube lance! Viva vero Montenegro!

Kao prvo, ne razumem naslov teme. Mislim, koja je svrha? Biraj venu ili slepoocnicu! Krvlju cu da ispisem da ginem za Crnu Goru! :D

Potpuno razumem tvoju frustraciju tom srpskom reakcijom, medjutim potpuno si je pogresno shvatio. Ocigledno je da su Srbe, kao po obicaju lagali kada su im rekli da su Srbi i Crnogorci isti narod. Izgleda da se niko ne prima na bratstvojedinstvene parole, kao mi.

U Srbiji je uvek postojala ta prica, da citav crnogorski narod sebe smatra Srbima i kada se je pojavila ideja samostalnosti crnogorskog naroda, ovde je to predstavljeno kao neka grupa koja pokusava da unese razdor, prateci separatisticke trendove na Balkanu, te da crnogorske Srbe odvoji na silu od Srbije.

Ovde su svi Vladana Batica pravili na ludog kada je pokusavao da organizuje referendum Srba za odvajanje od Crne Gore, jer je citav proces bio otegnut preko svake mere. Medjutim, ja sam se slagao sa covekom. Kako se i ispostavilo Srbija je imala prilicno stete usled tog odugovlacenja. Opet cu pomenuti Prvoslavov sputnjik, najvecu glupost svih vremena koju cemo platiti iz svog dzepa, hteli to ili ne.

Meni sama autonomija Crne Gore nije nikakav bauk. Radite sta hocete, al', brate budite vise jednom autonomni, ono, potpuno, pa nek vam je sa srecom.

Ja sam, igrom slucaja, vidjao Podgoricane koji se lece u niskom klinickom centru preko prijateljskih veza o trosku nase drzave, jer kazu da si crnogorski hirurzi kasapi. Treba ljudima pomoci, ali nisam ih ja terao da se odvajaju.

E, sad, to za odbrane gradova. Pa zar Crnogorci nisu tokom NATO-bombardovanja Beograd zvali ,,Bombaj!" :-/

A ako ti je misteriozna bliskost Makedonaca i Srba, vidi samo kako su se Makedonci kulturno odvojili od Srbije, bez ikakve frke i koliko je Makedonaca protestvovalo tokom NATO bombardovanja.

Sto se tice slobodoljublja crnogorskog naroda, to je nesto sto treba postovati, ali sto prerasta u maniju pojedinih crnogorskih politicara, koji ce nastaciti sa borbom za oslobodjenje i od svog sopstvenog razuma. Ne znam kako se covek zove, ali znam da se bori za Crnogorsku pravoslavnu crkvu, ali da se nikada nece pokloniti jerusalimskom (turskom kako ga on nazva) patrijarhu, jer Crnogorci ne ljube lance. Takvi ljudi i u Hristovim recima nadju izgovor da zapodenu kavgu sa nekim.

Inace, lako je biti bitke sa vrha kamenjara koji niko nece.

I sta s tim sto je Crna Gora imala samostalnost 1603? Zar je iko u Srbiji to ikada sporio?
 
Kaži mi da nisam u pravu. Srpski vojnici su masovno izginuli za oslobođenje Makedonije od Turaka, a niko se nije bunio zbog makedonske nezavisnosti. A Crnu Goru oslobodila je crnogorska vojska, a zbog crnogorske nezavisnosti po Srbiji žalopojke traju i danas.

ja sam Srbin,moja familija vuche porklo iz Crne Gore(naravno,geografski...a zar postoji drugo?)..../i ja ZNAM da sam SRBIN!E SAD....Odjednom TI imas problem svojeg porekla, i drzave i VERE.....ja nemam problem sa tim.....Sta ti to meni tacno zameras???!!!
 
Au ljudi chitam sve ovo i ne mogu da verujem. :shock:

Evo ja od rodjenja zivim u Beogradu, i svuda oko mene su isti ti crnogorci koji neprekidno dolaze iz Crne Gore u Srbiju, u Beograd, pa onda slusham kako pljuju po Srbiji i Beogradu.. Shta je sa vama ljudi???J el ste svi poludeli?????
Pa 70% Beogradjana vuche korene iz Crne gore...Bilo da su rodjeni u Beogradu, a ocevi i dedovi, su im poreklom iz CG, bilo da su doshli da studiraju ovde.
Najveci deo Srba (koji ne vuku poreklo iz Cg) je otishao u inostranstvo....davno... I to se generacijama deshava u Bg. Ovde dolaze iz svih manjih gradova, drze se zajedno, i sve to ne bi bilo uopshte za osudu, da ne daju sebi za pravo da pljuju po gradu u koji su se uselili, i po ljudima koji zive ovde od rodjenja.
Teshko da ce neki Beogradjanin (poreklom crnogorac) prichati ovakve stvari...Obichno se ovo chuje od pridoshlica...
I nije mi jasna samo jedna stvar. Zaista...Toliko pridoshlica je ovde doshlo na vrlo dobre poslovne polozaje. Mahom ima jako puno Crnogoraca. Kako vas bre nije sramota da prichate tako?

Nikada nisam ni pomislila da gledam bilo kog choveka koji zivi ovde u Bg-u nikako drugachije nego kao choveka. Nije me interesovala nacionalna pripadnost....do pre par goduina
Imala sam dodushe par ispada na faxu, u Nishu i u Zajecharu gde su mi ljudi na razne nachine, bez ikakvog razloga prilazili, i kada chuju da sam iz Beograda, pljuvali po Bg-u. Tada sam pochela da osecam gadjenje. Sad ovo shto se deshava prerasta u zaista vrlo ozbiljnu odbojnost, i vrlo lako moze da preraste u mrznju...

Shta radite? Imate li malo mozga, i zdrave pameti?????
Hocete rat? Jel to najbolje i jedino shto umete?
 
Imala sam dodushe par ispada na faxu, u Nishu i u Zajecharu gde su mi ljudi na razne nachine, bez ikakvog razloga prilazili, i kada chuju da sam iz Beograda, pljuvali po Bg-u. Tada sam pochela da osecam gadjenje. Sad ovo shto se deshava prerasta u zaista vrlo ozbiljnu odbojnost, i vrlo lako moze da preraste u mrznju...

Vidis ja sam isto tako cuo odredjene Beogradjane (a ima ih poprilicno) kako omalovazavaju ljude iz provincije(dakle samo zato sto su rodjeni u provinciji) a sebe izdizu zato sto jelte zive u Beogradu....i nikada nisam razumeo kakav prestiz nosi ta izdegenerisana titula "rodjenog Beogradjanina" ... sta je to u beogradskom vazduhu sto cini Beogradjane superiornijim nad ostatkom Srbije ? To sto ljudi pljuju po Beogradu ima veze sa centralizacijom jer sav novac iz provincije ide u Beograd a u provinciji se teze zivi. Cistacica u Beogradskoj gimnaziji ima platu kao doktor opste prakse u provinciji naprimer...naravno sve varira od grada do grada ali ako hoces extrem raspitaj se za prosecnu platu u Leskovcu recimo.
Inace pojedini "rodjeni Beogradjani" pedantno pljuju ljude ciji se recimo deda doselio u Bg a oni su tu generacijama, nesto kao grofovska loza, plava krv ....koje su bre to price?
Beograd naime nije centar, vec supak sveta, pa cak su i pojedini provincijalci toga svesni i ne dozivljavaju Bg kao metropolu vec kao obicno selo...malo vece povrsine od sredine iz koje su dosli, ali ipak selo.
Sustina je da moras razumeti ogorcenost ljudi iz provincije, mozes da skontas i sama u kom smeru vodi mrznja...i naravno da ima normalnih "rodjenih Beogradjanina" ali takvi nikada to nece posebno naglasavati upravo zato sto su normalne osobe.
 
Za to da se Crna Gora oslobodi od Turaka ginuli su crnogorski vojnici. Ali su se zato milioni Srba bunili kada su Crnogorci na referendumu poklonili državu Srbiji. Oko 100.000 Srba poginulo je 1912. za oslobođenje Makedonije od Turaka. Ali nijedan Srbin nije rekao ni A kada su se Makedonci odlučili za samostalnost. I danas Srbi ne vrijeđaju i ne napadaju nikoga do Crnogorce; valjda im nedostaje naše more. Mi smo imali državu i 1660. godine. Evo vam dokaza:

http://www.tacitus.nu

Ja ovdje na Balkanu pored Turske vidim samo Crnu Goru i Dubrovnik.
Gdje vam je tada bila Srbija, Hrvatska, Bosna, Makedonija, Albanija, Bugarska, Grčka…
Idu neke priče da će Albanija tražiti Ulcinj, a Hrvatska Kotor itd. Hrvatska ne traži ništa ni od koga, a Šiptari traže jedino Kosovo. Koliko mi je poznato, pregovori se ne vode oko jednog gradića, no oko jedne teritorije koju Šiptari zovu Dardania i čiji je glavni grad Prishtine.


Mi volimo ova brda
I njihove oštre klance
koji nikad ne poznaše
Sramotnoga ropstva lance.


Crnogorci ne ljube lance! Viva vero Montenegro!
A ja se baš pitao gde se denuo Vladika Rufi:lol::lol::lol:
 
Vidis ja sam isto tako cuo odredjene Beogradjane (a ima ih poprilicno) kako omalovazavaju ljude iz provincije(dakle samo zato sto su rodjeni u provinciji) a sebe izdizu zato sto jelte zive u Beogradu....i nikada nisam razumeo kakav prestiz nosi ta izdegenerisana titula "rodjenog Beogradjanina" ... sta je to u beogradskom vazduhu sto cini Beogradjane superiornijim nad ostatkom Srbije ? To sto ljudi pljuju po Beogradu ima veze sa centralizacijom jer sav novac iz provincije ide u Beograd a u provinciji se teze zivi. Cistacica u Beogradskoj gimnaziji ima platu kao doktor opste prakse u provinciji naprimer...naravno sve varira od grada do grada ali ako hoces extrem raspitaj se za prosecnu platu u Leskovcu recimo.
Inace pojedini "rodjeni Beogradjani" pedantno pljuju ljude ciji se recimo deda doselio u Bg a oni su tu generacijama, nesto kao grofovska loza, plava krv ....koje su bre to price?
Beograd naime nije centar, vec supak sveta, pa cak su i pojedini provincijalci toga svesni i ne dozivljavaju Bg kao metropolu vec kao obicno selo...malo vece povrsine od sredine iz koje su dosli, ali ipak selo.
Sustina je da moras razumeti ogorcenost ljudi iz provincije, mozes da skontas i sama u kom smeru vodi mrznja...i naravno da ima normalnih "rodjenih Beogradjanina" ali takvi nikada to nece posebno naglasavati upravo zato sto su normalne osobe.

Ovim si dokazao da si samo jos jedan u nizu onih koji nisu sposobni da shvate svoja prava u stvaranju boljeg zivota sebi i svojim sugradjanima time sto cete izabrati predstavnike koji ce se zalagati za kraj iz koga su potekli.
I dalje birate ljude koji ce doci u Beograd (ili bilo koji drugi grad) i onda jedno mesec dana preskakati sine da ih ne ubije struja. Pa kako niste u stanju ni da pisnete pred svojim lokalnim mocnicima koji vam otvoreno govore "mali, zaokruzices to i to ili ces ostati bez jedine krave koja te hrani" onda svoj bol i svoju nemoc pokusavate da izlecite pljuvanjem po jednoj od svojih najvecih zelja u zivotu.
Na zalost tvoju i tvojih sapatnika, zlatne ribice ne postoje. Biti Beogradjanin nije mesto rodjenja nego stanje duha ali tesko je to shvatiti kada je duh provincijski.
 
srbija je i posle osamostaljivanja bivsih jugoslovenskih republika i crne gore ostala "jugoslavija u malom " a bojni kadrovi koji zauzimaju najvise funkcije u srbiji iz tih republika i crne gore samo potvrdjuju da se u srbiji nista nije promenilo.
legitimno pravo nas iz srbije da participiramo u vlasti srbije srazmerno svojoj brojnosti ,u suprotnom cemo i narednih sezdeset godina biti nemi posmatraci i aplauderi onoga sto se dogadja u srbiji.
nasoj naivnosti nema kraja!
a crnogorci i posle onako bratskog osamostaljivanja i opstanka njihovih kadrova na vlasti u srbiji nikako da nas ostave na miru, sto se moze primetiti i na forumima.
 
srbija je i posle osamostaljivanja bivsih jugoslovenskih republika i crne gore ostala "jugoslavija u malom " a bojni kadrovi koji zauzimaju najvise funkcije u srbiji iz tih republika i crne gore samo potvrdjuju da se u srbiji nista nije promenilo.
legitimno pravo nas iz srbije da participiramo u vlasti srbije srazmerno svojoj brojnosti ,u suprotnom cemo i narednih sezdeset godina biti nemi posmatraci i aplauderi onoga sto se dogadja u srbiji.
nasoj naivnosti nema kraja!
a crnogorci i posle onako bratskog osamostaljivanja i opstanka njihovih kadrova na vlasti u srbiji nikako da nas ostave na miru, sto se moze primetiti i na forumima.
Problem sa Srbima je to sto nisu rodjeni genetski gladni vlasti.
Danas se to kaze "manjak ambicije".
I dok je u Srbiji dovoljno da kazes "Ja sam Srbin!" i da dobijes sva prava, dotle se drugi cuvaju ovakvih imbecilnih poteza priznavanja po izjavi. I ne samo da se cuvaju, nego jedni drugima pomazu jer znaju sta je nacija.
Kada naucimo da se ponasamo kao neke druge nacije, onda cemo mozda i postati cenjeni u svetu i pocecemo da upravljamo svojom zemljom. Samo nisam siguran koliko nisko mozemo da se spustimo u tom nastojanju.
 
Za to da se Crna Gora oslobodi od Turaka ginuli su crnogorski vojnici. Ali su se zato milioni Srba bunili kada su Crnogorci na referendumu poklonili državu Srbiji. Oko 100.000 Srba poginulo je 1912. za oslobođenje Makedonije od Turaka. Ali nijedan Srbin nije rekao ni A kada su se Makedonci odlučili za samostalnost. I danas Srbi ne vrijeđaju i ne napadaju nikoga do Crnogorce; valjda im nedostaje naše more. Mi smo imali državu i 1660. godine. Evo vam dokaza:

http://www.tacitus.nu

Ja ovdje na Balkanu pored Turske vidim samo Crnu Goru i Dubrovnik.
Gdje vam je tada bila Srbija, Hrvatska, Bosna, Makedonija, Albanija, Bugarska, Grčka…
Idu neke priče da će Albanija tražiti Ulcinj, a Hrvatska Kotor itd. Hrvatska ne traži ništa ni od koga, a Šiptari traže jedino Kosovo. Koliko mi je poznato, pregovori se ne vode oko jednog gradića, no oko jedne teritorije koju Šiptari zovu Dardania i čiji je glavni grad Prishtine.

Mi volimo ova brda
I njihove oštre klance
koji nikad ne poznaše
Sramotnoga ropstva lance.

Crnogorci ne ljube lance! Viva vero Montenegro!

pa idi u tu crnu goru jel koliko sam pratio ti rece da si za tadica glasao znaci zivis u srbiji pa koji ces **** ovde teraj se u crnu goru i povedi tvoje zemljake sa sobom
 
Za to da se Crna Gora oslobodi od Turaka ginuli su crnogorski vojnici. Ali su se zato milioni Srba bunili kada su Crnogorci na referendumu poklonili državu Srbiji. Oko 100.000 Srba poginulo je 1912. za oslobođenje Makedonije od Turaka. Ali nijedan Srbin nije rekao ni A kada su se Makedonci odlučili za samostalnost. I danas Srbi ne vrijeđaju i ne napadaju nikoga do Crnogorce; valjda im nedostaje naše more. Mi smo imali državu i 1660. godine. Evo vam dokaza:

http://www.tacitus.nu

Ja ovdje na Balkanu pored Turske vidim samo Crnu Goru i Dubrovnik.
Gdje vam je tada bila Srbija, Hrvatska, Bosna, Makedonija, Albanija, Bugarska, Grčka…
Idu neke priče da će Albanija tražiti Ulcinj, a Hrvatska Kotor itd. Hrvatska ne traži ništa ni od koga, a Šiptari traže jedino Kosovo. Koliko mi je poznato, pregovori se ne vode oko jednog gradića, no oko jedne teritorije koju Šiptari zovu Dardania i čiji je glavni grad Prishtine.

Mi volimo ova brda
I njihove oštre klance
koji nikad ne poznaše
Sramotnoga ropstva lance.

Crnogorci ne ljube lance! Viva vero Montenegro!

Kakve su ovo gluposti? :confused:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top