Nesumnjivo Hrvati

Појма немам чиме се ти то, ајмо рећ професионално бавиш, али нпр. масовно отимање станова и насилно усељавање у њих (многи станови нису били празни па је отимање подразумијевало и избацивање станара на улицу уз мање или више злостављања) у свакој иоле нормалној држави је озбиљно казнено дјело. У Хрватској су десетине хиљада починиоца тог „ситног прекршаја” још и награђени тако што су данас они власници тих отетих станова.
Нема ту усташлука, оставили су им голе животе, више партизанштина, хрватски антифашизам такорећи.
 
Појма немам чиме се ти то, ајмо рећ професионално бавиш, али нпр. масовно отимање станова и насилно усељавање у њих (многи станови нису били празни па је отимање подразумијевало и избацивање станара на улицу уз мање или више злостављања) у свакој иоле нормалној држави је озбиљно казнено дјело. У Хрватској су десетине хиљада починиоца тог „ситног прекршаја” још и награђени тако што су данас они власници тих отетих станова.
Valjda je bilo jasno da se govorilo o zločinima danas ili zadnjih godina, a ne onima počinjenim 92-93. Ili 95.

I ok, to je svakako problem o čemu ti govoriš, koliko je to? Mnogi Srbi su riješili svoja imovinska prava, mnogi su dobili obnovu, stanovi su negdje prodani, negdje oteti, negdje mjenjani. S tim da je bila riječ o stanarskom pravu a ne vlasništvu kojeg SFRJ za zgrade nije poznavala pa su stanari morali otkupiti stanove po mjesečnoj rati.

Ali sigurno da postoji veći broj nerješenih imovinskih pitanja. Onih par slučajeva što znam, uzurpatori su se morali iseliti negdje 2000. godine. Međutim nikako ne govorim da je to "riješeno". Dio je riješen, dio u postupku a dio vjerojatno nikad neće biti.
 
Valjda je bilo jasno da se govorilo o zločinima danas ili zadnjih godina, a ne onima počinjenim 92-93. Ili 95.

I ok, to je svakako problem o čemu ti govoriš, koliko je to? Mnogi Srbi su riješili svoja imovinska prava, mnogi su dobili obnovu, stanovi su negdje prodani, negdje oteti, negdje mjenjani. S tim da je bila riječ o stanarskom pravu a ne vlasništvu kojeg SFRJ za zgrade nije poznavala pa su stanari morali otkupiti stanove po mjesečnoj rati.

Ali sigurno da postoji veći broj nerješenih imovinskih pitanja. Onih par slučajeva što znam, uzurpatori su se morali iseliti negdje 2000. godine. Međutim nikako ne govorim da je to "riješeno". Dio je riješen, dio u postupku a dio vjerojatno nikad neće biti.

Koji stanovi su prodani?
 
Koji stanovi su prodani?
Pa recimo, znam jednog agenta za nekretnine u Zagrebu koji je počeo svoj biznis tako da je za značajno manje pare(30-40% ispod tržišne) otkupljivao stanove od Srba u Zg i preprodavao ih kasnije. Svojevremeno su Jadranku Kosor optuživali da je ispod cijene došla do stana.

Isto tako, imam iz Splita nekoliko susjeda Srba koji su ostali, njih niko nije dirao, a vojna lica u penziji su bili. I u Zagrebu poznam dvije obitelji, ista priča. Sve 5.armijska oblast. Nisu dirani, ali bili su to ljudi u penziji, koji nisu napuštali Zagreb/Split. Možda je u tome kvaka.

Međutim, ne razumijem se podrobno u ta stambena pitanja, dojam mi je da je svašta bilo ali da nije bilo nekakvog sistema nego više anarhije.

Dakle moji dojmovi su na osnovu vlastitih saznanja, ne mogu reći nikako da je to reprezent stvarnog stanja ili ičeg drugog.
 
Pa recimo, znam jednog agenta za nekretnine u Zagrebu koji je počeo svoj biznis tako da je za značajno manje pare(30-40% ispod tržišne) otkupljivao stanove od Srba u Zg i preprodavao ih kasnije. Svojevremeno su Jadranku Kosor optuživali da je ispod cijene došla do stana.

Isto tako, imam iz Splita nekoliko susjeda Srba koji su ostali, njih niko nije dirao, a vojna lica u penziji su bili. I u Zagrebu poznam dvije obitelji, ista priča. Sve 5.armijska oblast. Nisu dirani, ali bili su to ljudi u penziji, koji nisu napuštali Zagreb/Split. Možda je u tome kvaka.

Međutim, ne razumijem se podrobno u ta stambena pitanja, dojam mi je da je svašta bilo ali da nije bilo nekakvog sistema nego više anarhije.

Dakle moji dojmovi su na osnovu vlastitih saznanja, ne mogu reći nikako da je to reprezent stvarnog stanja ili ičeg drugog.

Čudno. To su ipak, verovatno, ljudi koji su ostali tu da žive.
 
Misliš na one koje niko nije dirao?

Da, ugl, mogu i detaljnije ako te zanima, ali na pm. Sve su to moji susjedi i uglavnom prijatelji, uglavnom su ljudi sada stari ili umrli. Njihova djeca žive u Hr, najnormalnije, dapače reklo bi se viša klasa.

Ne, nego generalno, te što su prodali stanove.

A možda se radi i o stanovima koji nisu bili u društvenom vlasništvu.

Zapravo sam siguran da je to po sredi.
 
Uopće te ne razumijem , izgubio sam se skroz kad si mrtav ladan ustvrdio da je Hrvatska populacijski skoro tri puta manja od Srbije(!?!).

Pa vidi ovako, Srbija bez Kosmeta ima blizu sedam miliona stanovnika, a Hrvatska nema ni tri miliona. Nemojmo računati zvanične popise, po kojima oni koji su se odselili u Irsku i dalje žive tamo. Ali nebitno, vidim da si se uvredio zbog toga, pa ćemo preformulisati u "Srbija ima bar duplo više stanovnika nego Hrvatska" (biće da je u pravu bio kolega forumaš kada je pomenuo tvoju osetljivost). Kada smo to rešili, da pređemo na prethodno pomenutu disproporciju. Dakle, u Hrvatskoj koja ima bar duplo manje stanovnika se incidenti upereni prema Srbima dešavaju gotovo svakodnevno (ili svakonedeljno, da ne cepidlačimo i oko toga), dok u Srbiji praktično i da nema incidenata uperenih prema Hrvatima. Šta možemo da zaključimo iz tih činjenica?
 
Pa vidi ovako, Srbija bez Kosmeta ima blizu sedam miliona stanovnika, a Hrvatska nema ni tri miliona. Nemojmo računati zvanične popise, po kojima oni koji su se odselili u Irsku i dalje žive tamo. Ali nebitno, vidim da si se uvredio zbog toga, pa ćemo preformulisati u "Srbija ima bar duplo više stanovnika nego Hrvatska" (biće da je u pravu bio kolega forumaš kada je pomenuo tvoju osetljivost). Kada smo to rešili, da pređemo na prethodno pomenutu disproporciju. Dakle, u Hrvatskoj koja ima bar duplo manje stanovnika se incidenti upereni prema Srbima dešavaju gotovo svakodnevno (ili svakonedeljno, da ne cepidlačimo i oko toga), dok u Srbiji praktično i da nema incidenata uperenih prema Hrvatima. Šta možemo da zaključimo iz tih činjenica?

Vidi kolega, ostavit ću te da se baviš svojim demografsko-kriminološkim procjenama, nemam nikakvog interesa ukazivati na nešto drugo.

A vezano za incidente, odgovorio sam ti prethodno zašto je statistički puno vjerojatnije(oko 3,65 puta) da će Srbin u Hrvatskoj doživjeti incident nego Hrvat u Srbiji.
 
Vidi kolega, ostavit ću te da se baviš svojim demografsko-kriminološkim procjenama, nemam nikakvog interesa ukazivati na nešto drugo.

A vezano za incidente, odgovorio sam ti prethodno zašto je statistički puno vjerojatnije(oko 3,65 puta) da će Srbin u Hrvatskoj doživjeti incident nego Hrvat u Srbiji.

Da, samo što ti ni statistika ne ide u prilog jer bi se i pri takvoj verovatnoći u Srbiji desio neki incident uperen prema Hrvatima. Pokušaću da nacrtam, ako je do statistike, onda bi na svakih četiri incidenta u Hrvatskoj prema Srbima morao da dođe jedan incident u Srbiji prema Hrvatima. A u slučaju Hrvatske imamo 400 ili više takvih incidenata na godišnjem nivou, dok u Srbiji nema nijednog. Razlika u mentalitetu, tačnije ispoljenim kompleksima je očigledna.
 
Pa evo, guglao sam i ispada da za svaku godinu ima poneko premlaćivanje Hrvata u Vojvodini, bili neki fratri, pa neka trojica mladića, pa dvojica, pa onda članak srpskih "Novosti" pod nazivom "četničko čišćenje-zločini nad Hrvatima u Vojvodini" uz nabrojanih 17 ubojstava, neka agencija za medije pri hr.nac.manjini navodi brojku od 310 slučajeva širenja mržnje prema Hrvatima u javnom prostoru za 2016/2017. Dakle, svašta ima, samo treba pogledati.

Nije jasno odakle ti brojka od 400 po godini? Tj šta to obuhvaća, i uvrede? Jer SNV bilježi sve, od grafita i medija pa nadalje.

Dakle kolega, prođi me se. Standardno si neinformiran i pokušavaš provocirati sa jeftinim glupostima kao "mentalitet, ispoljeni kompleksi" i slično.
Što reći o diskutantu koji mrtav ladan izvali da u Hrvatskoj ima manje od 3 milijuna ljudi i to smatra poznatom činjenicom oko koje nema spora. Nije mi jasno nekad jel provociraš ili si naprosto blesav/lijen.
 
23.4.2018-ZKM-4-4.jpg


Taj clanak "četničko čišćenje" odnosi se na 91. Sastavio ga je "Fond za humanitarno pravo" gospodje sa slike. Imas recimo Dusana Janjica koji je komplet NATO covek, koji se ne slaze sa tim, osnovao je "Forum za etničke odnose " i izjavio je da njemu nije poznato da je bilo proterivanja Hrvata iz Srbije, to jest, da ne zna ni za jedan konkretan slucaj koji bi se mogao smatrati za proterivanje.
 
Inace Hrvatska vlada, bavi se ovakvim starima.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...447-Od-tuce-Hrvata-Zagreb-pravi-etnicki-sukob

Uzimaj obicne tuce u mestima gde zive Hrvati i pretvaraju ih planski u medjunacionalne incidente. Dok kada recimo planski hrvatski ekstremisti upadnu da ubiju bogu usrpskom kaficu u Hrvatskoj, to je vec samo statistika, to se svuda desava.

Pa to su uradili i kad su polomili neke Hrvate u Vojvodini skoro, pa se na kraju ispostavilo da ih tukli Mađari :hahaha:
 
Inace Hrvatska vlada, bavi se ovakvim starima.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...447-Od-tuce-Hrvata-Zagreb-pravi-etnicki-sukob

Uzimaj obicne tuce u mestima gde zive Hrvati i pretvaraju ih planski u medjunacionalne incidente. Dok kada recimo planski hrvatski ekstremisti upadnu da ubiju bogu usrpskom kaficu u Hrvatskoj, to je vec samo statistika, to se svuda desava.

Dakle da sumiramo, trebali smo ignorirati što je napisano u srpskim Novostima ili nedaj bože u nekom listu hr.nac. manjine nego se trebamo bezrezervno osloniti na "Večernje novosti" glasilo u vlasništvu vlade Srbije da nam razjasni, koji po eng.wiki stranici za politički profil ima:
right-wing populism
sensationalism
serbian nationalism

Oh kakve li omaške, trebao sam znati.
 
Dakle da sumiramo, trebali smo ignorirati što je napisano u srpskim Novostima ili nedaj bože u nekom listu hr.nac. manjine nego se trebamo bezrezervno osloniti na "Večernje novosti" glasilo u vlasništvu vlade Srbije da nam razjasni, koji po eng.wiki stranici za politički profil ima:
right-wing populism
sensationalism
serbian nationalism

Oh kakve li omaške, trebao sam znati.

Pa ja ne znam koliko je Hrvata proterano iz Srbije 91., ali sam naveo drugog prozapadnog coveka, koji isto ima nevladinu organizaciju finansiranu i iz stranih izvora, koji je recimo javno tvrdio da ne zna o ( iako se time bavi ) o proterivanju Hrvata iz Srbije. To naravno ne znaci da je nuzno tako, ali je eto zanimljiv podatak. Sto se tice incidenta na koji si vrv naleteo na internetu, vrv je rec o onom u Sonti, predsjednik Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini (DSHV) od obicne tuce ja napravio medjunacionalni incident ( sama stranka broji par stotina ljudi ), policija je kasnije utvrdila da nije bilo rec o sukobu na medjunacionalnoj osnovi. Za sve to vreme, incidente u hrvatskoj ne nemoguce sve ni prebrojati koliko ih je.
 
Dakle da sumiramo, trebali smo ignorirati što je napisano u srpskim Novostima ili nedaj bože u nekom listu hr.nac. manjine nego se trebamo bezrezervno osloniti na "Večernje novosti" glasilo u vlasništvu vlade Srbije da nam razjasni, koji po eng.wiki stranici za politički profil ima:
right-wing populism
sensationalism
serbian nationalism

Oh kakve li omaške, trebao sam znati.

Ovo su gluposti. Novosti su jedne od najprizemljenijih, nepristrasnijih i nacionalizmom ostrašćenih novina u Srbiji.
U mojoj porodici su se decenijama čitale.
Te karakterestike koje si naveo možeš slobodno da pripišeš Kuriru ili Informeru koji su svakako i smeće i dno novinarstva u Srbiji.
 

Back
Top