Quantcast

Нepatitis C

Winner1

Zainteresovan član
Poruka
414
Chuvam se maximalno,pa da vidimo,najiskrenije ni meni ne ulivaju puno povjerenja vakcine sklepane tako brzo,josh sam u dilemi...moram pitati josh na jednom forumu specijalizovanom bash zbog ove teme,chuvenog Dr James-a.
Tebi hvala Rayela,uvijek poshteno i u stilu najvece dame :heart:

Winner1

Zainteresovan član
Poruka
414
Prenosim odgovor dr James-a.

There are almost no good reasons not to get vaccinated. All the vaccines that have made it to market are much safer than actually getting Covid.

To answer your question specifically fibrosis is not a reason to avoid vaccination.

In terms of waiting for better options, the options we have now are pretty much as good as it ever gets in terms of safety and efficacy.

No vaccine is 100% safe and 100% effective but then again, COVID is 2-3% fatal and close to 100% of people will get it (in the absence of a vaccination).

Locombiq Colombiq

Početnik
Poruka
7
Tražio sam ovde po forumu nešto i video da jako malo ima informacija u vezi nabavke lekova i video da puno ljudi to zanima.E pa ovako, ja sam imao hep c 3 godine (genotip 3) i tražio sam negde da kupim lek (moja psiha je bila u veoma lošem stanju od samoga virusa) ali sam ovde kod nas u Srbiji naletao na budale koje traže ogromne cifre i prevarante.Od prijatelja sam dobio preporuku da se javim jednom čoveku koji je iz Australije i koji je pomogao mnogo ljudi u svetu a takodje i u Srbiji.Cena je bila izuzetno manja nego bilo gde drugde i bio sam veoma skeptičan da nekome uplatim novac tek tako a da ga pritom ne poznajem.Bio sam u veoma lošem stanju i nisam imao izbora, pa sam zatražio video call čisto da vidim o čemu se radi.Prvi razgovor m je ulio poverenje i odlučio sam da idem na sve ili ništa.Naručio sam lekove i nakon nekoliko nedelja su stigli i sve je bilo po dogovoru.Taj čovek puno zna o lečenju i bio mi je podrška svih 16 nedelja tretmana toliko da nemam reči prosto sam oduševljen.Ispio sam to, sačekao neko vreme uradio test i bio negativanJa sam kupio Sof+Dac jer je nešto niža cena i njemu je 92% stopa izlečenja za 12 nedelja, pa sam odlučio da ipak naručim za 16 nedelja za svaki slučaj.Ima lekove za sve genotipe "Eplcusu,Sofosbuvir+Daclatasvir, Maviret..." ali to su sve generički lekovi...Šta su generički lekovi? Generički lek je farmaceutski lek koi je ekvivalentan proizvodu marke u hemijskoj konstrukciji, dozi, snazi, ruti administracije, kvalitetu, performansi i namenjenoj upotrebi, a obično su generički hep c lekovi znatno jeftiniji od verzija sa imenom brenda.Kada se samo setim svega što sam prolazio pre nabavke lekova ne bude mi dobro, pa sam iz tog razloga odlučio ovde da pomognem.Koga bude zanimalo nešto više, ja sam spreman da vas preporučim i pomognem koliko god mogu.Sve najbolje!

Sara M

Početnik
Poruka
6
Tražio sam ovde po forumu nešto i video da jako malo ima informacija u vezi nabavke lekova i video da puno ljudi to zanima.E pa ovako, ja sam imao hep c 3 godine (genotip 3) i tražio sam negde da kupim lek (moja psiha je bila u veoma lošem stanju od samoga virusa) ali sam ovde kod nas u Srbiji naletao na budale koje traže ogromne cifre i prevarante.Od prijatelja sam dobio preporuku da se javim jednom čoveku koji je iz Australije i koji je pomogao mnogo ljudi u svetu a takodje i u Srbiji.Cena je bila izuzetno manja nego bilo gde drugde i bio sam veoma skeptičan da nekome uplatim novac tek tako a da ga pritom ne poznajem.Bio sam u veoma lošem stanju i nisam imao izbora, pa sam zatražio video call čisto da vidim o čemu se radi.Prvi razgovor m je ulio poverenje i odlučio sam da idem na sve ili ništa.Naručio sam lekove i nakon nekoliko nedelja su stigli i sve je bilo po dogovoru.Taj čovek puno zna o lečenju i bio mi je podrška svih 16 nedelja tretmana toliko da nemam reči prosto sam oduševljen.Ispio sam to, sačekao neko vreme uradio test i bio negativanJa sam kupio Sof+Dac jer je nešto niža cena i njemu je 92% stopa izlečenja za 12 nedelja, pa sam odlučio da ipak naručim za 16 nedelja za svaki slučaj.Ima lekove za sve genotipe "Eplcusu,Sofosbuvir+Daclatasvir, Maviret..." ali to su sve generički lekovi...Šta su generički lekovi? Generički lek je farmaceutski lek koi je ekvivalentan proizvodu marke u hemijskoj konstrukciji, dozi, snazi, ruti administracije, kvalitetu, performansi i namenjenoj upotrebi, a obično su generički hep c lekovi znatno jeftiniji od verzija sa imenom brenda.Kada se samo setim svega što sam prolazio pre nabavke lekova ne bude mi dobro, pa sam iz tog razloga odlučio ovde da pomognem.Koga bude zanimalo nešto više, ja sam spreman da vas preporučim i pomognem koliko god mogu.Sve najbolje!
Pozdrav. Vidim da ste pisali o
Ima leka (Indijski Genericki) ja imam coveka koji je pouzdan i jako povoljan.Kupio sam od njega (uradio 16 nedelja) i izlecen sam, hvala Bogu.Kome bude trebalo vise informacija nek mi se javi, mozda mogu da pomognem.
Mene zanima. Koji je lek u pitanju i po kojoj ceni?
Da li je Epclusa?
Da li je sada moguće nabaviti, i ako jeste, u kom vremenskom roku?

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
66.932
Pozdrav. Vidim da ste pisali o

Mene zanima. Koji je lek u pitanju i po kojoj ceni?
Da li je Epclusa?
Da li je sada moguće nabaviti, i ako jeste, u kom vremenskom roku?
Pitaj ga Sara privatnom porukom. I budi oprezna jer ovde dolaze
ljudi koji reklamiraju neke lekove, sve je anonimno, a ipak su velike
sume novca u pitanju. Ima ljudi i u Srbiji koji mogu da nabave
direktno iz Indije te genericke lekove, ne mora da se ide preko
nekoga iz Australije.

Sara M

Početnik
Poruka
6
Pitaj ga Sara privatnom porukom. I budi oprezna jer ovde dolaze
ljudi koji reklamiraju neke lekove, sve je anonimno, a ipak su velike
sume novca u pitanju. Ima ljudi i u Srbiji koji mogu da nabave
direktno iz Indije te genericke lekove, ne mora da se ide preko
nekoga iz Australije.
Da li mogu da vam pošaljem privatnu poruku? Ne mogu da nađem opciju, ili je kod vas nema.

Winner1

Zainteresovan član
Poruka
414
Rayela,danima nisam ulazio na ovaj forum,vjerovala ili ne...tako da tek sad vidim ove postove,a Sara mi je poslala poruku jer kako kaze chitala je moje postove tu,a ti znash da sam ja lijek dobio preko Fonda ovamo,ali cu uraditi sve da joj pomognem da izbjegne prevarante i nadje to shto joj treba :)
P.S.Pisao sam tebi kad se vakrinicah,ti me iskulira, a rekoh shto je ovo ni Rayela me ne voli kao nekada haha:)

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
66.932
Rayela,danima nisam ulazio na ovaj forum,vjerovala ili ne...tako da tek sad vidim ove postove,a Sara mi je poslala poruku jer kako kaze chitala je moje postove tu,a ti znash da sam ja lijek dobio preko Fonda ovamo,ali cu uraditi sve da joj pomognem da izbjegne prevarante i nadje to shto joj treba :)
P.S.Pisao sam tebi kad se vakrinicah,ti me iskulira, a rekoh shto je ovo ni Rayela me ne voli kao nekada haha:)
Znam da si na kraju dobio preko Fonda, ali si pre toga znao likinje i likove iz BIJE i CIJE koji su drugim ljudima
pomagali u nabavci ovog leka. Volimo mi Vas , a pohvalila sam te da si se ipak odlucio na vakcino.
Barem se nadam da jesam, a ako nisam, evo sada hvalim :heart:

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
66.932
Ohrabrujuce vesti i novosti za sve obolele:

Svetski dan borbe protiv hepatitisa: Nova terapija za tip C uskoro na listi?​

Republički fond za zdravstveno osiguranje (RFZO) će u najskorije vreme doneti novu listu lekova. Koji će se lekovi naći na listi odlučiće Centralna komisija za lekove, koja je već prioritizovala terapiju za lečenje hepatitisa C. Iz tog razloga očekujem da će najnovija pangenotipska terapija za hepatitis C biti stavljena na listu lekova, kao i da ćemo povećati broj pacijenata koji će dobijati najsavremenije terapije, najavila je Sanja Radojević Škodrić, direktorka RFZO na današnjoj konferenciji za novinare u organizaciji Udruženja HRONOS, povodom svetskog dana borbe protiv hepatitisa.

https://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php?yyyy=2021&mm=07&dd=28&nav_id=1897867

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.