Nestasan macak

Najzad istomišljenik! I ja stalno agitujem da mace treba da imaju svoj par za igru. Njima je tako lepše a nama mnoooogo lakše. A i nismo tako izgrebani.

Mačke koje žive u čoporu, u stanu, su psihički i fizički zdravije, od onih koje žive same.
Primećujem da se dosta ljudi žali na to da ih njihove mačke grizu ili grebu...
Moram priznati da mi nije jasan razlog tome.
Moje se mačke pentraju po meni, sede na ramenu kao papagaji, itd. i sve vreme veoma paze da im kandžice budu uvučene... mada, kada bolje razmislim, mačor ume da me gricen za resicu uva, kada želi moju pažnju - odmah i sada! :lol: ... no, opet to ne boli, jer je izuzetno pažljiv i nežan.

Slazem se i ja sa vama, samo jedva sam ubedila muza da mi dopusti i Carlija da drzimo u stanu. Ubio bi me da donesem jos neku macku. Imaju neke mace u podrumu moje zgrade koje hranim i brinem o njima ali ne smem da ih donosim kuci. Sobzirom da sam ostala bez posla nemam ni sredstava za vise macaka. Nije mi problem hrana za to uvek ima ali sta cu za pesak, vakcine i veterinara.Ako uskoro nadjem neki posao necu se obazirati na gundjanje muza usvojicu jos neku macu. Problem mi je i to sto u kuci imam i papagaja koji je vec vise godina kod nas. Jadnicka ni od ovog jednog macka ne mogu da odbranim. Stalno se muva oko kaveza, vreba priliku kad ce da skoci na kavez.:)

Prilozi

• DSC01699.jpg
    DSC01699.jpg
    25,4 KB · Pregleda: 6
  • DSC02253.jpg
    DSC02253.jpg
    29,8 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:
Slazem se i ja sa vama, samo jedva sam ubedila muza da mi dopusti i Carlija da drzimo u stanu. Ubio bi me da donesem jos neku macku. Imaju neke mace u podrumu moje zgrade koje hranim i brinem o njima ali ne smem da ih donosim kuci. Sobzirom da sam ostala bez posla nemam ni sredstava za vise macaka. Nije mi problem hrana za to uvek ima ali sta cu za pesak, vakcine i veterinara.Ako uskoro nadjem neki posao necu se obazirati na gundjanje muza usvojicu jos neku macu. Problem mi je i to sto u kuci imam i papagaja koji je vec vise godina kod nas. Jadnicka ni od ovog jednog macka ne mogu da odbranim. Stalno se muva oko kaveza, vreba priliku kad ce da skoci na kavez.:)

Jao, ja sam imala jednog odbačenog papagaja na udomljavanju... poklonili su ga devojci koja ga uopšte nije htela, pa je završio kod mene.. mačke su non stop obilazile kavez, i morala sam da im zabranim pristup sobi privremeno, da Lazi ne stane srce od stresa.. (Laza- papagaj).
Srećom, brzo sam ga udomila kod jedne gospe koja voli papagaje... Nezgodno je to.

A što se tiče ukućana, i moji roditelji svojevremeno su bili protiv držanja životinja, pa sam ih ubedila da promene stav, a posle su se lepo i navikli na njih :lol:, isto tako, mm nije imao ranije ljubimce, a sada se uz mene baš navikao na njih... Naviknu se ljudi često :) pa će verovatno i tvoj muž. Samo treba puno strpljenja :).

Deca obozavaju i papagaja i macka podjednako.Kad sam uzimala Carlija znala sam da ce biti problema ali sam se nadala da ce se navici da ne dira jadnu pticu posto sam ga uzela veoma malog.Ali prevarila sam se. Sto je stariji u njemu je sve jaci lovacki instikt, posebno u kisnim danima kad ne moze napolje. Sta drugo da radi nego da vreba pticu. Dok macak nije stigao u kucu papagaj je stalno pustan da leti po kavezu a sad samo u retkim prilikama kad macak spava u drugoj sobi. Nekad mi ga dodje zao. Imam mali stan pa ne mogu macki da ogranicim skretanje je mi je kuhinja spojena sa dnevnom sobom. Macak ne moze da zivi samo u hodniku i spavacoj sobi. Njemu treba prostora. Stalno sam na oprezu. Probala sam da pomerim kavez sa papagajem, ali njemu to dodje kao kazna jer godinama stoji na istom mestu i svaka promena za njega je kazna.

Jao, ja sam imala jednog odbačenog papagaja na udomljavanju... poklonili su ga devojci koja ga uopšte nije htela, pa je završio kod mene.. mačke su non stop obilazile kavez, i morala sam da im zabranim pristup sobi privremeno, da Lazi ne stane srce od stresa..
Problem mi je i to sto u kuci imam i papagaja koji je vec vise godina kod nas. Jadnicka ni od ovog jednog macka ne mogu da odbranim. Stalno se muva oko kaveza, vreba priliku kad ce da skoci na kavez.:)

Ja imam zebe i potpuno vas razumem. :lol:

Mačke koje žive u čoporu, u stanu, su psihički i fizički zdravije, od onih koje žive same.
Primećujem da se dosta ljudi žali na to da ih njihove mačke grizu ili grebu...
Moram priznati da mi nije jasan razlog tome.

Moje se mačke pentraju po meni, sede na ramenu kao papagaji, itd. i sve vreme veoma paze da im kandžice budu uvučene... mada, kada bolje razmislim, mačor ume da me gricen za resicu uva, kada želi moju pažnju - odmah i sada! :lol: ... no, opet to ne boli, jer je izuzetno pažljiv i nežan.
To zavisi od karaktera mačke, i tu nikakvo vaspitanje ne pomaže.
Koliko sam puta imala priliku da posmatram mačiće iz istog legla, pa neko grebe a neko pazi.
Pa i ove sadašnje - Maja kad zagrize prosto kida, a Meda kad zagrize golu kožu samo drži zubima, ne ostavlja trag.
Takvi su.

Back