Nemacki ovcar

Naravno da svaki pas ima karakter...Price da je pas onakav kakav je gazda odnosi se na vaspitanje a to je i normalno ali svaki pas ima karakter...Vlasnica psa ,oca mog psa,mi je unapred ispricala neke karakteristicne osobine u odratanju rase koju ja drazim i zaista je tacno i naravno svaki pas je lep i karakteristican na svoj nacin...
 
Stefan iz Beograda:
Sta mislite o drzanju nemackog ovcara u stanu? Naravno setao bih ga 4-5 puta dnevno, istrcavao...Imam 2 velika parka u blizini.Stan je klimatizovan ali nije velik, oko 60 kvadrata...

Zbog dalke imam zamerku!!!Ali ako ti zaista to zelish ona cesh ga i cititi! :grin:
 
U stanu su ceo svoj zivot ,i ja nemam bas nikakvu primedbu na dlake ili bilo sta drugo.Inace imam i mesanca u kuci i volim sve zivotinje ali moje misljenje je da je san svakog psa da bude Nemacki ovcar :D ;)
 
Imam kucu od 120kvadrata,ali je na sprat,a one su samo u prizemlju,ne pustam ih na gornji sprat sto mu dodje da su one na tih 60 m2,kao i ti sto imas stan.To sto imam kucu ne znaci da je drugacije od tvog stana (mislim da ne pomislis da su u dvoristu ili nesto tako) NISU,iskljucivo su unutra,sem kad idemo u setnju u park.
 
Neee :roll:
Razmisli realno da li i jedna rasa ima specifican miris? Mozda jedinka, isto kao i covek,ne smrde svi samo neki :shock:
Imam ovcare vec dugo ,samo ove dve sa slika imaju 8 godina,a imala sam i pre njih isto dva ovcara,koji su doziveli duboku starost,niko ali niko ko je usao u kucu nije ni primetio da imam pse a kamoli OVOLIKA dva :p
Imaju periode kad se linjaju vise (ko i svaki pas ) i kad se linjaju manje,ali nista sto jednom dnevno cetkanje ne moze da resi (u periodu kad se vise linjaju) kad je manje onda ti je dovoljno i jednom nedeljno.Kupam ih ne tako cesto (posto se ne osecaju :D ) ,onda kad vidim da im je kupanje potrebno ,nemam nikakav vremenski period kada to radim.I to je to,sve u svemu sjajni su za stan ,to je sigurno 8) :p ;)
 
Elita_Dea:
Bas me interesuje sta ljudi misle o Nemackom ovcaru najlepsem i najpametnijem psu na svetu....

vucijak ili nemacki ovcar je isto, za neupucene.
drugo dali je najlepsi pas? o ukusima netreba raspravljati.
a dali je naj pametniji?
ja posedujem nemackog ovcara i prosto mi je krivo kad cujem da je belgijski ovcar pametniji od njega, ali sto kaze strucnjak iz berlina, belgijski ovcar moze da bude ovcarski pas, moze da bude policijski, vojni, da vodi slepe itd, ali jedno sto nauci to mu je za ceo zivot. a sada ide moj omiljeni deo o nemackim ovcarima.
Nemacki ovcar moze da bude ovcarski pas, pa za par godina sluzbe vrlo lako prelazi u policijskog psa, pa opet ne trecu sluzbu...
dakle nije najpametniji, ali je najpogodniji za dresiranje.
i na kraju posle 3, 4, 5 vrsta sluzbi moze da se nauci vrlo lako da cuva malu decu bez obzira sta je bio pre toga.
dakle pravi profesionalac. radi ono sto mu se naredi
razmislite zasto je od toliko vrsta hitler bas njega uzeo, a ima i vecih i jacih.
pozzz.
 
Stefan iz Beograda:
A da li je pas za stan?
nemacki ovcar je najfleksibilniji pas na svetu. moze da zivi bas svuda, kao sto sam pomenuo vrlo lako uci i lako se privikava.
bitno je da ga naucis gde spava, jede, vrsi nuzdu, ostalo dolazi samo po sebi.
i jos je bitno da kada ti dodju gosti da neskace na njih, da im ne smeta itd.
za stan je rodjen samo mora redovno u setnju, svako vece bar po pola sata
 
Ja sam imao nemačkog ovčara,kažem imao,jer je pre neki dan moralismo je uspavati. Srce mi se cepa,kada gledam njenu fotografiju. Hteo sam da nabavim drugi,ali ljudi moji, nemogu da platim cenu.Penzioner sam,Molim, ako ima neko da mi pokloni štene. Voleo bi malog mužjaka.Unapred se zahvaljuljem. Ako neko želi da mi poklone štene, dajem ovaj broj tel: 064/311-81-98.pa nek mi se javi. :-( :-(
 
jako mi je zao zbog vaseg psa, ja sam u ponedeljak morao da uspavam svog malog boxera kojem bi danas bilo 5 meseci. bio je dva meseca kod mene ali ja i dalje ne mogu da se povratim. ZAo mi je sto ne mogu da vam pomognem ali se saosecam sa vama.
 
designpara@gmail.com:
jako mi je zao zbog vaseg psa, ja sam u ponedeljak morao da uspavam svog malog boxera kojem bi danas bilo 5 meseci. bio je dva meseca kod mene ali ja i dalje ne mogu da se povratim. ZAo mi je sto ne mogu da vam pomognem ali se saosecam sa vama.

Hvala mladi prijatelju na utešne reči. :( :(
 
Da li je za vas nemacki ovcar savrsen pas?Da li je ikada bio i da li ce ikada biti?Posto je svaka rasa ukrstana da bi se dobio pas za specijalnu namenu,sa kojom namenom je ova rasa dosla na svet?
 

Prilozi

  • 19.jpg
    19.jpg
    54 KB · Pregleda: 114
Ок, надам се да ће се наћи неко да ти да стручнији одговор. Мислим да сам негде видела такво објашњење, али нисам сигурна. И ја знам оно што и остали: да је то само неки наш народски израз.
Имам овде књигу од аутора Обрада Ђокића (мог пријатеља) "Немачки овчар" па ћу мало касније прекуцати увод из те књиге. Сматрали су да је ова раса настала од вука (сад, том неком чудном логиком, мислим да је можда због тога настао тај назив). Али, ипак, нек неко стручнији и упућенији да своје објашњење.
 
Скадинавска легенда каже да се човек, када су се на Земљи одвајали континенти, нашао усамљен на једном делу копна. Све животиње биле су с друге стране мора. Једино је пас храбро препливао море и легао човеку код ногу. И човек више није био сам. Сигуран сам да је тај пас био расе Немачки овчар!

Ова лепа прича језиком предања говори о старости пса и о његовом пријатељству са човеком. Историја поуздано зна да је пас живео уз човека већ у праисторији. Међутим, када наука говори у пореклу пса, мишљења се разилазе. Неки сматрају да је ова најстарија домаћа животиња настала од шакала, други порекло изводе од вука.

Према најновијим истраживањима, пас ипак води порекло само од вука. Овај закључак изведен је на основу анализе грађе зуба - молара. Вук и пас имају истоветну грађу молара, док се ова заједничкаанатомска сообина не може наћи ни код пса ни шакала.
 

Back
Top