Neodgovornost

Тако ти изгледају окупљања - нема ништа џабе. Ако је у неком ресторану или кафани, онда не може испод те цифре.

Људи се разиђу и нађу друге приоритете. Питање је и ко је кога заправо ценио и волео.

Ја после 10, 15, 20 или више година не очекујем превише.
Ni sama.
Mnogi mi ne bi nazvali ni "Dobar dan!", jer sam uvek bila crna ovca, ali ga nazovem ja pa moraju da uzvrate.
Mentalno usporeni me i danas neki vole, a neki izbegavaju.
Nisam bila deo svega toga, i zato su me uvek izbegavali i obilazili.
Šta će mi ta komemoracija? I ta Sneža, ako je drugarica, ona bi me nekad potražila da pita kako sam, ali se to nikad nije desilo.
 
Тако ти изгледају окупљања - нема ништа џабе. Ако је у неком ресторану или кафани, онда не може испод те цифре.

Људи се разиђу и нађу друге приоритете. Питање је и ко је кога заправо ценио и волео.

Ја после 10, 15, 20 или више година не очекујем превише.
Ja na godišnjici brzo spljiskam svoje na muziku. Onda mi drugarice i drugovi plaćaju. Hvala im.
 
Ni sama.
Mnogi mi ne bi nazvali ni "Dobar dan!", jer sam uvek bila crna ovca, ali ga nazovem ja pa moraju da uzvrate.
Mentalno usporeni me i danas neki vole, a neki izbegavaju.
Nisam bila deo svega toga, i zato su me uvek izbegavali i obilazili.
Šta će mi ta komemoracija? I ta Sneža, ako je drugarica, ona bi me nekad potražila da pita kako sam, ali se to nikad nije desilo.
Не мораш да га зовеш. Идеш својим путем и бавиш се својим стварима.

Што се тиче ових који се не јављају, то се и мени десило. Човек коме ништа не згрешиш, са којим се никада не посвађаш, прође поред тебе као да не постојиш.

Мада... и ја сам можда тако урадио некоме... Нпр. скоро сам прошао поред човека, који је стао и ухватио ме за раме. Тек касније схватим да га познајем и онда смо се испричали. Променио се визуелно.

Немој да се оптерећујеш тим стварима. Ако си ти некоме "црна овца", можда су они "црно стадо", а да не знају?
 
Што се тиче ових који се не јављају, то се и мени десило. Човек коме ништа не згрешиш, са којим се никада не посвађаш, прође поред тебе као да не постојиш.
Ne znam da li je paradox ili nešto drugo... ali sve što sam tražila od ljudi oko sebe je bilo da budu kao Krstaričini Forumaši. Da ćaskamo i o važnim i nevažnim stvarima, da smo u vezi i na nekakvoj liniji, ne istoj.
Malo ljudi imam da proberem, pa ih zato krunišem za svoje "zvezde padalice".
 
Pod neodgovornošću ne mislim na sitnice i situacije koje se relativno lako prevaziđu.
Kašnjenje, neoprani sudovi, zaboravljanje bitnih datuma.
Ovde bih skrenula pažnju na viši nivo neodgovornosti. Prema sebi, bliskim ljudima, osobama koje su zaslužile bar poštovanje ( ukoliko je izostala ljubav ).
Jednostavno...neodgovoran način života, uz očekivanje da se on razume i, čak, podrži.

Razmišljala sam o tome. Šta navodi čoveka na pomisao da zaslužuje sve, a uzvraća minimalno.
Kojim se to mislima vodi, smatrajući da će mu baš svaka greška, svaka rana koju nanese biti oproštena...

Jer oni su...takvi...drugačiji...Pogledajte prilog 1547152

Skakljiva je definicija neodgovornog.
Jer, prema kome treba biti odgovoran?

Cesto sam bio u situaciji da neko ocekuje od mene odgovornost, a da sam ja izneverio jer smatram da ne treba da budem odgovoran prema toj osobi.

Realno, odgovornost osecam prema jako bliskim ljudima, koje bas volim. Prema svima ostalima ne osecam apsolutno nikakvu odgovornost.
 
Ne znam da li je paradox ili nešto drugo... ali sve što sam tražila od ljudi oko sebe je bilo da budu kao Krstaričini Forumaši. Da ćaskamo i o važnim i nevažnim stvarima, da smo u vezi i na nekakvoj liniji, ne istoj.
Malo ljudi imam da proberem, pa ih zato krunišem za svoje "zvezde padalice".
Како време одмиче, интерес све више долази до изражаја и људи неће да траће тренутке на ћаскање итд. Гледају само где могу да профитирају.

Њих притиска живот и свакодневица: дај паре за ово, дај паре за оно, сипај гориво, плати струју, иди на море,...

Ту прескачу оне од којих немају користи, а успут задовољавају своју сујету.
 
Pod neodgovornošću ne mislim na sitnice i situacije koje se relativno lako prevaziđu.
Kašnjenje, neoprani sudovi, zaboravljanje bitnih datuma.
Ovde bih skrenula pažnju na viši nivo neodgovornosti. Prema sebi, bliskim ljudima, osobama koje su zaslužile bar poštovanje ( ukoliko je izostala ljubav ).
Jednostavno...neodgovoran način života, uz očekivanje da se on razume i, čak, podrži.

Razmišljala sam o tome. Šta navodi čoveka na pomisao da zaslužuje sve, a uzvraća minimalno.
Kojim se to mislima vodi, smatrajući da će mu baš svaka greška, svaka rana koju nanese biti oproštena...

Jer oni su...takvi...drugačiji...Pogledajte prilog 1547152
Nisam baš siguran.
Mnogo je ljudi koji imaju visoko mišljenje o sebi.
Neki su narcisi a drugi egocentrici.
Nemam ništa protiv bilo čijih iluzija, ako ne povređuju druge.
Koje misli imaju?
Nemam pojma...ja sam samo običan seljak sa brdovitog Balkana.
Svestan sam da sam niko i ništa...
i ne pada mi na pamet da nekome držim lekcije ili nešto zahtevam.
 
Pod neodgovornošću ne mislim na sitnice i situacije koje se relativno lako prevaziđu.
Kašnjenje, neoprani sudovi, zaboravljanje bitnih datuma.
Ovde bih skrenula pažnju na viši nivo neodgovornosti. Prema sebi, bliskim ljudima, osobama koje su zaslužile bar poštovanje ( ukoliko je izostala ljubav ).
Jednostavno...neodgovoran način života, uz očekivanje da se on razume i, čak, podrži.

Razmišljala sam o tome. Šta navodi čoveka na pomisao da zaslužuje sve, a uzvraća minimalno.
Kojim se to mislima vodi, smatrajući da će mu baš svaka greška, svaka rana koju nanese biti oproštena...

Jer oni su...takvi...drugačiji...Pogledajte prilog 1547152

Fali empatije u ljudima.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pod neodgovornošću ne mislim na sitnice i situacije koje se relativno lako prevaziđu.
Kašnjenje, neoprani sudovi, zaboravljanje bitnih datuma.
Ovde bih skrenula pažnju na viši nivo neodgovornosti. Prema sebi, bliskim ljudima, osobama koje su zaslužile bar poštovanje ( ukoliko je izostala ljubav ).
Jednostavno...neodgovoran način života, uz očekivanje da se on razume i, čak, podrži.

Razmišljala sam o tome. Šta navodi čoveka na pomisao da zaslužuje sve, a uzvraća minimalno.
Kojim se to mislima vodi, smatrajući da će mu baš svaka greška, svaka rana koju nanese biti oproštena...

Jer oni su...takvi...drugačiji...Pogledajte prilog 1547152
Ne znam ali odlično poznajem takve ljude imao sam ih u okruženju.
 
Не мораш да га зовеш. Идеш својим путем и бавиш се својим стварима.

Што се тиче ових који се не јављају, то се и мени десило. Човек коме ништа не згрешиш, са којим се никада не посвађаш, прође поред тебе као да не постојиш.

Мада... и ја сам можда тако урадио некоме... Нпр. скоро сам прошао поред човека, који је стао и ухватио ме за раме. Тек касније схватим да га познајем и онда смо се испричали. Променио се визуелно.
Meni se to stalno dešava, kad idem peške, uvek sam zamišljen, puna mi je glava obaveza gde ću prvo i šta da obavim i onda na sve obaveze samo mi fali da mi se neko nakači da mu se nisam javio. Da zlo bude veće, to mi u 90% slučajeva ne kažu u lice, msm retko ko me zaustavi na ulici, da mi prebaci zašto se nisam javio, već iza leđa, dođem kod drugara, i on mi onda "prenese" da je taj i taj rekao da sam umišljen, prepotentan i da neću da kažem "zdravo" na trotoaru, a ja bio toliko opterećen obavezama da nisam jednostavno video čoveka.
 
P.S. A da me direktno pita "Što mi se nisi javio pre neki dan tamo i tamo", najbolje je odgovoriti "A što se ti nisi javio meni?"
I jednostavno brate - iskreno - nisam te video.
To su sitnice. Tema je o neodgovornosti prema sebi, nepodleganju normama i normalnom ponašanju jedne odrasle osobe.
Takođe i nebriga o osećanjima drugih.
Ishitreni postupci bez obaveze da se snose posledice.
 
Ma, dopizdilo ljudima. Setih se onog filma američka lepota, kad lik da otkaz na fensi poslu, i ode da vrti pljeskavice, jer traži novi posao, sa najmanjom mogućom odgovornošću. To je neka želja za nekom slobodom, ali ono, ne treba baš što kažeš ni ranjavati, 'jezik kosti nema, ali kosti lomi'. Bolje se skloniti, ako se može.
 

Back
Top