Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Дујкићу, разумем твој проблем јер сам и ја радила у угоститељству. Био је прави подвиг престати док свакодневно сви долазе да би пушили и пили, јел.
Јеси изложен никотину и штетним последицама.
Сматрам да ниси овисник, јер уносиш пасивно дим, иако у њему има никотина, концентрација свакако није иста као када га директно увлачиш у плућа. Друга ствар а јако битна је да га уносиш НЕВОЉНО а не вољно, дакле без психичке овисности. И чиниш то нерадо, дакле уколико немаш психофизичке последице уколико не удишеш туђ дувански дим, ниси овисник. Али дефинитивно јеси жртва, јер је дим страшно отрован.
Ево мало о томе шта садржи дувански дим, па да се замислимо шта радимо када децу изложимо (а и себе) диму.

Uspela si da mi pomognes da napravim razliku! Nisam razmisljao o toj temi sve dok me drugar nije pitao "Cekaj, govoris o pasivnom pusenju, o tome kako i ti udises otrove, a verovatno udises i nikotin, pa mi onda objasni kako to da nisi zavisnik od nikotina ako ga svaki dan udises?". I ja se tu naravno zbunio, nisam znao sta da mu kazem, zato sam i postavio pitanje ovde, znao sam da ce se naci neko ko zna odgovor na moje pitanje! :) Hvala ti pipi! :) A ona knjiga je odlicna, vec stigoh do pusenja! :)
 
koliko ja vidim iz svog iskustva mora malo da se ugoji ali ako cigaru zamenis hranom onda je to malo vise

mozda pomogne ja sam cigaru zamenila vodom gledam da na svakom koraku imam casu vode i kad god osetim kao neku glad u stomaku ja popijem vodu hranim se cak i bolje tj vodim racuna od kako sam prestala da pusim ali sam ipak za 20 dana neka 3 kg dobila i stalno sam bila naduta tj uzasno stomak hoce da eksplodira

pre 4-5 dana sam pocela da pijem zeleni caj svaki dan po 1 vecu solju i ljudi moji OLAKSANJE OGROMNO stomak je splasnuo neosecam onaj haos u stomaku a vaga pokazuje 2 kg manje doduse nisam izlazila iz wc verovatno sam bila puna vode pa zato nisam ni mogla da disem

tako da moze i da se neugojii mnogo samo nemojte zameniti cigarete sa hranom uzmite nesto sto negoji VODU :p

Hvala na ideji probaću i to sa vodom i zelenim čajem
 
Drugari, sto se meni pusi zadnjih nedelju dana da je to strasno, bukvalno sam otela kolegi cigaretu, povukla 2-3 dima, uplasila se i vratila mu odmah, imala sam utisak, kao da nikad nisam prestala.....ne pusim i dalje naravno, ali mi je potreba ogromna, ne znam koji me djavo uvatio nije mi jasno, kad vec uveliko gazim u 3 mesec kao nepusac.......proci ce me valjda ova trenutna kriza....
 
Drugari, sto se meni pusi zadnjih nedelju dana da je to strasno, bukvalno sam otela kolegi cigaretu, povukla 2-3 dima, uplasila se i vratila mu odmah, imala sam utisak, kao da nikad nisam prestala.....ne pusim i dalje naravno, ali mi je potreba ogromna, ne znam koji me djavo uvatio nije mi jasno, kad vec uveliko gazim u 3 mesec kao nepusac.......proci ce me valjda ova trenutna kriza....


Hej Mikili! Ne daj se! Nastupila je psiholoshka kriza malo jache. Otkloni prvo sve eventualne fizichke faktore: vodi rachuna da si naspavana, sita, da ne budesh gladna i koristi malo vishe chokolade i kretanja, zbog hormona sreche. To bi trebalo da vech malo popravi stvar.
Druga stvar je psiholoshka...proveri svoj motiv za prestanak pushenja...ako ti je formulisan tako da je samo potrebno stichi na cilj, onda morash hitno da ga preformulishesh...jer stigla si na cilj. Sada treba doneti odluku da se tu i ostane...zauvek.
Poshto je pushenje poremechaj ponashanja, sad bi bilo dobro da malo analizirash sebe...shta je to shto te povuche da kolegi otimash cigaretu...shta mislish da gubish prestankom pushenja?
Znash, pocheli smo da pushimo zato shto nismo bili bash u vinkli...pa kad prestanemo da pushimo, ako ne ispravimo poglede na sebe i zzivot tako da nam cigareta ne treba da bi se poshtapali, brzo chemo se vatiti njoj, jer nam je onda neophodna kako bi odrzzali odredjeni stil zzivota koji josh uvek smatramo pozzeljnim. A kad malo bolje razmislimo, prestanemo da se inatimo pubertetski jer vishe i nismo u pubertetu nego malchice odrastemo, onda nam cigareta ne treba da bi bili odrasli jer vech jesmo odrasli, samo treba da pochnemo da se takoponashamo...dakle, pushenje je loshe i ja to nechu, tako kazze sebi odrasla, zrela osoba, koja ima svoj zzivot pod kontrolom.

Mislim...imash pametnija posla u zzivotu od toga da sisash smotuljak djubreta, sigurna sam u to.
 
Drugari, sto se meni pusi zadnjih nedelju dana da je to strasno, bukvalno sam otela kolegi cigaretu, povukla 2-3 dima, uplasila se i vratila mu odmah, imala sam utisak, kao da nikad nisam prestala.....ne pusim i dalje naravno, ali mi je potreba ogromna, ne znam koji me djavo uvatio nije mi jasno, kad vec uveliko gazim u 3 mesec kao nepusac.......proci ce me valjda ova trenutna kriza....

I ja imam krizu i danas i juce.. Samo sto ja sebi ne dozvoljavam taj luksuz 2-3 DIMA jer znam da ako povucem samo jedan dim, ode sve u propast.. Bar je tako u mom slučaju.. NE DAJ SE MACKO ;)
 
Е, кад већ спомињем преформулисање циља: Све док сам себи постављала за циљ да престанем да пушим ја сам то и остваривала, али сам после била у проблему јер бих поново почела да пушим.
Дакле, престанем да пушим, мишн комплитед и шта сад....почну кризе а ја немам заправо циљ јер сам га остварила ни план шта даље...сва моја мотивација тог тренутка пада у воду. Прошли пут сам преформулисала циљ и направила га да буде из два дела, види се то и из мојих постова овде.
Дакле дводелни циљ гласи овако:
а) Хоћу да престанем да пушим, јер....
б) Хоћу да останем непушач, јер...(јер нећу да будем пушач)

Тек са тачком б се заправо хватамо у коштац са психолошком кризом. А много је лакше када имамо тачно дефинисан циљ који желимо да постигнемо. А да би остао непушач, потребно је да унесеш мале промене у начин размишљања и у начин савлађивања свакодневних животних задатака и изазова.
 
Hej Mikili! Ne daj se! Nastupila je psiholoshka kriza malo jache. Otkloni prvo sve eventualne fizichke faktore: vodi rachuna da si naspavana, sita, da ne budesh gladna i koristi malo vishe chokolade i kretanja, zbog hormona sreche. To bi trebalo da vech malo popravi stvar.
Druga stvar je psiholoshka...proveri svoj motiv za prestanak pushenja...ako ti je formulisan tako da je samo potrebno stichi na cilj, onda morash hitno da ga preformulishesh...jer stigla si na cilj. Sada treba doneti odluku da se tu i ostane...zauvek.
Poshto je pushenje poremechaj ponashanja, sad bi bilo dobro da malo analizirash sebe...shta je to shto te povuche da kolegi otimash cigaretu...shta mislish da gubish prestankom pushenja?
Znash, pocheli smo da pushimo zato shto nismo bili bash u vinkli...pa kad prestanemo da pushimo, ako ne ispravimo poglede na sebe i zzivot tako da nam cigareta ne treba da bi se poshtapali, brzo chemo se vatiti njoj, jer nam je onda neophodna kako bi odrzzali odredjeni stil zzivota koji josh uvek smatramo pozzeljnim. A kad malo bolje razmislimo, prestanemo da se inatimo pubertetski jer vishe i nismo u pubertetu nego malchice odrastemo, onda nam cigareta ne treba da bi bili odrasli jer vech jesmo odrasli, samo treba da pochnemo da se takoponashamo...dakle, pushenje je loshe i ja to nechu, tako kazze sebi odrasla, zrela osoba, koja ima svoj zzivot pod kontrolom.

Mislim...imash pametnija posla u zzivotu od toga da sisash smotuljak djubreta, sigurna sam u to.

Imas veliko srce, mnogima pomazes tako i meni i to radis iz sve snage i iz srca i to se vidi, da coveku stvarno bude zao da te izneveri i pocne da pusi....Naravno da nisam propusila Pipi, skontala sam sta je to sto me vuce, ALKOHOL, cim se nesto pije, odmah mi pada cigareta na pamet, ali sam sam probala i osetila da mogu lako da upropastim sav svoj trud i pokajala sam se odmah....ne pusim i dalje naravno, niti mi pada na pamet vise ni da probam.......uhhh gadne li drogeee.....
 
Kao sto vec mozda znate zivim na obali indijskog okeana,africka strana...sedimo na obali veceras,kao i skoro uvek gledamo u pucinu i pijuckamo uz muziku,drustvance nepusaca..
Ja ko ex drogirana nikotinom, gledam ko pusi ko ne.....niko.

Kad ulete frajer(lep i sam),nasadi se na jastuke naspram okeana ,naruci dzin tonik i ZAPALI CIGARU!
Gledao je u pucinu,onako sam,uzivao u svom drinku i svojoj cigareti.

Priznajem da sam mu zavidela!!!
Imali smo isto,pogled,inspiaciju,zivot,pice ali on je imao viseTO.
Cigaretu!
Ne brinite,necu posustati iz inata!
Bilo je lepo i nema vise,nazalost!:deda2:
 
Da je nesto bilo lepo ne bi niko od nas prestajao da pusi, da se ne lazemo! ;) Meni su cigare odvratne, smetaju mi kad ih neko zapali, mnogo je lepse bez njih. "Lepo" je samo lazna uspomena koja ostaje... Ma setite se samo zasto ste prestajali da pusite, pa onda razmisljajte sta je lepo a sta ne! Gomila neprijatnih situacija, narusavanje zdravlja sebi i okolini, potroseno citavo bogatstvo na cigarete.. ma bezi bre. Nista tu nije lepo, to je samo lazno secanje koje se javlja ako razmisljas o cigareti kao o necemu sto ti je neko uskratio! :(

Nije nam nista uskraceno, setite se da smo se sami odrekli pusenja, a sigurno smo svi imali debeo razlog za to! ;)
 
Poslednja izmena:
DA. Dobreo si to primetio sa uskrachivanjem. A istina je da nas cigarete limitiraju u svakodnevnom zivotu preko granice funkcionisanja. Kada pushimo, uskrachujemo sebi prqvo da dishemo. Da se druzzimo bez ogranichenja. da koristimo svoje vreme bez prekida na shta hochemo. Da radimo ono shto zzelimo. Uskrachujemo sebi slobodu.
Koliko pushacha ne ide u bioskop ili pozorishte jer ne moze da izgura par sati ez paljenja a da ne budu nervozni. Koliko ih izlazi iz busa i cheka drugi pod raznim izgovorima da bi mogli da zapale. Koliko su prijatelja izgubili jer su nepushachi. Kolliko stvari, putovanja, olakshanja smo sebi uskratili a shto se moglo obaviti novcem bachenim na cigarete.
Da, pushachi sebi mnogo toga uskrate u zivotu, samo da bi imali sliku "uzivanja i opushtanja" u glavi koja je potpuno netachna. Da, pushach se zaista opusti i uzziva kada konachno zapali cigaretu er je pre toga bio u krizi koju je prouzrokovala ta ista cigareta. Kad smo pushachi mi konstantno zzivimo u apstinencijalnoj krizi koju ublazzavamo pushenjem. Kada prestanemo da pushimo, krize vishe nema. i pogled na puchinu vishe ne mora biti zamagljen....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top