NBA 2020/2021

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vejd je trenutno najblizi Cikagu koji mu je ponudio najbolje uslove, veceras bi trebalo da odluci. Danlivi je potpisao za Klivlend, iskusan igrac koji ce biti bekap opcija na poziciji krila, ima dobar sut za tri i zahvalan je igrac za rotaciju. Pokusavaju da nagovore i Dzefersona da odustane od penzionisanja. Kalderon u Lejkerse otisao dok je Nene potpisao za Hjuston.
 
Skroz pretumbali ekipe do neprepoznatljivosti , bas cirkus..........nego Nene u Hjustonu , svakako dobro pojacanje za Hjuston , Nene je jedan od najboljih i najkonstantnijih igraca na poziciji 4 u poslednjih 10,15 godina, mozda nije igrac koje ce da postize po 30 poena , ali zato uvek moze da se racuna na njegovih 10, 15 poena, 7,8 skokova, par asistencija i po koju blokadu i ukradenu loptu , mislim da u svojih vec 15ak NBA sezona , samo u jednoj sezoni je procenat suta iz igre imao ispod 50% .

Inace ne znam zasto ga je uopste Vasington i pustio , mislim da je i on bio zadovoljan u Vasingtonu a i Vasington sa njim, a i nije bas da imaju neku bolju opciju od njega.

Nego recimo logicnije bi mi bilo da je otisao na primer u Cikago , jer od odlaska Gasola i Noe , Cikago uopste skoro i da nema unutrasnje igrace, znaci zasad su tamo samo jos jedan Brazilac , doduse mnogo mladji od Nenea , perspektivni Kristiano Felisio kao i Robin Lopez , ali reklo bi se dosta tanko za ekipu koja puca na nesto vise, znaci treba im neko proveren i iskusan, ko zna mozda bas Pekovic uleti , ili recimo neko iz Orlanda , jer objektivno tu su Vucevic , Ibaka, Bijombo, Aron Gordon kao i Devajn Dedmon.......malo su se pretrpali unutrasnjim igracima, a tesko da ce biti dovoljno prostora bas za sve i neko ce verovatno da promeni klub.
 
Skroz pretumbali ekipe do neprepoznatljivosti , bas cirkus..........nego Nene u Hjustonu , svakako dobro pojacanje za Hjuston , Nene je jedan od najboljih i najkonstantnijih igraca na poziciji 4 u poslednjih 10,15 godina, mozda nije igrac koje ce da postize po 30 poena , ali zato uvek moze da se racuna na njegovih 10, 15 poena, 7,8 skokova, par asistencija i po koju blokadu i ukradenu loptu , mislim da u svojih vec 15ak NBA sezona , samo u jednoj sezoni je procenat suta iz igre imao ispod 50% .

Inace ne znam zasto ga je uopste Vasington i pustio , mislim da je i on bio zadovoljan u Vasingtonu a i Vasington sa njim, a i nije bas da imaju neku bolju opciju od njega.

Nego recimo logicnije bi mi bilo da je otisao na primer u Cikago , jer od odlaska Gasola i Noe , Cikago uopste skoro i da nema unutrasnje igrace, znaci zasad su tamo samo jos jedan Brazilac , doduse mnogo mladji od Nenea , perspektivni Kristiano Felisio kao i Robin Lopez , ali reklo bi se dosta tanko za ekipu koja puca na nesto vise, znaci treba im neko proveren i iskusan, ko zna mozda bas Pekovic uleti , ili recimo neko iz Orlanda , jer objektivno tu su Vucevic , Ibaka, Bijombo, Aron Gordon kao i Devajn Dedmon.......malo su se pretrpali unutrasnjim igracima, a tesko da ce biti dovoljno prostora bas za sve i neko ce verovatno da promeni klub.

Spominje se da ce Burusis u Cikago, Robin Lopez ce biti prvi centar tima dok ce pored njega igrati Mirotic, videcemo da li ce angazovati jos neke igrace u reketu. Angazovali su spolja Ronda, sada je blizu i Vejd a zadrzali Batlera koji im je najbolji igrac a bio je blizu trejda sa Minesotom.
 
Skroz pretumbali ekipe do neprepoznatljivosti , bas cirkus..........nego Nene u Hjustonu , svakako dobro pojacanje za Hjuston , Nene je jedan od najboljih i najkonstantnijih igraca na poziciji 4 u poslednjih 10,15 godina, mozda nije igrac koje ce da postize po 30 poena , ali zato uvek moze da se racuna na njegovih 10, 15 poena, 7,8 skokova, par asistencija i po koju blokadu i ukradenu loptu , mislim da u svojih vec 15ak NBA sezona , samo u jednoj sezoni je procenat suta iz igre imao ispod 50% .

Inace ne znam zasto ga je uopste Vasington i pustio , mislim da je i on bio zadovoljan u Vasingtonu a i Vasington sa njim, a i nije bas da imaju neku bolju opciju od njega.

Nego recimo logicnije bi mi bilo da je otisao na primer u Cikago , jer od odlaska Gasola i Noe , Cikago uopste skoro i da nema unutrasnje igrace, znaci zasad su tamo samo jos jedan Brazilac , doduse mnogo mladji od Nenea , perspektivni Kristiano Felisio kao i Robin Lopez , ali reklo bi se dosta tanko za ekipu koja puca na nesto vise, znaci treba im neko proveren i iskusan, ko zna mozda bas Pekovic uleti , ili recimo neko iz Orlanda , jer objektivno tu su Vucevic , Ibaka, Bijombo, Aron Gordon kao i Devajn Dedmon.......malo su se pretrpali unutrasnjim igracima, a tesko da ce biti dovoljno prostora bas za sve i neko ce verovatno da promeni klub.

Nene je vec 2 godine uzas uzasa i teska rupa u timu, pa zato.
 
NE lupaj , imao je sasvim pristojnu sezonu , doduse malo su ga i mucile povrede i izostanci , ali generalno imao je sasvim prostojnu sezonu i ovu i onu pretproslu i u poslednje 2 sezone bio je oko 60% suta iz igre, i u svakom slucaju bio je daleko ispred i konstantniji od svih cetvorki koje su igrale tamo u prethodne 2 sezone.

Inace nije igrao plej of prethodne sezone , sad je valjda nasao i novi klub , pa eto valjda ce miran i odmoran docekati olimpijski turnir.
 
Cool story bro. Nego, sada da napisem ja nesto o Neneu u kosarkaskom smislu.

Nene se potpuno raspao kao kosarkas. On je uvek bio kao neka poor man's verzija Karla Melouna, ogromno telo koje nije nikakav rim protektor, i ima dobar sut (Igracima kao sto je on je potreban jedan plej sa ultra dobrim pregledom igre). Ali to koliko je postao besmislen i nepotreban u cuvanju rim-a u poslednje 2-3 godine, pa to je zakon. Tesko cete u ligi naci nekog frontcourt igraca koji je gori od njega po tom pitanju, tu je negde sa ovim Spejdsom iz GS-a. Naravno, razlog tome je sto je omatoreo, pa su mu noge postale jos gore nego sto su bile (uvek su bile krsh, kao i kod Melouna, zato je i los u tome, jer mu je teziste jako visoko).

Nene sada u principu nema sta da trazi u bilo kojoj prvoj petorci bilo kog tima. 10 minuta po utakmici treba da mu bude maximum maximuma, i to kada protivnicka petorka nema igraca koji napada reket. Ako protivnicka petorka ima igraca koji napada reket prodorom, Nene je onda potpuno beskoristan u igri. Jedino sto mu je ostao taj light verzija Carls Oukli karakter, gde ce uvek da pokaze da je macho lik. :mrgreen:
 
ko zna mozda bas Pekovic uleti , ili recimo neko iz Orlanda , jer objektivno tu su Vucevic , Ibaka, Bijombo, Aron Gordon kao i Devajn Dedmon.......malo su se pretrpali unutrasnjim igracima, a tesko da ce biti dovoljno prostora bas za sve i neko ce verovatno da promeni klub.

Ne treba neko iz Orlanda, nego treba neko u Orlando. ;) Što se mene tiče nek ode neko od njih, ali u zamenu za njega da dođe neko konkretan. Pod konkretan mislim jednako dobar.

Mada, posle Orlanda, mislim da od svih timova najviše gotivim Čikago. Tako da ne bih imao ništa protiv da oni nešto naprave u narednoj sezoni, ili sezonama, dok čekam da Orlando opet napravi pristojan tim kadar da makar uđe u plej-of bez mnogo problema.
 
Pa videcemo , ali opet u Orlandu je Vucevic koji sumnjam da ce hteti da deli minutazu sa nekim i koji verovatno nece oklevati ako dobije ponudu nekog kluba gde bi prakticno bio jedina prava petica , takodje Bijomba cim su doveli , posle odlicnog plej ofa u Torontu ozbiljno racunaju na njega , kao i Ibaku i Gordona , a ipak 4,5 vrhunskih unutrasnjih igraca je ipak malo mnogo za jednu ekipu.
Tako da bi logicnije bilo da neko ode u neku ekipu koja kuburi na unutrasnjim pozicijama.

Inace videcemo sta ce San Antonio uraditi , nekako bi mi sad bas bilo logicno da zadrze Bobija , jer sad u reketu imaju Gasola i Dankan kao i Oldridza koji se cesto izvlaci van reketa , Gasol ce verovatno tu biti "tata" u reketu , a Dankan ce imati slicnu ulogu i minutazu kao i prosle sezone, Dankan iako i dalje vrhunski igrac i igrac koji pravi razliku , ipak tesko je ocekivati da ce bas svaku utakmicu da igra po 35 minuta i to jos u regularnom delu sezone , a Diao i Vest su napustili ekipu ,a opet ni Gasol ni Dankan a ni Oldridz bas nisu klasicne petice i trebace im neka kvalitetna "ispomoc", tako da bi mi bilo logicno da sad zadrze Marjanovica i daju mu malo vise prostora nego prosle sezone, jer verovatno gledace Popovic da i Dankana i Gasola sto je vise moguce cuva za plej of , a Bobi ovako mlad , visok, jak, zeljan dokazivanja , pa nek ga pusti da igra , da se bori , da se dokazuje i razvija kao igrac.
 
Nego recimo logicnije bi mi bilo da je otisao na primer u Cikago , jer od odlaska Gasola i Noe , Cikago uopste skoro i da nema unutrasnje igrace, znaci zasad su tamo samo jos jedan Brazilac , doduse mnogo mladji od Nenea , perspektivni Kristiano Felisio kao i Robin Lopez , ali reklo bi se dosta tanko za ekipu koja puca na nesto vise, znaci treba im neko proveren i iskusan, ko zna mozda bas Pekovic uleti , ili recimo neko iz Orlanda , jer objektivno tu su Vucevic , Ibaka, Bijombo, Aron Gordon kao i Devajn Dedmon.......malo su se pretrpali unutrasnjim igracima, a tesko da ce biti dovoljno prostora bas za sve i neko ce verovatno da promeni klub.


Da dodam Dedmon je potpisao za Sparse. On ce biti taj klasicni centar za rotaciju.
 
Poslednja izmena:
Ne treba neko iz Orlanda, nego treba neko u Orlando. ;) Što se mene tiče nek ode neko od njih, ali u zamenu za njega da dođe neko konkretan. Pod konkretan mislim jednako dobar.

Mada, posle Orlanda, mislim da od svih timova najviše gotivim Čikago. Tako da ne bih imao ništa protiv da oni nešto naprave u narednoj sezoni, ili sezonama, dok čekam da Orlando opet napravi pristojan tim kadar da makar uđe u plej-of bez mnogo problema.

Cikago je u raspadu, Orlando je u mnogo boljoj poziciji od njih i kao tim, i kao organizacija. Cikago je jedno od najbolesnijih mesta u NBA sto se tice organizacije, i ceka ih dug jad, kao sto i zasluzuju.
 
A zar nisu beše 2011. bili na dobrom putu da osvoje šampionat po prvi put bez Em Džeja, ali ih je omela Ružićeva povreda?

I misliš li da ovi moji mogu da izgrade dobar tim u narednih nekoliko godina? Mislim, nije meni hitno, ja sam tu pa sam tu, samo se nadam da ću bar jedanput u svom životnom veku moći da se radujem tituli svog omiljenog NBA tima.
 
A zar nisu beše 2011. bili na dobrom putu da osvoje šampionat po prvi put bez Em Džeja, ali ih je omela Ružićeva povreda?

I misliš li da ovi moji mogu da izgrade dobar tim u narednih nekoliko godina? Mislim, nije meni hitno, ja sam tu pa sam tu, samo se nadam da ću bar jedanput u svom životnom veku moći da se radujem tituli svog omiljenog NBA tima.

Ne znam, ali definitivno treba vise da navijas za Orlando, nego za onaj kancer od organizacije u Cikagu.

Jesi li pogledao onaj ESPN-ov dokumentarac o Seku i Hardeveju?
 
Ne znam, ali definitivno treba vise da navijas za Orlando, nego za onaj kancer od organizacije u Cikagu.

Jesi li pogledao onaj ESPN-ov dokumentarac o Seku i Hardeveju?

Navijam ja više za njih, ali zašto su u Čikagu baš kancer od organizacije? :dontunderstand: Uzgred, čuo sam da je Obama isto navijač Bulsa.

Nisam pogledao, nisam ljubitelj dokumentaraca, ali nateraću se već jedanput da pogledam.

Inače, naiđoh na ovo: http://ba.n1info.com/a31661/Sport-K...ijac-Orlanda-izbio-Lebronu-loptu-iz-ruku.html

I ovo, kolekcija viceva na račun navijača Orlanda. Čiste kopije raznih viceva sa zamenjenim imenima, ali nema veze. :lol: http://www.jokes4us.com/sportsjokes/nbajokes/orlandomagicjokes.html
 
Navijam ja više za njih, ali zašto su u Čikagu baš kancer od organizacije? :dontunderstand: Uzgred, čuo sam da je Obama isto navijač Bulsa.

Nisam pogledao, nisam ljubitelj dokumentaraca, ali nateraću se već jedanput da pogledam.

Inače, naiđoh na ovo: http://ba.n1info.com/a31661/Sport-K...ijac-Orlanda-izbio-Lebronu-loptu-iz-ruku.html

I ovo, kolekcija viceva na račun navijača Orlanda. Čiste kopije raznih viceva sa zamenjenim imenima, ali nema veze. :lol: http://www.jokes4us.com/sportsjokes/nbajokes/orlandomagicjokes.html

Duga prica, mislim da treba da pitas Pipena i Jordana pocetke toga zasto Bullsi imaju kancer organizaciju, i sta su mislili u svoje vreme o Dzeriju Krausu :mrgreen: Nije njima prvi put da rade ono sto su radili Tibodou.

Obama je navijac svih klubova iz Cikaga, sada kada bi Cubsi osvojili u bejzbolu, svrsio bi, taman pred izbore.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top