Нepatitis C

Treca Poruka moze i da bude malo obrazovna :)


Trojica naučnika koja su otkrila virus hepatitis C dobila su Nobelovu nagradu za medicinu ili fiziologiju za 2020. godinu.
Pobednici su britanski naučnik Majkl Haugton i američki istraživači Harvi Alter i Čarls Rajs.

Virus izaziva rak jetre i čest je razlog zbog kojeg pacijenti moraju da se podvrgnu transplataciji.
Komitet Nobelove nagrade je opisao njihov rad „kao prekretnicu koji bi mogao da spasi živote milionima", dodajući da je ovaj trio doprineo borbi protiv ove bolesti.
Iz Komiteta kažu da će njihovo otkriće „spasiti miliona života".
Šezdesetih godina prošlog veka postojala je velika briga oko toga da li ljudi krvlju dobijenu transfuzijom mogu da dobiju i hronični hepatitis, odnosno upalu jetre od nepoznate, misteriozne bolesti.
Komitet Nobelove nagrade kaže da je transfuzija krvi u tom periodu bila kao „ruski rulet."
Jako osetljivi testovi krvi eliminisali su ovakve slučajeve u mnogim delovima sveta, a počeli su da se proizvode i efikasni lekovi protiv upale.
„Prvi put u istoriji bolest sada može da se izleči, što budi nadu za iskorenjivanje Hepatitisa C u svetu", kažu iz Komiteta. Izvor BBC NEWS
 
Pozdrav svim ucesnicima foruma, nov sam ovde,zarazen sam verovatno transfuzijom krvi pre 30 godina,kroz zivot nikakvih simptoma nisam imao sem purpure na kozi al to nisam povezivao sa hepatitisom,pre 4 meseca slucajno saznajem na sistematckom pregledu da sam HCV + sa 5000000 kopija,alt i ast su mi bili blago poviseni,radjen ultra zvuk koji je uredan...Izlecen od hepatitisa C genotip 3 pre mesec dana,dobio sam tablete maviret 8 nedelja,posle 20 ak dana sam bio negativan,takodje i posle 8 nedelja negativan...sad kad sam izbacio HCV alt i ast su mi normalni. Kad sam pitao doktora dal mi je jetra ostecena rekao je ne i da nemam cirozu. Iskreno brine me sto mi nije uradio fibro skan ili neki neinvanzivni test da se vidi stanje jetre. Dal je on mogao po ultra zvuku i hepatogramu da zakljuci da je sve ok.?Interesuju me vasa iskustva... pozdrav
Pozdrav Dzoni ja sam pak potpuno nov ovdje, zaražen 1999.i dobio pred tjedan dana Maviret te me zanima tvoje iskustvo s nuspojavama. Naime netko kaze nema nikakvih,neki kazu gripozno osjećanje tjednima,bez imalo snage,glavobolja. Ja sam 5 god na heptanonu i doktorica to ne vidi kao problem ocigledno ako mi je dala tablete. A ja jos nisam poceo uzimati(iako godinama molim Boga da dođem do lijeka i sad me uhvatio strah i paranoja)sve cekam da mi ljudi koji su ga pili osobno kazu mi nesto o tome. Molio bih te ako ulovis malo vremena da mi napišeš svoje iskustvo i hvala puno,pozdrav svima
 
Pozdrav Dzoni ja sam pak potpuno nov ovdje, zaražen 1999.i dobio pred tjedan dana Maviret te me zanima tvoje iskustvo s nuspojavama. Naime netko kaze nema nikakvih,neki kazu gripozno osjećanje tjednima,bez imalo snage,glavobolja. Ja sam 5 god na heptanonu i doktorica to ne vidi kao problem ocigledno ako mi je dala tablete. A ja jos nisam poceo uzimati(iako godinama molim Boga da dođem do lijeka i sad me uhvatio strah i paranoja)sve cekam da mi ljudi koji su ga pili osobno kazu mi nesto o tome. Molio bih te ako ulovis malo vremena da mi napišeš svoje iskustvo i hvala puno,pozdrav svima
Pozdrav Dzoni ja sam pak potpuno nov ovdje, zaražen 1999.i dobio pred tjedan dana Maviret te me zanima tvoje iskustvo s nuspojavama. Naime netko kaze nema nikakvih,neki kazu gripozno osjećanje tjednima,bez imalo snage,glavobolja. Ja sam 5 god na heptanonu i doktorica to ne vidi kao problem ocigledno ako mi je dala tablete. A ja jos nisam poceo uzimati(iako godinama molim Boga da dođem do lijeka i sad me uhvatio strah i paranoja)sve cekam da mi ljudi koji su ga pili osobno kazu mi nesto o tome. Molio bih te ako ulovis malo vremena da mi napišeš svoje iskustvo i hvala puno,pozdrav svima
Vjerujte da nikakvih nuspohava nema! I ja sam imala Maviret kuci i strah me bilo da pocnem sa tarapijom.Pored toga,odmah je nestao umor i odlicno se osjecam!
 
Pozdrav Dzoni ja sam pak potpuno nov ovdje, zaražen 1999.i dobio pred tjedan dana Maviret te me zanima tvoje iskustvo s nuspojavama. Naime netko kaze nema nikakvih,neki kazu gripozno osjećanje tjednima,bez imalo snage,glavobolja. Ja sam 5 god na heptanonu i doktorica to ne vidi kao problem ocigledno ako mi je dala tablete. A ja jos nisam poceo uzimati(iako godinama molim Boga da dođem do lijeka i sad me uhvatio strah i paranoja)sve cekam da mi ljudi koji su ga pili osobno kazu mi nesto o tome. Molio bih te ako ulovis malo vremena da mi napišeš svoje iskustvo i hvala puno,pozdrav svima
Shibash Heptanon,a strah te od lijeka za hCv,ne razumijem...
Prijateljski savjet-batali se i toga zla a uz put izlijechi majmune zvane virus,nemoj samo kukat kako je to neizvodivo,jeste ako hocesh,samo odluchi da jeste izvodivo i pichi,nisi tetka neka od 90g pa da tako razmishljash,a na kraju,vidjecesh da sam bio u pravu,pozdrav i nemoj zamjeriti.
 
Pozdrav Dzoni ja sam pak potpuno nov ovdje, zaražen 1999.i dobio pred tjedan dana Maviret te me zanima tvoje iskustvo s nuspojavama. Naime netko kaze nema nikakvih,neki kazu gripozno osjećanje tjednima,bez imalo snage,glavobolja. Ja sam 5 god na heptanonu i doktorica to ne vidi kao problem ocigledno ako mi je dala tablete. A ja jos nisam poceo uzimati(iako godinama molim Boga da dođem do lijeka i sad me uhvatio strah i paranoja)sve cekam da mi ljudi koji su ga pili osobno kazu mi nesto o tome. Molio bih te ako ulovis malo vremena da mi napišeš svoje iskustvo i hvala puno,pozdrav svima
Pozdrav Virke, ja nisam ni razmisljao o nus pojavama, radio sam normalno svoj posao dok sam bio na terapiji, moja terapija sa Maviretom je trajala 8 nedelja, nisam osetio nus pojave, izlecio sam se nakon 20 dana uzimanja mavireta radjena mi je kontrola krvi gde sam bio negativan, maviret je cudo od leka namenjen za sve genotipe virusa. Dve godine nakon terapije negativan a jetra oporavljena. Kreni sa terapijom sto pre neces pogresiti. Pozz
 
Uh, šta onda spominju cifru od 100 $ u prethodnim postovima, kakva su Vam iskustva sa indijskim, azijskim generickim lekovima? Hvala pozdrav

Koliko sam ja patila ovu temu svi su uzimali generike ( iz Indije) jer je to isto kao
i original. Proizvodjac je dao licencu Indijcima da ga proizvode i prodaju po ceni
koja je dostupna i prihvatljiva za Aziju, Afriku ( verovatno je isti sistem i za Juznu
i Srednju Ameriku). Slobodno uzmi generik.
 
Uh, šta onda spominju cifru od 100 $ u prethodnim postovima, kakva su Vam iskustva sa indijskim, azijskim generickim lekovima? Hvala pozdrav
Indiski genericki lekovi su pravljeni po licenci od Americke kuce Gilad, koliko sam pratio u posledenje dve godine dosta ljudi je uzimalo indijce i izlecili se, to su isti lekovi kao i originalni od kompanije abbvi ili gilad i sto je najvaznije finansiski su dostupni.
 
Sestre i braćo po bolesti da li je koga zakačio kovid? Pozdrav
Pozdrav, ja sam trenutno pozitivan na kovid,
prva dva dana temperatura do 38,5 i bolovi u misicima, nakon tih dva dana kao da nista nije ni bilo,nemam povisenu temperaturu i bolovi su prosli, sad samo da izdzim karantin, srecom prosao sam bez tezih posledica. Pozdrav braco sestre, cuvajte se. :)
 

Back
Top