Nemačka kultura i drugo

uf ebote, ovde pochelo trpanje
e052.gif



kad smo vetj kod nemaca jel mozhe malo nemachke tehnike....

vojne

[URL=http://imageshack.us][/url]
 
Bound For Glory - Stuka Pilot (fight Or Die)


Clear the runways, man the planes, we're taking to the air
We're going behind enemy lines, to smash the devil's lair
It's a do or die mission not many will return
Orders have been given to make the enemy burn

The one-legged pilot takes to the air again
No matter what the cost we have to win

Rolling through the sky
Preparing for the dive
With only one thing in mind
Stuka pilot fight, (fight fight) or die
Descending into a thousand foot drop
The enemy's advance they must be stopped
So you give them all you've got
Stuka pilot, fight (fight fight) or die

Enemy squadron approaching at the crack of light
Man the guns, hold them strong, we're heading for a fight
One by one we're going to knock them to the ground
We'll be the worst nightmare that they have ever found

Shot down by enemies yet you still choose to fly
Stuka pilot, warrior to the Reich, a warrior of the sky

c045.gif

 
Bash sam htela da se pozabavim pitanjima koja je momak u uvodnom postavio ali je tema totalno skenjana...jel ima ovde moderatora ili 'svashtara' znaci da svako moze da lupa sta hoce,gde hoce,bez da to ima bilo kakve veze sa temom?
@za decka koji je postavio pitanje-zivim u NRW,nisam mnogo dugo ovde ali sam ih solidno 'shvatila i prihvatila' kao narod..moje genaralno mishljenje o Nemcima je jako dobro u svakom pogledu a ako te zanimaju neke pojedinosti javi mi se na PP.
Pozz 8-)
 
U Njemackoj mi se dopalo sve ,osim klime,stalno pada neka sitna kisa,bez obzira na moje ranije predrasude da je to jedna dosadna zemlja u kojoj ljudi samo rade i ne znaju ni za sta drugo...U podne na ulicama,u sred radnog vremena je bilo veoma zivahno ...sve organizovano,ljudi izrazito kulturni i ljubazni,opusteni i uopste nisu hladni kao sto bi se pomislilo na prvi pogled...neki normalan zivot na koji smo odavno zaboravili...Narocito me odusevila zeljeznica i saobracajni sistem koji savrseno funkcionise i iz najmanjeg sela u Njemackoj mozes da efikasno stignes do najvecih metropola u Evropi..Kad sam vec kod sela,sva su izrazito uredjena sa travnjacima i cvijecem,kao iz bajke...Medjutim ,Austrija mi se nije dopala,iako bi se dalo ocekivati da je sve to isto...nekako hladna i depresivna,i imala sam utisak da je to zemlja starih ljudi,bez neke vedrine,a inace njeguju neki kult "starosti",sve vole sto je staro...Mozda je to samo moje subjektivno misljenje,ali takav utisak ostavlja... Njemacka je jedna moderna i uredjena drzava i veoma pozitivno me iznenadila...i cini mi se da bih mogla tu da zivim.E,sad vjerovatno ima i losih strana medalje,ali necemo sad o tome...:wink: Znaci,organizovana zemlja,ali nije "sterilna" ,bez duha...eto...ukratko...:)
 
nemacka je zemlja poznata prevashodno u nasem narodu po zlu....tragicno je govoriti o jednoj taklo velikoj zemlji samo na taj nacin. zemlja koja je iznedrila velike naucnike i umetnike, muzicare i slikare koja je bila rodonacelnik novih pravaca u arhitekturi... bauhaus sa gropiusom na celu.... zemlja prirodnih lepota koje su zaista retke...ali zemlja sa narodom koji je toliko disciplinovan da iole malo inteligentniji politicar moze da ih dresira za svoje ciljeve, zemlja koja je bila uzrocnik dva najveca svetska rata, a kako se vidi iz danasnjih dogadjaja u svetu, ne bi nikog cudilo da sa svojom agresivnom politikom u eu pokusava da se domogne one slave koja ce im omoguciti da ponovo na onaj ili ovaj nacin dominiraju evropom. zemlja teskih alkoholicara i neverovatnih mladih konceptualnih umetnika...zemlja gde umetnik mora da ima jako dobar zeludac da bi stvarao, setimo se najbolje kritike savremenog nemackog drustva koje je tako filigranski pedantno dao fasbinder i umro od tuge za voljenom zemljom na šta je spala... zemlja sa milionima islamskog zivlja koje se nikako ne moze inkorporirati u njihove tokove i koje zele da sto pre isteraju da bi ta mesta zauzela braca iz one druge nemacke koja ta mesta uopste ne zanimaju...jer zaboga i oni su nemci a ne samo istocni nemci... znaci zemlja sa velikim predispozicijama da izazove ponovno rastakanje evrope usled svoje paranoicne zelje za dominacijom nad drugima... zemlja koju treba videti, muzeje koje treba obici, puteve koje je adolf napravio koji su i dan danas blistavi kao i prvog dana...zemlja cuda i zemlja prikrivenog zla.... moj utisak.
 

Back
Top