Nepravda prema ucenicima...

Evo i jedne moje ...
Ja sam se na polugodistu ,,zakacila'' sa nastavnikom fizickog....On predaje i odbojku... Hteo je da mi ostavi 4 na polugodistu,sto je bilo nepravedno,jer je jednoj devojcici koja nema blage veze ni kako se lopta drzi dao 5 i plus retko kad radi uopste fizicko,a meni hteo 4....:( Ja sam se razbesnela,otisla kod njega u kancelariju,i pocela da se raspravljam sa njim...On je mene upitao sta mi znaci ta petica,kao ,,To je jos jedna u nizu,sta fali jednoj cetvorci'',...? Kad mi je to rekao,u meni ko' da se otkacila ona poslednja zica! Sta mu sve nisam rekla (nisam psovala),on je mene hteo da ubedi da mi ta jedna 4 ne znaci nista,kao ,,Smiri se,dobices secer''...Secer sam davno vec dobila,(stvarno),kad sam mu to rekla on je prestao da prica...:eek:Ali to nije kraj...u tom ulazi u kancelariju drugi nastavnik iz fizickog sto predaje sedmacima (ja sam osmak)..on pocinje takodje mene da ubedjuje da mi ta 4 nista ne znaci...ali sto je jos gore,taj nastavnik kad se razbesni mlatne uceniku samar,jednom decaku je pred celim odeljenjem mlatnuo samar,i niko mu nista nije rekao...onda mozete da zamislite u kakvu ja skolu idem...:sad2:

Kome nije ovo predugacko,on ce ovo procitati...htela sam samo da podelim jos jedno iskustvo sa vama...:bye:

Sta te briga,to je samo polugodje...
 
Mene je uciteljica u 4. razredu optuzila da sam prepisao najtezi zadatak iz matematike na kontrolnom i dobio peticu... a u stvari, tata me je vezbao danonocno kod kuce, i bez problema sam kapirao gradivo... samo me je izblamirala pred odeljenjem... i napravila glupim...
U 8. razredu sam dobio trojku iz biologije, jer nisam znao odgovor na JEDNO pitanje, a najbolji djak u odeljenju peticu, a nije znao odgovore na 3 od 5 pitanja.
U gimn. sam odustvovao sa nastave 2 meseca zbog kevine teshke bolesti... i nije mi dozvoljeno da se vratim u skolu zbog nekih licnih direktorovih animoziteta prema mojoj porodici. Jedva sam to reshio i uspeo da se shkolujem...

Chinjenica je da je zivot pun nepravdi...
Imash slucajeve ljudi koji su proveli po 20, 30 godina nevini u zatvoru...
Imash slucajeve sposobnih i obrazovanih mladih koje odbiju za posao da bi ga nekom dali preko veze...
Imash situacija da se lepe zle etikete savrsheno dobrim ljudima...
Poenta je da prihvatish da zivimo u jednom jaaako sHeebanom svetu, gde nisu svi dobri, nisu svi tolerantni, ne mogu svi da ti pomognu... kad to shvatis, bice ti mnogo lakse.
 
Ja sam u 8-om imao trojku zakljucenu iz likovnog, a znao sam da crtam. Ne, u stvari, jedini sam znao da crtam u odeljenju, a jedini dobio trojku (svi ostali imali petice). Nepravda? Ne. Bio sam kreten i nisam hteo da crtam jer sam mislio da sam kul i da je moja ocena de facto petica. Glupi tinejdzer je glup. Trebala je lepo keca da mi zakljuci.
 
sta fali da imas jednu cetvorku? Jaka stvar. Ako ti je ostavi na kraju godine,poklonice ti vece. ****** te jedna 5ca i ovako ces da se udas i muz ce da te izdrzava. Cemu cimanje?

pa fali; ako dijete vec radi i ima ok ocjene
sto bi joj dao cetvorku iz predmeta koji je ionako vise zaebancija nego predmet
i to dok ona istovremeno posmatra kako se tudji nerad
vise cijeni od njenog rada...
naci, da je moje dijete u pitanju krv bi mu na slamku popila...verbalno
za takvu stvar... : (((
 
pa fali; ako dijete vec radi i ima ok ocjene
sto bi joj dao cetvorku iz predmeta koji je ionako vise zaebancija nego predmet
i to dok ona istovremeno posmatra kako se tudji nerad
vise cijeni od njenog rada...
naci, da je moje dijete u pitanju krv bi mu na slamku popila...verbalno
za takvu stvar... : (((

Vidiš, tu si u pravu, ali ona mora da se navikne na četvorke, jer će toga biti još, tako da ovo i dobro dođe.
 
Vidiš, tu si u pravu, ali ona mora da se navikne na četvorke, jer će toga biti još, tako da ovo i dobro dođe.

istina, mora se navici da...nepravda postoji...
al njih dvojica balvana nisu placeni da "navikavaju djecu na nepravdu"
tj. da je...sprovode vec da dze nastavu...kakva god ona bila iz...fizickog...
a ona ili ti ili bilo koje drugo dijete ne mora po defaultu sagnuti glavu i trpjeti nepravdu
ima se pravo pozaliti i na nju ukazati; sto nastavniku, sto roditeljima, sto psihologu...direktoru...
drustvo u kome svi cute i na nepravdu ne reagiraju nije drustvo...zadovoljnih ljudi
i nije nesto cemu vas trebaju uciti i cemu trebate teziti...
tako da - uvijek otvoreno recite kad vam nesto smeta s razlogom
jer vi ste ti koji sutra treba da poprave ovo s.ranje koje smo mi napravili...: (
 
Isti situacija sa mnom u 1. srednje... Od 30 učenika, 27 petica, neka debela ima 3, ja 4 i neka devojka što je imala mononukleozu ima 3... Još sam mu radila svaki čas mamu mu *****... A iskoristio situaciju što sam bila bolesna kad je zaključivao... Nisam se ni žalila, sa sve 4 iz fizičkom mi prosek bio 4.87, mada sam se iznervirala jer je on ljakse i nervira me od 1. septembra... Svi mu se šlihtaju, samo ja nisam tela i sad snosim posledice... Mrzelo me da se preganjam kad znam da ću imati 5 na kraju...
 
Mene je uciteljica u 4. razredu optuzila da sam prepisao najtezi zadatak iz matematike na kontrolnom i dobio peticu... a u stvari, tata me je vezbao danonocno kod kuce, i bez problema sam kapirao gradivo... samo me je izblamirala pred odeljenjem... i napravila glupim...
U 8. razredu sam dobio trojku iz biologije, jer nisam znao odgovor na JEDNO pitanje, a najbolji djak u odeljenju peticu, a nije znao odgovore na 3 od 5 pitanja.
U gimn. sam odustvovao sa nastave 2 meseca zbog kevine teshke bolesti... i nije mi dozvoljeno da se vratim u skolu zbog nekih licnih direktorovih animoziteta prema mojoj porodici. Jedva sam to reshio i uspeo da se shkolujem...

Chinjenica je da je zivot pun nepravdi...
Imash slucajeve ljudi koji su proveli po 20, 30 godina nevini u zatvoru...
Imash slucajeve sposobnih i obrazovanih mladih koje odbiju za posao da bi ga nekom dali preko veze...
Imash situacija da se lepe zle etikete savrsheno dobrim ljudima...
Poenta je da prihvatish da zivimo u jednom jaaako sHeebanom svetu, gde nisu svi dobri, nisu svi tolerantni, ne mogu svi da ti pomognu... kad to shvatis, bice ti mnogo lakse.

****** Bog , prokleta avlija :aha:
 
istina, mora se navici da...nepravda postoji...
al njih dvojica balvana nisu placeni da "navikavaju djecu na nepravdu"
tj. da je...sprovode vec da dze nastavu...kakva god ona bila iz...fizickog...
a ona ili ti ili bilo koje drugo dijete ne mora po defaultu sagnuti glavu i trpjeti nepravdu
ima se pravo pozaliti i na nju ukazati; sto nastavniku, sto roditeljima, sto psihologu...direktoru...
drustvo u kome svi cute i na nepravdu ne reagiraju nije drustvo...zadovoljnih ljudi
i nije nesto cemu vas trebaju uciti i cemu trebate teziti...
tako da - uvijek otvoreno recite kad vam nesto smeta s razlogom
jer vi ste ti koji sutra treba da poprave ovo s.ranje koje smo mi napravili...: (

nisi u pravu,ocene nisu merilo niceg. Ako iz svih ostalih ima sve 5ce,ok, znaci dete zna,pametno je,nego jednostavno nece da da profesor ili pak ona ne zasluzuje da ima vecu ocenu. Apsolutno nije bitno. Ja da sam roditelj bio bih srecan jer znam da je moje dete sve ostalo sto je bitno odradilo. Fizicko sluzi da deca ne zakrzljaju,eto da odmore,e sad ako profa drzi do kriterijuma i stvarno ocenjuje kako treba tj koliko je neko fizicki i sportski spreman ko si ti ili ja da mu utice na ocenu? Ako ne moze nesto da uradi,ne moze,zalsuzuje 4ku,3ku,2ku,1ca. jbga.

Ja znam koliko znam i koliko sam truda ulozio i koliko vredim,a da li ce meni neki tamo bolid dati 6cu 9ku ili 10ku meni to nista ne znaci. U stvari znaci mi samo da mi da prelaznu,ali te ocene nisu merilo mog znanja. Moje sutra dete necu terati da bude najbolje,uci brate koliko ti je potrebno i koliko mislis da treba. Isto ce tako i vaspitanje da mi bude,radi sta god hoces i mislis da trebas,ja sam samo tu da te sprecim ako krenes putem kriminala,prostitucije ili teske narkomanije. Ostalo ti je sve dozvoljeno. I tekme,ali cu ti objasniti da ne budes volina i da te drugi iskoriscavaju i lake droge i alkohol i izlasci i da se bijes i da ucis i ekskurzije,sta god zelis ti uradi. Necu da ga sputavam niucemu,samo nek bude za nijansu bolje od mene i ja sam presrecan. Ovu devojcicu roditelji ocigledno teraju i forsiraju da bude najbolja da bi mogli da se qrce,da prikazu to kao svoj uspeh jer svojih kvaliteta nemaju. Ja nisam takav,meni bi ovo nebitno bilo. Ja bih mu u facu rekao ne moras ni 4ku da mi das,daj mi 2 ja sam presrecan. Ako mislis da cu da ti se ulizujem i da se cimam oko jedne ocene zajebao si se. Iz aviona se vidi da ju je profa samo zajebavao i lozio,verovatno joj je poklonio do sada ocenu.
 
Ja znam koliko znam i koliko sam truda ulozio i koliko vredim,a da li ce meni neki tamo bolid dati 6cu 9ku ili 10ku meni to nista ne znaci. U stvari znaci mi samo da mi da prelaznu,ali te ocene nisu merilo mog znanja. Moje sutra dete necu terati da bude najbolje,uci brate koliko ti je potrebno i koliko mislis da treba. Isto ce tako i vaspitanje da mi bude,radi sta god hoces i mislis da trebas,ja sam samo tu da te sprecim ako krenes putem kriminala,prostitucije ili teske narkomanije. Ostalo ti je sve dozvoljeno. I tekme,ali cu ti objasniti da ne budes volina i da te drugi iskoriscavaju i lake droge i alkohol i izlasci i da se bijes i da ucis i ekskurzije,sta god zelis ti uradi. Necu da ga sputavam niucemu,samo nek bude za nijansu bolje od mene i ja sam presrecan. Ovu devojcicu roditelji ocigledno teraju i forsiraju da bude najbolja da bi mogli da se qrce,da prikazu to kao svoj uspeh jer svojih kvaliteta nemaju. Ja nisam takav,meni bi ovo nebitno bilo. Ja bih mu u facu rekao ne moras ni 4ku da mi das,daj mi 2 ja sam presrecan. Ako mislis da cu da ti se ulizujem i da se cimam oko jedne ocene zajebao si se. Iz aviona se vidi da ju je profa samo zajebavao i lozio,verovatno joj je poklonio do sada ocenu.

hoces da me usvojis? :heart: :manikir:

ja kad sam nesto slicno rekla kevi ona mi je odgovorila nesto vrlo 'zanimljivo'
"e, sine, i ja sam tako pricala u tvojim godinama" :aha:
 
nisi u pravu,ocene nisu merilo niceg. Ako iz svih ostalih ima sve 5ce,ok, znaci dete zna,pametno je,nego jednostavno nece da da profesor ili pak ona ne zasluzuje da ima vecu ocenu. Apsolutno nije bitno. Ja da sam roditelj bio bih srecan jer znam da je moje dete sve ostalo sto je bitno odradilo. Fizicko sluzi da deca ne zakrzljaju,eto da odmore,e sad ako profa drzi do kriterijuma i stvarno ocenjuje kako treba tj koliko je neko fizicki i sportski spreman ko si ti ili ja da mu utice na ocenu? Ako ne moze nesto da uradi,ne moze,zalsuzuje 4ku,3ku,2ku,1ca. jbga.

Ja znam koliko znam i koliko sam truda ulozio i koliko vredim,a da li ce meni neki tamo bolid dati 6cu 9ku ili 10ku meni to nista ne znaci. U stvari znaci mi samo da mi da prelaznu,ali te ocene nisu merilo mog znanja. Moje sutra dete necu terati da bude najbolje,uci brate koliko ti je potrebno i koliko mislis da treba. Isto ce tako i vaspitanje da mi bude,radi sta god hoces i mislis da trebas,ja sam samo tu da te sprecim ako krenes putem kriminala,prostitucije ili teske narkomanije. Ostalo ti je sve dozvoljeno. I tekme,ali cu ti objasniti da ne budes volina i da te drugi iskoriscavaju i lake droge i alkohol i izlasci i da se bijes i da ucis i ekskurzije,sta god zelis ti uradi. Necu da ga sputavam niucemu,samo nek bude za nijansu bolje od mene i ja sam presrecan. Ovu devojcicu roditelji ocigledno teraju i forsiraju da bude najbolja da bi mogli da se qrce,da prikazu to kao svoj uspeh jer svojih kvaliteta nemaju. Ja nisam takav,meni bi ovo nebitno bilo. Ja bih mu u facu rekao ne moras ni 4ku da mi das,daj mi 2 ja sam presrecan. Ako mislis da cu da ti se ulizujem i da se cimam oko jedne ocene zajebao si se. Iz aviona se vidi da ju je profa samo zajebavao i lozio,verovatno joj je poklonio do sada ocenu.

Ne mora da znači da je roditelji teraju. Ja sam 5.00 pa me moji u životu nisu terali da učim ili me grdili kad dobijem 1. Jednostavno ja hoću da budem 5.0 i meni nije dosta da budem vrlo dobra, ako znam da mogu za više. Ako je tebi dosta da imaš sve dvojke, ok, ali nije tačno da svi koji su 5.00 imaju ambiciozne roditelje i da ih oni teraju da budu najbolji. Moj otac imao sve dvojke i on je presrećan i kad se ja nešto iznerviram on mi uvek kaže šta se neviraš, ja imao sve dvojke, pa bolje prošao sto puta od ovih odlikaša itd. Znači, teorema ti baš i ne valja, ja sam živ dokaz. :mrgreen:
 

Back
Top