Negativa

Можда не баш бебе, али деца предшколског узраста би могла полако да уче да чекају.
Ако их родитељи не науче неким вредностима, они ће сасвим сигурно постати дивљаци који очекују да све могу да добију одмах.

Bebi i nije mesto da je roditelji drže u redu za mesaru
Kakvi su to onda roditelji?
 
davnih godina, ja sam moju bebu nosila u rancu (napred), obavljala kupovinu po pijaci i marketima..tako je moralo biti..i mislim da sam bila dobar i odgovoran roditelj

Nisi sigurno išla sa detetom starosti mesec dva dana

I naravno da uopšte nije loše ići sa detetom u kupovinu, nego sam htela reći ako je to tako "opasno" da stojiš u redu 10 minuta sa detetom u kolicima onda zašto kao roditelj tome izlažeš svoje dete.

I da dodam ako kao roditelj navikneš da te svuda puštaju sa detetom onda nije čudo što mnogi dođu u školu i zahtevaju da njihovo dete dobije ono što želi a ne što zaslužuje

Bojim se da tim stavom stvaramo deformisane ličnosti koje deformišu celo društvu jer svako smatra da je njegova potreba ispred potrebe drugih
 
Mogu da ti odgovorim na osnovu onoga što gledam svaki dan, naravno u mom slučaju je zanemarljivo za inflaciju ali cenim da je tako svuda

Roba sa kojom radim je bar treća ruka:
Proizvođač Azija, uvoz EU, prodaja posredniku takođe EU i ulazak u Srbiju

Troškovi EU (kažu samo im struja 5x poskupela ) da bi održali svoj standard zidaju cene, pa tako su rezervni delovi cena u EUR poskupeli 2,5x
Na sve to ti firma takođe EU određuje prodajnu cenu koja sada uvećana : tipa ranije sam za prodajnu cenu množila NC sa 2.6 sada sa 3.2

E sad za sve što proizvodimo na neki način se ugrađuje EU što znači da ti je ulazna cena debelo nazidana

Evo čak i ovaj DExpress koga nešto jure je recimo vlasništvo Slovenaca a oni nazidali cene još odavno , plate radnicima nisu povećali

Pa tako imaš slovenačka firma ti prodaje EU / azijsku robu, slovenačka firma ti je prevozi i plaćaš preko slovenačke banke

Šta misliš kako će slovenački radnici održavati ili su održavali standard?
Uzgred nama u firmi smanjili i plate
И сама наводиш да је поскупела струја... Није евро крив, евро као валута.

Постоји и инфлација, наравно, али она споро утиче на цене. Нема говора о 50% годишње.

Е сад, то што наши тврде да нам је инфлација била 10% или колико већ, а ствари које утичу на општи стандард публике су скочиле по 50% и више... То је већ другачије питање.
 
И сама наводиш да је поскупела струја... Није евро крив, евро као валута.

Постоји и инфлација, наравно, али она споро утиче на цене. Нема говора о 50% годишње.

Е сад, то што наши тврде да нам је инфлација била 10% или колико већ, а ствари које утичу на општи стандард публике су скочиле по 50% и више... То је већ другачије питање.

Kakve veze ima što je njima poskupela struja pa tu razliku prenose na cene kod nas?
 
Kakve veze ima što je njima poskupela struja pa tu razliku prenose na cene kod nas?
Њихова логика је заснована на бројевима... Ако им је струја поскупела 5 пута, производи нису скочили за исто толико пута, него на број процената, 10, 20, 30% колико већ - ствари се не састоје само од струје.

А наше је углавном засновано на машти. Поскупи струја 20% (ваљда је толико поскупела за годину дана), дизел за 30% - а неки производи и за 50% па чак и више. Поскупљења "трче" очигледно брже од цена сировина и превоза.
 
Mogu da ti odgovorim na osnovu onoga što gledam svaki dan, naravno u mom slučaju je zanemarljivo za inflaciju ali cenim da je tako svuda

Roba sa kojom radim je bar treća ruka:
Proizvođač Azija, uvoz EU, prodaja posredniku takođe EU i ulazak u Srbiju

Troškovi EU (kažu samo im struja 5x poskupela ) da bi održali svoj standard zidaju cene, pa tako su rezervni delovi cena u EUR poskupeli 2,5x
Na sve to ti firma takođe EU određuje prodajnu cenu koja sada uvećana : tipa ranije sam za prodajnu cenu množila NC sa 2.6 sada sa 3.2

E sad za sve što proizvodimo na neki način se ugrađuje EU što znači da ti je ulazna cena debelo nazidana

Evo čak i ovaj DExpress koga nešto jure je recimo vlasništvo Slovenaca a oni nazidali cene još odavno , plate radnicima nisu povećali

Pa tako imaš slovenačka firma ti prodaje EU / azijsku robu, slovenačka firma ti je prevozi i plaćaš preko slovenačke banke

Šta misliš kako će slovenački radnici održavati ili su održavali standard?
Uzgred nama u firmi smanjili i plate
Ok bi bila to prica da je negde skuplje, negde jeftinije. Recimo na pijaci. Cene sve ma odakle da se nabavlja prate se u stopu.
Meni to smrdi na kartelizaciju nakupaca...
 
Све је поскупело 200 грама кафе било 250 динара сада је 300 домаћи хлеб био 50 динара сада је 70 тоалет папир био 200 динара 10 ролни 3 слоја 200 динара сада је 350 :tiganj: :besan2:
U svetoforu kafa 130 din 200 grama, sasvim solidna. Probao i ne primecujem razliku. Imaju i za 100, ali tu pise da je zamena
za kafu.
 
Њихова логика је заснована на бројевима... Ако им је струја поскупела 5 пута, производи нису скочили за исто толико пута, него на број процената, 10, 20, 30% колико већ - ствари се не састоје само од струје.

А наше је углавном засновано на машти. Поскупи струја 20% (ваљда је толико поскупела за годину дана), дизел за 30% - а неки производи и за 50% па чак и више. Поскупљења "трче" очигледно брже од цена сировина и превоза.
Nema veze sa poskupljenjima goriva i struja, cene su prenaduvane.
 
Не знам где је та продавница а што се тиче кафе што си написао то ми је прихватљива цена
Imas u Jerkovicu i na Novom Beogradu. Danas zena kupila 30 jaja za 320 din, kilo sira za 300 din,
ide tamo umesto u tempo, sada. Jaja i mleko se tesko nalaze zbog nakupaca.
Odlican im je sirup za sok, ima prirodniji ukus od ovih u lidlu, a duplo jeftiniji.
Zeni se sir ne svidja jer kaze da vuce na pirocansku fetu meni super.
Prodavnica je neugledna, ali meni to ne smeta :P
 
Можда не баш бебе, али деца предшколског узраста би могла полако да уче да чекају.
Ако их родитељи не науче неким вредностима, они ће сасвим сигурно постати дивљаци који очекују да све могу да добију одмах.
Ja sam moju decu u tom uzrastu slala same u prodavnicu da kupe hleb ili mleko. Sad ih drže za ruku i vode i vraćaju iz škole do 6-og razreda. Katastrofa.
 
Da li je vama normalno da muškarac prav zdrav cc 30 godina sa detetom u kolicima ide preko reda dok u njemu stoje ljudi koji su većinom stariji od njega plus neki i više nego duplo? I to za 10-15 minuta stajanja.

Meni to nije normalno.
Upravo videla takva dva jada i zapitam se da li je taj spreman igde ikakvu odgovornost da preuzme?
Наравно да није нормално. Родитељи злоупотребљавају своју децу да би могли преко реда да уђу негде и да ураде шта желе. То је све чешћи и чешћи призор. Не само они, већ и друге "повлашћене" категорије.
 
Mogu da ti odgovorim na osnovu onoga što gledam svaki dan, naravno u mom slučaju je zanemarljivo za inflaciju ali cenim da je tako svuda

Roba sa kojom radim je bar treća ruka:
Proizvođač Azija, uvoz EU, prodaja posredniku takođe EU i ulazak u Srbiju

Troškovi EU (kažu samo im struja 5x poskupela ) da bi održali svoj standard zidaju cene, pa tako su rezervni delovi cena u EUR poskupeli 2,5x
Na sve to ti firma takođe EU određuje prodajnu cenu koja sada uvećana : tipa ranije sam za prodajnu cenu množila NC sa 2.6 sada sa 3.2

E sad za sve što proizvodimo na neki način se ugrađuje EU što znači da ti je ulazna cena debelo nazidana

Evo čak i ovaj DExpress koga nešto jure je recimo vlasništvo Slovenaca a oni nazidali cene još odavno , plate radnicima nisu povećali

Pa tako imaš slovenačka firma ti prodaje EU / azijsku robu, slovenačka firma ti je prevozi i plaćaš preko slovenačke banke

Šta misliš kako će slovenački radnici održavati ili su održavali standard?
Uzgred nama u firmi smanjili i plate
Поставља се питање зашто ми овде не увозимо непосредно од произвођача из Азије, него користимо посреднике из ЕУ? На великом броју производа пише следеће:

Земља порекла: Кина;
Земља увоза: Мађарска, Немачка, Аустрија, Пољска,...

У чему је проблем да се избегне посредник?
 
Ja sam moju decu u tom uzrastu slala same u prodavnicu da kupe hleb ili mleko. Sad ih drže za ruku i vode i vraćaju iz škole do 6-og razreda. Katastrofa.
Тада је општа безбедност била боља, свакако...

Али, око обавеза, то се слажем да је потребно. Деца су научена да могу да добију све, а без уложеног труда. А опет, без уложеног труда неће ценити ништа.
 
Поставља се питање зашто ми овде не увозимо непосредно од произвођача из Азије, него користимо посреднике из ЕУ? На великом броју производа пише следеће:

Земља порекла: Кина;
Земља увоза: Мађарска, Немачка, Аустрија, Пољска,...

У чему је проблем да се избегне посредник?
Ми смо мало тржиште.
 
Ми смо мало тржиште.
Опет нас има довољно да не морамо да увозимо преко посредника.

Сви који продају нешто, нпр. ауто-делове, набављају од неког увозника. Када се сви продавци нечега (сијалица, кеса, чепова, флаша, чачкалица) саберу на гомилу, заједно са њиховом робом, сумњам да није могућ увоз непосредно од произвођача.
 
Опет нас има довољно да не морамо да увозимо преко посредника.

Сви који продају нешто, нпр. ауто-делове, набављају од неког увозника. Када се сви продавци нечега (сијалица, кеса, чепова, флаша, чачкалица) саберу на гомилу, заједно са њиховом робом, сумњам да није могућ увоз непосредно од произвођача.
Не питамо се ми, него они. Ако немамо икс становника и/или икс промета... Центала/складиште ће бити у земљи која испуњава услове.

Привређивање великих компанија није нешто на шта ми можемо тако лако да утичемо.
 
Поставља се питање зашто ми овде не увозимо непосредно од произвођача из Азије, него користимо посреднике из ЕУ? На великом броју производа пише следеће:

Земља порекла: Кина;
Земља увоза: Мађарска, Немачка, Аустрија, Пољска,...

У чему је проблем да се избегне посредник?

Svetski poredak ..
 

Back
Top