Nešto drugačija priča

ja da sam premijer, ja bih lepo potpisao komsijama papir u kojem prizanjem njihovu drzavu. za uzvrat bih dobio crno na belo sve moguce garancije da niko ne sme da pipne bilo kojeg srbina ubuduce, da ce sve ono sto je srpsko biti cuvano kao da je njihovo, a bogami i nekoliko milijardi od zapada za moj potpis. jednu bih mozda zadrzao za sebe, ostale bih ulozio za bolji zivot svih u srbiji. puteve i nova radna mesta za mozda 500.000 radnika za nekoliko dana oni koji su me smatrali izdajnikom, pevali bi pesme o meni, i nikog ne bi boleo ***** za tamo nekakvo kosovo.

КАКВУ БРЕ И КОЈУ "ЊИХОВУ" ДРЖАВУ!?

КО МУ И ДО КАДА ЋЕ МУ СЕ ДОПУШТАТИ ДА ОВАКО ЛАЖЕ, ВРЕЂА И ПРОВОЦИРА!?


report.gif
:bye::bye::bye:
 
1. Анти корупцијске мере
2. Повећање активности као и рационализација администрације
3. Улагање у покретање озбиљне производње
4. Измештање администрације по унутрашњости
5. Подстицајне мере за останак на селу и у малим срединама и анти-подстицајне мере за досељење у Бгд, НС и сл.

Све су ово приче које причају и политичари, али нико не ради на њиховм спровођењу у живот!

a ti isto kao politicar. govoris sta bi uradio, ali ne i kako bi to uradio.
 
:ok:
Korupcija je najveća boljka svakog društva. Nemoguće ju je iskorijeniti, ali je treba svesti u neke razumne granice, što u Srbiji nije slučaj.

Naravno,kod nas je bas nerazumna mera.. :)

A kako bih poradio? Pa ako treba, sam bih stao na celo jedne anti-korupcione komisije,i lepo u kontrolu,policije,pravosudja,administracije..

Pa onda administracija da se sredi, i to bih lepo uradio sam, Srbija ima opština (njih 150), gradova (23) i grad Beograd. Pa ako treba lepo svaki dan u drugo mesto, i polako, nema druge sanse.. Ne moze u socijalnom da radi covek sa veterinarskom sss. Nelogicno je..

Pa onda povecati kazne za korupciju, mito, prvi put ide 50% od plate i da se ispravi ucinjeni propust! Drugi put gubljenje radnog mesta uz napomenu da se vise ne moze raditi u nicemu sto je drzavno..

Sve moze, ali oni ne rade za narod, oni rade za sebe!:dash:
 
Nije potrebna samo jedna mera da bi dosli do bolje Srbije.Potrebno je mnogo toga uraditi.
Postavljacu teme i ostalim zainteresovanim predlazem da pazljivo prouce moj profil i sajt,jer sam javno dao niz predloga kako da Srbija i svet izadju iz krize.
Dosadno mi je da to mnogo puta ponavljam,ali ovom prilikom da napomenem da je najprece da se donesu novi izborni zakoni ,kakve sam predlozio u svojim radovima ,a koji su pre vise meseci i najavljeni u jednom Politikinom clanku.
Svetu,pa i Srbiji,je potreban jedan sasvim nov i kompletan projekat Nove civilizacije,jer postojeca dozivljava duboku i opasnu krizu koja moze vrlo brzo izavati opsti atomski rat.
 
1. Vratio bih smrtnu kaznu i retroaktivno kaznio te velike zločince, u jednom danu bi procesuirali sve predmete.
2. Predao mladića
3. Zabranio sns i srs
4. Podelio otkaze i pozatvarao policajce kojima se godišnja zarada ne poklapa sa imovinskom karticom
5. Prekinuo svaki vid odnosa da rusima, proglasio otimačinu NIS-a nelegalnom i tužio rusiju za sve neuspešne privatizacije koje su napravili kod nas.
 
А у чему би била разлика да је главни град Ниш или Нови Сад ?

Pa nista, zato i ne treba da se sliva u jedan grad, bilo koji grad.

Zato treba raseliti svu administraciju u nekoliko gradova kao sto je to slucaj u JAR npr. Jedan grad je predsednicki tj. sediste izvrsne vlasti,drugi grad je sediste parlamenta a treci grad je sediste sudstva
 
Незапосленост, ниске плате, корупција, криминал су највећи проблеми српског друштва.
Уредити пословну климу, ратосиљати се неких непотребних прописа, приватизовати већину јавних предузећа, добијен новац од приватизације усмерити више ка кредитима за ликвидност привреди, а мање ка потрошачким кредитима грађанима.
Увести Закон о заштити конкуренције.
Спречити корупцију око јавних набавка.
Водити нешто фелксибилнију политику девизног курса, новац који се трошио на одбрану истог, преусмеравати ка помоћи привреди.
Уместо прогресивног опорезивања плата, увести јединствену пореску стопу, за сваки износ плате изнад одређене суме.
Обавештавати домаће привреднике о прописима везано за извоз у Руску федерацију, пошто са њом имамо споразум о слободној трговини.
Радити на међусобном укидању царина са Црном Гором.
Направити коначно конкретне пројекте за паре које се добијају од ЕУ и осталих организација.
Укинути порез на приход од штедње, који ретко где постоји сем у Србији, новац ће се надоместити из одређених уштеда.

Можда звучи превише десничарски али ово је моје мишљење.
 
Радити на додатној либерализацију трговине са земљама ЕУ.
Департизовати преостала јавна предузећа.
Преоријентисати се на коришћење лука, као јефтинијег вида транспортовања робе.
Користити више алтернативне, трошковно јефтиније изворе енергије.
 
Појачано користити јавно-приватна партнерства приликом градње инфраструктурних објеката.
Губиташка предузећа под контролом државе реорганизовати, поделити у више делова...
Уколико уштеде буду значајне, могу се мало снизити порези на плате.
 
Pa nista, zato i ne treba da se sliva u jedan grad, bilo koji grad.

Zato treba raseliti svu administraciju u nekoliko gradova kao sto je to slucaj u JAR npr. Jedan grad je predsednicki tj. sediste izvrsne vlasti,drugi grad je sediste parlamenta a treci grad je sediste sudstva

Више пута сам говорио да није проблем где се администрација физички налази,битно је каквог квалитета су људи који њом управљају.
 
1. Vratio bih smrtnu kaznu i retroaktivno kaznio te velike zločince, u jednom danu bi procesuirali sve predmete.
2. Predao mladića
3. Zabranio sns i srs
4. Podelio otkaze i pozatvarao policajce kojima se godišnja zarada ne poklapa sa imovinskom karticom
5. Prekinuo svaki vid odnosa da rusima, proglasio otimačinu NIS-a nelegalnom i tužio rusiju za sve neuspešne privatizacije koje su napravili kod nas.

Ti imaš mladića' Ćekaj... jes' ti ženska osoba koja je unela lažne podatke ili si muška osoba koja... voli mladiće? :eek:
Ne dopuštaš ljudima da rade dopunski posao? Ili to samo policajcima ne dopuštaš?
Prekinuo odnos sa Rusima... mudar potez, mada razmisli da se prekine i sa ostatkom sveta. Šta će nam svi oni?
Zabranio rad partija koje ti se ne sviđaju? da bi lakše ti, ili neko tvoj, ostao na vlasti.

Ovaj post sam uzeo kao primer razmišljana koje Srbiji sigurno ne donosi dobro. Ne treba da nas zanima koja je stranka na vlasti, već da li rade u interesu države ili ne. Ne treba ni da nas zanima kome moramo da se priklonimo, već da to uradimo, opet, u interesu Srbije.
Kad prekinemo da gledamo sitne lične interese, krenuće nam bolje. Do tada ćemo imati podele i raskole i ovakvo stanje gde oni na vlasti samo gledaju kako da što više novca uzmu.
 
Ovaj post sam uzeo kao primer razmišljana koje Srbiji sigurno ne donosi dobro. Ne treba da nas zanima koja je stranka na vlasti, već da li rade u interesu države ili ne. Ne treba ni da nas zanima kome moramo da se priklonimo, već da to uradimo, opet, u interesu Srbije.
Kad prekinemo da gledamo sitne lične interese, krenuće nam bolje. Do tada ćemo imati podele i raskole i ovakvo stanje gde oni na vlasti samo gledaju kako da što više novca uzmu.[/QUOTE]

:) Srbiju "pogadja" u potpunosti ono kakav narod, takav vladar, i dok` god se svest naseg naroda (u sto ne verujem:() ne promeni, nema nam...`leba ;)
 
Realno korupcija i ''preporuke'' postoje i na Zapadu o Istoku ni da ne govorimo,ali nigde se dozvoljava da ona postane način života kao ovde i da potpuno nestručni likovi rade odgovorne i dobro plaćene poslove.
 
a ti isto kao politicar. govoris sta bi uradio, ali ne i kako bi to uradio.

Тако што бих почео да радим једно по једно, прво бих видео како то функционише негде где функционише и применио и овде, што да измишљам топлу воду! Увео бих ригорозно санкционисање свих прекршаја, па ако треба ангажовао бих и људе из иностранства док се ови наши не дозову памети!
 
Najveci problem Srbije je apatija...

Nije toliki problem ni lopovluk, ni gladovanje niti bilo sta... Najveci problem je nezainteresovanost naroda da to promeni...

Narod je postao toliko apatican, da ga vise nije ni briga sto neko krade, ni sto ljudi umiru od gladi... Nije ga briga ama bas ni za sta. Ljudi su ovde svasta prozevili... Kada god su pokusali da promene nesto na bolje, kao da je ispadalo losije. Vise namaju ni snage, niti imaju izbora.

Ne trude se vise... Jednostavno se "usisteme" i "jedi 'leba da moz' da radis i sutra"...
 
Pa i pod tim smatram korupciju - dakle da se preko veze, preko stranke zaposljava sve i svako.
Sad baš pričao neki naš ''analitičar'' u Madridu ili tako negde vladajuća stranka ima svoj institut veliku zgradurinu u kojoj radi oko 400 ljudi...Institut se bavi istraživanjem javnog mnjenja i drugim stvarima vezanim za stranku...Možda bi i našim partijama bilo bolje da tako nešto naprave nego da pune ministarstva svojim članovima,često bez ikakve škole:neutral:
 
Sad baš pričao neki naš ''analitičar'' u Madridu ili tako negde vladajuća stranka ima svoj institut veliku zgradurinu u kojoj radi oko 400 ljudi...Institut se bavi istraživanjem javnog mnjenja i drugim stvarima vezanim za stranku...Možda bi i našim partijama bilo bolje da tako nešto naprave nego da pune ministarstva svojim članovima,često bez ikakve škole:neutral:

Ma da ti kazem, ni Spanci nisu mnogo bolji id nas, cuj, institut za javno mnjenje od 400 ljudi!:roll:

Zato su i oni u ovakvoj krizi u kakvoj su.;)
 

Back
Top