Ne volim banane, volim breskve

netolerantna sam na voće koje najviše volim, tj na kivi, ananas, smokve, maline

gušila bih se u njima i živela bih na tom voću, ali nažalost mi želudac ne da, prošlo leto su me smokve zamalo hospitalizovale

tako da mi ostaju trešnje, kupine, ribizle, banane, mango, kokos, kruške, jabuke, grožđe, breskve, kajsije


ako neko zna neku foru kako da želudac prestane da vam bude osetljiv na enzime iz ovog voća iz prve grupe, neka kaže
 
Imam drugaricu koja nikad nije probala nijedno voće osim banane a ni nju ne voli. Ostalo nikad probala nije za svoje 24 godine :dontunderstand:
Nagovarali smo je mali milion puta da proba makar jagodu,tresnju, breskvu ali nema sansi. Ista stvar je i sa povrćem, kada uzme da reze paradajz automatski krece nagon za povracanjem. Iskreno ne znam kako ona uopste zivi koliko ne unosi potrebnih vitamina iz voca i koliko je uskraćena za mnoge prelijepe ukuse!
 
Imam drugaricu koja nikad nije probala nijedno voće osim banane a ni nju ne voli. Ostalo nikad probala nije za svoje 24 godine :dontunderstand:
Nagovarali smo je mali milion puta da proba makar jagodu,tresnju, breskvu ali nema sansi. Ista stvar je i sa povrćem, kada uzme da reze paradajz automatski krece nagon za povracanjem. Iskreno ne znam kako ona uopste zivi koliko ne unosi potrebnih vitamina iz voca i koliko je uskraćena za mnoge prelijepe ukuse!

Za vitamine je vaznije povrće nego voće.
Većinski sadržaj voća je šećer, tako da ne gubi mnogo što ne jede voće.
 

Back
Top