Nepusacki kutak II :Ostavite pušenje sa nama!

Smisao zivota ipak ne moze covek ni da trazi, a ni da nadje ni u alkoholu ni u cokoladi, a ni u cigaretama.
Ona nikada nije pusila, zato njen smisao zivota ne moze da ima veze sa duvanom. Jeste tesko da covek
i pomisli da recimo vise nikada nece smeti da pusi, jede coikoladu ili pije pivo.
U Srbiji je problem sto je pusenje drustveno prihvatljivo, svuda se pusi, ali ce i to biti kratkog veka.
Kada bude svuda zabranjeno, a bice uskoro jer je tako u celij Evropi, onda ce sve biti lakse.
Pa i potraga za smislom zivota ;)
Pa valjda svako ima neki smisao u životu :D Ne razumem te sad :D
 
Pa valjda svako ima neki smisao u životu :D Ne razumem te sad :D
P.S. Što se tiče pušenja govorim za sebe,ja sam cigarete smatrao kao neki oslonac i beg od nečega.Meni je problem što sam dosta usamljen,živim sam,odselio sam se od mojih a i majka mi je inače psiholog pa mi je rekla da ja mnogo mislim u trenucima samoće o nečemu i mnogo sam opterećen cigaretama i tome kako želim da ih ostavim i zato sam i nervozan i sam sebi sam stvarao pritisak oko toga.Šta znam.Valjda je ovaj put zauvek.Valjda mi se svest bar koliko toliko razvila.
 
U uvodnom postu ove teme postoji link ka prethodnoj temi preko koga moze uvek da se ode na prethodnu temu i iscita sta se pisalo tada

Ne razumemo se ocigledno.Kakve veze ima da li je post 20132 ili je 132,ili je 26350...
Ja kad vidim da neka tema ima 25000 postova,odmah odem da procitam,da vidim zasto je to toliko zanimljivo pa ljudi toliko pisu.Merilo zanimljivosti mi je koliko se na temi pise.Ali sta vredi ovde nesto predloziti,zato i ne dolazim cesto,sve genijalci do genijalca,sujeta moderatora duboko izrazena.Oni su nepogresivi.Pa dobro,neka im bude.
 
Ne razumemo se ocigledno.Kakve veze ima da li je post 20132 ili je 132,ili je 26350...
Ja kad vidim da neka tema ima 25000 postova,odmah odem da procitam,da vidim zasto je to toliko zanimljivo pa ljudi toliko pisu.Merilo zanimljivosti mi je koliko se na temi pise.Ali sta vredi ovde nesto predloziti,zato i ne dolazim cesto,sve genijalci do genijalca,sujeta moderatora duboko izrazena.Oni su nepogresivi.Pa dobro,neka im bude.

Ja sam od skora ovde moderator, ali ja stvarno ne razumem sta tebe muci. Bilo je mnogo vise javljanja i pisanja
ranije, sada su ljudi ili prestali da pushe ili nece da prestanu pa se ne javljaju.
 
samo da se pohvalim : )
fb.png
 
pa nisam baš.. imala sam nedavno neku krizu
mislim da sam čak sa tobom ovde na temi razmenila par reči o tome
ali prošlo je, to je najbitnije : )
Pravo da ti kazem ja sam tako 6 godina imala pauzu i propusila sam, ali sam posle 6-7 godina
ponovo batalila. Gledaj da prebrodis te krize jer ce i u Srbiji kao sto je vec svuda po civilizaciji
uskoro pusenje biti svuda zabranjeno, pusaci ce moci da puse samo na ulici ( ili kod kuce).
Usput se na pusace gleda kao na neke kuzne ljude, uglavnom vidis samo neke besprizorne
da puse. Ovi fini ( ima naravno pusaca u svim slojevima drustva) puse u WC-u.
 
meni je to bio jedan od osnovnih motiva da prestanem
neću da mi neko određuje kada i gde mogu da zapalim.. a bila sam baš strastven pušač i smetalo bi mi da imam ograničenja
inače primećujem da sve više ljudi ostavlja cigarete.. i ne znam da li mi se čini, ali kao da i sve manje mladih počinje da puši.. to nekako više nije toliko kul
i šta znam, ja mislim da neću ponovo početi.. ne mogu da garantujem, ali iz sadašnje perspektive cigareta mi je nešto skroz fuj
jedino tako na svakih godinu-dve mi naleti kraći period ludila kad pomislim da bi mi cigareta bila dobro društvo u nekim situacijama
 
Dosta dugo ne palim,ali nikada mi posle prolaska krize,da ne znam koliko sam ljut, nije palo na pamet da zapalim cigaretu.Inace sam poceo vrlo mlad poceo da pusim.Krajem 6-og razreda,jer mi je stalno cale prebacivao kako pusim i ne znam da se ponasam.navodno me je neki njegov kolega video u gradu,kako prolazim sa drustvom u pijanom stanju i sa cigaretom ustima i da sam ga pogledao i da nisam hteo da mu se javim.Jednom sam caletu rekao iz besa,ako ga budem video na ulici da cu mu reci da je lazov i da ga oteram u materinu,jer ja to vece nisam ni bio u gradu,jer je bio turnir u malom fudbalu u kojem sam ucestvovao i bio tu iza zgrade.I da su me videli i starije komsije i komsije koje su ucestvovale u turniru.Tu je bilo i mladjih i starijih.medjutim njemu je to bila potreba da se istrese na mene,kad god je bio ljut ili pijan.Dok meni jednog dana,ne znam ni ja kako,prekipelo i rekao da pusim.Iako nisam.Iako mene licno nije vise dirao,ali uvek kada neko dodje od komsiluka ili rodbine,on me kao posluzi sa cigaretom,sto je u meni samo stvaralo bes.Imam starijeg brata 7 godina,koji je tada zavrsio zanat i pusio slovenacki 57.Sto kazu slovenci sedam i pedeset,a panduri kupovali,mislili da ima toliko cigareta.Tako iz tog besa,uzmem od brata po jednu cigaretu i kada oni nisu kod kuce,ja udjem u kupatilo i na ogledalo ucim da pusim.Povucem ti tako 3-4 dima i padnem od jacine dima,ali sam ostao uporan,jer nisam smeo izaci ispred zgrade sa cigaretom,a da puckam.ne bi me oprao celi Dunav od drustva,da drzim cigaretu,a ne znam da pusim.Proslo je to nekoliko nedelja dok nisam poceo da kontrolisem manje dimove i da normalno uvlacim,a da se ne pozna puckanje.Nije proslo nekoliko meseci,a cale dosao nesto raspolozen s posla,pa kada smo rucali,on mene ponudi cigaretom i kaze"Ajde da zapalimo po jednu",a ja mukazem da ne pusim,a on meni "ono kad ja dolazim sposla,a tebi se nesto dimi iza ledja,pa ti mislis da sam ja lud".Stvarno se tako desavalo,nije mi padalo na um dabacim celu ili pola cigarete.On sam prodje i javi nam se svima.Ja mu kazem,pa dobro cale,ali ne mogu da zapalim pred tobom.On opet,ali malo zustrije."Uzmi zapali,nemoj da ti lupim samarcinu".Saka mu kao pola lopate,mislim u sebi,bolje zapali,neko da te rokne.I tako nije proslo mozda malo vise od 7 meseci,kako sam se kao krio od njega.Od tada sam polako,ne bas odmah,ali polako poceo da pusim pred njim.Burazer mi je davao pare za cigarete,a ponekad i on sam,jer mu je bilo krivo da ja tako mlad pusim,ali opet bolje pred njim nego da mu neko prica i ogovara,sto on nije voleo da ja pusim.Posle mi je pricao burazer,da je taj komsija rekao da to nisam bio ja,jer nije dobro video.Video sam da uzdise i nasmesi se kada me taj komsija ponovo video da pusim i to pred caletom.I tako poce moj deo starenja u zivotu.Vise nisam bio balavac,nego priznat clan drustva.To je tada bilo kul,ali nije zdravo za mladeljude ni da budu medju ljudima koji puse,a kamoli da i sami konzumiraju.Oduzi ga ja.
 
Poslednja izmena:
Iskusenje moz da bude samo u pogledu prevage nastavka pusenja :lol:

Ko to radi iz ljubavi radice dokle god to voli i zeli, a dokle god postoji zelja postojace i potreba:cool:

Ma svako moze da radi i da zivi kako hoce, moze da se ubije od heroina, alkohola jer
to tako zeli jer kako ti kazes gde je zelja tu je jel i potreba, a potreba
je zapravo zavisnost.
Otvori neki topik o zavisnosti, ipak ovde pisu ljudi koji ne zele da jure za svojim
zeljama i potrebama.
 
Juče sam imala jednu krizu. Ali, to nije bilo kao da mi se puši cigareta. Više sam imala osećaj da sam odbačena od svih, da me niko ne voli, da su se svi udružili kako bi radili protiv mene. Kao neki psihopata, Bože mi 'prosti...:):) Danas sam k'o luče:zper::zper:... Samo sam malo izgubljena u vremenu i prostoru... Da li je neko imao sličan problem? Kada će to prestati?
 
Juče sam imala jednu krizu. Ali, to nije bilo kao da mi se puši cigareta. Više sam imala osećaj da sam odbačena od svih, da me niko ne voli, da su se svi udružili kako bi radili protiv mene. Kao neki psihopata, Bože mi 'prosti...:):) Danas sam k'o luče:zper::zper:... Samo sam malo izgubljena u vremenu i prostoru... Da li je neko imao sličan problem? Kada će to prestati?
Ma (bivsi) pusaci samo izmisljaju neke krize ;)
Jeste tako da covek neko vreme oseca neku prazninu, uglavnom psiholosku i
onda mu se vrzamju po glavi misli da ga niko ne voli:D
 

Back
Top