Quantcast

Nesto se mislim

gost 300056

Iskusan
Poruka
6.213
Da , u tome i jeste razlika prakse i teorije , u praksi bivas pojeden .U terji mozes da capris sta zelis i verujes u sta hoces.
Hiljadu puta ponovljena laz postaje istina , to je tacno , ali jednom i to pada u vodu .Mada se mnogi time vode , nikom vise nije bitan nacin na koji radi nesto , vec samo da zadovolji osnovne primitivne potrebe .
I u principu to uopste nije lose kada malo bolje razmislis , suzava stvari na odredjenu "meru".

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.813
Ima jedan dobar snimak na Youtube-u, citiracu ono najvaznije...

Lik u klipu kaze da je potrebno filtrirati informacije...

podeliti ih na

Informacije prve klase, to bi trebalo da budu informacije "DA LI NEKO PRICA IZ ISKUSTVA"
Informacije druge klase su "DA LI PRICA IZ TUDJEG ISKUSTVA"
Informacije trece klase su "STA ON MISLI" i one su totalno nebitne...

pa dalje kaze "Sta mi na TV-u samo cujemo? Cujemo samo sta se desilo u sportu, politici, nauci, tragedije,tracanja itd sto nebi trebalo uopste da nas zanima, jer sta nas briga sta je Djokovic osvojio, sto je na Ibarskoj poginulo 5 ljudi, sto je Tomislav Nikolic predsednik Srbije, sta me bre briga sto je Jelena Karleusa ubacila silikone u bulju? mi sa tim nista nemamo, i mi nikakve koristi od toga nemamo."

sunasceJeca

Poznat
Poruka
9.930
Cini mi se da nesto mora biti hiljadu puta receno da bi bilo cuto , jesmo li zaglupeli , ili se pravimo , ili je samo mali deo zaglupeo :think:

Čuješ samo ono šta želiš da čuješ, vidiš samo ono šta želiš videti. Shvataš? Neko može da gleda u tebe dok mu pričaš, govoriš, a da gleda kroz tebe, da te sluša ali da te ne "čuje" , naroCki rečeno. Znači, selektivno. Mozeš da tupiš, tubiš, dernjaš se, govoriš, besediš, diskutuješ, naprosto čovek mora hteti želeti to da čuje, vidi, oseti. A tada čak i ako ne razume, ne konta, ne shvata, pod primesom da želi shvatati i razumeti, on će naći naćin da odredjenu stvar,, informaciju razloži, rasčini, razbije na deliće, koji će se jednog dana sklopiti u pazl i izazvati čuveni klik u glavi - "sinulo mu je/joj, odnosno dosšlo je iz dupenceta maJog u gAvu :) " E, to je. Jer um je, pa um. Kao i sluh. Kao i dodir. I ako se dobrim ne praviš, glup nisi, znači da nemaš samo osećaj ili da si bezobrazan. A, neke stvari možda i ne treba da budu čute. Vidjenje. Preslušane, ili shvaćene, ma koliko da tupiš. Jer neke stvari se ipak razumeju samo srcem a osluškuju lepom dušom. Uostalom, ako je uopšte i imate. ♥

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.