Neodgovornost

Zelena milja

Iskusan
Poruka
5.742
Pod neodgovornošću ne mislim na sitnice i situacije koje se relativno lako prevaziđu.
Kašnjenje, neoprani sudovi, zaboravljanje bitnih datuma.
Ovde bih skrenula pažnju na viši nivo neodgovornosti. Prema sebi, bliskim ljudima, osobama koje su zaslužile bar poštovanje ( ukoliko je izostala ljubav ).
Jednostavno...neodgovoran način života, uz očekivanje da se on razume i, čak, podrži.

Razmišljala sam o tome. Šta navodi čoveka na pomisao da zaslužuje sve, a uzvraća minimalno.
Kojim se to mislima vodi, smatrajući da će mu baš svaka greška, svaka rana koju nanese biti oproštena...

Jer oni su...takvi...drugačiji...
dreamstime_xl_46466154.jpg

Razmišljala sam o tome. Šta navodi čoveka na pomisao da zaslužuje sve, a uzvraća minimalno.
Kojim se to mislima vodi, smatrajući da će mu baš svaka greška, svaka rana koju nanese biti oproštena...
Ljudi se pažljivim davanjem uče da i sami nekad daju nešto sa pažnjom nazad.
Zaista ne postoji osoba u mom životu do sad koja mi na lepu energiju nije odgovorila nečim zadivljujućim.
ČAK MI JE I GLAVNI ADMINISTRATOR JEON JUNGKOOK-a UZVRATIO NA MOJE ODUŠEVLJENJE NJEGOVOM MUZIKOM.
Ej, ti, neko iz Južne Koreje se pozabavio mojim tekstom više puta! Mislila sam da je lično on, ali nije. :D
Ipak, nismo uvek u elementu da se dajemo. Neki smo ponekad, a neki uvek duševno tesni, škrti i bolesni.
Neko koga najviše volimo zna da ispadne najveća tvrdica i za osmeh, i za "Zdravo!".
Ne znam zašto, ali nema ni veze. Niko nas ne tera da volimo, pa ipak to činimo.

Poslednja izmena:
Nikada nisu greške.
Tumačene kao pravo na slobodu i izbor, gaze tuđe slobode i izbore.
Jer, računaju na ljubav, koje su, po njima, samo oni dostojni.
Bolje si to srocila od mene.
Poznajem vise takvih ljudi....jedan mi je cak u krvnom srodstvu i samo kuka kako ga niko ne voli i poštuje a svakog tretira kao ličnog slugu....
Ima ovde i jedan lik,da ga ne imenujem koji mi se okacio iz cista mira i ogorčenosti za mene jer mu eto došlo...jedan dvolični...mislim da znaš ko je(nas stari "drug" antiša)

Niko mene ne gazi, pokušavam da shvatim šta pokreće te ljude, koliko su daleko spremni da idu.
Šta im se dešava u glavi...
U glavi? Oni se sećaju da imaju glavu samo kad traže nešto protiv glave, tako nešto računam.
MENE GLAVA U ŽIVOTU NIJE ZABOLELA!
Poslednje sam jednoj osobi skresala prvi put u lice:"E, vala, nećeš da mi određuješ ni kad ću da ustanem iz kreveta, ni kad ću da legnem, ni kad ću da uključim veš mašinu, ni šta ću da jedem ili pijem. Ja tebi i nikom ništa ne određujem, pa mi je lepo."
Poče da zanoveta nešto, ali srećom, imam žive i racionalne svedoke toj konverzaciji, pa se odlično vidi ko je ko.
Mak'se, bre!

Ima važnih ljudi, a ima mnogo više bezveznjaka. Čovek, ako misli da mu život bude kvalitetniji, bira ove važne, a bezveznjake stavlja na minimum. Ma, i da si mi majka ili otac-ako si bezveze, neću da te slušam.
Hoću da ti pomognem, da ti kupim, da ti se zahvalim za sve, ali indirektno MARŠ!
Stalno neka kuknjava kao da sam ih sve rodila, a ne oni mene.
Mrzim kukanje i zanovetanje!

Pod neodgovornošću ne mislim na sitnice i situacije koje se relativno lako prevaziđu.
Kašnjenje, neoprani sudovi, zaboravljanje bitnih datuma.
Ovde bih skrenula pažnju na viši nivo neodgovornosti. Prema sebi, bliskim ljudima, osobama koje su zaslužile bar poštovanje ( ukoliko je izostala ljubav ).
Jednostavno...neodgovoran način života, uz očekivanje da se on razume i, čak, podrži.

Jer oni su...takvi...drugačiji...Pogledajte prilog 1547152
Nepismenost na planu vlastitih emocija. Mogu da budem empatičan prema drugome ako sam empatičan prema sebi. Mnogi ne nauče da doživljavaju. Samo opažaju i intelektualizuju.
Banalnije kazano, moram voleti sebe da bih mogao voleti bližnjega svoga.

Neodgovornost prema svom životu, šta obično za sobom povlači uvaljivanje svojih obaveza drugima.
Тако је. Сви мисле да ће то неко други да одради или да ће да им опрости. Тако пролазе неко време или цео живот, али има оних који су озбиљно платили због тога.

Хтео бих да додам да има људи који су неодговорни према себи и својима. То је још горе.
Na to se, pre svega, odnosila tema.
Svako greši. I uči na svojim greškama.
Ali ako se hronično prelazi iz loše odluke u još goru, već počinje da mi liči na mazohizam ( prema sebi )i sadizam ( prema drugima ).

Uz odbijanje bilo kakve krivice.

Neodgovornost prema svom životu, šta obično za sobom povlači uvaljivanje svojih obaveza drugima.
Kad god mi je neko kasnio za dogovoreno vreme, samo mi je dao horore.
"Šta se desilo? Je l živa (ta moja osoba)? Šta ako ju je nešto pokosilo na putu, šta ako ju je napala neka životinja, šta ako je kidnapovana????????
Strahova sam pretrpela za svakog koga sam čekala, a jedna Snežana mi je oduzela ko zna koliko godina života.
Čekam kao jadnica, a ona nikako da se pojavi!
Mrzim to.
Rekli smo u 5, u 5 do 5 sam tamo sigurno!

Na to se, pre svega, odnosila tema.
Svako greši. I uči na svojim greškama.
Ali ako se hronično prelazi iz loše odluke u još goru, već počinje da mi liči na mazohizam ( prema sebi )i sadizam ( prema drugima ).

Uz odbijanje bilo kakve krivice.
Кад си такав према себи, онда тешко да можеш да се претвараш да се ништа не дешава и да је све на свом месту. Када си неодговоран према другима, лакше је убедити себе да нећеш сносити последице. Овако, када себе упропастиш, онда не можеш да окренеш главу од тога.

Kad god mi je neko kasnio za dogovoreno vreme, samo mi je dao horore.
"Šta se desilo? Je l živa (ta moja osoba)? Šta ako ju je nešto pokosilo na putu, šta ako ju je napala neka životinja, šta ako je kidnapovana????????
Strahova sam pretrpela za svakog koga sam čekala, a jedna Snežana mi je oduzela ko zna koliko godina života.
Čekam kao jadnica, a ona nikako da se pojavi!
Mrzim to.
Rekli smo u 5, u 5 do 5 sam tamo sigurno!
Не треба никада да се кидаш толико, поготову за неког ко ти није близак.

Не треба никада да се кидаш толико, поготову за неког ко ти није близак.
Samo u vezi bliskih... jer kod mene nema toplo/hladno.
Ili je vrelina, ili Sibir.
Boli me, da izvinete, ako na memorijandiji moje generacije iz škole nema ljudi koje sam iskreno volela.Tu Snežanu sam volela!
Kaže-3000din, plus pevačima da se plati.
To je grozno!
Neću da slušam muziku koju mi neko drugi bira, ali bih volela da se kao sestre zagrlimo posle X godina, ispričamo i dokažemo da nam je drugarstvo bilo istinsko i pravo, i da je to ostalo do danas iako više nismo nikakve klinke!

Samo u vezi bliskih... jer kod mene nema toplo/hladno.
Ili je vrelina, ili Sibir.
Boli me, da izvinete, ako na memorijandiji moje generacije iz škole nema ljudi koje sam iskreno volela.Tu Snežanu sam volela!
Kaže-3000din, plus pevačima da se plati.
To je grozno!
Neću da slušam muziku koju mi neko drugi bira, ali bih volela da se kao sestre zagrlimo posle X godina, ispričamo i dokažemo da nam je drugarstvo bilo istinsko i pravo, i da je to ostalo do danas iako više nismo nikakve klinke!
Тако ти изгледају окупљања - нема ништа џабе. Ако је у неком ресторану или кафани, онда не може испод те цифре.

Људи се разиђу и нађу друге приоритете. Питање је и ко је кога заправо ценио и волео.

Ја после 10, 15, 20 или више година не очекујем превише.

Back