Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pokušaj ponovo čim budeš spreman. Jer...ako kaniš pobjediti ne smeš izgubiti...
Retko ko ostavi iz prve, nemoj dozvoliti da se osećaš poraženim. Sad malo razmisli šta se desilo, analiziraj uzroke pa ponovo juriš. I uspećeš, jer je u tome fora...da ne odustaneš...
Nadam se da se uskoro vidimo ovde!

Poražen sam Pipi,nemoj me tješiti:)Osjećam se kao neki licemjer...
Dobro kažeš,ako opet odlučim, trebalo biti lakše,ipak imam kakvo takvo iskustvo u odvikavanju od ovog zla..
 
Жао ми је кукки баш...а ти си јака особа, свесна себе и можеш да помериш границу своје издржљивости. Знаш, када сам коначно оставила цигарете заувек, то је било када су ми се дешавале узастопно најгоре ствари лично и у породици. И рекла сам себи да баш зато нећу пропушити...јер ми цигарета неће помоћи да се осећам боље, нити ће поправити ситуацију.
Напротив, осећала бих се тек утучено и као губитник и неспособна особа. И све своје снаге сам фокусирала на то да, ма шта да се дешава, ја сам ипак непушач, и то је највеће достигнуће у животу једног пушача.
И знаш шта...управо ми је то давало снагу, то што не пушим...мислила сам у себи: па сестро слатка, кад си успела да престанеш да пушиш, ти можеш све, најјача си! И тако је и било.
Тако да држи се, не дај се, све прође и дођу бољи дани, а ти ћеш из тога изаћи још јача него икад...као непушач и у кризним ситуацијама.
Биће све добро! :zag:
 
Hvala vam puno Pipi i Wolf:zag:
U ponedeljak bi mi bilo 3 meseca,super sam isla,nije mi falila cigareta ni najmanje...kad ovo sad!
Osecam da bi me cigareta smirila,da bi mi bilo lakse.

Drzi me samo sto sam obecala cerci da necu pusiti.

Nadam se da cu uspeti da ne upalim,stvarno ne bi imalo smisla posle 3 meseca.


Nista ti cigareta nece pomoci,samo ces se posle pred cerkom i samom sobom osecati ko poslednje gomno,sto kaze Bora corba.
Tresni par viskija i odspavaj.
Poslusaj nas koji smo sve to prosli.
 
Hvala jos jednom na savetima,izdrzacu MORAM!
Idem malo na obalu okeana da popijem picence sa drustvom pa dalje na ostala pica....u kuci ne ostajem,kolabiracu psihicki.
Mirko, joj kakav crni wiski na ovoj vrucini, ima da mi se skliza sminka sa lica od znojenja.:rumenko:
Samo hladno pivo na ovu klimu.
U ponedeljak cu da se ubijem od pica i to sama,vec sam planirala.Moram mnogo da placem a takva bas nisam za drustvo a i da vozim auto.
Ima da pijem dok se ne onesvestim,eto!
A utorak,ako nisam mnogo bolesna krecem u akciju,pa kom obujci a kom opanci.:koto::mafijas:
 
Pod strasnim sam stresom vec 10 dana!Strasne stvari mi se desavaju u zivotu:(
Ako ovih dana ne propusim nikad necu:dash:

Draga Kukki! Pisala sam ovde ve jednom nesto slicno, ali evo, nije mi tesko da ponovim. Kada sam ranije pokusavala nekoliko puta da ostavim cigarete, kao da sam I sama prizeljkivala da mi se dogodi neki "problemcic" da bih imala razloga da zapalim. Zvuci suludo, ali je istinito. Ne znam o kakvim problemima pricas, kakve strasne stvari ti se desavaju u zivotu, ali mogu da ti tvrdim odgovorno da za ovih 10 meseci od kada ne pusim, gadjali su me uzasni problem I to ravno u celo. Nisam ni pomislila na cigaretu, a ne da je zapalim. Nego hladne glave, I polako pokusavala da resim jedan po jedan problem. Sto rece Mirko, bice ti jos teze ako zapalis. Ne trazi utehu u cigateri, alkoholu ili bilo cemu drugom, nece ti biti lakse. Ako si obecala cerki da neces da pusis, pa ima li sta jace od toga da pogazis datu rec detetu? A sto se problema tice, imam ih na kilo sestro slatka kao u ostalom I svi mi. A taj mali gad od cigarete ti ih nece resiti!
 
Wolf!!!! Zbog ljubavi? hahaha daj Boze tih "problema"!

Srce moje, ovde je ziveti ili umreti u svakom slucaju smo na samrti,pa ko prezivi pricace.

Razumete da ovde ne mogu da pisem o cemu se radi,ali situacija je tragicna i konacna.

Nisam propusila veceras samo da znate!!!

I hvala vam malopre sto ste mi pritekli u pomoc savetima.

Jos kad me moja najbolja drugarica pusacica cmoknula u obraz za malo se nisam onesvetila od smrada!

Sizila sam malo pre toga...kazem Marku,prijatelju,daj da samo pomirisem on me ne sisa,gleda na drugu stranu...

Cigara mi ne treba!

Ali u ponedeljak cu da se napijem !
Jer nisam ni ja masina!
Negde moram da puknem ili da crknem.

(ne brinite! alkolicarka zavisna bih postala posle 15-20 godina svakodnevnog konzumiranja zestokih pica,sto apsolutno nije moj slucaj)

Pustite me da se napijem vec kad mi ne date da pusim.

Ljubim vas,divni ste sto me ne ostaviste samu :heart:
 
Ма не да се напијеш, урољај се скроз али пре тога уклони све цигарете и опушке из околине и све присутне замоли да ти НЕ дају цигарету ако је увоштена будеш тражила. Јер нам под алкохолом слаби контрола, па ето, за сваки случај.
Додуше....шта год да се дешава, добро је за нешто...
 
Wolf!!!! Zbog ljubavi? hahaha daj Boze tih "problema"!

Srce moje, ovde je ziveti ili umreti u svakom slucaju smo na samrti,pa ko prezivi pricace.

Razumete da ovde ne mogu da pisem o cemu se radi,ali situacija je tragicna i konacna.

Nisam propusila veceras samo da znate!!!

I hvala vam malopre sto ste mi pritekli u pomoc savetima.

Jos kad me moja najbolja drugarica pusacica cmoknula u obraz za malo se nisam onesvetila od smrada!

Sizila sam malo pre toga...kazem Marku,prijatelju,daj da samo pomirisem on me ne sisa,gleda na drugu stranu...

Cigara mi ne treba!

Ali u ponedeljak cu da se napijem !
Jer nisam ni ja masina!
Negde moram da puknem ili da crknem.

(ne brinite! alkolicarka zavisna bih postala posle 15-20 godina svakodnevnog konzumiranja zestokih pica,sto apsolutno nije moj slucaj)

Pustite me da se napijem vec kad mi ne date da pusim.

Ljubim vas,divni ste sto me ne ostaviste samu :heart:

Napij se i za mene,nisam liznuo alkohol 6 mjeseci...vrijeme je da se to uskoro promjeni..zaboravih onaj osjećaj:malav:
Ali nemoj bre da zapališ slučajno,nemoj biti blentava kao ja,izdurala si par mjeseci..:rtfm:
 
Ma ima, prodje to brzo! :) Da nisam propusio, sada bi bilo godinu dana i tri meseca,.. :) Nadam se samo da ce sledece godine u ovo vreme biti godinu dana i tri meseca! :)
Prosle godine sam se vise cimao oko tog ostavljanja cigara, verovatno zato sto mi je bio prvi put, ali ovog puta sam u te vode usao spreman, bogatiji za jedno veliko iskustvo, i nadam se uspehu!
Svestan sam toga da ako propusim samo cu sebi da otezam ostavljanje cigara, takodje sam svestan da ta cigara nista dobro ne donosi, probao sam i jedno i drugo, ali mi se vise svidja ova nepusacka sloboda, ako vec mogu tako da nazovem ovaj nepusacki period! :)
 
Ja sutra 3 meseca i nisam propusila danas koji je bio moj kritican dan.

Da mi je falila jeste(cigara),posle pomislim ma koji ce mi K.???:dontunderstand:

Nisam uspela ni da se usljokam kako sam planirala,nisam ni zasta sposobna ja.:dash:
Da me ne opali infrakt od ovolikog stresa,niti pusim niti se napijam?:eek:

Doduse na aerodromu sam popila dve pive...zbog vrucine i stresa i cekanja...vratila se kuci oko 3 popodne,1 pivo,tek da se oporavim od povratka sa aerodroma i prestanem da placem.(mislim da vas vidim da vozite ovde od aerodroma do kuce kao najmanje bi ste isekli vene od muke,katastrofa)

Onda sam izasla na veceru sa prijateljima koji me psihicki spasavaju,pa belo vino po neka casa,i sladoled sa votkom gde je bila samo votka i sladoled u tragovima.
Oni su otisli dallje u provod i pice a ja kuci jer mi nije ni do cega!Tuga me ubi!
A i ova moja mala tri kucenceta su stresirana pa da se tesimo zajedno kod kuce.

Ja jos jedno hladno pivo....

Ne mogu ja da se napijem,ko covek,previse sam ljuta!

Naravno cestitke svima koji slave jubilej!

p.s.sad nagovaram sina da prestane da pusi ,na daljinu,ja u Keniji ,on u Belgiji,skoro sam uspela:per:
 
Па од превеликог стреса се ни не можеш напити. То природа лепо удеси...кад нам је потребна сва пажња и будност, нема омамљивања! НА крају крајева, који ће ти к... и то....кад ти НИСИ пропушила у ситуацији где возиш и плачеш, ти можеш све. Сад само престанеш да се самосажаљеваш, имаш форе до ујутру, па кад узмеш ствар у своје руке и средиш часком све....beware of the непушач! :heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top