ne

Child of light

Buduća legenda
Poruka
40.580
Kada se dovoljan broj puta opecete, tako da resite da stojite sa strane dureci se kako vise nikad ne zelite da zalozite vatru, kako prevazilazite to?
I kada vas odbije neko ko vam je bio bas bitan, pa postanete paralizovani u musko zenskim odnosima i strah vam se uvuce u kosti, kako se nosite sa tim?
 
Verujem da je jedini lek upoznavanje osoba na distanci sve dok se ne oseti da je u pitanju neko u koga možemo imati poverenje. Vatra će se založiti kada je oboje založimo. Tu ne vredi jedan. Treba da me uveri da je on za mene, dakle da bude sasvim obostrano, da raste obostrano. Dok se to ne desi ništa... Paraliza neće nestati u meni samoj, za njen nestanak je potrebno dvoje

to mi sad prvo pade na pamet, možda kasnije proširim ;)
I ja sam se tako osećala više puta.
 
@Paula - ne slažem se. Šta znači to "upoznavanje na distanci"? Probni rad, proveru dokumenata i minulog rada na socijalnim mrežama, x dejtova?
@Laura - opeče se onaj koji ima očekivanja, pa se ta očekivanja pokažu kao nerealna. Kad ništa ne očekuješ, ne samo da ne možeš da se razočaraš, nego ti tvoje srce i tvoja osećanja nisu zamagljeni očekivanjima, čime postižeš da možeš da proceniš ljude kakvi su stvarno i da mnogo lakše nađeš nekog ko ti je kompatibilan.
 
@Paula - ne slažem se. Šta znači to "upoznavanje na distanci"? Probni rad, proveru dokumenata i minulog rada na socijalnim mrežama, x dejtova?
@Laura - opeče se onaj koji ima očekivanja, pa se ta očekivanja pokažu kao nerealna. Kad ništa ne očekuješ, ne samo da ne možeš da se razočaraš, nego ti tvoje srce i tvoja osećanja nisu zamagljeni očekivanjima, čime postižeš da možeš da proceniš ljude kakvi su stvarno i da mnogo lakše nađeš nekog ko ti je kompatibilan.
Kad nista ne ocekujem mene jednostavno zabole.
Ta fora bez ocekivanja nije realna, jer ti u startu kada ti se neko dopadne ocekujes da se i ti njemu dopadnes, a gde je sve drugo posle.
 
Kad nista ne ocekujem mene jednostavno zabole.
Ta fora bez ocekivanja nije realna, jer ti u startu kada ti se neko dopadne ocekujes da se i ti njemu dopadnes, a gde je sve drugo posle.
Prvo, zašto se on tebi dopada?
Drugo, zašto ti očekuješ da se dopadneš nekome samo zato što se on tebi dopada?
Ljubav nije trgovina "ja tebi, ti meni". Čak ni naklonost ne podleže tom pravilu.
Na primer, ti se meni dopadaš i rado bih da se kresnemo, ali da ostane na sexu. Ja se tebi isto dopadam, ali ti bi pored sexa želela da živimo zajedno.
I šta sad?
Bićeš razočarana što tvoja agenda ne može da prođe i nećeš pristati da se kresnemo?
Pristaćeš da se kresnemo u nadi da ćeš me nekako privoleti na dugotrajnu vezu i patićeš i bićeš razočarana u mene, sebe i sve ljude na svetu kad ti plan ne uspe? Osećaćeš se prljavo i iskorišćeno (pitanje je samo zbog koga prljavo i od koga iskorišćeno)?
Svesna da nećemo biti u pravoj vezi pristaćeš na sex i uzećeš onoliko koliko je u tom trenutku moguće, bež žaljenja i razočarenja?

Što više podižemo lestvicu očekivanja od drugih, to niže spuštamo nivo sopstvene vrednosti, što više vidimo tuđe mane, to više pokazujemo sopstvene.
 
Kada se dovoljan broj puta opecete, tako da resite da stojite sa strane dureci se kako vise nikad ne zelite da zalozite vatru, kako prevazilazite to?
I kada vas odbije neko ko vam je bio bas bitan, pa postanete paralizovani u musko zenskim odnosima i strah vam se uvuce u kosti, kako se nosite sa tim?
Setim se one da ne radi onu stvar lep nego uporan!
 
Kada se dovoljan broj puta opecete, tako da resite da stojite sa strane dureci se kako vise nikad ne zelite da zalozite vatru, kako prevazilazite to?
I kada vas odbije neko ko vam je bio bas bitan, pa postanete paralizovani u musko zenskim odnosima i strah vam se uvuce u kosti, kako se nosite sa tim?
Nije mi se desilo iskreno ali i da se toliko opecem lozila bih vatru ponovo ali sa nekim drugim, nikada vise sa tom istom osobom.
 
Kada se dovoljan broj puta opecete, tako da resite da stojite sa strane dureci se kako vise nikad ne zelite da zalozite vatru, kako prevazilazite to?
I kada vas odbije neko ko vam je bio bas bitan, pa postanete paralizovani u musko zenskim odnosima i strah vam se uvuce u kosti, kako se nosite sa tim?
Cak i baterija ima ogranicen broj punjenja, a kod coveka je to deo svemira...
 
Kada se dovoljan broj puta opecete, tako da resite da stojite sa strane dureci se kako vise nikad ne zelite da zalozite vatru, kako prevazilazite to?
I kada vas odbije neko ko vam je bio bas bitan, pa postanete paralizovani u musko zenskim odnosima i strah vam se uvuce u kosti, kako se nosite sa tim?
Не дешава ми се то. Не дозвољавам да ме огорченост надвлада. И не доживљавам људе кроз пређашња искуства. Сваки нови контакт је за себе.
Не стичу људи код мене поверење временом, него обрнуто, у старту имају кредит, па га временом губе, ако га злоупотребе. Не могу да живим у параноји и страху од људи, бола, издаје...
 
Kada se dovoljan broj puta opecete, tako da resite da stojite sa strane dureci se kako vise nikad ne zelite da zalozite vatru, kako prevazilazite to?
I kada vas odbije neko ko vam je bio bas bitan, pa postanete paralizovani u musko zenskim odnosima i strah vam se uvuce u kosti, kako se nosite sa tim?
Strah od bola?

Ali prezivela si i taj bol i to odbacivanje.
I steta je da kocis sebe ukoliko imas srce koje moze dati ljubav. To je sve sto ti mozes uraditi. Da das sebe. Jer sto se tice drugih nista nema garanciju.
 
Strah od bola?

Ali prezivela si i taj bol i to odbacivanje.
I steta je da kocis sebe ukoliko imas srce koje moze dati ljubav. To je sve sto ti mozes uraditi. Da das sebe. Jer sto se tice drugih nista nema garanciju.
Многи људи тако, као штитећи себе заправо себи штете. Ускраћују нова, лепа искуства.
Па тако имамо море озлојеђених мушкараца којима је свака жена кур.ва и жена којима је сваки мушкарац свиња. А то је далеееко од истине. И пропусте квалитетне особе. А ма колико неко био и квалитетан и стрпљив није дужан да чека да се неко опасуљи и трпи фрустрације.
 
Многи људи тако, као штитећи себе заправо себи штете. Ускраћују нова, лепа искуства.
Па тако имамо море озлојеђених мушкараца којима је свака жена кур.ва и жена којима је сваки мушкарац свиња. А то је далеееко од истине. И пропусте квалитетне особе. А ма колико неко био и квалитетан и стрпљив није дужан да чека да се неко опасуљи и трпи фрустрације.
Uh, koleginice odoste vi predaleko
Posto mogu da govorim samo u svoje ime, kljuc mog nepoverenja nije u drugoj osobi sustinski, nego nepoverenje u sebe, znaci ako je sto puta napravljen pogresan izbor bice pogresan i sto prvi izbor. Ako je previse puta dozvoljeno drugoj strani ponasanje koje se smatra neadekvatnim, dozvolice se opet. Ako nikad sami nismo znali da se ponasamo odraslo i zrelo u nekom odnosu, necemo znati opet. I onda tu dolazimo do ustatiti ili odustati.
 
Uh, koleginice odoste vi predaleko
Posto mogu da govorim samo u svoje ime, kljuc mog nepoverenja nije u drugoj osobi sustinski, nego nepoverenje u sebe, znaci ako je sto puta napravljen pogresan izbor bice pogresan i sto prvi izbor. Ako je previse puta dozvoljeno drugoj strani ponasanje koje se smatra neadekvatnim, dozvolice se opet. Ako nikad sami nismo znali da se ponasamo odraslo i zrelo u nekom odnosu, necemo znati opet. I onda tu dolazimo do ustatiti ili odustati.
ne odustati :) !
ja bih poradila sa nekim o tome šta su moja očekivanja i kakve sam greške pravila
ko me privlači, šta je sa tim ljudima, ili sa mnom.. ali to si pokušala sigurno.

Sličan problem imam... Privlače me osobe sa kojima objektivno ne mogu da izgradim blizak odnos na duže staze, ili živi daleko, ili je oženjen, ili ne može da se viđamo često.. i sama kažem ne želim takvu vezu u kojoj bi se neko stalno muvao tu, a opet sa druge strane kada se zaljubim želim blizak odnos... To sad treba pomiriti :) kako da je dovoljno blizu i dovoljno daleko. Pa eksperimentišem :). I stalno se dešava da jedno mislim a posle sebe samu iznenadim. Kažem da neću sa oženjenim a posle od celog tindera počnem da se dopisujem baš sa oženjenim. posle to prekinem. itd... No, ja i dalje verujem da će se naći dobra kombinacija :), on i ja... kogod to bio.
 
Kada se dovoljan broj puta opecete, tako da resite da stojite sa strane dureci se kako vise nikad ne zelite da zalozite vatru, kako prevazilazite to?
I kada vas odbije neko ko vam je bio bas bitan, pa postanete paralizovani u musko zenskim odnosima i strah vam se uvuce u kosti, kako se nosite sa tim?
zivot je previse lep, sa skoro milijardu novih mogucnosti, tako da...mogu da se smorim najvise par dana i opet sam onaj stari koga u sustini zabole ko je kakav prema meni.
Ne treba mi niko da bih bio srecan, sam sebi sam dovoljan.
 
Uh, koleginice odoste vi predaleko
Posto mogu da govorim samo u svoje ime, kljuc mog nepoverenja nije u drugoj osobi sustinski, nego nepoverenje u sebe, znaci ako je sto puta napravljen pogresan izbor bice pogresan i sto prvi izbor. Ako je previse puta dozvoljeno drugoj strani ponasanje koje se smatra neadekvatnim, dozvolice se opet. Ako nikad sami nismo znali da se ponasamo odraslo i zrelo u nekom odnosu, necemo znati opet. I onda tu dolazimo do ustatiti ili odustati.
Pa Milorade probaj malo da promeniš sopstveni pristup. Ako stalno ponavljaš iste greške, onda je problem u tebi.
Na primer, daj nekom kome inače nikad ne bi dala. Možda se prijatno iznenadiš.
Da se razumemo - ne muvam te, samo te savetujem :kez:
 

Back
Top