Нepatitis C

I ja sam napokon nakon 15 meseci dobio terapiju.Medjuti dr kaze da trenutno leka nema i da pocetak terapije mogu ocekivati najranije pocetkom marta,jer valjda jos uvek nije raspisan tender za nabavku lekova za 2012.godinu.Koliko sam ja razumeo i ja sam dobio lek Pegintron od 120 a ne Pegasys kako sam ocekivao.?Da li je neko vec primao taj lek i kakav je?

Ja primam pegintron od 120,primio sam vec 20. terapiju.Isto sam se raspitivao kakav je lek i svi kazu da je isti kao pegasys samo je drugi proizvodjac,U kom gradu pocinjes da primas terapiju.pozz
 
Moj drug o kome sam već ranije pisao, kome je pre šest meseci konstatovan HCV i trovanje jetre (i tada mu AST i ALT bili oko 1500, a GGT oko 700-800), pre neki dan je uradio analizu pri čemu su rezultati bili odlični: AST 30 (normalno do 37), ALT 38 (normalan do 42), GGT 61 (normalan do 50).

Da li ovako dobri rezultati mogu biti nagoveštaj da on, možda, spada u onih 30% srećnika, tj. da mu je organizam spontano izbacio virus?

Ili to, ili je iz akutne prešao u hroničnu fazu.
 
Ja primam pegintron od 120,primio sam vec 20. terapiju.Isto sam se raspitivao kakav je lek i svi kazu da je isti kao pegasys samo je drugi proizvodjac,U kom gradu pocinjes da primas terapiju.pozz

Terapiju pocinjem da primam u Nisu.Da li ovo 018 u tvom niku znaci da terapiju primamo u istom gradu? I da li ima neko tacne informacije kada ce biti raspisan tender za nabavku leka?
 
Terapiju pocinjem da primam u Nisu.Da li ovo 018 u tvom niku znaci da terapiju primamo u istom gradu? I da li ima neko tacne informacije kada ce biti raspisan tender za nabavku leka?

Da i ja primam terapiju u nisu,mislim da ce lek da stigne pocetkom marta.Kazi mi koliki broj kopija virusa imas kolike su ti transaminaze i dali ti je odobrena terapija.pozz
 
Moj drug o kome sam već ranije pisao, kome je pre šest meseci konstatovan HCV i trovanje jetre (i tada mu AST i ALT bili oko 1500, a GGT oko 700-800), pre neki dan je uradio analizu pri čemu su rezultati bili odlični: AST 30 (normalno do 37), ALT 38 (normalan do 42), GGT 61 (normalan do 50).

Da li ovako dobri rezultati mogu biti nagoveštaj da on, možda, spada u onih 30% srećnika, tj. da mu je organizam spontano izbacio virus?

Zdravo,i moj momak kada je otkrio Hcv imao je nenormalne rezultate,da bi evo 3 godine posle toga na svakoj kontroli koju radi na 3 meseca imao odlicne rezultate,zbog toga mu jos ne preporucuju terapiju , ne znam u vezi tvog druga ali on je dva dana pre toga popio dosta alkohola tako da sam ja pomislila da je od toga.....ne znam mozda.....
 
Meni vise stvarno nista nije jasno. Sta god pitam doktora, tako treba, a zasto, pa tako. Imam 80kg i u pocetku sam primao pegintron od 120 mcg dok nije nestao negde na polovini terapije, sad primam pegintron od 100 mcg koji je za tezinu ispod 65 kg. Doktor kaze bolje ista nego nista, a za efekat lecenja, ?.

Kombinovano lečenje s ribavirinom
- Odrasle osobe:
Kad se lečenje provodi u kombinaciji s kapsulama ribavirina, PegIntron se obično uzima u dozi od 1,5 mikrograma po kilogramu telesne težine, jedanput nedeljno.

Nije to sve, danas googlam i pronadjem sledece-

Ribavirin kapsule uzimaju se svaki dan, ujutro i navečer, uz obrok. Uobičajena doza ribavirina, ovisno o Vašoj telesnoj težini, prikazana je u donjoj tablici:


Ribavirin tvrda kapsula za primenu kroz usta - doza određena prema telesnoj težini


Ukoliko je telesna težina
odrasle osobe (kg)
--------Uobičajena dnevna doza ribavirina-------Broj kapsula od 200 mg[/I]

< 65 kg-----------------------------800 mg------------------------------------------2 kapsule ujutro i 2 kapsule navečer
65 – 80 kg------------------------1000 mg-----------------------------------------2 kapsule ujutro i 3 kapsule navečer
81 - 105 kg-----------------------1200 mg-----------------------------------------3 kapsule ujutro i 3 kapsule navečer
> 105 kg --------------------------1400 mg-----------------------------------------3 kapsule ujutro i 4 kapsule navečer


E sad, ja cak ni to ne pijem po telesnoj tezini, pijem 2 kapsule ujutro i 2 kapsule navečer. Sto je najgore kad sam se zadnji put merio u bolnici, par meseci pre pocetka terapije imao sam 94 kg. Kako je on odredio terapiju, niko ne zna. Kakav ce efekat imati sve to na kraju, niko ne zna. Da li ja dzaba trosim 6 meseci, niko ne zna. Na kraju, ne znam ni ja. Mozda treba da smrsam jos 15 kg? A plus sto nisam radio PCR na pola terapije, navodno ma nije to ni potrebno.
Ako neko zna neka kaze, samo nemoj da me laze. :dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
Kako bre nema leka? Gde se lecis ti uopste, ja ne znam, gledala dr Delica bas pre neko jutro na tvu i on kaze svega ima sve u redu, cak kao gledaju da smanje kriterijume da bi se vise ljudi lecilo. Oo

Ja se kao lecim u Nisu. Sto se tice leka, nema Pegintrona, ima samo od 100 mcg, sto je za kilazu, kao sto sam naveo gore, ispod 65kg i koji ja sa 80kg trenutno primam (znasi efekat je slabiji, ili da li ga uopste ima). Pegintrona od 120 i 150mcg nema jos uvek. Komisija zaseda tek 21 marta .... Pegasys-a ima. Razlika izmedju pegasys-a i pegintrona je u tome sto se pegasys daje od 180mg bez obzira kolika ti je tezina, a terapija pegintronom se odredjuje po kilazi... Pozdrav.
Mozda u BG i NS ima leka, ko bi ga znao.
 
Poslednja izmena:
Da i ja primam terapiju u nisu,mislim da ce lek da stigne pocetkom marta.Kazi mi koliki broj kopija virusa imas kolike su ti transaminaze i dali ti je odobrena terapija.pozz

Kod nas u Nisu je sve nesto nejasno.Terapija mi je odobrena ali leka nema.Imam genotip 1 i vec sam pokusao lecenje obicnim Referonom, koje naravno nije uspelo.Posto je prva dijagnoza bila akutni hepatitis tada su mi i sve vrednosti bile ogromne,rezultati katastrofa.Sada se to dosta smanjilo i napokon mi je terapija odobrena pocetkom januara ali leka u Nisu jos uvek nema.Da li si ti vec poceo terapiju?Sada primas normalno ili su ti sada prekinuli?

Tufendor kakva je to komisija 21.marta?

Da li je uopste raspisan tender za nabavku leka?I da li je moguce da u BG i NS ima a u Nisu ne?
 
tufendor

************* ti treba da uzimas 3 x 3 copegusa zbog svoje tezine. taj koji ti je prepisao 2 x 2 je obicna neznalica i nema pojma . moj ti je savet da odmah povecas unos na 3 x 3 da bi imao vece sanse za izlecenje.
 
Poslednja izmena:
Kod nas u Nisu je sve nesto nejasno.Terapija mi je odobrena ali leka nema.Imam genotip 1 i vec sam pokusao lecenje obicnim Referonom, koje naravno nije uspelo.Posto je prva dijagnoza bila akutni hepatitis tada su mi i sve vrednosti bile ogromne,rezultati katastrofa.Sada se to dosta smanjilo i napokon mi je terapija odobrena pocetkom januara ali leka u Nisu jos uvek nema.Da li si ti vec poceo terapiju?Sada primas normalno ili su ti sada prekinuli?

Tufendor kakva je to komisija 21.marta?

Da li je uopste raspisan tender za nabavku leka?I da li je moguce da u BG i NS ima a u Nisu ne?


21. marta je komisija ko ce biti primljen na lecenje a ko ne, koja se odrzava skoro svakog meseca, a nadam se konacno i da ce stici pegintron od 120mg. Primam i dalje terapiju, ali sam na pola terapije morao da predjem na pegintron od 100mg, jer im je nestao od 120mg. To naravno nije dobro zbog tezine. A koliko vidim nije mi ubo dobro ni dozu ribarivina. Neznam za BG i NS.
 
Kod nas u Nisu je sve nesto nejasno.Terapija mi je odobrena ali leka nema.Imam genotip 1 i vec sam pokusao lecenje obicnim Referonom, koje naravno nije uspelo.Posto je prva dijagnoza bila akutni hepatitis tada su mi i sve vrednosti bile ogromne,rezultati katastrofa.Sada se to dosta smanjilo i napokon mi je terapija odobrena pocetkom januara ali leka u Nisu jos uvek nema.Da li si ti vec poceo terapiju?Sada primas normalno ili su ti sada prekinuli?

Tufendor kakva je to komisija 21.marta?

Da li je uopste raspisan tender za nabavku leka?I da li je moguce da u BG i NS ima a u Nisu ne?

Ja sam poceo terapiju u oktobru,Primao sam pegintron 120 zadnje 3 terapije primam pegintron 100 ribavirin trenutno pijem 2+2,pre primanja terapije obavezno pozovem da vidim dali ce biti leka zbog nestasice.pozz
 
Ja sam poceo terapiju u oktobru,Primao sam pegintron 120 zadnje 3 terapije primam pegintron 100 ribavirin trenutno pijem 2+2,pre primanja terapije obavezno pozovem da vidim dali ce biti leka zbog nestasice.pozz

Reci mi koju kilazu imas pa pijes ribarivin 2+2. Ja isto pijem 2+2 i imam 80kg. Mada mislim da bi trebao najmanje 2+3. pozz
 
Moj savet za sve je da ne razmišljate mnogo zašto i kako jer i to loše utiče na ishod terapije.Svi počinju sa najjačim dozama lekova, ali ako redovno idete na kotrolu sa rezultatima krvne slike, vaš lekar prati stanje i prema tome smanjuje ili povečava doze za svakog posebno, kako vam se pogoršava ili popravlja krvna slika, sigurno neće da dozvoli da lekovi ugroze vaše zdravlje dodatno.Dosta sam proučio if+riba efekat i to vam je vrsta hemio terapije koja može nestručnim i laičkim lečenjem da izazove gadne posledice.Zato samo opušteno i moja preporuka, kafa i vitamin D.
 
STRASNO MNOGO GLUPOSTI SAM PROCITALA NA OVU TEMU I MORAM DA ODGOVORIM JER SU LJUDI NEOBAVESTENI A SAMIM TIM I PUNI PRERASUDA...
NISAM NIKADA BILA NARKOMANKA,PROSTITUTKA NITI BILO STA SLICNO,TAKODJE NISAM PROMENILA MNOGO PARTNERA.HCV MOZE DA SE DOBIJE I KOD ZUBARA I PRILIKOM TETOVAZA I PIRSINGA KAO I KOD OPERACIJA.PRENOSI SE SAMO I ISKLJUCIVO PREKO KRVI!
BOLUJEM OD HEPATITISA C GENOTIP 1. OTKRILA SAM TO 2009. GODINE KADA SAM DOBROVOLJNO DALA KRV.REZULTATI ZA JETRU SU MI BILI BLAGO POVISENI TAKO DA SU SAMO PRATILI STA SE DESAVA.TAKO JE BILO DO PROSLE GODINE KADA SU MI SE REZULTATI POVECALI 3X VISE NEGO STO JE NORMALNO.RADILI SU MI BIOPSIJU GDE JE ISECAK JETRE BIO RELATIVNO ZDRAV,NISAM IMALA NI FIBROZU NI BILO KAKVO DRUGO OSTECENJE-RAZUMEJU ONI KOJI BOLUJU OD ISTOG.RADILA SAM PCR TEST U BG-U,GDE SAM IMALA 60 000 KOPIJA VIRUSA U NE ZNAM KOLIKO ML KRVI,TO JE BILO PREMALO ZA TERAPIJU...
MOJA DOKTORKA JE IPAK PREDALA ZAHTEV I CEKALI SMO STA CE KOMISIJA ODREDITI,ODOBRILI SU MI TERAPIJU JER SAM TADA IMALA 19 GOD...U JUNU SAM DOBILA LEKOVE:PEGAZIS 180MG I RIBAVIRIN 3+0+3 TABLETE DNEVNO I OTPOCELA LECENJE KOJE TRAJE 48 NEDELJA...U MOM ORGANIZMU SE VODILA BITKA GDE SAM JA BILA KOLATERALNA STETA...REAKCIJA VIRUSA NA TERAPIJU JE BILA OK I NASTAVILI SMO.OBAVESTENI ZNAJU DA SE GENOTIP 1 LECI U SAMO 30% SLUCAJEVA TAKO DA SAM IMALA SRECE...
DAKLE,NIJE NEIZLECIVA BOLEST!
SADA MI JE OSTALO JOS 8 NEDELJA I BICU ZDRAVA.
U ZAVISNOSTI OD GENOTIPA LECENJE TRAJE OD 6 MESECI DO GODINU I PO DANA...
SRECNO SVIMA KOJI SE BORE PROTIV TOGA I AKO NEKOG NESTO VISE ZANIMA NEKA SLOBODNO PITA...
P.S. ZABORAVITE ALKOHOL I JEDITE NORMALNO...
 
Zdravo,i moj momak kada je otkrio Hcv imao je nenormalne rezultate,da bi evo 3 godine posle toga na svakoj kontroli koju radi na 3 meseca imao odlicne rezultate,zbog toga mu jos ne preporucuju terapiju , ne znam u vezi tvog druga ali on je dva dana pre toga popio dosta alkohola tako da sam ja pomislila da je od toga.....ne znam mozda.....

Izvini, nisam najbolje razumeo, da li bi mogla da mi pojasniš pošto se moj drugar, utučen zbog cele te situacije s HCV-om, nije treznio mesec dana pre poslednje kontrole, pio je lekove protiv glavobolja, a i jeo je dosta masnog, a ipak su mu bili u redu i ALT i AST?
 
S obzirom da su na klinikama prekinute terapije a da se lek veoma tesko nalazi u apotekama evo informacije gde se moze kupiti.
Apoteka Sveti Marko Resavska 2.
Broj telefona 3236546. Mora se prvo naruciti ali stize u toku dana.
Cena je nesto preko 22000.
 
Moj momak je ovaj program zapoceo pocetkom januara,i evo vec dve nedelje nije primio vakcinu,jer vakcina nema. Cak nema ni dovoljno rebetola. Mislim da nije samo problem u Nisu,jer nema ni u BG-u. :confused:
 

Back
Top