Nemačka kultura i drugo

.... zemlja koju treba videti, muzeje koje treba obici, puteve koje je adolf napravio koji su i dan danas blistavi kao i prvog dana...zemlja cuda i zemlja prikrivenog zla.... moj utisak.[/QUOTE]


Jeste, to si lepo rekao :)
Treba dosta vremena da te Nemci prihvate i "otvore"se i sa njima nikad tacno ne znas na cemu si. Plase se da im neko suvise blizu pridje a i sami su na distanci zbog ocuvanja "privatne sfere". Za nas, Slovene (koji prilicno emocionalno na sve reaguju i spontanost ím je vrlo bitna) je tesko takav narod razumeti i voleti.
Njima je tesko da se opuste osim kad piju a tada preteravaju u svemu.
Naravno, nije to kod svih tako ali ta je osobina vrlo uocljiva.
Do skoro im je nacionalni identitet bio veliki problem, medjutim u relativno kratkom vremenu je ponovo poceo da ih ispunjava nacionalni ponos (narocito za vreme svetskog prvenstva).Kopiraju Amerikance u mnogim stvarima, naravno najvise u onima koje donose profit.
Obozavaju da sortiraju smece, vole nekako cudnovato mnogo tepihe, stite prava zivotinja vise nego bilo cija druga, alkohol im je podjednako omiljen kod oba pola....itd.
 
Hilde:
.... zemlja koju treba videti, muzeje koje treba obici, puteve koje je adolf napravio koji su i dan danas blistavi kao i prvog dana...zemlja cuda i zemlja prikrivenog zla.... moj utisak.[/QUOTE]


Jeste, to si lepo rekao :)
Treba dosta vremena da te Nemci prihvate i "otvore"se i sa njima nikad tacno ne znas na cemu si. Plase se da im neko suvise blizu pridje a i sami su na distanci zbog ocuvanja "privatne sfere". Za nas, Slovene (koji prilicno emocionalno na sve reaguju i spontanost ím je vrlo bitna) je tesko takav narod razumeti i voleti.
Njima je tesko da se opuste osim kad piju a tada preteravaju u svemu.
Naravno, nije to kod svih tako ali ta je osobina vrlo uocljiva.
Do skoro im je nacionalni identitet bio veliki problem, medjutim u relativno kratkom vremenu je ponovo poceo da ih ispunjava nacionalni ponos (narocito za vreme svetskog prvenstva).Kopiraju Amerikance u mnogim stvarima, naravno najvise u onima koje donose profit.
Obozavaju da sortiraju smece, vole nekako cudnovato mnogo tepihe, stite prava zivotinja vise nego bilo cija druga, alkohol im je podjednako omiljen kod oba pola....itd.

:D :D :D :D Mozda ja nisam ukapirala sta si hteo da kazesh,ali ovi Nemci sa kojima se ja druzim uglavnom imaju laminat po podovima :D :D :D
Josh neshto sto mislim da nismo spomenuli do sad;jako su slabo informisani,ne zanima ih previse sta se desava van njihove zemlje i uopste nema svrhe objasnjavati im neke stvari jer to njih ne dotiche...tacno je da su 'operisani' od spontanosti ali i to njihovo planiranje svega do najsitnijih detalja ima nekih svojih chari,pa ces tako 100% da se odusevis kad posle dve nedelje od poziva konacno odes na neki njihov rostilj u dvoristu i kad vidis da su oni od toga napravili ceo spektakl sa sve klopom,muzikom,dekoracijom i naravno brdom alkohola :D
Autor ovog topica je spomenuo i da Nemacki tek uci pa da mu kazem i da zbog toga ne brine jer su jako predusretljivi kad neko ne govori ili slabo govori jezik i to je meni lichno zaista bio najmanji problem..najveci problem mi je verovali ili ne ova severno Nemacka klima koja bukvalno ubija psihu pa otud i moj nick...ali na sve se chovek navikne a ja u zadnje vreme pocinjem da hvatam sebe kako pod tushem pevushim 'I'm only happy when it rains'.... 8-) :D
 
depresivna:
:D :D :D :D Mozda ja nisam ukapirala sta si hteo da kazesh,ali ovi Nemci sa kojima se ja druzim uglavnom imaju laminat po podovima :D :D :D


Kod mladih je samo laminat ali oni stariji su spremni da plate ogromne sume za neke orijentalne tepihe koji naravno idu preko parketa i laminata. Posto je to demografski zemlja sa prilicno "starim" stanovnistvom ovo se odnosi na veliki broj pomenutih.
I jos nesto, ja sam zensko- ili mislis da samo muskarac moze za nick da uzme nemacko zensko ime ;)
 
Slazem se sa svim postovima i moram da dodam da i pored toga sto u Nemackoj ima bas puno auslendera prema svima su maximalno korektni i nikada mi se za ove dve godine nije dogodilo da me neko nije prihvatio samo zato sto ne poticem iz Nemacke.. a toga sam se ranije bas bojala. Izuzetno neguju kulturu, tradiciji i stare gradjevine sto mi se jako dopada.
 
Minhen ne poznajem ali uvek kada sam putovala busom za Stuttgart, ostavljali smo putnike u Minhenu na autobuskoj stanici odmah pored Allianz arene, rekli su mi da je daleko od centra (pretostavljam i od Hbf) ali znam da se pored nalazi zeleznica tako da mozes do Hbf-a. Kojim prevozom ides?
 
Kao sto rekoh mislim da odande nije problem otici do glavne zeleznicke, osim sto se stize ujutru oko 4 pa nisam sigurna da li ima vozova- ala sam te sad utesila :-(
Ako nekako mogu da ti pomognem, da ti nabavim neki plan itd. javi se.
 

Back
Top