"Neki Nemci ne zaboravljaju ratove"

pa ovo je forum, iznose se svoja mišljenja i shvatanja.
sem toga rekoh lijepo:

sa mnom u njemačkoj je tada bilo i nešto srba nisam primjetio da su se prema njima odnosili drugačije.

možda je to do sredine...

A ti si imao kontakte sa vladom ili ministrima?:D
Rekoh vec da uopste ne govorim o komsijama, ljudima sa posla,poznanicima, prijateljima jer se njima yebe koji je i Nemac odakle i da li je uopste
Nemac, govorim o vladi,, strategiji nemacke drzave, tendencijama, ljubavi i mrznji koja se provlaci vec stotinak godina svejedno koja je
pratija na vlasti..
 
Pa to je valjda savrseno i normalno. Ili da kao Hrvati duvamo u isti rog?

Istina ( apsolutna) ne postoji Svako je vidi na svoj nacin.

Ja sam prilicno objektivna ( koliko to covek uopste i moze da bude) i na ovoj temi iznosim svoje vidjenje, a posle boravka ovde i skoro 25 godina.
Niti mrzim Nemacku, niti je preterano obozavam , jednostavno vidim, slusam, citam, gledam, sabiram dva i dva.

- - - - - - - - - -


Ti bre nisi cist u glavu. Bog da me ubije ako razumem o cemu ti ovde lupetas.
I

E, da bar oce, ali je milostiv i drzi te ovde u nadi da ces jednom da skapiras koliko si besmislena.
 
Hrvati su znači bili ustaše i domobrani. S početka je bilo malo partizana, da ih ne ukebaju ustaše i Švabe, kasnije ulaze masovno od 43 i rokaju se sve do 45 i međusobno i sa Švabama i drugima.

Kak je kod vas? Jesu li četnici fašisti ili antifašisti? Je li u Nedićevu fašističku vladu podržavalo većina ili manjina Srba (vladu, ministarstvo, žandarmeriju su činili Srbi)? Zašto je Ljotić imao 10 000 dobrovoljaca ako ste antifašisti? Jel u Srbiji bio jak ili slab otpor 42-44?

Dakle kod nas manje više jasno.

Kod vas?

Pusti ova baljezganja o ispranim mozgovima, kritičkim razmišljanjem i tako....

Šta kažu činjenice? Da li je Nedićeva Srbija imala više poklonika vlasti ili njenih protivnika među srpskim utjecajnim ljudima (inteligencija, poduzetnici, akademici)?

Nedicevci su bez sumnje bili fasisti, tj kolaboratori istih. To stalo isticem! Sto se cetnika tice, za muslimane, Hrvate i komuno-Srbe su fasisti. Za ostatak sveta ne! Ko je cetnike proglasio fasistima sirom Evrope i sveta? Jel treba da pominjem ordenje, cinjenicu da su se kratko borili protiv Nemaca i slicno?

E sad, ovo sto sam gore napisao je produkt mog maksimalnog naprezanja da budem sto objektivniji. Sto se mene licno tice, cetnike ne podnosim, jer poticem iz partizanske porodice koja se borila protiv istih. Dodaj tome cinjenicu da su cinili zlocine protiv muslimanskog, hrvatskog pa i srpskog naroda... i dosta! Parizani su po meni jedina borbena frakcija koja se beskompromosno(cesto su preterivali) borila protiv okupatora! Izjednacavanje cetnika i partizana je klasican primer istorijskog revizionizma, koji nikome dobro doneti nece....
 
Poslednja izmena:
Pa dobro eto ti onda pomozi pa odgovori na gornja pitanja kako bi stekao dojam zašto bi baš vas (dakle Srbiju) Švabe mrzili zbog WWII...
Ih, pa ne mrze oni samo nas:zcepanje:

I nije to poenta.
Poenta je zasto su ustashe bile rado vidjeni gosti u Nemackoj ( zapadnoj) gde im je pruzana infrastruktura i logstika za raznorazne atentate i
miniranje Titove Jugoslavije.

A inace, Nemci najvise mrze svoje susede Poljake, pa i Cehe, ali je ljubav ( mrznja) tu obostrana.
 
Ratova je kroz povijest bilo bezbroj. No kada se ratovi završe ljudi su skupljali od svojih života ono što je preostajalo i dižući se iz pepela nastavljali živiti. Neki su se miru prilagođavali dok neki to nisu mogli. Danas za takve postoji dijagnoza PTSD (PTSP) Šifra F43.1. Nakon ratova, nove ratove i mržnju obično zagovaraju oni koji u prethodnima nisu učestvovali. Računi za prethodne ratove se ne mogu svoditi novim ratom već mirom i pruženom rukom oprosta. Negdje se mora podvući crta i neko mora reći DOSTA krvi na Balkanu. U Europi se dosta učinilo na pomirbi bivših neprijatelja i okrenolo suživotu i gospodarstvenoj suradnji. Treba učiti od onih koji umiju praštati. Ntiko pri tome ne traži niti nudi zaborav. Jednostavno se mora nastaviti živiti jedni pored drugih.
 
Ratova je kroz povijest bilo bezbroj. No kada se ratovi završe ljudi su skupljali od svojih života ono što je preostajalo i dižući se iz pepela nastavljali živiti. Neki su se miru prilagođavali dok neki to nisu mogli. Danas za takve postoji dijagnoza PTSD (PTSP) Šifra F43.1. Nakon ratova, nove ratove i mržnju obično zagovaraju oni koji u prethodnima nisu učestvovali. Računi za prethodne ratove se ne mogu svoditi novim ratom već mirom i pruženom rukom oprosta. Negdje se mora podvući crta i neko mora reći DOSTA krvi na Balkanu. U Europi se dosta učinilo na pomirbi bivših neprijatelja i okrenolo suživotu i gospodarstvenoj suradnji. Treba učiti od onih koji umiju praštati. Ntiko pri tome ne traži niti nudi zaborav. Jednostavno se mora nastaviti živiti jedni pored drugih.

Jevreji imaju uzrecicu/poslovicu da treba prastati, ali ne zaboravljati.

Kod nas ( i Srba i Hrvata) je dijametralno suprotno. Mi sve zaboravljamo, ali oprastamo:D

- - - - - - - - - -

Dobro, možda se i nađe neko ko će odgovorit na pitanja (ono što završava upitnikom), a ne da ih izbjegava pa priča o nečem desetom...

A sta tebe konkretno zanima? Pa i ambasador je sve lepo rekao. A covek je izgleda hrvatskog podrijetla
( Barem mi tako njegovo ime Ivo Viskovic) zvuci. I sta jos tu ima da se kaze?
 
Jevreji imaju uzrecicu/posovic da treba prastati, ali ne zaboravljati.

Kod nas ( i Srba i Hrvvata) je dijametralno suprotno. Mi sve zaboravljamo, ali oprastamo:D

Narodi sa ovih prostora prave od sebe eskluzivnu zrtvu, ne prestaju sa viktimoloskim diskursom, prizivaju zle duhove proslosti, vade iz istorije ono NAJCRNJE i u ime toga cine zlocine..... zajebana smo mi skupina, da ne kazem najgora.
 
Narodi sa ovih prostora prave od sebe eskluzivnu zrtvu, ne prestaju sa viktimoloskim diskursom, prizivaju zle duhove proslosti, vade iz istorije ono NAJCRNJE i u ime toga cine zlocine..... zajebana smo mi skupina.

Kad bi bili uredno zaposleni, radili desetak sati dnevno, dobijali i neke relativno normalne plate za taj svoj rad, videli neki napredak,
sigrno bi batalili ova corava posla, ali kako stvari stoje ceracemo se ( samo ne znam s kim i ko ce tu pobediti) jos barem dvadesetak godina.
 
Ratova je kroz povijest bilo bezbroj. No kada se ratovi završe ljudi su skupljali od svojih života ono što je preostajalo i dižući se iz pepela nastavljali živiti. Neki su se miru prilagođavali dok neki to nisu mogli. Danas za takve postoji dijagnoza PTSD (PTSP) Šifra F43.1. Nakon ratova, nove ratove i mržnju obično zagovaraju oni koji u prethodnima nisu učestvovali. Računi za prethodne ratove se ne mogu svoditi novim ratom već mirom i pruženom rukom oprosta. Negdje se mora podvući crta i neko mora reći DOSTA krvi na Balkanu. U Europi se dosta učinilo na pomirbi bivših neprijatelja i okrenolo suživotu i gospodarstvenoj suradnji. Treba učiti od onih koji umiju praštati. Ntiko pri tome ne traži niti nudi zaborav. Jednostavno se mora nastaviti živiti jedni pored drugih.

Ni kod Evropljana nije islo glatko. Francuska i Nemacka su cetiri puta ratovale do zakopavanja ratnih sekira.
 
Poslednja izmena:
Kad bi bili uredno zaposleni, radili desetak sati dnevno, dobijali i neke relativno normalne plate za taj svoj rad, videli neki napredak,
sigrno bi batalili ova corava posla, ali kako stvari stoje ceracemo se ( samo ne znam s kim i ko ce tu pobediti) jos barem dvadesetak godina.

Slazem se, dokon um je djavolje igraliste. Nazalost, boldovano nije i nece biti moguce za 70 odsto populacije u narednih x godina. Prema tome, jedino im ostaje da zapale odavde ili da nastave da se glodju i kunu. Vecina ljudi koja je napustila ovaj prokleti Balkan danas razmislja drugacije. Rastereceniji su, srecniji, oslobodjeni dnevnopolitickih shranja, objektivnije postmatraju desavanja iz recentnije proslosti.... jednstavno, bolje im je.
 
Poslednja izmena:
Uff, ne mogu ti dam reputaciju, stvarno si genijalan.

hahahhaha, hihihihi, genije:zcepanje:

- - - - - - - - - -



Izvini, ali ako je tvom dedi bilo OK cemu tvoje javljanje ovde?
У логору никад не може да буде ок. Може да буде само подношљиво. Он каже да је било подношљиво.

Сврха мог поста је поређење са немачким логорима (у којима ти тврдиш да срба није било), који су били горе од неподношљивих из којих се ретко ко жив извукао. Зато ви Немци сад и можете да причате да тамо није било Срба, јер се ретко ко жив извукао.
 
Slazem se, dokon um je djavolje igraliste. Nazalost, boldovano nije i nece biti moguce za 70 odsto populacije u narednih x godina. Prema tome, jedino im ostaje da zapale odavde ili da nastave da se glodju i kunu. Vecina ljudi koja je napustila ovaj prokleti Balkan danas razmislja drugacije. Rastereceniji su, srecniji, oslobodjeni dnevnopolitickih shranja, objektivnije postmatraju desavanja iz recentnije proslosti.... jednstavno, bolje im je.

zato treba gledati u gospodarski rast i razvoj, tako će jedino ozdraviti oboljelo tkivo balkana.
al lakše je lajat po drugima i podmetati klipove, ne samo jedan narod drugome nego na svim nivoima se to događa, regionalno, sportski, religijski, stranački...
 
У логору никад не може да буде ок. Може да буде само подношљиво. Он каже да је било подношљиво.

Сврха мог поста је поређење са немачким логорима (у којима ти тврдиш да срба није било), који су били горе од неподношљивих из којих се ретко ко жив извукао. Зато ви Немци сад и можете да причате да тамо није било Срба, јер се ретко ко жив извукао.
Ti bre MIckie stvarno lupas za sve pare.
Pa koje su to srpske ili yu zarobljenike slali Nemci u konc.logore?

Oficiri ( kraljevska vojska) svi su bili relativno dobro smesteni , 1945 vecina njih odlazi u USA, obicni vojnici, zarobljenici radili su kojekuda, ali je to po nekim
konvencijama dozvoljeno. Ko se bre retko ziv izvukao? O kome drndash?
 
Ih, pa ne mrze oni samo nas:zcepanje:

I nije to poenta.
Poenta je zasto su ustashe bile rado vidjeni gosti u Nemackoj ( zapadnoj) gde im je pruzana infrastruktura i logstika za raznorazne atentate i
miniranje Titove Jugoslavije.

A inace, Nemci najvise mrze svoje susede Poljake, pa i Cehe, ali je ljubav ( mrznja) tu obostrana.

Nemci mrze sve koji im se ne pokoravaju i ne ljube ih u dupe.
 
zato treba gledati u gospodarski rast i razvoj, tako će jedino ozdraviti oboljelo tkivo balkana.
al lakše je lajat po drugima i podmetati klipove, ne samo jedan narod drugome nego na svim nivoima se to događa, regionalno, sportski, religijski, stranački...

Bolje od tebe nisam mogao srociti, samo je problem sto vecini prodje zivot u procesu ozdravljenja Balkana i svoje drzave. U prethodnoj poruci sam aludirao na Srbiju i probleme u njoj. Do boljitka u Srbiji ce verovatno morati da prodje jos minimum 30 god, ako ne i vise.... dotle... ko ziv ko mrtav. Imamo samo jedan zivot, koji slozices se vredi vise od sranja koja sam gore naveo. Zbog toga ni u najmanjoj meri ne osudjujem ljude koji su svoju srecu pronasli na nekom drugom, uredjenijem i bogatijem mestu.
 
zapadnjaci su uvek iskoriscavali Srbe, i posto nas iskoriste , odbacivali su nas poput krpe.

Jedini pravi saveznik u srpskoj istoriji koji nas je nesebicno pomagao jeste Rusija.

Rusija je cak usla nespremna u rat 1914. godine da bi zastitila nas srpski narod od Nemackih zlikovaca.

Nekoliko miliona Rusa je izginulo u tom ratu za zastitu Srbije.

Pa koliko onda opet u drugom svetskom ratu . Pa opet koliko 90tih

Srbi svoju slobodu duguju RUSIJI.

I sta smo imali od toga? Rusi su izgubili Romanove i uvaljen im je komunizam... Mi smo usli u nebulozno jugoslovenstvo, da bi nesto kasnije i nama bio uvaljen komunizam. Ni mi ni Rusi se jos uvek od toga nismo oporavili. A granice su nam komunisti crtali... to cemo jos ko zna koliko decenija da resavamo.
 

Back
Top