Nemacki ovcar

Zdravo svima po prvi put sam na forumu i vec sam nasao zanimljivu temu.
Cuvam Nemacke ovcare vec 30 god.,nije tacno da je to pas bez karaktera kako neko kaze ovde.Nem.ovcar je bas naprotiv izuzetan pas sa izuzetnim karakterom,pa je kao takav i najupotrebljiviji radni pas na svetu,to je radni pas,kasac i kao kasac mora imati odredjenu uglovanost i zadnjih a i ptrednjih uglova nogu.Nem.ovcar se nekada mnogo koristio za cuvanje stada i zato mora njegov hod biti kas, a ne galop jer zamislite psa koji celoga dan "patrolira" i cuva stado.Drugo veoma je prilagodljiv,ali ne trpi neznance na svojoj teritoriji pa odatle i ove teze na forumu kako je on neprilagodljiv,a u stvari to takvo ponasanje i govori o njegovom karakteru,tj.nepotkupljivom psu.Nem.ovcar je po potrebi izuzetan radno-odbrambeni pas za neznance,a po potrebi veoma,veoma izuzetan kucni ljubimac sa kojim mozete raditi sta vam je volja,ali samo za one osobe koje zive sa njim.Ta njegova odbrambena sposobnost se ogleda u tome da 99% pasa kada brani posed ili vlasnika ne ide na to da povredi napadaca vec da ga zaustavi i zadrzi na tom mestu dok vlasnik ne dodje.Ova rasa je brizljivo pravljena vec malo vise od 200 god.,po strogim kriterijumima, tako da sada imamo izuzetnog karakternog Nem.ovcara,jer oni psi kod kojih je karakter bio slab nisu mogli da dobijaju uzgojne dozvole,tako da nisu mogli imati potomstvo.
Da vam vise ne dosadjujem,jos samo jedna ispravka koju sam primetio na forumu,a ona glasi ovako:"San svakog steneta,kada se rodi,je da do kraja svog zivotnog veka postane NEMACKI OVCAR..Pozdrav svima.
 
Jel znate samo koliko takvih istrazivanja i podataka ima ?!!
Na stotine !

Pritom svako velica rasu koju voli , bez obzira da li je ima ili ne !
I svacija iskustva se razlikuju !
Ja nemogu da se poredim sa Dedalskim jer covek ima 30 god iskustva sa N.O , ali pritom niko nemoze da tvrdi da je jedna rasa inaligentnija od druge dok neuzme da radi i da dresira tu drugu rasu i onda uporedi !
I opet nekazem da Debalski nije to radio !
Ali vam kazem kakva su moja iskustva i iskustva jos par ljudi !
 
Da si pazljivije citao shvatio bi sta sam htela da kazem.
Ne teraj me da kopiram celu stranu, nego idi na link koji sam dala i obrati paznju na uvod.
Ja sve sto pisem, pisem iz licnog, dugogodisnjeg iskustva.
I ne znam kakvi su drugi psi, ali znam da ono sto si ti pisao za NO nije istina.
A ti misli sta hoces.
 
Evo i nas opet, prvi sneg...
Pas se privikao na nas, ali kad izadjemo u setnju, on mnogo laje na druge pse. U pocetku smo mislili da hoce da se igra, ali on rezi i hoce da se tuce...Jel imate neki predlog kako da to prevazidjemo?
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    27,2 KB · Pregleda: 50
Ej, ljudi, gde ste???
Sto ne pisete vise o ovcarima???

Moja "ovcarka", dusa moja, umrla je ove godine i jos uvek ne mogu da je prezalim i oporavim se i ne mogu da se odlucim za drugog psa. Da maler bude kompletan za 2007.godinu, umro mi je i drugi pas u decembru, buum, ko grom iz vedra neba. A nedostaje mi pas, ceo svoj zivot imam psa .:?

Moja "ovcarka" bila je mesanka nemackog(majka) i belgijskog(otac) ovcara, zivela je skoro 14 godina, bila dobro i zdravo ceo svoj zivot, cula, videla, hodala, samo malo sporije nego dok je bila mladja i zivela bi jos da nije dospela u ruke kvazi-veterinara koji je ubio pogresnom dijagnozom i pogresnim lecenjem. :(
tada pomislih, nikad vise u zivotu necu uzeti nijednog psa, nijedan ne moze da bude kao ona...ali tada je drugi pas jos uvek bio tu okolo, a sada nema ni nje.:-(

Iako nije bila cistokrvna (meni to nije nikad bilo mnogo vazno), kao vasi o kojima pisete bila je izuzetna, karakter, dobar cuvar, svojeglava po potrebi, prgava i uvredljiva, nije se ni trazilo nista posebno od nje, bila je clan porodice, sjajna, ...sta jos da kazem, osim da crkoh za njom a i za ovom drugom..:-(:-(:-(

tako da mi prija ova tema, slike posebno...
Pozdrav
 
Capreolus, потпуно те разумем, ја сам исто прошла то, а ни дан-данас (после 5 година) се нисам наканила да узмем другог пса. Сад већ размишљамо о другој раси, некако немамо снаге а и присутан је страх да узмемо исту расу коју смо имали. Били смо јако везани за тог пса и много тешко поднели његову болест и одлазак са овог света.
 
Pozdrav svima,
bez namere da namecem svoje misljenje nemacki ovcar je najzahvalniji pas koga mozete da imate - u svakom pogledu. Sto se tice drzanja NO u stanu ja ga drzim vec devet godina ( od steneta) pa nemam nikakvih problema.
 
Stan nje od 85 kvadrata, ali to nema nikakve veze jer moj Lale ima samo 2 do 3 mesta u stanu gde stalno boravi. Ima svoju korpu, onda lezi u mojoj radnoj sobi kada sam ja tamo i u trpezariji ispod stola. Vrlo je zahvalan za stan, cak kada spavam a njemu se ide napolje "da obavi posao" on dodje kod kreveta cvili i gura me njuskom da ga izvedem. To ga nista nisam ucio, sam je shvatio da tako treba.
 
_Look_Of_Expectancy_;5732275]Lale je bas lep:-) Jel mozete da posaljete neku sliku u stavu ili vec neku gde se dobro vidi?

I jedan savet: na budale se ne obazirite, to im je najdelotvoriniji lek:wink:[/QUOTE]

Ne znam kako da je postavim a da ne moram da je smanjujem, inace imam dosta Laletovih slika. Hvala na savetu, u pravu ste i prihvatam ga
 
Mozete da smanjite sliku najprostije u paintu na koju hocete dimenziju i onda uploadujete preko imafeshacka, photobucketa i slicno... Inace dozvoljena je veca slike od ove koju ste postavili, pogledajte u "pokloni kuce mace i ostalo"... Ako imate problem sa smanjivanjem slika pisite mi na pp pa cu vam objasniti:-)
 
mislim da se nemacki ovcar moze drzati u stanu. medjutim, treba ga redovno izvoditi, kao i druuge pse, da bi se istrcao. takodje, treeba se cesce usisavati zbog dlake... mislim da je on divan pas i obozavam ih, a na prolece dobijam jednog :)
 

Back
Top