NEZAVRSENI POSLOVI

.....ham...da otvorim svoj restoran...ali ne bilo kakav restoran - poseban restoran za odabrano drustvo gde ce se ljudi osecati 'kod kuce' (obozavam da radim za sankom, eto - ako bas nekog zanima! :oops: Uslo mi pod kozu od kad sam jednom radila kod drugara dok sam od toga placala specijalizaciju!).
...da otvorim privatnu kliniku sa svojim prijateljima, pa da se najzad ljudi lece ko ljudi, i da ih vise niko ne tretira ko stoku....!
...da jos jednom u zivotu ronim na Maldivima...
...da kupim kucu na plazi.

To bi bilo to.....
 
Da isteram do kraja jos par ispita i diplomski, da sacuvam stabilan brak i porodicu na okupu, da nadjem sebe u poslu koji cu raditi, da budem jaka i zadovoljna sobom i dalje...
DA NIKADA NE ZABORAVIM MOJ MOTO: VOLI! VERUJ! ZELI!
 
Samo da uzmem rezultate i vidim da li sam zdrava. ako bude ok okrecem novi list. Do kraja zivota ni jedan dan nece biti protracen na gluposti, ni jedna "otrovna" rec nece poci sa mojih usana, volecu mnogo vise i sebe i druge.
 
Fakultet sam zavrsila, udala se, dobila divno dete, stambeno pitanje ?, posla nema (nadam se da ce ga biti). Pa kad se sve sabere najbitnije mi je (pored zdravlja) dobar brak i moja devojcica .
 
gurmanci:
Sta jos niste uradili do kraja u svom zivotu ili niste uradili uopste od onih stvari koje su vam mnogo vazne i koje se ocekuju od vas? (fakultet, brak, novac,vitkost,veza, roditeljstvo,prijateljstvo, pomirenje) Da li vas to pogadja, zasto i koliko?


Nisam zavrsila akademiju, jer nisam imala dovoljno sredstava. To mi je najteze palo. Sve ostalo je jos uvek u toku, a kad ce se zavrsiti - ne znam.
I jako mi je zao sto nisam proputovala neke zemlje, koje sam planirala, a sumnjam da cu ih ikada obici, jer sad vec mnoge druge stvari imaju veci prioritet od putovanja, a kada odem u penziju, opet necu imati sredstva... :(
 
gurmanci:
Citam ove odgovore od pre nekoliko meseci pa se pitam da li previse ocekujemo od sebe? Da li umemo da budemo zadovoljni onim sto jeste dok cekamo ono sto jos nije?

Da li ste u medjuvremenu zavrsili nesto od ovih nezavrsenih poslova ili mozda zadali sebi jos neke zadatke? :P


Zadaci se zadaju sve vise sami od sebe, nekako sve ide po inerciji... kad postanes roditelj.... Ali, jesam zadovoljna onim sto jeste, i ne cekam ono sto nije, jer sam se pomirila sa time i prihvatila ono sto mi zivot pruzio. :)
 
Mastam o tome da uradim nesto sto od mene niko nije ocekivao i to nesto naravno treba da bude progresivno.
Posto sam uradila vecinu onog sto se danas smatra "uspehom", tj. zavrsila sam fakultet, udala se, rodila dvoje dece, stambeno poluobezbedjena( suvlasnik sa teznjom za sopstvenom kucom), imam auto,planiram da napravim kucicu( ne sumnjam da cu uspeti), hvala Bogu svi smo uspeli da ostanemo zdravi i normalni, e sada bi bio red da malo ispadnem iz tog klisea.
Blizim se magistraturi, ali to nije ono sto bi zelela.
Da putujem, dace Bog, i to nije nesto posebno.
Kad razmislim volela bi da uradim nesto dobro i plemenito i da sem sto koristim svojoj porodici uradim jos nesto dobro sto bi nekom koristilo.
Mozda da usvojim dete, ili da uspem da zaradim veci novac koji cu dati da pomognem deci kojoj je pomoc potrebna.
Zatim zelela bi da moja deca postanu dobri i uspesni ljudi i da docekam unuke ziva i zdrava, da se celog zivota bavim planinarenjem, da se vise nikad ne udajem itd.
 
gurmanci:
Citam ove odgovore od pre nekoliko meseci pa se pitam da li previse ocekujemo od sebe? Da li umemo da budemo zadovoljni onim sto jeste dok cekamo ono sto jos nije?

Ima jedan psiho-test kojim se to proverava. Zamislite da npr. spavate i Vas duh izlazi iz Vaseg tela i vratice se pre nego sto se probudite. Koliki je duh? Da li je veci, isti ili manji od Vaseg tela?

Ako je duh veci od Vaseg tela onda mislite da imate vise energije i mozete da uradite vise nego sto to zaista mozete.

Sto se tice poslova u mom zivotu, za sada sam zavrsila fakultet i nasla posao. Ostalo je nezavrseno i pitanje je kada ce biti. Ali bice;-)
Covek se trenutno oseca vise ili manje uspesnim u zavisnosti od toga sa kim se poredi. Ali za dugorocnije zadovoljstvo bitno je svoje rezultate porediti sa svojim ciljevima.
 
gurmanci:
Citam ove odgovore od pre nekoliko meseci pa se pitam da li previse ocekujemo od sebe? Da li umemo da budemo zadovoljni onim sto jeste dok cekamo ono sto jos nije?

Da li ste u medjuvremenu zavrsili nesto od ovih nezavrsenih poslova ili mozda zadali sebi jos neke zadatke? :P

Mogu samo reci da sam od prethodnog odgovora do sada bar zapocela ono sto mi je ostalo nezavrseno.
Fakultet, do oktobra bi trebalo da bude gotovo.
A nasla sam i posao.
Stvari se odvijaju bas onako kako sam zelela.:grin:
 
moji su svi planovi na duze staze...moci cu da rezimiram tek za nekih sedam - osam godina. sve ide svojim tokom ali i vreme prolazi. mozda bi trebalo da kraj faksa (doktorat) predje na neko 2. ili 3. mesto. nije to bas toliko bitno. bar ne u onoj meri u kojoj mi se cinilo pre izvesnog vremena.
 
Hellen:
Хммм...чек да виђу....
факултет-да!
брак-да!
новац-онако...ОК
виткост-да!
веза-да!
родитељство-да!
пријатељство-да!
Шта још....
материјала сигурност-да!
стамбена обезбеђеност-да!

Хммм...све сам стигла да урадим!

И не само то! И ВИШЕ од тога!

...развела сам се....

e legenda si...meni od tvog spiska nedostaju još veza,stambena obezbeđenost i razvod.
To još nisam stigla.
Ali ima vremena.
 
gurmanci:
Sta jos niste uradili do kraja u svom zivotu ili niste uradili uopste od onih stvari koje su vam mnogo vazne i koje se ocekuju od vas? (fakultet, brak, novac,vitkost,veza, roditeljstvo,prijateljstvo, pomirenje) Da li vas to pogadja, zasto i koliko?

jako mnogo stvari koje sam zelela nisam uradila; pri tom se ne secam da ima i tih koje je neko drugi od mene ocekivao :), dapace - sad kad pogledam unazad ima bas zadosta toga sto niti je ko trazio, niti je odobravao/podrzavao, lol.
salu na stranu, neke stvari me pogadjaju... razvod, recimo - kao neuspeh, kao osecaj krivice, tome slicno, iako je proslo mnogo vremena - jos uvek me itekako zacne, ponekad.
neke vrste zeljenih skolovanja nisam dovrsila (studije psihologije, recimo), ali ima vremena :). postoji mogucnost da se upisem na njihove specijalisticke studije, pa cu to prvom prilikom, najesen :).

no, generalno gledano, stvari kao sto su nedovrseno skolovanje, visak kila, zid u neodgovarajucoj boji, DVD plejer bez FM radija... ne pogadjaju me takve stvari, jer ih ne smatram...."dovrsenim", konacnim. uvek mislim da imam vremena, da MOGU, i da ce sve BITI, i sve i BUDE. da li danas, da li za 5 ili 20 godina, nije jako znacajno :). doduse, to svakako malko podrazumeva i onaj mili stav "glavom kroz zid", ali - sta cu, tak'a mi je sorta :).
osim toga, ima toliko mnogo sjajnih stvari koje sam uradila, da sinem kad god se setim - jednostavno sam od onih ljudi kojima je casa uvek dopola puna :). mozda i to ima veze....

eto, dadoh sve od sebe :).
 
Imam veliki nezavrsen posao, da udam svoju najbolju drugaricu. Velika muka, meni je sve teze i zbog nje, i zbog mene. OK je ona lik, ona od onih koje pitaju " Izvini, ali koji ti problem imas kad si tako zgodna i sama". A problem je kad predjes trideset i neku, pa postanes sitnicav i zahtevan... Super je ona prema mom muzu i deci, ali se siiiiiilno obraduje kada male napasti ostavim kod kuce
 
:lol:
kad imam otpor prema nekom poslu
moja podsvest odradi svoje
odnosno obrišem ga - iz nehata :?
jednom sam tri puta počinjala ponovo
fora je da ne označiš dokument kao "govnjivi njnjnj" nego daš normalno ime
(ba kod mene)
:lol:
mrzim da imam otpor prema nečemu - uništim to na ovaj ili onaj način :roll:
isto i kad kupim neku nekvalitetnu šminku tj. dam manje nego što treba za to - izgubim u toku od 3 dana :shock:
Kad mi je nešto jako neprijatno - ja zaboravim to, opušteno.

kako vi šljakate sa svojom podsvešću i mrskim stvarima ?
 
O, svasta ima tu sto me kida bas ovih dana.
Da zavrsim fakultet, da bih se udala za njega ('zna on sta je dobro za mene').
Da... Pa, sad kad malo bolje razmislim, ja, ustvari, samo treba da zavrsim fakultet i veci deo mojih problema ce se, cini mi se, resiti.
Odoh da ucim iz ovih stopa!
 

Back
Top