Negativa

jel si ga tuzio?

ljudi ne znate svoja prava..niko ne moze da dodje i da ti tek tako uruci otkaz.
Хе хе... Још да сам био пријављен...

Мислим, други дан сам укапирао да нећу бити пријављен.

У основи, њима је требало једно, а оглас су дали за друго. И био сам примљен за друго, па су се "досетили" да им треба оно прво, за шта ја нисам имао знања.
Ја као новајлија сам требао да радим нешто за шта је требало доста искуства. Док бих научио, радио бих барем по 12 сати... Није било вредно труда.
 
I ja mislim da to tako ne ide... otkazni rok je min 15 dana

I nije mi jasno odakle im ideja da mogu tako da se ponašaju prema zaposlenima u Srbiji

Pre par dana i ako je bio na bolovanju organizuju sastanak on line na kome je njegovo prisustvo se podrazumevalo

I za to bi trebali imati prijavu inspekciji rada , bar tako mislim
Ti kao da ne živiš u Vučićevoj Srbiji. Ovde gde ja radim svi su godinama prijavljeni na PP po 6 meseci, iako po zakonu lice na osnovu PP ugovora može da radi najviše 120 dana, posle čega sledi stupanje u stalni radni odnos.
 
Ponekad mislim da ti živiš na nekoj drugoj planeti.
ili znam kako se radi.

sta ako ti kazem da je meni u to vreme bliska osoba tuzila firmu jer je dobila otkaz i dobila ih je na sudu i pricam o jednom o najvecih sistema u ovoj zemlji sa tajkunom na celu i dobila ih je.
ali je i advokat bio dobar...jbg..to ti je pola posla.
 
Ti kao da ne živiš u Vučićevoj Srbiji. Ovde gde ja radim svi su godinama prijavljeni na PP po 6 meseci, iako po zakonu lice na osnovu PP ugovora može da radi najviše 120 dana, posle čega sledi stupanje u stalni radni odnos.
Tacno, znam i ja primere, cak i poznate firme.
Svi znamo zakone i kako je po zakonu, ali svi znamo i da zakoni kod nas ne vaze za sve.

A znam primer od pre 10-ak g, meni bliske osobe, kada je je vio prisijen da potpise svojevoljni otkaz zbog kiksa koji nije bio u njegovoj smeni, ali je trebao da se zastiti radnik koji je to skrivio i koji je bio 'nečiji'...

Ovaj je tada išao i u inspekciju rada, gde ga je inspektor posavetovao da pošto je mlad, traži drugi posao, jer i ako ga vrate, trpeće na neki način zbog toga što je išao protiv, jer kako mu je rekao 'sistem je napravljen tako da uvek štiti poslodavca'...i rekao mu da inspekcija reaguje ako poslodavac ne uplaćuje doprinose..

Tako da....niko nije mutav, znaju ljudi zakone, znaju svoja prava, ali ili nemaju volje, novca i živaca za sudske procese, ili se manu toga u nadi da će naći normalnije radno okruženje.
 
Ti kao da ne živiš u Vučićevoj Srbiji. Ovde gde ja radim svi su godinama prijavljeni na PP po 6 meseci, iako po zakonu lice na osnovu PP ugovora može da radi najviše 120 dana, posle čega sledi stupanje u stalni radni odnos.

Koliko je takvih primera

Lično sam slušala kako inspektorka rada savetuje poslodavca da ispravi pogrešku (koja je bila namerna) oko neke isplate i nikom ništa

Umesto da im odredi kaznu pa idući put razmisli

I niko od ovih koji bi da budu vlast ne pominje nikada takve stvari ...
 
ili znam kako se radi.

sta ako ti kazem da je meni u to vreme bliska osoba tuzila firmu jer je dobila otkaz i dobila ih je na sudu i pricam o jednom o najvecih sistema u ovoj zemlji sa tajkunom na celu i dobila ih je.
ali je i advokat bio dobar...jbg..to ti je pola posla.
Амерички стил... Можеш да добијеш "милион милиона", али ће 90% отићи адвокату / адвокатима.
 
A znam primer od pre 10-ak g, meni bliske osobe, kada je je vio prisijen da potpise svojevoljni otkaz zbog kiksa koji nije bio u njegovoj smeni, ali je trebao da se zastiti radnik koji je to skrivio i koji je bio 'nečiji'...
Ovaj je tada išao i u inspekciju rada, gde ga je inspektor posavetovao da pošto je mlad, traži drugi posao, jer i ako ga vrate, trpeće na neki način zbog toga što je išao protiv, jer kako mu je rekao 'sistem je napravljen tako da uvek štiti poslodavca'...i rekao mu da inspekcija reaguje ako poslodavac ne uplaćuje doprinose..


Tako da....niko nije mutav, znaju ljudi zakone, znaju svoja prava, ali ili nemaju volje, novca i živaca za sudske procese, ili se manu toga u nadi da će naći normalnije radno okruženje.
inspekcija rada ti je go *****.
od nje nema vajde
ali brate, tuzis i resis.

sta znaci "bio prisiljen"?
neko mu je stavio pistolj na celo?
i osobi o kojoj pricam su dali da potpise dobrovoljno i oduvala ih je i urucili su joj otkaz zauzvrat i dobili smo ih na sudu.
 
I sta posle? Usudis se to da stavis u CV? Mislim da je reputacija bitnija, a sigurno ce sledeci poslodavac
da se raspita kod prethodnog...
ovo je klasicni strah na koji i racunaju.

njoj su govorili da nije normalna sto se kaci sa tako jakom i mocnom firmom i tuzi ih
i kako se zavrsilo?
dobila ih je.
cak je mogla i da se vrati na posao ali nije htela jer je u medjuvremenu nasla drugi posao ali je dobila finansijsku nadoknadu.
 
ovo je klasicni strah na koji i racunaju.

njoj su govorili da nije normalna sto se kaci sa tako jakom i mocnom firmom i tuzi ih
i kako se zavrsilo?
dobila ih je.
cak je mogla i da se vrati na posao ali nije htela jer je u medjuvremenu nasla drugi posao ali je dobila finansijsku nadoknadu.
Нашао си један добар пример па мислиш да је то све...
 
Koliko je takvih primera

Lično sam slušala kako inspektorka rada savetuje poslodavca da ispravi pogrešku (koja je bila namerna) oko neke isplate i nikom ništa

Umesto da im odredi kaznu pa idući put razmisli

I niko od ovih koji bi da budu vlast ne pominje nikada takve stvari ...
Zato što se, u slučaju da se Visoko Mesto strmopizdi i Euromahala/Slavski Pojas slučajno uspentraju na vlast (©Basara), apsolutno ništa neće promeniti.
 
Komšinici u kući do nas, upao u kuću migrant. :eek: Raskrvavljen, prljav.
Kad je došla milicija pokazao je da je došao uz pravca autoputa.
UŽas! Tako me sad strah. Ovaj kraj važi za jako miran, a počeše gore iz šume da iskaču ti akrepi.
 
Komšinici u kući do nas, upao u kuću migrant. :eek: Raskrvavljen, prljav.
Kad je došla milicija pokazao je da je došao uz pravca autoputa.
UŽas! Tako me sad strah. Ovaj kraj važi za jako miran, a počeše gore iz šume da iskaču ti akrepi.
kako je upao?
provalio joj je vrata?
usao kroz prozor?
 
kako je upao?
provalio joj je vrata?
usao kroz prozor?
Ušao je opušteno na vrata. Kerovi poludeli i žena izašla u hodnik da vidi šta im je je on stoji unutra.
Niko od komšiluka u kraju ne zaključava kuće danju.
Ja smatram to extra glupim potezom i uvek zaključavam svoj stan a volela bih i ulaz u kuću da se zaključava čak i kapija ali komšije "mrzi da nose ključeve" :roll:
 

Back
Top