Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam se dobro drzala do posle rucka, a onda pad kontrole, ispusih jednu i prijaaaa mi,pa posle uz kafu dve a uz pivo jednu:dash: dakle ukupnp cetiri u medjuvremenu citala A. Kera imam odavno odstampanu prvi put probala caj za odvikavanje...cudan je ljut i odvratan al dobro sazvakala par onih korencica pa pljunula dakle posle rucka moram da ustanem i da idem u p.m. ako treba, kafu ne znam kako da izbacim mozda da pijem kakao a to sa pivom je odskora, msm jedna casha bozepomozi koja je ovo napast...ili i dalje ugadjam sebi:think:
 
Danas sam se dobro drzala do posle rucka, a onda pad kontrole, ispusih jednu i prijaaaa mi,pa posle uz kafu dve a uz pivo jednu:dash: dakle ukupnp cetiri u medjuvremenu citala A. Kera imam odavno odstampanu prvi put probala caj za odvikavanje...cudan je ljut i odvratan al dobro sazvakala par onih korencica pa pljunula dakle posle rucka moram da ustanem i da idem u p.m. ako treba, kafu ne znam kako da izbacim mozda da pijem kakao a to sa pivom je odskora, msm jedna casha bozepomozi koja je ovo napast...ili i dalje ugadjam sebi:think:

Ja kafu nikada nisam prestajao da pijem.. Jednostavno imam osecaj da je to nesto bez čega nikako be mogu, a alkohol nisam pio nekih 3,4 meseca.. Mada ne pijem ga ni sad nesto, ali onda nisam uopste
 
Ja kafu nikada nisam prestajao da pijem.. Jednostavno imam osecaj da je to nesto bez čega nikako be mogu, a alkohol nisam pio nekih 3,4 meseca.. Mada ne pijem ga ni sad nesto, ali onda nisam uopste
ne znam sta mi bi, onu jutarnju sam popila bez frke,def. imam problem kasnije predvece...ni ja ne pijem nesto, ponekad casu piva,sutra ponovo ima da izguram i gotovo...kod mene je tp proces a dan nikako da prodje...
 
Moj savet ti je da ne ostavljaš pusenje dok zalja za tim potpuno ne sazri u tebi. Bolje je pusiti i ostaviti ih, nego ostavljati ih i vracati im se na svaka 3,4 dana.. Bezveze mucis i opterećujem organizam


Želja je očigledno tu. A sad da rešimo probleme. :)

I ja sam bila večernji pušač, krize su bile na dnevnom redu tek posle 18.00
Promeni dnevnu rutinu, ustaj pola sata ranije, doručkuj dobro, izbaci kafu dve nedelje, a poslepodne uvedi dremku pola sata.
Već sam pisala o tome kako je zavisnost ukorenjena u vegetativnom nervnom sistemu, koji je odgovoran za nevoljne radnje i naš opstanak.
Kada se ne osećaaš dobro, uključi se "skener", prikupi podatke tj simptome i prema tome utvrdi šta ti je, pa ti mozak javi npr. žedna sam ili gledna sam ili umorna sam....a onda se "skener" ponovo uključuje i to u modu "iskustvo" pa kaže rešenje. npr idi spavaj, pojedi nešto itd. E sad, mozak pušača na sve simptome ima samo jedan odgovor: "zapali cigaru"
Zato izbegavaj da budeš žedna, umorna, gladna a da se i ne prejedeš i tako dalje. A uveče si naravno umornija i tako redom, pa samim tim sklonija da zapališ cigaretu. Savetujem ti i da poslepodne popiješ jedan Persen.
Taj problem sa večernjim krizama je lako rešiv.
A gledaj da uvek imaš grisine kod sebe, pa ih jedi tako što ih držiš kao cigaretu. Naravno, tri dana ako jedeš samo jabuke četvrti dan si nepušač.
O kilogramima brini posle, to se lakše rešava.
 
Danas sam se dobro drzala do posle rucka, a onda pad kontrole, ispusih jednu i prijaaaa mi,pa posle uz kafu dve a uz pivo jednu:dash: dakle ukupnp cetiri u medjuvremenu citala A. Kera imam odavno odstampanu prvi put probala caj za odvikavanje...cudan je ljut i odvratan al dobro sazvakala par onih korencica pa pljunula dakle posle rucka moram da ustanem i da idem u p.m. ako treba, kafu ne znam kako da izbacim mozda da pijem kakao a to sa pivom je odskora, msm jedna casha bozepomozi koja je ovo napast...ili i dalje ugadjam sebi:think:

pazi ti se nisi prevarila pa popusila jednu posle rucka,nego ti si se fino oslobodila kao da nikad nisi ni prestajala sa pusenjem,pa uz kafu,pa uz pivo..to znaci da si svesno palila cigarete uz razlicite dogadjaje..ocigledno da nisi prelomila oko prestanka pusenja,i ocigledno da nemas volju koja je potrebna da ostavis pusenje..jedno je citati alana cara i ovaj forum,a nesto sasvim drugo kad sve to treba da primenis i toga da se drzis..ako nemas volju i mentalnu snagu (karakter),niko ti na ovom svetu ne moze pomoci da ostavis pusenje..razmisli malo o ovome,ne mozes da kazes "ne znam sta mi je bilo" jer si svesno kontrolisala svoje postupke u paljenju cigareta tog popodneva,plus sto si priznala sebi da ti je prijalo..
 
Želja je očigledno tu. A sad da rešimo probleme. :)

I ja sam bila večernji pušač, krize su bile na dnevnom redu tek posle 18.00
Promeni dnevnu rutinu, ustaj pola sata ranije, doručkuj dobro, izbaci kafu dve nedelje, a poslepodne uvedi dremku pola sata.
Već sam pisala o tome kako je zavisnost ukorenjena u vegetativnom nervnom sistemu, koji je odgovoran za nevoljne radnje i naš opstanak.
Kada se ne osećaaš dobro, uključi se "skener", prikupi podatke tj simptome i prema tome utvrdi šta ti je, pa ti mozak javi npr. žedna sam ili gledna sam ili umorna sam....a onda se "skener" ponovo uključuje i to u modu "iskustvo" pa kaže rešenje. npr idi spavaj, pojedi nešto itd. E sad, mozak pušača na sve simptome ima samo jedan odgovor: "zapali cigaru"
Zato izbegavaj da budeš žedna, umorna, gladna a da se i ne prejedeš i tako dalje. A uveče si naravno umornija i tako redom, pa samim tim sklonija da zapališ cigaretu. Savetujem ti i da poslepodne popiješ jedan Persen.
Taj problem sa večernjim krizama je lako rešiv.
A gledaj da uvek imaš grisine kod sebe, pa ih jedi tako što ih držiš kao cigaretu. Naravno, tri dana ako jedeš samo jabuke četvrti dan si nepušač.
O kilogramima brini posle, to se lakše rešava.
Ovako,mrzovoljna sam i razdrazljiva...mm kaze opa ti zapalila a meni došlo da ga gadjam necim:evil:doruckujem ja dobro odavno a kafu bas volim i ne desi mi se ujutru ni da zapalim uz nju...radim po kuci doduse sad nesto usporeno, pa pijac pa radnje i svasta nesto i opet fgomila vremena a inace i u svakodnevnoj terapiji imam pola nekog sedativa i ne bi ga povecavala na svoju ruku jer znam da i on ozaziva zavisnost...bas sam bila blizu i da mi je tog trenutka bio neko tu da kaze ajde baci na treba ti vidis dokle si stigla...ali nije a meni sad treba podrska samo tako:roll: i naravno, msm da radim sjajnu stvar i taj osecaj je bio pomesan kad zapalih:evil:no dobro idemo opet ....prvo nisam mogla da preguram podne, sad dosla do veceri i tako,korak po korak...

- - - - - - - - - -

pazi ti se nisi prevarila pa popusila jednu posle rucka,nego ti si se fino oslobodila kao da nikad nisi ni prestajala sa pusenjem,pa uz kafu,pa uz pivo..to znaci da si svesno palila cigarete uz razlicite dogadjaje..ocigledno da nisi prelomila oko prestanka pusenja,i ocigledno da nemas volju koja je potrebna da ostavis pusenje..jedno je citati alana cara i ovaj forum,a nesto sasvim drugo kad sve to treba da primenis i toga da se drzis..ako nemas volju i mentalnu snagu (karakter),niko ti na ovom svetu ne moze pomoci da ostavis pusenje..razmisli malo o ovome,ne mozes da kazes "ne znam sta mi je bilo" jer si svesno kontrolisala svoje postupke u paljenju cigareta tog popodneva,plus sto si priznala sebi da ti je prijalo..
ok. Dejane idemo dalje, vazi:)
 
Meni pre par dana bilo 5 meseci! :) Za sada sve funkcionise kako treba, na cigare pomislim svega 5-6 puta dnevno, ali krize za sada nema.
Oranz, izdrzi tri dana bez cigareta, posle toga nastaje olaksanje! :) posle 5 meseci i krize nestanu, pusace koji pale jednu za drugom posmatras kao pacijente! ;)
Kada bih zaboravio da sam se i sam toliko mucio, bilo bi mi smesno kako neko ne moze da ostavi cigarete. Ne mozes da verujes koliko je zapravo lako ostaviti.
 
I kod mene nema promena. Ima dana kada cesce pomislim na cigarete, a ima i kad ne pomislim nijednom. Kafu uopste ne pijem, spontano sam prestala. Oranz, znas kako je, dok ne rascistis u glavi, nista nema od prestanka. I ja sam tako, nisam pusila, par dana, pa nedelja, pa zapalim, pa sve u krug... Dok nisam konacno sa sobom rascistila. Onda je sve lakse. Podrska svima. :super:
 
Napred Dujkicu,tebi je malo teze nego nama ostalima,koliko se secam ti drzis kafanu pa si od samog starta izlozen cigaretama..ne kazem da ti je teze sa voljom vec si izlozen trovanju dima a odabrao si cist vazduh..

Hvala na podrsci druze! :) Jeste, ja sam svakodnevno izlozen duvanskom dimu, ne mogu da ga izbegnem, na zalost. Ali verovatno me to cini jacim! :)
Jedini problem koj imam a zaboravio sam da ga spomenem je tezina. Nikako da se dovedem u red sto se tezine tice vec iz meseca u mesec se konstantno gojim. Ali to ne treba da bude razlog da ja opet pusim! ;)
 
ne znam ko ti rekao i gde si procitala da se od proteina gojis i ako ih izbacis smanjujes kilograme..glavnu ulogu u gojaznosti igraju ugljeni hidrati i veci unos masti zivotinjskog porekla..hocu reci zdravija ishrana i tvoji kilogrami ce ici dole,svakako ne znaci da izbacis meso i hidrate,ali sam nacin pripreme hrane je odlucujuci i kolicina koja se unosi..
 
Poslednja izmena:
То је теорија и океј, мени се у пракси показало овако. Вероватно због силних хормона у месу, не знам.
Иначе нисам месо избацила са идејом да ћу смршати, али управо то се десило.
Донекле је и логично. Престанком пушења нам се успори метаболизам који је навикао на рад "на никотину" а месо се дуго вари.
Сад једем слаткише и чорбе и супер ми је.
 
Ja sam inace na kivi-dijeti. Odnosno jedem sve osim kivija, i obavezno jedem pre spavanja, da slucajno ne smrsam koj gram! :D
Genetski sam sklon gojenju, svoju tezinu regulisem fatalnim dijetama jednom godisnje, naravno uz teretanu, neke vezbice, vrecu itd.
Ali sada verovatno nedostaje motivacija, vise ni u jedne farmerke ne mogu da udjem, ali u svakom slucaju je bolje i 10kg viska nego blowanje! ;)
 
Definitivno je bolje koji kg više od zavisnosti. Nego, shvatila sam da dijete ne rade. Negde je dobro da promenimo način ishrane trajno sa prestankom pušenja, jer nam ni organizam više nije isti kao tada, tako da nam smetaju i te stare "zavisničke" navike u ishrani.
Recimo, dok sam pušila, hranu sam birala po strukturi a ne po ukusu jer ga nisam ni osećala. Tako da voće i povrće je bilo samo nešto vlažno i droćavo i po strukturi nimalo privlačno za jelo. Kuvana šargarepa je bila vrhunac užasa sa onim osećajem da sam stavila nešto trulo u usta. Jaka hrana čiji ukus je uspevao da dopre donekle do mog ubijenog čula ukusa je bila favorit, a pošto nikotin ubrzava metabolizam mogla sam i da je podnesem.
Sad sam još uvek u fazi revidiranja svog spiska omiljene hrane kao i potrebnih količina, jer mi jednostavno treba manje nego kad sam pušila.
 
znas kako,potrebno je znati podeliti masti,hidrate i proteine od losih ka dobrim..nisu isti hidrati kad jedes hleb,burek,peciva od belog ili crnog pirinca koji je kuvan na vodi,ili hleb mesen domaci,beli iz pekare naspram crnog ili razanog..ok,proteini iz mesa idu ovim redom,meso,riba,jaja..kod proteina se ne moze pogresiti..probajte kuvanu hranu,tipa kuvano meso,povrce..izbacite sendvice,peciva,kiseli i slatki kupus,pasulj,pa kuvane graske corbaste gde sve i svasta ide..zna se sta je zdrava ishrana da ne tupim previse ovde sobzirom da je tema o prestanku pusenja..sto vise salate,sto vise voca..ne mozete pojesti 3-4-5 sarmi,ljuta papricica i pola hleba,mislim sta ocekivati posle toga..evo vam jedan odlican dorucak za sutra:150-200gr kornfleksa,100 gr suvog grozdja,pola litra mleka..uneli smo hidratno-kalorijski dorucak koji je izuzetno vazan posle spavanja,jer tokom noci dok se spava telo trosi hidrate..moze takodje umesto kornfleksa i musli..pogledajte takav dorucak naspram bureka,kifli,pica,pljeskavica itd..ovo sto gore kazes pipi da je oko mesa teorija,nisi u pravu,to je provereno i na tome radjeno decenijama da bi sportisti imali sto bolje rezultate u ishrani..meso ne treba ukidati..mi moramo pokrenuti sagorevanje kalorija sa nekim aktivnostima..
 
20 dana bez
cigarete_1468_0_0_468X10000.jpg
smiley1289.gif
 
То је теорија и океј, мени се у пракси показало овако. Вероватно због силних хормона у месу, не знам.
Иначе нисам месо избацила са идејом да ћу смршати, али управо то се десило.
Донекле је и логично. Престанком пушења нам се успори метаболизам који је навикао на рад "на никотину" а месо се дуго вари.
Сад једем слаткише и чорбе и супер ми је.


Razmisljao sam o tome odavno...sa mesom je samo lakse,dobro je za lenje ljude,inace je stetno po organizam.
Moracu da prelomim i pokusam na jedno 6 meseci. Manje ne bi imalo efekta. :think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top