Quantcast

Nepravda prema ucenicima...

Poruka
24.530
hoces da me usvojis? :heart: :manikir:

ja kad sam nesto slicno rekla kevi ona mi je odgovorila nesto vrlo 'zanimljivo'
"e, sine, i ja sam tako pricala u tvojim godinama" :aha:
A najjače od svega je što svi tako pričaju kad su u Juzerovim godinama, a onda bude sasvim suprotno

valjda se sa procesom sazrevanja promeni i mentalitet, povećaju se strahovi i sumnje, šta li
pa gledaj,zavisi kako su oni ziveli i sta su radili i kakvi su njima roditelji bili. AKo su im oni popustali,a deca na kraju zavrsila tamo gde su htela onda ce i oni biti liberalni kao roditelji,ali ako su se oni zajebali onda ce roditelji biti stroziji da dete ne napravi istu gresku kao i oni. Nije to samo strah za svoje dete. Msm ima i toga,ali ima i drugih faktora.

Ne mora da znači da je roditelji teraju. Ja sam 5.00 pa me moji u životu nisu terali da učim ili me grdili kad dobijem 1. Jednostavno ja hoću da budem 5.0 i meni nije dosta da budem vrlo dobra, ako znam da mogu za više. Ako je tebi dosta da imaš sve dvojke, ok, ali nije tačno da svi koji su 5.00 imaju ambiciozne roditelje i da ih oni teraju da budu najbolji. Moj otac imao sve dvojke i on je presrećan i kad se ja nešto iznerviram on mi uvek kaže šta se neviraš, ja imao sve dvojke, pa bolje prošao sto puta od ovih odlikaša itd. Znači, teorema ti baš i ne valja, ja sam živ dokaz. :mrgreen:
izuzetak potvrdjuje pravilo. :mrgreen: Ljudi su relativna stvar,kada nesto kazes i izneses ne mora da znaci da je 100% ljudi takvo,uvek postoji koji procenat koji odudara jer su svi ljudi razliciti,ali se moze neka vecina grupisati na osnovu nekih karakteristika. I u toni psenice se nadje jedno zrno da ne valja ili da je trulo. To ne znaci da sada psenica nije ispravna i da cela tona treba da se prospe. :)

gost 15307

Legenda
Poruka
56.186
nisi u pravu,ocene nisu merilo niceg. Ako iz svih ostalih ima sve 5ce,ok, znaci dete zna,pametno je,nego jednostavno nece da da profesor ili pak ona ne zasluzuje da ima vecu ocenu. Apsolutno nije bitno. Ja da sam roditelj bio bih srecan jer znam da je moje dete sve ostalo sto je bitno odradilo. Fizicko sluzi da deca ne zakrzljaju,eto da odmore,e sad ako profa drzi do kriterijuma i stvarno ocenjuje kako treba tj koliko je neko fizicki i sportski spreman ko si ti ili ja da mu utice na ocenu? Ako ne moze nesto da uradi,ne moze,zalsuzuje 4ku,3ku,2ku,1ca. jbga.

Ja znam koliko znam i koliko sam truda ulozio i koliko vredim,a da li ce meni neki tamo bolid dati 6cu 9ku ili 10ku meni to nista ne znaci. U stvari znaci mi samo da mi da prelaznu,ali te ocene nisu merilo mog znanja. Moje sutra dete necu terati da bude najbolje,uci brate koliko ti je potrebno i koliko mislis da treba. Isto ce tako i vaspitanje da mi bude,radi sta god hoces i mislis da trebas,ja sam samo tu da te sprecim ako krenes putem kriminala,prostitucije ili teske narkomanije. Ostalo ti je sve dozvoljeno. I tekme,ali cu ti objasniti da ne budes volina i da te drugi iskoriscavaju i lake droge i alkohol i izlasci i da se bijes i da ucis i ekskurzije,sta god zelis ti uradi. Necu da ga sputavam niucemu,samo nek bude za nijansu bolje od mene i ja sam presrecan. Ovu devojcicu roditelji ocigledno teraju i forsiraju da bude najbolja da bi mogli da se qrce,da prikazu to kao svoj uspeh jer svojih kvaliteta nemaju. Ja nisam takav,meni bi ovo nebitno bilo. Ja bih mu u facu rekao ne moras ni 4ku da mi das,daj mi 2 ja sam presrecan. Ako mislis da cu da ti se ulizujem i da se cimam oko jedne ocene zajebao si se. Iz aviona se vidi da ju je profa samo zajebavao i lozio,verovatno joj je poklonio do sada ocenu.

prvo, mi nemamo pojma o tome kako se njeni roditelji odnose prema njoj
i opce nemam namjeru izvoditi pretpostavke o tome...jer me se to, u krajnjoj liniji, ne tice, a i nije
predmet ove...raspravice...

iz toga sto dijete jest napisalo mozemo zakljuciti da su joj ostale ocjene sasvim ok
iz cega mozemo zakljuciti da to dijete vrijedno radi...
a dijete koje vrijedno radi ne "ucis zivotu" tako sto ces se izivljavati na njemu
pricajuci mu ovo sto njoj ta dva mamlaza koji predaju...fizicko napricase
jer saljes pogresnu poruku tj. opce nije pedagoski...
kao sto nije pedagoski ni da "lozis" dijete...
jer saljes poruku da se, kao sto si lijepo primjetio, odredjene vrste
ponasanja koje nisu ok nagradjuju, dok je rad nebitan...

takodjer, predmete poput fizickog, likovnog, muzickog
ne bi opce trebalo ocjenjivat brojcano vec iskljucivo opisno
upravo zato sto sluze tome cemu sluze i sto sva djeca nisu
rodjena sa istim predispozicijama...
to je nebuloza
losem ili prosjecnom djaku ocjena iz tih predmeta nije bitna sam po sebi, ali djetetu
koje inace ima odlicne ocjene iz ostalih predmeta...koji traze rad i vrijeme
moze znatno spustiti prosjek...
i sta je ono iz toga...naucilo...ljeba ti? da nije rodjeno za atletiku/tenis/slikanje/solo pjevanje...
pa...ako je rodjeno za npr. matematiku ili jezike...sta tome fali???
djetetu koje se trudi da da svoj maximum trebas pomoci, a ne "uciti ga zivotu" na takav
glupav nacin...

Poslednja izmena:
Poruka
24.530
prvo, mi nemamo pojma o tome kako se njeni roditelji odnose prema njoj
i opce nemam namjeru izvoditi pretpostavke o tome...jer me se to, u krajnjoj liniji, ne tice, a i nije
predmet ove...raspravice...
ok onda,necemo o tome da pricamo.
iz toga sto dijete jest napisalo mozemo zakljuciti da su joj ostale ocjene sasvim ok
iz cega mozemo zakljuciti da to dijete vrijedno radi...
ok i mnogi drugi ljudi vredn rade,pa dobiju otkaz jer su tehnoloski visak,a neko mora da leti. Mene niko nece primiti u vojisku ako nemam odredjenu visinu i kilazu,znaci nije posao tog zdravstvenog radnika da zazmuri na jedno oko i da me propusti,vec da tacno zabelezi moje podatke i da pogleda u tablicu. Ako covek ima isti kriterijum za sve,ima,mora primenjivati isto.
a dijete koje vrijedno radi ne "ucis zivotu" tako sto ces se izivljavati na njemu
pricajuci mu ovo sto njoj ta dva mamlaza koji predaju...fizicko napricase
jer saljes pogresnu poruku tj. opce nije pedagoski...
kao sto nije pedagoski ni da "lozis" dijete...
jer saljes poruku da se, kao sto si lijepo primjetio, odredjene vrste
ponasanja koje nisu ok nagradjuju, dok je rad nebitan...
Rad i jeste nebitan,rad je tu da nas odrzi u zivotu,trebamo da radimo onoliko koliko je dovoljno da se normalno zivi. Ako bi 5 radnika u fabrici koja zaposljava 200 ljudi radilo previse brzo,gazda bi povecao normu i ubrzao liniju i onda bi ostali radnici morali da rade brze,a mnogi bi kolabrirali i dobili otkaz. Zato radoholicare da ne kazem treba tuci jer sve forsiraju da za iste pare rade vise i ona vrse pritisak i na druge da i oni rade vise iako to nije potrebno. Kad i svi radili onoliko koliko je potrebno svi fakulteti bi bili dostupni za svakog. Znaci ljudi koji preteruju u radu su neprijatelji broj 1 svakog normalnog,lenjog coveka jer oni ne dozvoljavaju da se ti opustis,ne dozvoljavaju da uzivate zajedno,oni moraju da rade vise nego sto je potrebno. ne mrze drugi ljudi ostale jer su uspesni,mrze ih jer ih oni teraju da i oni rade vise kako bi stigli ove. :D Ne verujem da su ovi profesori namerno hteli da je nauce zivotu,vec su ljudi gledali u tabelu i devojcica je uradila za nize ocene i to je i dobila. Ako je stvarno tao dobar djak,dobice tu ocenu na vecu poklonjenu,ali smem da garantujem da joj je ovaj vec poklonio ocenu i da ju je samo zezao.
takodjer, predmete poput fizickog, likovnog, muzickog
ne bi opce trebalo ocjenjivat brojcano vec iskljucivo opisno
upravo zato sto sluze tome cemu sluze i sto sva djeca nisu
rodjena sa istim predispozicijama...
sa ovim se slazem,ali meni u osnovnoj i u srednjoj su bas ovi budjavi predmeti cupali prosek. Bio sam duduk za matematiku,a jezike sam mrzeo da ucim. Mrzeo sam one glagole,aoriste,pluskvam perfekte bez kojih sam znao da citam,pricam i pisem srpski jezik. Da nije bilo tih ja tesko da bi bio i dobar. :lol:
to je nebuloza
losem ili prosjecnom djaku ocjena iz tih predmeta nije bitna sam po sebi, ali djetetu
koje inace ima odlicne ocjene iz ostalih predmeta...koji traze rad i vrijeme
moze znatno spustiti prosjek...
i sta je ono iz toga...naucilo...ljeba ti? da nije rodjeno za atletiku/tenis/slikanje/solo pjevanje...
pa...ako je rodjeno za npr. matematiku ili jezike...sta tome fali???
djetetu koje se trudi da da svoj maximum trebas pomoci, a ne "uciti ga zivotu" na takav
glupav nacin...
uh bas nekom znaci ko ima sve petice da li ce imati iz likovnog,muzickog i fizickog po cetvorku. :roll: Vise to znaci losijem djaku nego boljem. Losiji djak to moze da savlada i da iscupa svoj bedni prosek,dok dobrim djacima se to mahom samo popuni rubrika peticama bez gledanja.

gost 15307

Legenda
Poruka
56.186
ok i mnogi drugi ljudi vredn rade,pa dobiju otkaz jer su tehnoloski visak,a neko mora da leti. Mene niko nece primiti u vojisku ako nemam odredjenu visinu i kilazu,znaci nije posao tog zdravstvenog radnika da zazmuri na jedno oko i da me propusti,vec da tacno zabelezi moje podatke i da pogleda u tablicu. Ako covek ima isti kriterijum za sve,ima,mora primenjivati isto.
e, upravo se o tome i radi
ako drugima "gleda kroz prste" nek gleda i njoj
a ako stvarno vrednuje rezultate nek prema svima primjenjuje isti..."kriterijum"
koji sam po sebi jest...pogresan...

Rad i jeste nebitan,rad je tu da nas odrzi u zivotu,trebamo da radimo onoliko koliko je dovoljno da se normalno zivi. Ako bi 5 radnika u fabrici koja zaposljava 200 ljudi radilo previse brzo,gazda bi povecao normu i ubrzao liniju i onda bi ostali radnici morali da rade brze,a mnogi bi kolabrirali i dobili otkaz. Zato radoholicare da ne kazem treba tuci jer sve forsiraju da za iste pare rade vise i ona vrse pritisak i na druge da i oni rade vise iako to nije potrebno. Kad i svi radili onoliko koliko je potrebno svi fakulteti bi bili dostupni za svakog. Znaci ljudi koji preteruju u radu su neprijatelji broj 1 svakog normalnog,lenjog coveka jer oni ne dozvoljavaju da se ti opustis,ne dozvoljavaju da uzivate zajedno,oni moraju da rade vise nego sto je potrebno. ne mrze drugi ljudi ostale jer su uspesni,mrze ih jer ih oni teraju da i oni rade vise kako bi stigli ove. :D Ne verujem da su ovi profesori namerno hteli da je nauce zivotu,vec su ljudi gledali u tabelu i devojcica je uradila za nize ocene i to je i dobila. Ako je stvarno tao dobar djak,dobice tu ocenu na vecu poklonjenu,ali smem da garantujem da joj je ovaj vec poklonio ocenu i da ju je samo zezao.
e, zato nam i jeste ovako kako nam jeste; zbog ovakvog..."mudrog" rezoniranja
rad ima svoju...cijenu
ona je u normalnom svijetu normalna...tj. nije bagatelna...
i uspjeh dolazi kroz...rad...
medju...budalama je ispod svake cijene
jer kriterijumi ne postoje tj. proizvoljni su...

sa ovim se slazem,ali meni u osnovnoj i u srednjoj su bas ovi budjavi predmeti cupali prosek. Bio sam duduk za matematiku,a jezike sam mrzeo da ucim. Mrzeo sam one glagole,aoriste,pluskvam perfekte bez kojih sam znao da citam,pricam i pisem srpski jezik. Da nije bilo tih ja tesko da bi bio i dobar. :lol:
koga boli briga sto su tebi likovni, fizicko i muzicko "cupali prosjek"
tj. sto si bio, kako sam kazes, duduk?
tj. cemu ti je taj i takav prosjek uopce sluzio?

uh bas nekom znaci ko ima sve petice da li ce imati iz likovnog,muzickog i fizickog po cetvorku. :roll: Vise to znaci losijem djaku nego boljem. Losiji djak to moze da savlada i da iscupa svoj bedni prosek,dok dobrim djacima se to mahom samo popuni rubrika peticama bez gledanja.
znace mu, itekako
prosjek se gleda, koliko se sjecam, pri upisu u srednju skolu
onom koji ima takve ocjene da nije u poziciji birati skolu ne znaci prosjek...
dakle, realno losem djaku ne znaci, vrlo dobrom ili odlicnom itekako znaci...
mislim, kad se vec daju ocjene koje u prosjek ulaze iz takvih..."predmeta"

Poruka
24.530
e, upravo se o tome i radi
ako drugima "gleda kroz prste" nek gleda i njoj
a ako stvarno vrednuje rezultate nek prema svima primjenjuje isti..."kriterijum"
koji sam po sebi jest...pogresan...
E bas zato sto se svi izrkavaju po takvim predmetima ni ja im ne bi dao ocene od onih koje su zasluzili. Na ocenu utice i to koliko si bio na casu,koliko si puta radio fizicko,da li nosis opremu. Tako da je diskutabilno to sta deca k. Cesto lazu da bi postigli ono sto im je u cilju.

e, zato nam i jeste ovako kako nam jeste; zbog ovakvog..."mudrog" rezoniranja
rad ima svoju...cijenu
ona je u normalnom svijetu normalna...tj. nije bagatelna...
i uspjeh dolazi kroz...rad...
medju...budalama je ispod svake cijene
jer kriterijumi ne postoje tj. proizvoljni su...
kad se bude rad ovde vrednovao koliko zaista vredi,ja cu reci e znas sta apsolutno si u pravu,ako ce neko da radi brize i da uzima vecu kintu onda ok nemam nista protiv,ali ako ce neko da radi kao ovan i mene da tera na isto i da radimo za crkavicu ona ***** mu ja mater. Na ovim prostorima rad ce vredeti nikad. Barem u Srbiji je tako,uvek cemo biti prcvarnica i leglo olosa.

koga boli briga sto su tebi likovni, fizicko i muzicko "cupali prosjek"
tj. sto si bio, kako sam kazes, duduk?
tj. cemu ti je taj i takav prosjek uopce sluzio?
takav prosek je sluzio da upisem prvu zelju na najtrazenijem smeru u mojoj srednjoj skoli. Nisam ja glup da to ne mogu da naucim,mene to jednostavno ne zanima. Ostali opusteni predmeti tipa filozofija,istorija,biologija,geografija,muzicko,likovno sve su to bili predmeti sa kojima si mogao da cupas svoj prosek i te predmete sto te ne interesuju,osim ako su profesori bili neki smradovi.

znace mu, itekako
prosjek se gleda, koliko se sjecam, pri upisu u srednju skolu
onom koji ima takve ocjene da nije u poziciji birati skolu ne znaci prosjek...
dakle, realno losem djaku ne znaci, vrlo dobrom ili odlicnom itekako znaci...
mislim, kad se vec daju ocjene koje u prosjek ulaze iz takvih..."predmeta"
znacilo nekad,sad ne znaci nista. Uopste 80% nacije je u teskoj zabludi,ono sta je bitno je sam prijemni,a kakav su bio djak i na uspeh ti ne znaci skoro nista. Isto tako i za faks (osim ako necete one za qrcenje tipa Bezbednost,Vojna akademija,psihologija gde ustvari upadaju ljudi koji nemaju ni 50 bodova,a imaju vezu).Sa 55 si mogao da upises neki 4ti stepen,koji je bio ladovina i da nabudzis lako ocene za faks,srednja i osnovna skola su sviranje qrcu,cisto da ti vreme prodje. Danas sa srednjom ne mozes nista da radis,osim ako nije zanat ,tako da je apsolutno svejedno sta zavrsavas od 4 stepena kad ces raditi na liniji u nekoj fabrici i u komunalnom kao da imas 8 razreda. Dajete glupostima znacaj u zivotu.

kao sto moj omiljeni pisac kaze na buducnost mozemo da uticemo(da li cu nekog upoznati ili necu,da li cu citati cik ili press),ali sudbina je je onako kako ce biti(zgazice me bus ili poginucu u ratu). Ko je rodjen da bude obesen,nece se udaviti u reci. sve sto treba da se uradi jeste da se opusti i pomalo radi i sve ce doci na svoje mesto.

Poslednja izmena:

gost 15307

Legenda
Poruka
56.186
E bas zato st se svi izrkavaju po takvim predmetima ni ja im ne bi dao ocene od onih koje su zasluzili. Na ocenu utice i to koliko si bio na casu,koliko si puta radio fizicko,da li nosis opremu. Tako da je diskutabilno to koliko deca lazu da bi postigli ono sto im je u cilju.
mda...prvo su je roditelji forsirali, a sad...mozda laze...
de se malo saberi...
recimo ja pricam iz pozicije covjeka koji sutra moze predavati likovno...
ako mi se hoce...i vrlo dobro znam sta ne bih radila;
tj. upravo ovo sto ti predlazes ili ono sto dva gorepomenuta nastavnika rade
nikad sebi ne bih dopustila...
to je najobicnije izivljavanje i samo je sebi svrha...

kad se bude rad ovde vrednovao koliko zaista vredi,ja cu reci e znas sta apsolutno si u pravu,ako ce neko da radi brize i da uzima vecu kintu onda ok nemam nista protiv,ali ako ce neko da radi kao ovan i mene da tera na isto i da radimo za crkavicu ona ***** mu ja mater. Na ovim prostorima rad ce vredeti nikad. Barem u Srbiji je tako,uvek cemo biti prcvarnica i leglo olosa.
nece, sve dok budemo svojoj djeci dijelili..."savjete" poput ovih koje ti
sakom i kapom...dijelis
na temelju...misljenja formiranih na vlastitim...pretpostavkama...

takav prosek je sluzio da upisem prvu zelju na najtrazenijem smeru u mojoj srednjoj skoli. Nisam ja glup da to ne mogu da naucim,mene to jednostavno ne zanima. Ostali opusteni predmeti tipa filozofija,istorija,biologija,geografija,muzicko,likovno sve su to bili predmeti sa kojima si mogao da cupas svoj prosek i te predmete sto te ne interesuju,osim ako su profesori bili neki smradovi.
mda...: )

znacilo nekad,sad ne znaci nista. Uopste 80% nacije je u teskoj zabludi,ono sta je bitno je sam prijemni,a kakav su bio djak i na uspeh ti ne znaci skoro nista. Isto tako i za faks (osim ako necete one za qrcenje tipa Bezbednost,Vojna akademija,psihologija gde ustvari upadaju ljudi koji nemaju ni 50 bodova,a imaju vezu).Sa 55 si mogao da upises neki 4ti stepen,koji je bio ladovina i da nabudzis lako ocene za faks,srednja i osnovna skola su sviranje qrcu,cisto da ti vreme prodje. Danas sa srednjom ne mozes nista da radis,osim ako nije zanat ,tako da je apsolutno svejedno sta zavrsavas od 4 stepena kad ces raditi na liniji u nekoj fabrici i u komunalnom kao da imas 8 razreda. Dajete glupostima znacaj u zivotu.
jes...treba svi da se spustimo na cetiri razreda osnovne skole
i pola bukvara...kako bi nepismenima i neobrazovanima popravili samopouzdanje
te konacno...zacementirali stanje u drustvu koje favorizira nepotizam i i korupciju...ma, bjazi...:lol:

kao sto moj omiljeni pisac kaze na buducnost mozemo da uticemo(da li cu nekog upoznati ili necu,da li cu citati cik ili press),ali sudbina je je onako kako ce biti(zgazice me bus ili poginucu u ratu). Ko je rodjen da bude obesen,nece se udaviti u reci. sve sto treba da se uradi jeste da se opusti i pomalo radi i sve ce doci na svoje mesto.
e, ono sto ja mogu da ti...potpisem jest slijedece; da uradio to sto jest uradio
tvoj omiljeni pisac se naradio ko sivonja...i u vecini tog...rada uzivao...
naime, postoje ljudi kojima profesije nisu nacin da
zarade za ljeba i necim popune dan...
sto ne znaci da su im zivoti..ispreturani, obogaljeni ili bilo sta drugo
sto ti u napadu...samosugestije mozes...pretpostavit...vjerovao ili ne...:)

gost 15307

Legenda
Poruka
56.186
do duse izreka bas ne pasuje o cemu pricamo,ali nekad treba biti i kvaran! Postenjacina nikad nije prosao dobro u zivotu,ali nije ni prosao onaj ko je bio samo kvaran,neka sredina mora da bude.
ovo o cemu mi trenutno...cavrljamo nema veze s postenjem/nepostenjem...
kao takvima
ne znaci da je vrijedan covjek po defaultu posten/neposten...
samo, ne znaci ni da je glup...
ono sto sasvim sigurno znaci je da covjek koji radi
uglavnom ima vise ili manje jasan cilj ispred sebe...tj. imat ce ga...
za razliku od..."sretnika" kojem rad sluzi da si koliko toliko...popuni dan i budzet...: )

Poruka
24.530
Ja ih ucim onako kako ste vi gospodjo i vase i predhodne generacije stvorile. To su vase tekovine,a ne nase. Mi smo srali u pelene kad ste vi stvarali buducnost nama.Vi ste nas tako naucili da radimo. Nisu ni deca glupa da ne vide raziku i kako prolaze oni koji rade na jedan nacin i oni koji rade na drugi nacin. Upravo nas nepismeni i glupi i neobrazovani vode. Pogledajte samo Velimira Ilica,Palmu,radikale,dss,pogledajte samo ljude koji su sada u vlasti koliko blage veze nemaju o rukovodjenju drzave i sve ce vam biti jasno. Ili ne zivite u Srbiji ili se zavaravate kad ne vidite korupciju i podmicivanje i potezanja veze svugde. I po skolama i po domovima zdravlja i bolnicama da se udje preko reda i u policiji,pa cak i u vojisci. Ako ste roditelj ne moguce je da niste posumnjali nekad u procenu svog deteta ako kaze da ga profesor mrzi ili da ga namerno oborio. U ogromnom broju slucajeva dete trazi opravdanje za sebe,a vi mu verujete. Moj pisac je ne redovni narkoman,ldp ovac,ucesnik studenstih protesta 97 i tezak neradnik i lelemud koji je izbegao namerno vojisku tako sto se pravio da je lud,a ne verujem da zivi samo od knjiga. Suvise je mali tiraz da bi se od toga mogla skrpiti cela godina da se zivi pristojno.:mrgreen: Jos je i Srbin.

gost 223698

Domaćin
Poruka
4.748
Fizičko je glup i nepotreban predmet, ako hoćeš da radiš na sebi - radićeš, fizičko treba ukinuti

Likovnom i muzičkom obrazovanju treba dati daleko veći značaj, jer su predmeti zanimljivi,i dobro kaže Juzer da se svi iživljavaju na muzičkom i likovnom, a zapravo - to su dva predmeta gde se najveća kreativnost može ispoljiti, pored srpskog jezika ako ti profesor nije neki debil što forsira samo gramatiku i jedino gramatiku

inače, one koji od jutra do mraka štrebaju da bi nekome sutra mahali djačkom knjižicom ispred nosa nikad nisam smatrao vrednim pažnje, štaviše - i danas, kad imam dobre ocenne na faksu, iste kreature prezirem iz više razloga

znanje je mnogo više od škole, a gledano na duže staze, ocene su glupost i stvarno nebitne, žao mi je što tako kažem, ali ako neko zaista misli da će samo dobrim ocenama u životu sebi obezbediti neku poziciju i sigurnost, moraće da ide daleko ispod svog zamišljenog standarda, ako uz ocene ne poseduje i neke druge, mnogo bitnije veštine

inače, svako može da buba i kasnije uleti u neki sitnoburžoaski svet gde će ga sopstvena i ženina familija tapšati po ramenu pred rodbinom i prijateljima jer je završio faks i radi u kancelariji za finu platu

treba ukinuti ocene, i dati potpuni primat kreativnosti, ili bar promeniti kompletan pristup načinu sticanja znanja, pa nam onda država možda i ne bi svake godine izvozila stotine srednjoškolaca koji uče pasus po pasus napamet, i plaču kad im profa da četvorku

ljudi koji su pametni pronadju svoj način i ovako i onako, a sad - ako smatraju da su im na tom putu ocene bitne na bilo koji način, onda će ih i dobiti, ali to je već druga stvar

ili možda zaista mislite da su svi oni koji naporno i vredno rade u školi, i imaju knjižicu punu petica, zaista pametni i sposobni? :) lol, neki jesu, da... ali 90 posto njih ipak nije.

i čitava ova rasprava je uzaludna, jer je, kako reče krepta jednom, sve to individualno... recimo samo da bi neka idealna kombinacija bila, bar iz mog ugla, spremnost na veliki, istrajan napor i rad, uz stvarnu inteligenciju i široko obrazovanje, prikupljeno i iz mnogih drugih izvora

Poslednja izmena:
Poruka
8.437
Fizičko je glup i nepotreban predmet, ako hoćeš da radiš na sebi - radićeš, fizičko treba ukinuti

Likovnom i muzičkom obrazovanju treba dati daleko veći značaj, jer su predmeti zanimljivi,i dobro kaže Juzer da se svi iživljavaju na muzičkom i likovnom, a zapravo - to su dva predmeta gde se najveća kreativnost može ispoljiti, pored srpskog jezika ako ti profesor nije neki debil što forsira samo gramatiku i jedino gramatiku

inače, one koji od jutra do mraka štrebaju da bi nekome sutra mahali djačkom knjižicom ispred nosa nikad nisam smatrao vrednim pažnje, štaviše - i danas, kad imam dobre ocenne na faksu, iste kreature prezirem iz više razloga

znanje je mnogo više od škole, a gledano na duže staze, ocene su glupost i stvarno nebitne, žao mi je što tako kažem, ali ako neko zaista misli da će samo dobrim ocenama u životu sebi obezbediti neku poziciju i sigurnost, moraće da ide daleko ispod svog zamišljenog standarda, ako uz ocene ne poseduje i neke druge, mnogo bitnije veštine

inače, svako može da buba i kasnije uleti u neki sitnoburžoaski svet gde će ga sopstvena i ženina familija tapšati po ramenu pred rodbinom i prijateljima jer je završio faks i radi u kancelariji za finu platu

treba ukinuti ocene, i dati potpuni primat kreativnosti, ili bar promeniti kompletan pristup načinu sticanja znanja, pa nam onda država možda i ne bi svake godine izvozila stotine srednjoškolaca koji uče pasus po pasus napamet, i plaču kad im profa da četvorku

ljudi koji su pametni pronadju svoj način i ovako i onako, a sad - ako smatraju da su im na tom putu ocene bitne na bilo koji način, onda će ih i dobiti, ali to je već druga stvar

ili možda zaista mislite da su svi oni koji naporno i vredno rade u školi, i imaju knjižicu punu petica, zaista pametni i sposobni? :) lol, neki jesu, da... ali 90 posto njih ipak nije.

i čitava ova rasprava je uzaludna, jer je, kako reče krepta jednom, sve to individualno... recimo samo da bi neka idealna kombinacija bila, bar iz mog ugla, spremnost na veliki, istrajan napor i rad, uz stvarnu inteligenciju i široko obrazovanje, prikupljeno i iz mnogih drugih izvora
Sve u svemu, ja sam najpametniji. Mudro zboris :lol: :mrgreen:...

gost 15307

Legenda
Poruka
56.186
Ja ih ucim onako kako ste vi gospodjo i vase i predhodne generacije stvorile. To su vase tekovine,a ne nase. Mi smo srali u pelene kad ste vi stvarali buducnost nama.Vi ste nas tako naucili da radimo. Nisu ni deca glupa da ne vide raziku i kako prolaze oni koji rade na jedan nacin i oni koji rade na drugi nacin. Upravo nas nepismeni i glupi i neobrazovani vode. Pogledajte samo Velimira Ilica,Palmu,radikale,dss,pogledajte samo ljude koji su sada u vlasti koliko blage veze nemaju o rukovodjenju drzave i sve ce vam biti jasno. Ili ne zivite u Srbiji ili se zavaravate kad ne vidite korupciju i podmicivanje i potezanja veze svugde. I po skolama i po domovima zdravlja i bolnicama da se udje preko reda i u policiji,pa cak i u vojisci. Ako ste roditelj ne moguce je da niste posumnjali nekad u procenu svog deteta ako kaze da ga profesor mrzi ili da ga namerno oborio. U ogromnom broju slucajeva dete trazi opravdanje za sebe,a vi mu verujete. Moj pisac je ne redovni narkoman,ldp ovac,ucesnik studenstih protesta 97 i tezak neradnik i lelemud koji je izbegao namerno vojisku tako sto se pravio da je lud,a ne verujem da zivi samo od knjiga. Suvise je mali tiraz da bi se od toga mogla skrpiti cela godina da se zivi pristojno.:mrgreen: Jos je i Srbin.
"tvoj" pisac ili bilo koji drugi pisac uglavnom naporno radi da bi bilo sta sto ljudi zele citati...napisao
pri tome opce nije bitno ni kakvo mu je politicko opredjeljenje, ni kakvi su mu hobiji...
kao sto nije bilo bitno ni kakvi su djetetu koje je temu otvorilo roditelji...
a da li neko laze...to nije tesko ustanoviti...cak i u Srbiji...
medjutim, to okretanje glave i pruzanje ruke...simultano...e, to nije naslijedje...to je vrijednost koju ste si...odnjegovali...forumski kolega
i koliko vidim ne prestajete je forumski okopavat i zalijevat...: )

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.