Negativa

Da li je vama normalno da muškarac prav zdrav cc 30 godina sa detetom u kolicima ide preko reda dok u njemu stoje ljudi koji su većinom stariji od njega plus neki i više nego duplo? I to za 10-15 minuta stajanja.

Meni to nije normalno.
Upravo videla takva dva jada i zapitam se da li je taj spreman igde ikakvu odgovornost da preuzme?
da je bio u vojsci znao bi sta je cekanje, ovako ta instant generacija
nema vremena za redove a kamoli da posveti detetu paznju i da mu pritom peva, prica nesto i da uzme u zagrljaj da brze prodje vreme u redu...to je za takve nuklearna fizika :roll:

da je bio u vojsci znao bi sta je cekanje, ovako ta instant generacija
nema vremena za redove a kamoli da posveti detetu paznju i da mu pritom peva, prica nesto i da uzme u zagrljaj da brze prodje vreme u redu...to je za takve nuklearna fizika :roll:

Pri tome neka žeba od +60 godina mu podilazi tipa hajdete preko reda , oni bi možda i trpeli ..

Još veći debil koja misli kako je humana, a sigurno se ceo život se kešala o druge pa misli da tako treba ...a ova dvojica ladno prihvataju pri tome gotovo baba da im bude a ne majka

Ne zna se ko je veći socijalni idiot

Pri tome neka žeba od +60 godina mu podilazi tipa hajdete preko reda , oni bi možda i trpeli ..

Još veći debil koja misli kako je humana, a sigurno se ceo život se kešala o druge pa misli da tako treba ...a ova dvojica ladno prihvataju pri tome gotovo baba da im bude a ne majka

Ne zna se ko je veći socijalni idiot

ti i ja sto se "potresamo" i pricamo o debilcinama koji nisu deo nasih svetova

Ja ustajem i puštam ako me neko pita. Jednom ja u tramvaju i oslobodi se mesto do mene. Krećem da sedam, i dolazi lik, mlad, zdrav i prav i kaže, E ajde pusti me da sednem, mrtav sam umoran. I jbg, pustim ga. :mrgreen:
A nervira me ta folirantska ljubav prema deci kad puštaju roditelje dece od tipa 3, 4 godine preko reda, kao po nekom difoltu. I sad pazi- oba roditelja ulaze u banku, ni slučajno jedan da zabavi dete. Kao da će mu pasti kruna s glave ako izbleji 10 minuta. Deca ionako moraju da provode vreme i u dosadi, naučno je dokazano.
Ali ako me pitaju, puštam i malu decu i bebe. Ne samo likove u punoj snazi. :mrgreen:

Ја више никога не пуштам преко реда и више никоме не устајем у превозу.

Ja ustajem starijim osobama uvek, puštam preko reda isto tako stare ljude, ponudim pomoć, puštam kada neko drži dete na rukama, trudnice naravno, puštam ispred nekoga ko drži jedan-dva artikla a ja imam više

Ali se uvek pobunim ako pustimo nekoga ko stoji u redu a dete mu u kolicima mirno, čak i ako nije, ima da nauči red a isred stara osoba od +80 godina

Neverovatno je koliko mi nemamo poštovanje za stare ljude.. a to je izraz posebnog vida sebičnost koja se ovde podgreva

Ja ustajem starijim osobama uvek, puštam preko reda isto tako stare ljude, ponudim pomoć, puštam kada neko drži dete na rukama, trudnice naravno, puštam ispred nekoga ko drži jedan-dva artikla a ja imam više

Ali se uvek pobunim ako pustimo nekoga ko stoji u redu a dete mu u kolicima mirno, čak i ako nije, ima da nauči red a isred stara osoba od +80 godina

Neverovatno je koliko mi nemamo poštovanje za stare ljude.. a to je izraz posebnog vida sebičnost koja se ovde podgreva
Сада сам ја коначно та старија особа, мада не изгледам тако. Увек има и млађих који набију слушалице и праве се блесави па нека дижу њих.

Све је поскупело 200 грама кафе било 250 динара сада је 300 домаћи хлеб био 50 динара сада је 70 тоалет папир био 200 динара 10 ролни 3 слоја 200 динара сада је 350 :tiganj: :besan2:

ja više i ne gledam sta je poskupelo..ako mi treba kupim pa se posle prebiram
Ја пратим цене... У односу на пре две године, да не верујеш колико је све скупље. У еврима је скупље. Веће је поскупљење него што су поскупели дизел или струја или... шта ти падне на памет, а да се користи у производњи.

Мислим да ми нећемо скоро увести евро - изгубило би се свако оправдање за дивљање цена у "слабој" валути... Која је, од 2012., као закуцана за евро.
Ми већ имамо "евро курс" само се не зове тако.

Da li je vama normalno da muškarac prav zdrav cc 30 godina sa detetom u kolicima ide preko reda dok u njemu stoje ljudi koji su većinom stariji od njega plus neki i više nego duplo? I to za 10-15 minuta stajanja.

Meni to nije normalno.
Upravo videla takva dva jada i zapitam se da li je taj spreman igde ikakvu odgovornost da preuzme?
ne ide preko reda muskarac prav zdrav nego beba sa kojom je.
zbog beba se osobe sa bebama pustaju a ne u kakvoj je fizickom stanju osoba sa bebom.

stvarno si nekad izvrnuta torta :D

ne ide preko reda muskarac prav zdrav nego beba sa kojom je.
zbog beba se osobe sa bebama pustaju a ne u kakvoj je fizickom stanju osoba sa bebom.

stvarno si nekad izvrnuta torta :D

Šta bebi fali u kolicima?
Da li je otac/majka drže na rukama?
Pri tome lepo sunčano vreme.. kolica i jesu zato "izmišljena" a ne da se klanjaš nekome .. valjda neka baba ili deda od 80 godina teže stoje na nogama nego što beba sedi /leži u kolicima

Sem toga možda ima nekih koji su u redu ostavili svoju bebu u kući, čeka ih neki bolesnik, sami su bolesni . žure negde ..

Imati dete nije nikakav hendikep da bi te neko puštao ili da bi imao povlasticu

Ја пратим цене... У односу на пре две године, да не верујеш колико је све скупље. У еврима је скупље. Веће је поскупљење него што су поскупели дизел или струја или... шта ти падне на памет, а да се користи у производњи.

Мислим да ми нећемо скоро увести евро - изгубило би се свако оправдање за дивљање цена у "слабој" валути... Која је, од 2012., као закуцана за евро.
Ми већ имамо "евро курс" само се не зове тако.

Evro i jeste generator poskupljenja

Infostan svaki mesec sve veći i veći

Pri tome lepo sunčano vreme.. kolica i jesu zato "izmišljena" a ne da se klanjaš nekome .. valjda neka baba ili deda od 80 godina teže stoje na nogama nego što beba sedi /leži u kolicima

Sem toga možda ima nekih koji su u redu ostavili svoju bebu u kući, čeka ih neki bolesnik, sami su bolesni . žure negde ..

Imati dete nije nikakav hendikep da bi te neko puštao ili da bi imao povlasticu
Можда не баш бебе, али деца предшколског узраста би могла полако да уче да чекају.
Ако их родитељи не науче неким вредностима, они ће сасвим сигурно постати дивљаци који очекују да све могу да добију одмах.

Evro i jeste generator poskupljenja

Infostan svaki mesec sve veći i veći
А како то евро сам по себи ствара пораст цене?
Колико је поскупео гас?
Колико струја, дизел...
Цене су се повећале више него што су улазни трошкови. А нису ни плате.
На инфостану су поскупели грејање и заједничка струја, могуће и друге ставке, али оне су свакако све мале у поређењу са грејањем.

Нпр. јогурт који купујем. Коштао је 160 па је "отрчао" до 300... Вратио се на 230, па је сада 240.
Поскупљење 50%. А шта је друго толико поскупело? Дизел није, струја није.

Мала павлака коју користим као намаз беше 39, сада је 79. Друге марке умеју да буду и скупље.
Двострука цена. Шта кошта двоструко од трошкова? Ни близу двоструко.

a zasto bi se onda mame sa bebama pustale preko reda?

ne vidim razliku.

ti si znaci za ukidanje pravila da se osobe sa bebama pustaju preko reda?

А како то евро сам по себи ствара пораст цене?
Колико је поскупео гас?
Колико струја, дизел...
Цене су се повећале више него што су улазни трошкови. А нису ни плате.
На инфостану су поскупели грејање и заједничка струја, могуће и друге ставке, али оне су свакако све мале у поређењу са грејањем.

Нпр. јогурт који купујем. Коштао је 160 па је "отрчао" до 300... Вратио се на 230, па је сада 240.
Поскупљење 50%. А шта је друго толико поскупело? Дизел није, струја није.

Мала павлака коју користим као намаз беше 39, сада је 79. Друге марке умеју да буду и скупље.
Двострука цена. Шта кошта двоструко од трошкова? Ни близу двоструко.

Mogu da ti odgovorim na osnovu onoga što gledam svaki dan, naravno u mom slučaju je zanemarljivo za inflaciju ali cenim da je tako svuda

Roba sa kojom radim je bar treća ruka:
Proizvođač Azija, uvoz EU, prodaja posredniku takođe EU i ulazak u Srbiju

Troškovi EU (kažu samo im struja 5x poskupela ) da bi održali svoj standard zidaju cene, pa tako su rezervni delovi cena u EUR poskupeli 2,5x
Na sve to ti firma takođe EU određuje prodajnu cenu koja sada uvećana : tipa ranije sam za prodajnu cenu množila NC sa 2.6 sada sa 3.2

E sad za sve što proizvodimo na neki način se ugrađuje EU što znači da ti je ulazna cena debelo nazidana

Evo čak i ovaj DExpress koga nešto jure je recimo vlasništvo Slovenaca a oni nazidali cene još odavno , plate radnicima nisu povećali

Pa tako imaš slovenačka firma ti prodaje EU / azijsku robu, slovenačka firma ti je prevozi i plaćaš preko slovenačke banke

Šta misliš kako će slovenački radnici održavati ili su održavali standard?
Uzgred nama u firmi smanjili i plate

Poslednja izmena:
a zasto bi se onda mame sa bebama pustale preko reda?

ne vidim razliku.

ti si znaci za ukidanje pravila da se osobe sa bebama pustaju preko reda?

Isto važi i za njih

Stajala jednom u redu za kafu, mame sa decom u kolicima opušteno pričaju, ispred mene baka od +80 godina
Na kraju njih pustiše baba ostade u redu

Ako ćemo realno svako ko stane u red da kupi neki proizvod tipa kafa, mesara ...i slično nema ama baš nikakvo pravo da traži da ga neko pusti preko reda

Dakle ako ti je teško da stojiš ne moraš tu kupiti meso, ne moraš kupiti kafu ..

Kod doktora je drugo ali i tu ima pravila, da li osoba koja ima kancer treba da čeka u odnosu na dete sa upalom grla?

Back