Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne valja, i nochas sam pushila. Sutra pochinjem ponovo ispochetka sve.
A izdrzzala sam 60 dana, ne rachunam proshlu nedelju kada je krenulo naopako.
Shugavo.
Ali pobedichu ja, ova bitka je izgubljena ali ne i rat.
Razmishljam o hipnozi, meni ochito nije fizichka zavisnost glavni problem.

Meni se cini da ti kao da ne ostavljas cigarete zauvek,vec onako na mesec,dva i sve vreme imas u glavi da ces nakon toga ponovo pusiti..
Ja drugacije ne mogu da objasnim te 'krize' posle dva meseca.
 
Meni se cini da ti kao da ne ostavljas cigarete zauvek,vec onako na mesec,dva i sve vreme imas u glavi da ces nakon toga ponovo pusiti..
Ja drugacije ne mogu da objasnim te 'krize' posle dva meseca.

U ovome je ključ u suštini. Kažeš sebi NIKAD VIŠE! Nema svrhe izdržavati određeno vreme i najgore krze i onda se častiti, ali bukvalno častiti cigarom (kao uživaš, pa upotpuniš uživanje... :roll: ) Fora je u ''NIKAD VIŠE''! Što pre to bude shvaćeno, pre prođu krize, prođe frka, prođe želja....
Ne znam šta da savetujem.... ljudi istripujte se nešto, uvrtite sebi u glavu da su gadne, bolesne, prljave, smrdljive, katranaste, buđave, kancerogene.... i šta ti ja znam... :thumbdown:
 
Ma kakvi, ne "chastim" se cigaretom, niti volim da pushim, niti uzzivam u tome, niti sam ikada uzzivala u tome, niti mislim kako chu opet pushiti posle nekog vremena...ja najiskrenije mrzim cigarete i pushenje i zzelim da prestanem vishe nego ishta u zzivotu, zato i ne odustajem...
I nije mi jasno shta me to navede da zapalim ponovo jer mi nije chak ni zadovoljstvo kada to uradim... i kada budem imala odgovor na ovo pitanje znachu kako da ostanem bivshi pushach. :(
Nego super mi drago da se vi svi dobro drzzite! :super: Shaljete dobru energiju, to najvishe pomazze ovakvima kao shto sam ja, shto se rastaju od cigarete tezze nego greshnik od dushe...:lol:
 
U ovome je ključ u suštini. Kažeš sebi NIKAD VIŠE! Nema svrhe izdržavati određeno vreme i najgore krze i onda se častiti, ali bukvalno častiti cigarom (kao uživaš, pa upotpuniš uživanje... :roll: ) Fora je u ''NIKAD VIŠE''! Što pre to bude shvaćeno, pre prođu krize, prođe frka, prođe želja....
Ne znam šta da savetujem.... ljudi istripujte se nešto, uvrtite sebi u glavu da su gadne, bolesne, prljave, smrdljive, katranaste, buđave, kancerogene.... i šta ti ja znam... :thumbdown:

Bas tako,ja sam neuporedivo lakse sada ostavio nego prvi put,kada sam se bukvalno mucio,isperes sam sebi mozak po pitanju pljuga,na isti nacin na koji su ti ga drugi ispirali godinama..

A za ovo nema sta da se istripujete,to sve jeste tako..;)
 
Ma kakvi, ne "chastim" se cigaretom, niti volim da pushim, niti uzzivam u tome, niti sam ikada uzzivala u tome, niti mislim kako chu opet pushiti posle nekog vremena...ja najiskrenije mrzim cigarete i pushenje i zzelim da prestanem vishe nego ishta u zzivotu, zato i ne odustajem...
I nije mi jasno shta me to navede da zapalim ponovo jer mi nije chak ni zadovoljstvo kada to uradim... i kada budem imala odgovor na ovo pitanje znachu kako da ostanem bivshi pushach. :(
Nego super mi drago da se vi svi dobro drzzite! :super: Shaljete dobru energiju, to najvishe pomazze ovakvima kao shto sam ja, shto se rastaju od cigarete tezze nego greshnik od dushe...:lol:


Pa zasto onda uopste pusis???
Meni uopste nije jasno,ako ne volis i ne uzivas u tome i ne vuce te,zasto onda to radis?
Analogno tome bi mi bilo normalno da odes upalis kola i gurnes sebi auspuh u usta,isti :twisted:..
 
bikoz ajm n nikotin adikt. :lol:

Sigurno da nisi!

U moru postova na ovoj temi, meni je jedan post od Harmony bio najintrigantiniji. Između ostalog je napisala da je imala nekoliko neuspešnih pokušaja sve dok nije promenila odnos prema cigaretama. Ja sam mislila da sam to uradila radikalno, ali je nešto nedostajalo i pitala sam se šta je Harmony uradila, na koji način je počela da razmišlja kada sam i ja na intelektualnom nivou uradila sve, pa opet nedovoljno :confused:.....

I pre mesec dana sam se zapitala šta mi znači cigareta? Prljava, otrovna, smrdljiva, grozna,... Šta je tu lepo? Odgovorila sam sebi i prošla me prokleta žudnja.

Pipi, šta ti znači cigareta? Onako intimno, najintimnije? Zašto hoćeš da pušiš?
Ne, ne tražim da odgovoriš ovde. Razmisli, možda i tebi pomogne. A možda je kod tebe nešto drugo. Ipak smo svi različiti.

:zag:

P. S. A tvoji postovi su bili više nego korisni i hvala ti :heart:
 
Nego super mi drago da se vi svi dobro drzzite! :super: Shaljete dobru energiju, to najvishe pomazze ovakvima kao shto sam ja, shto se rastaju od cigarete tezze nego greshnik od dushe...:lol:

Slično sam se osećala. Nisam pušila, ali sam je se rado sećala i to mi je bilo strašno i oduzimalo mi samopouzdanje. A onaj glasić "samo jednu" se povremeno javljao ....:evil:
 
Pipi, ti si nepusac u toku, zapamti ..... tako ja gledam na stvari - da mozda cu podleci, ali na kratko, a onda se vracam starom dobrom putu jer sam shvatila da mi cigareta ne treba, uopste mi ne treba.....
Ajde da malo podsetimo sta to sve vidimo i ne vidimo u toj cigareti

Podsetnik protiv pušenja

Za sve dane kada samo što ne zapalim, jer ne mogu, o stvarno ne mogu da izdržim, tj. za dane kad sam popustila u svojoj veri i posrnula i popušila jednu ili dve – da ne idem dalje!

Razlozi da ne pušiš:
1. zdravlje
2. lepota
3. zubi
4. pluća
5. vitka linija
6. metabolizam
7. nervoza
8. primer detetu
9. trovanje okoline
10. trošenje para na gluposti
11. izgledaš smešno
12. izgledaš jeftino
13. smrdiš i na duvan i smrdi ti iz usta
14. izgledaš kao bolesnik/zavisnik

Seti se glupih razloga zbog kojih si pušila:
-lažno mi je smanjivalo nervozu – ovo nije tačno, samo ti pojačava nervozu, videćeš kako dani odmiču i ne pušiš, da ti si sve manje nervozna
-prejedem se kao svinja i posle mi legne cigareta (ne prejedanje kao svinja i ne cigareti) – pa ovo moraš oboje da iskoreniš, dva zla u jednom potezu
-zato što sam mislila da mi pričinjava zadovoljsvo – jeste zadovoljstvo jer si se navukla, kad se odvikneš biće ti odvratno - PRIM. SAD I JESTE!!!
-zato što kao sebi daješ neku težinu (koja glupost) – daješ težinu da u stvari odaješ svoju nesigurnost, slabost i strah, apsolutno nema ničeg autoritativnog u tome osim što teško pada tvom zdravlju
-da bih napravila pauzu u toku rada ili kad me stiže jak umor – ovo bi se moglo uzeti kao jedini argumentovani razlog, ali smisli nešto drugo – da za pauzu popiješ kafu, ili čašu vode i 1 keks, ili napišeš nekoliko stvari koje te raduju, ili nekoliko obaveza koje imaš da zradiš. Ili pustiš pesmu ZNAŠ DA TE MUZIKA NAJVIŠE ODVRAĆA OD CIGARETA

Trikovi da prebrodiš pušačku krizu:
-pusti muziku
-idi kupi neku sitnicu
-piši, kucaj nešto što ti je na duši
-prošetaj
-idi popij čašu vode
-skuvaj čaj
-pojedi neko voće
-gricni nešto ali ne mnogo ili teško
-pošalji nekom mejl da skreneš misli
 
Hvala vam svima, vasha pomoch i podrshka je od neprocenljive vrednosti....vashi postovi su mi drzzali nos iznad vode da ne potonem ko kamen u slabost :zag:
danas nijedna, da vam se pohvalim! :klap:

Strashno mi je to shto svi mashu cigaretama i drzze ih na vidnom mestu i trazze mi cigarete i tako...
Pre neki dan doshla jedna cura i trazzi mi upaljach. Nemam, kazzem, ne pushim. Al vech se uzmuvala. I kazze ona meni na to, e, ako ti se bude pushilo, slobodno mi trazzi cigarete, imam one slim shto volish. :dash:
I nisam joj trazzila nijednu ali sam tri sata kasnije ipak zapalila...
 
Hvala vam svima, vasha pomoch i podrshka je od neprocenljive vrednosti....vashi postovi su mi drzzali nos iznad vode da ne potonem ko kamen u slabost :zag:
danas nijedna, da vam se pohvalim! :klap:

Strashno mi je to shto svi mashu cigaretama i drzze ih na vidnom mestu i trazze mi cigarete i tako...
Pre neki dan doshla jedna cura i trazzi mi upaljach. Nemam, kazzem, ne pushim. Al vech se uzmuvala. I kazze ona meni na to, e, ako ti se bude pushilo, slobodno mi trazzi cigarete, imam one slim shto volish. :dash:
I nisam joj trazzila nijednu ali sam tri sata kasnije ipak zapalila...

E,a onda joj ti lepo olupas glavu o zid,kao na toj tvojoj slicici,a odmah zatim i sebi jer dozvoljavas da takvi likovi uticu na tebe..
 
Je, bila sam besna satima...kad me tako neko podseti na pushenje, onda mislim na pushenje i ne mogu da izbacim iz glave, kao kad ujutru chujesh neku debilnu pesmu na radiju i ceo dan pevash iako ti je muka vech od tog refrena....
Treba mi switch-off za pushenje.

Jako sam sretna shto sam pregurala ovaj dan kako treba, sutra i prekosutra ne radim pa bi trebalo biti sve ok za koji dan...

E, kako nam je mamika, el se skinula sa biljnih cigareta?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top