Quantcast

Нepatitis C

morn

Obećava
Poruka
67
Pozdrav sestre i braco moja po muci napacena :)ja sam pokrenuo ovaj forum kada sam saznao za hcv infekciju,to je bilo pre 5/6 godina,tad je forum bio mrtav mesecima niko nista nije pisao,drago mi je da su se ljudi oslobodili,ukljucili,zainteresovali...Da renimiziram,uradio sam celu dijagnostiku i biopsiju jetre SVE,klasika genotip 1 itd.nisam imao skoro NIKAKVIH ni najmanjih problema do sada,jedino psiha,negde sam procitao da po nekom istrazivanju 70%ljudi sa hcv virusom da su depresivni,voleo bih da cujem necije misljenje o tome,da li postoji veza izmedju hcv virusa i depresije?Nakon dijagnostike su hteli da me ukljuce na lecenje Interferonom,klasika,i onda kada sam se uputio u materiju odustao sam,resio sam da sacekam neke bolje dane za nas zarazene.Ti bolji dani izgleda da su stigli genericki lekovi postoje,Tina ih valja,ljdi ih nabavljaju na razne nacine i eto vec duzi period se niko ne zali,naprotiv.Sad sam siguran da je taj lek iz Indije,harvoni/Sovaldi..nebitno,da zaista skroz leci hcv infekciju,pare su se skupile e sad jedino mi je problem kako kupiti lek i biti 100%siguran da je ispravan i originale.Voleo bih da cujem necije misljenje i savet kako kupiti lek ako zelis da to bude zvanicno i zakonito dakle u Apoteci i preko nekog lekara koi bi ispratio terapiju.Sta mislite da li je bolje ili pametnije jbmlg.otici za Indiju i kupiti lek ili ovde kod nas od nekog preprodavca??Da li moze neka Apoteka iz Srbije ili nama susednih zemalja da poruci lek iz Indije,da li moze da se kupi u Egiptu,da li je zaista istina da su lekovi iz Egipta 40%slabiji nego ovi iz Indije?Dakle samo ako neko moze da me posavetuje za najbezbedniji i najsigurniji nacin da se kupi lek,nebitno da ispadne 200/300e.skuplje samo da sam 100%siguran da je to to.Pozdrav svima,drz te se,izvinite ako sam otisao presiroko u pisanju a bespotrebno.Hvala unapred ko odgovori i uzivajte u pravom PROLECU :bye:

morn

Obećava
Poruka
67
Verujem da imas dobru nameru, ali saveti koje dajes su stetni i opasni. Radi se o bolesti od koje ljudi svakodnevno *umiru*. Ne umre 100% ljudi (jako je malo bolesti od kojih umre 100% obolelih), i ne umiru brzo vec su potrebne godine ili decenije, ali umiru. Dobiju cirozu, rak i umru. Ti zivis sa bolescu vec prilicno dugo i nemas komplikacije. To je sjajno, i nisi jedina, mnogi imaju srece. Ali obzirom da ima i onih koji nemaju tu srecu vec im se stanje pogorsava, prilicno je opasno govoriti ljudima da ne brinu i da "sve rade normalno", i da prakticno ignorisu bolest, jer eto ti nisi uradila ni biopsiju niti genotip (inace, biopsija i genotip nemaju nikakve veze, genotip se odredjuje analizom krvi), a dobro si nakon tolikih godina.

Pusti bolje lekare koji su zavrsili skole i videli stotine slucajeva da daju predloge, ne zbunjuj ljude dodatno. Pogotovo u situaciji kad terapija postoji i prilicno je efikasna.
A jel znas ti nekoga licno,ili da li si bar video nekoga iz komsiluka,naselja...nebitno da je umro od HCV infekcije??Ja brate isto imam hcv preko 5 god.ne drogiram se vise ali znam masu ljudi koi su na metadonu i to ga fixaju u prepone a poznato je da u Metadon doktori sipaju malo soka bas iz tog razloga da ga iglomani ne zloupotrebljavaju i plus jos svakakve neke tablete i tako decenijama i svi su hcv pozitivni i niko ne vodi ama bas ni malo racuina zive potpuno isto kao kad su bili bas mladi bez saznanja o tome i nikada ni jedan jedini nije umro.Poznavao sam jednu jedinu osobu koja je umrla od ciroze jetre i bila je zarazena hcv virusom ali ta osoba je svakodnevno pila litru brlje,tako da bi dobio cirozu verovatno i bez da je hcv pozitivan.Dakle jeste jako cudan virus u pocetku kada saznas bude nezgodno,u panici si frci,bedak itd ali vremenom se naviknes,zaboravis i to je to ja sam cak poceo da sumnjam da li daj virus zaista postoi itd.Dakle ako si pozitivan na hcv najvaznije je izbegavati alkohol,sve ostalo ako hoces i ako te cini srecnim je ok,Najveci problem kod hepatitisa je sto je zarazan i onda se ljudi mnogo plase ako se sazna bices satanizovan do te mere da ces razmisljati da se odselis.Meni je stvarno jako cudno da ne poznajem nikog da je umro od hcv a a dosta njih znam da imaju i hepatitis c i hep.b lose izgledaju naravno ali pre bih rekao da je to zbog zivotnog stila nego virusa.Zaista ne znam jakooo cudan vius.I sad ta vecita dilema da li su adekvatniji doktori da pricaju o virusu ili ljudi koji zive sa njim,hmhmhmh ne znam bas,vidis kako lekari ovde lepo pricaju o bogu prosto da se sablaznis,a svi znamo da je danas farmaceutska mafija najmocnija zato se i ja plasim da kupim lek na crno ali to je moj licni problem u mojoj glavi.

Poslednja izmena:

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
52.755
A jel znas ti nekoga licno,ili da li si bar video nekoga iz komsiluka,naselja...nebitno da je umro od HCV infekcije??Ja brate isto imam hcv preko 5 god.ne drogiram se vise ali znam masu ljudi koi su na metadonu i to ga fixaju u prepone a poznato je da u Metadon doktori sipaju malo soka bas iz tog razloga da ga iglomani ne zloupotrebljavaju i plus jos svakakve neke tablete i tako decenijama i svi su hcv pozitivni i niko ne vodi ama bas ni malo racuina zive potpuno isto kao kad su bili bas mladi bez saznanja o tome i nikada ni jedan jedini nije umro.Poznavao sam jednu jedinu osobu koja je umrla od ciroze jetre i bila je zarazena hcv virusom ali ta osoba je svakodnevno pila litru brlje,tako da bi dobio cirozu verovatno i bez da je hcv pozitivan.Dakle jeste jako cudan virus u pocetku kada saznas bude nezgodno,u panici si frci,bedak itd ali vremenom se naviknes,zaboravis i to je to ja sam cak poceo da sumnjam da li daj virus zaista postoi itd.Dakle ako si pozitivan na hcv najvaznije je izbegavati alkohol,sve ostalo ako hoces i ako te cini srecnim je ok,Najveci problem kod hepatitisa je sto je zarazan i onda se ljudi mnogo plase ako se sazna bices satanizovan do te mere da ces razmisljati da se odselis.Meni je stvarno jako cudno da ne poznajem nikog da je umro od hcv a a dosta njih znam da imaju i hepatitis c i hep.b lose izgledaju naravno ali pre bih rekao da je to zbog zivotnog stila nego virusa.Zaista ne znam jakooo cudan vius.I sad ta vecita dilema da li su adekvatniji doktori da pricaju o virusu ili ljudi koji zive sa njim,hmhmhmh ne znam bas,vidis kako lekari ovde lepo pricaju o bogu prosto da se sablaznis,a svi znamo da je danas farmaceutska mafija najmocnija zato se i ja plasim da kupim lek na crno ali to je moj licni problem u mojoj glavi.
I ja ne poznajem nikoga ,cak nikoga ni ko ima taj virus tako da su i moja saznanja o smrtnosti ravna nuli, kao i tvoja.
Postoje validne statistike koje nikako ne idu u prilog tvojoj tezi da poznajes desetoro ljudi koji eto zive vec i duze od 5 godina.

Winner1

Zainteresovan član
Poruka
381
morn,da ne duzim ali sam ti lijepo objasnio sve kad smo se chuli,batali te supstitue za heroin pa se lijechi,da,ako lijek ne mozesh dobiti legalno kao shto sma ga ja dobio rekao sam ti i tvrdim da ga je najpovoljnije i najsigurnije uzeti kod Tine,uostalom ako imash bolju opciju onda uzimaj dje god a vazno je da maknesh virus iz organizma.
O glupostima koje je ispisao ovaj jon82 ne bih da trishim vremena.

light456

Početnik
Poruka
1
Zdravo.Iz Makedonije sam.Iscitao sam skoro sva vasa iskustva i radujem se da postoji lek.Stvarno ste super podrshka i divni svi sto nesebicno pomazete drugima.Moja prica pocinje pred 4god kada na darivanje krv su mi otkrili da imam hep c.Inace sam sportista nikad u kontaktu sa droga cigari (alkohol nekad).Napravio sam taj eho sto mi rekli i svi analizi krvi uredni.nista ne ukazuje na hep c.hranio se zdravo pio neke zeolit i mislio da je sve prosko.nikakvih tegoba u taj period.imunitet super osim neke slabe nastinke 2.3 puta u 4godine.Trebao da izvrsim neku operaciju pre neki dan i tad su mi rekli da joh ima hepatita.E sad moje pitanje do vas borci je.sta sad da radim od dakle da pocnem.Citao sam za Tinu i za ovi novi lekovi kako da se nabavi kolko to kosta zelim da se ovaj put istinski sredi sve.Mogao bih jos mnogo pitati ali nadam se da mi odgovorite na ovo..pa da zajedno budemo dok se i ja resim od ovoga..

Miden

Početnik
Poruka
15
Moj savjet tebi i drugima je da se obratis Tini za lijek,ja sam licno kupio od nje genericku epclusu.
Radio sam nalaz 3 mj nakon zavrsetka terapije i negativan sam,ponovo cu raditi za 6 mj i nadam se da ce opet biti negativan.
Toliko od mene :))
Pozzz

morn

Obećava
Poruka
67
Dje si buraz,jeste pricali smo secam se.Lepo si mi rekao tada a i sada,pisem kako mislim i kako mi je na srcu,iskreno.Ne znam na sta si tacno mislio kada si rekao da sam napisao gluposti,odgovorio bih ti i obrazlozio sigurno,moj predhodni post jeste malo radikalan i extreman ali to je tako zaista kad god trebam da pisem i komentarisem hcv setim se tih stotinak ljudi koji su na Metadonskoj terapiji 15 tak godina i svi imaju hcv a mnogi i hepatitis b zajedno i kako im se to uopste ne primecuje.Kod vas u CG.ni nema metadonske terapije pa ne mozes vrvt.ni da shvatis o cemu ti pricam,ima Buprenorfinske terapije ali ona je daleko blaza,novija je,modernija u vidu tableta je i samim tim bezazlenija.Ogromna vecina ljudi sa hcv infekcijom su bivsi ili sadasnji Heroinski zavisnici,vrvt.bivsi jer na svu srecu zadnjih 5&10god.Dopa gotovo i da nema,ali oni se slabije kace i pisu po forumima pa se stice utisak ovde da niko ne zna kako ga je dobio,ili to ili lazu ali kako ga je ko dobio nije ni vazno.Moja poruka je bila usmerena ka tome da kada neko sazna da je zarazen onda je u haosu i pocne da cita ove stvari,da citaoca relaxiram da shvati da taj virus nije galopirajuci da nece nista da mu se desi odmah,da moze da se sabere i vidi kako i sta dalje.Ja recimo od kada sam saznao da ga imam a to je bilo kada sam trebao da idem na brod pa je test rvi pokazao..Sve je to sporedno prijatelju,svi smo mi razliciti i sve je individualno.Ono sto mi je najvaznije u ovom trenutku a nisam siguran,mozda si mi i rekao ali se ne secam...ako znas i ako ti nije tesko da mi napises misljenje u vezi sledeceg.Postoje razni nazivi lekova za hcv.ja vec sad mogu da nabrojim nekoliko Harvoni,Sovaldi i ima na Ciliris...tako nesto,mozda su to i sastavi leka nzm.ono sto hocu da te pitam,dakle ja sam uradio dijagnostiku i genotip 1 sam kao i velika vecina ali svi koriste lek drugacijeg imena.Kako i zasto to?A sto se tice supstitucije za Heroin to je posebna tema.Mislim hcv infekcija je klasicna pajdomanska stvar a citajuci forum niko ne zna kako ga je dobio ili pita za nekog drugog.Pozdrav brt.

- - - - - - - - - -

Kvantitavni ti je buraz da vidis koliko kopija virusa imas u krvi.
Sama rec ti kaze kvanti...kvantitet/kolicina.

morn

Obećava
Poruka
67
Oooo pozdrav za Severnu Makedoniju.
Prvo i jedino sto trebas da uradis je dijagnostika,znasi PCR test Kvalitativni da ti saznas koi si genotip,najvise zarazenih je genotip 1 preko 70% i Kvantitativni da proveris koliko je virus uznapredovao,koliko kopija virusa imas u krvi,naravno krvna slika vrednosti alt i ast su vezani za jetru ima jos jedna jedinica ali nmg.da se setim,ti enzimi za jetru ce ti biti poviseni ali to nemoj da te brine to se cas dovede u normalu.
Zeolit sam pio i ja pa prestao,nemoj nista da koristis od tih stvari sem mozda sulutke ako te ne mrzi da je pijes,postoi lek Silimarin on je od Siavice cicka maslacka,kapsule kupis to u apoteci i pijes.
dok ne uradis PCR tes ne mozes sa sigurnoscu da znas ni da li imas virus zaista,mozda imas samo antitela u sebi.

Dzoni011988

Početnik
Poruka
3
Pozdrav svim ucesnicima foruma, nov sam ovde,zarazen sam verovatno transfuzijom krvi pre 30 godina,kroz zivot nikakvih simptoma nisam imao sem purpure na kozi al to nisam povezivao sa hepatitisom,pre 4 meseca slucajno saznajem na sistematckom pregledu da sam HCV + sa 5000000 kopija,alt i ast su mi bili blago poviseni,radjen ultra zvuk koji je uredan...Izlecen od hepatitisa C genotip 3 pre mesec dana,dobio sam tablete maviret 8 nedelja,posle 20 ak dana sam bio negativan,takodje i posle 8 nedelja negativan...sad kad sam izbacio HCV alt i ast su mi normalni. Kad sam pitao doktora dal mi je jetra ostecena rekao je ne i da nemam cirozu. Iskreno brine me sto mi nije uradio fibro skan ili neki neinvanzivni test da se vidi stanje jetre. Dal je on mogao po ultra zvuku i hepatogramu da zakljuci da je sve ok.?Interesuju me vasa iskustva... pozdrav

Winner1

Zainteresovan član
Poruka
381
@morn,napisao sam kilometarski post,izgubio 15ak minuta i shvatio da sam ga uzalud napisao,i sve obrisao,uglavnom sve ovo shto si iznio,blage veze sa realnoshcu nema,pa eto valjda shvatish zashto sam post i obrisao,poz.

@Dzoni,ko ti je dr,u kom mjestu?Naravno da je trebalo da se uradi ako ne biopsija onda fibrosken,

Dzoni011988

Početnik
Poruka
3
@morn,napisao sam kilometarski post,izgubio 15ak minuta i shvatio da sam ga uzalud napisao,i sve obrisao,uglavnom sve ovo shto si iznio,blage veze sa realnoshcu nema,pa eto valjda shvatish zashto sam post i obrisao,poz.

@Dzoni,ko ti je dr,u kom mjestu?Naravno da je trebalo da se uradi ako ne biopsija onda fibrosken,
U Nemackoj sam od pre pola godine i ovde su mi otkrili HCV...inace sam do skoro ziveo u Srbiji i prosao razna ispitivanja i sistematcke preglede gde nisu nasli nista,sem blago povisenog alt,na to su mi doktori rekli da probam sa dijetama...Na HCV se nisam testirao. Posle izbacivanja Virusa sam otisao u Srbiju gde me je pregledala dr.Tatjana Cvejic.koja je videla nalaze krvi i eho, takodje kaze da je sve ok da mi je jetra top. Ja sad trazim hepatologa da vidim da mi se uradi taj fibro sken u Nemackoj pa kud puklo, da znam na cemu sam.

Saharaaa

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima!Otprilike sam procitala sve vase postove...Iskreno nemam pojma nista o ovom virusu sem sto sam u poslednjih par dana bacila pogled na neke clanke koji su toliko dvosmisleni...Tati je ustanovljeno da je reaktivan i nista se jos ne zna jer mora na biopsiju jetre i ne znam jos sta.On tvrdi da ne zna kako i kada je dobio.E sad,ja znam da je mozda malo bezveze da postavljam ovakva pitanja ali htela sam da pitam na koje sve nacine sam mogla da se zarazim od njega?Ja sam u ozbiljnoj panici,obzirom da sam zesci hipohondar i da sam imala bas velike probleme zbog anksioznosti.Sumnjam na sve i svasta jer sam par puta brisala krv za njim,nisam narocito pazila na peskire,pila 100 puta iz njegove case...Niko me ne razume trenutno,svi su u fazonu da tripujem,da nisam normalna,a moji se ponasaju kao da je sve u savrsenom redu...Molim Vas neka mi se neko javi ko ima bilo kakva iskustva da me posavetuje...

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.379
Pozdrav svima!Otprilike sam procitala sve vase postove...Iskreno nemam pojma nista o ovom virusu sem sto sam u poslednjih par dana bacila pogled na neke clanke koji su toliko dvosmisleni...Tati je ustanovljeno da je reaktivan i nista se jos ne zna jer mora na biopsiju jetre i ne znam jos sta.On tvrdi da ne zna kako i kada je dobio.E sad,ja znam da je mozda malo bezveze da postavljam ovakva pitanja ali htela sam da pitam na koje sve nacine sam mogla da se zarazim od njega?Ja sam u ozbiljnoj panici,obzirom da sam zesci hipohondar i da sam imala bas velike probleme zbog anksioznosti.Sumnjam na sve i svasta jer sam par puta brisala krv za njim,nisam narocito pazila na peskire,pila 100 puta iz njegove case...Niko me ne razume trenutno,svi su u fazonu da tripujem,da nisam normalna,a moji se ponasaju kao da je sve u savrsenom redu...Molim Vas neka mi se neko javi ko ima bilo kakva iskustva da me posavetuje...
Jedini izlaz ti je da odes na preglede i ispitas sebe,da bi znala kakvo je tvoje stanje.

Penda1970

Početnik
Poruka
14
Pozdrav svima, hcv vučem verovatno 1980, operacija, transf. krvi na ortopediji.., saznao sam pre 10 god i ludim..., nikad pio pušio, drogira... ali tako je. Genotip2 50000kopija, odbio klasičnu terapiju, zainteresovan za genericku, vaša iskustva, Molim vas. Pozdrav

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.